Προς το περιεχόμενο

super game τηλεπαιχνίδι απάτη ή όχι;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως το οτι σε αποδεδειγμενα δυσκολα παιχνιδια τυπου βρειτε το αρθροισμα των αριθμων/συνολο τριγωνων καλουν τοσοι πολλοι οστε να βγαζουν κληση ανα 5 λεπτα ενω σε ευκολα παιχνισια τυπου διαφορες δεν βγαζουν κλησεις με τρελαινει.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 942
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και ο φτωχος κοσμακης που εχει αναγκη τα λεφτα δεν εχει τεραστιες lcd τηλεορασεις 50 ιντσων με σημα κρυσταλλο..

 

Αντε να βρεις εσυ διαφορες και να δεις τις λεπτομεριες σε μια τηλεορασουλα με χιονια στη κουζινα, ή στη κρεβατοκαμαρα πριν κοιμηθεις..

Ο φτωχός κοσμάκης που έχει ανάγκη τα λεφτά δεν θα περιμένει στις 3 η ώρα το πρωϊ να κονομήσει απο τέτοιου είδους παιχνίδια. Αυτοί που έχουν ελπίδα απο κάτι τέτοια, καλά να πάθουν. Τέτοιου είδους προγράμματα, και η συνεχιζόμενη ύπαρξη τους, είναι ο καθρέφτης της ελληνικής κοινωνίας, ενός κοινού που κατάπινε όλα όσα του έδιναν σε ΟΛΑ τα επίπεδα τα τελευταία 40 χρόνια.

 

Υ.Γ: Χιόνια στην ψηφιακή TV εν έτει 2014 έτσι κι αλλιώς είναι πρακτικά αδύνατον να έχει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως το οτι σε αποδεδειγμενα δυσκολα παιχνιδια τυπου βρειτε το αρθροισμα των αριθμων/συνολο τριγωνων καλουν τοσοι πολλοι οστε να βγαζουν κληση ανα 5 λεπτα ενω σε ευκολα παιχνισια τυπου διαφορες δεν βγαζουν κλησεις με τρελαινει.!

Το δύσκολο και το εύκολο ειναι υποκειμενικά ζητήματα...

 

και όσο πιο άσχετος είσαι τόσο πιο γαμάτος νομίζεις ότι είσαι...

 

και σου λέει σε κάτι που του φαίνεται δύσκολο.. θα πάρω γιατι μονο εγώ και λίγοι ακόμη θα ξέρουμε την σωστή απάντηση άρα (για κάποιο λόγο :P ) έχω περισσότερες πιθανότητες να κερδίσω... :P

 

ενώ στα εύκολα σου λέει ο καθένας θα την ξέρει οπότε το βλέπει όπως πραγματικά ειναι (και για κάποιο λόγο αυτό δεν το καταλαβαίνει στα δύσκολα) ότι ειναι απλά θέμα αν βγεί στην γραμμή και αποκυλίεται να γίνει...  :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ: Χιόνια στην ψηφιακή TV εν έτει 2014 έτσι κι αλλιώς είναι πρακτικά αδύνατον να έχει κανείς.

 

Τα θες και τα λες;.. Εγω εχω παντως, ισως επειδη η κεραια δεν ειναι στραμμενη καλα προς το βουνο, ισως επειδη ο αποκωδικοποιητης ειναι χαλια, ειτε ειτε,, το γεγονος ομως ειναι οτι τα χιονακια της η τηλεοραση με το ψηφιακο δεκτη μου, τα εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2112fme.jpg

 

Έλατε θέλω σουπερ γρήγορες απαντήσεις! Δεν βλέπω κίνηση σ' αυτό το θέμα απόψε. Δεν πιστεύω να είστε με ένα τηλέφωνο στο χέρι...  :-D

Ναι; Αυτό το 8άρι πάνω δεξιά πόσες φορές και σαν πόσα διαφορετικά νούμερα μπορεί να προστεθεί; (Συμπεριλαμβάνουμε και ρωμαϊκούς αριθμούς, αρχαϊοελληνικούς, γραμμική Β´, κινέζικοι αριθμοί, αρειανά, κτλ κτλ κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προσθέτουν όσες φορές γουστάρουν και γενικά κάνουν ότι γουστάρουν εφόσον δεν σου λένε την πλήρη λύση στο τέλος. Θα ανοίξει τον φάκελο στο τέλος και θα μείνουμε πάλι μ......  :-D

Σουπερ καλοκαιρινή διασκέδαση να μας κοροιδεύουν και να γελάμε! :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι βλέπω το σχήμα είναι ίδιο με αυτό στις 20/7 όπου είχαμε βρεί την λύση. Με την ίδια λογική έχουμε συνολικά 21 τρίγωνα. Τα ξεχωρίζω παρακάτω με καθέτους.

