Προς το περιεχόμενο

super game τηλεπαιχνίδι απάτη ή όχι;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13?

εχουμε βρει μεχρη 35 δυο ατομα αλλα το εχουν πει και η παρουσιαστρια λεει οχι. Υποθετω θα πει καμια απαντηση οτι ναναι παλι και θα ψαχνουμε πως το βρηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσύ πρέπει να έχεις κλείσει τα μάτια σου και να μετράς κύκλους αυτή την στιγμή, ΧΑΧΑ .

 

Στο θέμα μας τώρα και εγώ μετράω 35 τρίγωνα , δεν ξέρω αν έχει ειποθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλα τωρα με το ζορι 35 βρηκαμε. τα 46 που ειναι και δεν τα βλεπουμε

Εγω πηρα τηλεφωνο στο νουμερο παραπονων(που βγαίνει απο κάτω) (γιατι προφανως τα τριγωνα ειναι 35 (μαθηματικος ειμαι)) και μου ειπαν να καλεσω τη δευτερα το πρωι σε ενα νουμερο 10 με 6 όπου θα μου αναφέρουν τη ""σωστή"" για αυτούς λυση !!

 

ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΞΑΝΑ !!

 

http://euro-crimes.blogspot.gr/2013/03/500000.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα τηλεφωνο στο νουμερο παραπονων(που βγαίνει απο κάτω) (γιατι προφανως τα τριγωνα ειναι 35 (μαθηματικος ειμαι)) και μου ειπαν να καλεσω τη δευτερα το πρωι σε ενα νουμερο 10 με 6 όπου θα μου αναφέρουν τη ""σωστή"" για αυτούς λυση !!

 

ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΞΑΝΑ !!

 

http://euro-crimes.blogspot.gr/2013/03/500000.html

δεν ξερω αν εχεις διαβασει απο την αρχη το θεμα αλλα ουσιαστικα εγινε γιατι δεν βρησκαμε λυση για τα αινιγματα με τα καλαθια και τις γατες που προβληθηκαν 2/7 και 6/7. για το 2/7 εβγαλαν εχθες ανακοινωση οτι κανανε μαλακια και καλα. αλλα για το 6/7 τιποτα ακομα. Αφου εισαι και μαθηματικος ριξε μια ματια μπας και εχεις καποια γνωμη.

 

Γενικα ειναι κλεφτες οι τυποι και εμεις εδω κανουμε την πλακα μας αλλα υπαρχουν κατι γιαγιαδες απο χωρια κλπ που χρεωνονται ενα σορο λεφτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συμφωνω και εγω.. Φιλε αν εισαι μαθηματικος παρε ενα τηλεφωνακι να ρωτησεις την λυση και την διαδικασια που ακολουθησαν.. Ο γριφος ειναι γριφος, και η λυση ειναι λυση.. Η λυση δεν πρεπει να ειναι το αποτελεσμα που αυτοι θεωρουν σωστο, αλλα θα πρεπει να ειναι τεκμηριωμένη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

35 + 2 αν μετράνε τα 2 λευκά και + 1 αν μετράει το τσάτσικο μαυρο στην κορυφη του μεγαλου τριγωνου

 

ΝΟΜΙΖΩ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΛΥΣΗ

 

Τα λευκά δεν γίνεται να τα μετράνε γιατί δεν υπάρχει επαφή της κορυφής του τριγώνου με το πλαίσιο  αλλά για το μπλέ (ή μαυρο εγώ το βλεπω μπλέ) στην κορυφή είναι πολύ πιθανό οπότε πάμε στα 36

Να σου βρώ άλλα 10 για να πάμε στα 46 ? Απο την φράση "ΠΟΣΑ ΤΡΙΓΩΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ" υπάρχουν 10 τρίγωνα:  στο εσωτερικο του γράμματος Α και στην επαφή των γραμμάτων Ν,Χ,Κ με την γραμμή υπογράμμισης.  

 

Οι άνθρωποι έχουν νοσηρή φαντασία διότι σαν εικόνα θεωρούν οτι υπάρχει μέσα στο κάδρο κάτι το οποίο όμως έπρεπε να το φανταστούμε τουλάχιστον εμείς που έχουμε παρακολουθήσει αρκετές εκπομπές τους.

post-300865-0-98244000-1405161929_thumb.jpg

Επεξ/σία από thor777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μπορει οντως να ειναι ετσι..εγω ειχα ακουσει (δεν θυμαμαι απο που) οτι οι εκπομπες αυτες δεν γινονται Ελλαδα αλλα γινονται στο εξωτερικο και οι παρουσιαστες ειναι Ελληνες που ζουν στο εξωτερικο γι αυτο δεν ξερουν να μιλουν  σωστα ελληνικα......

Στην Γερμανία γίνονται οι εκπομπές.. Τουλάχιστον οι παλιότερες με τους αναγραμματισμούς, λογικά και αυτές τώρα εκεί θα γίνονται.. Πιστεύω πάντως πως σε αυτά τώρα, δεν βγαίνουν ψεύτικες γραμμές.. Αν ήταν να βγάζουν ψεύτικες θα έβαζαν πόσα πόδια έχει μία γάτα και όχι πόσα πόδια έχουν 37 γάτες και ΧΧΧΧΧ γάτες, μία κουτσή με ρίζα 223 γατάκια εκ των οποίων το 17% κουτσά και ενηλικος που κατεβηκε, άλλος ανέβηκε και ένας είναι στο σκαλοπάτι και και ίσως υπάρχει οδηγός..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...