 

Απο το πάνω μισό -> 1 / 8 / 1+3 / 1+3+2 / 1+3+2+8 / 1+3+2+8+8

Απο το κάτω μισό -> 2 / 3 / 2 / 2+7 / 2+7 / 2+7+5 / 2+7+5+3

Αυτά που σχηματίζονται απο την ζικ-ζακ γραμμη -> 1+2 / 3 / 8+5 / 8+3 / 1+2+3 / 1+2+3+7+2 / 1+2+3+7+2+8+5 / 1+2+3+7+2+8+5+8+3

 

Αυτά βγάζουν αποτέλεσμα 229. Ωστόσο το 7-segment ή ψηφιακό 8 το μετρούσαν στον γρίφο στις 20/7 και ως 1,2,3,4,5,6,7,9. Οπότε επειδή συμμετέχει σε 3 τρίγωνα πρέπει να προσθέσουμε την ποσότητα 3*(1+2+3+4+5+6+7+9) = 111

 

Οπότε η λύση θα είναι 229+111 = 340.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκου στιαπου που κάνουν με τους ψηφιακούς αριθμούς!  :confused:

Υπαρχει περίπτωση στο ψηφιακό οκτώ να μετράνε και τον αριθμό έντεκα από τις πλαινές πλευρές του οκτώ; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι παραμύθι. Είναι προσβολή για τη νοημοσύνη μας. Αλλά καλά κάνουν αφού υπάρχουν κορόιδα που καλούν και δίνουν τα λεφτά τους σε αυτούς τους απατεώνες....

 

Πραγματικά, ντρέπομαι που η ψήφος μου είναι ισάξια με αυτών των ανθρώπων(?) που καλούν σε τέτοια -ο θεός να τα κάνει- τηλεπαιχνίδια, νομίζοντας πως θα κερδίσουν...Απλά ντρέπομαι τίποτα άλλο. Με τέτοια νοημοσύνη και με τέτοια παιδεία λαού, μια ζωή θα ζούμε σ'αυτή τη βοθροκρατία και θα περιμένουμε τους Ευρωπαίους να μας κάνουν σοβαρό κράτος.

 

Με συγχωρείτε πολύ για τον τόνο μου, αλλά έχω αγανακτήσει πια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μια γραμμη στη μεση του τριγωνου δεν ενωνεται και δεν σχηματιζει τριγωνο. Το 8 με ποια λογικη χρησιμοποιηται τοσες φορες?

 

Η γραμμή που δεν ενώνεται δεν επηρεάζει τα 8. Και όπως βλεπεις έχουμε δύο 8 το ένα συμμετέχει σε έξι τρίγωνα και το άλλο το ψηφιακό 8 σε τρία τρίγωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι παραμύθι. Είναι προσβολή για τη νοημοσύνη μας. Αλλά καλά κάνουν αφού υπάρχουν κορόιδα που καλούν και δίνουν τα λεφτά τους σε αυτούς τους απατεώνες....

 

Πραγματικά, ντρέπομαι που η ψήφος μου είναι ισάξια με αυτών των ανθρώπων(?) που καλούν σε τέτοια -ο θεός να τα κάνει- τηλεπαιχνίδια, νομίζοντας πως θα κερδίσουν...Απλά ντρέπομαι τίποτα άλλο. Με τέτοια νοημοσύνη και με τέτοια παιδεία λαού, μια ζωή θα ζούμε σ'αυτή τη βοθροκρατία και θα περιμένουμε τους Ευρωπαίους να μας κάνουν σοβαρό κράτος.

 

Με συγχωρείτε πολύ για τον τόνο μου, αλλά έχω αγανακτήσει πια....

 Σε λάθος κατεύθυνση στρέφεις τα βέλη σου. Δεν φταίει ο κόσμος που πάιρνει τηλέφωνο. Εφόσον το επαγγελμα τους είναι να παρασέρνουν τον κόσμο τότε είναι λογικό να το καταφέρνουν αρκετές φορές. Αν πιστεύεις πως φταίνε οι λίγοι που τους συντηρούν εν αγνοία τους με τις τηλεφωνικές κλήσεις τότε οι πολλοί φταίνε εις τριπλούν που ενώ γνωρίζουν ότι ειναι απατεώνες, απλα τα ξίνουν και δεν κάνουν κάτι. Οι απατεώνες και αυτοί που στεγάζουν τους απατεώνες φταίνε, όχι οι γιαγιαδες και οι παππούδες που προσπαθούν να πιάσουν γραμμή και τους τρώνε τα λεφτά.

 

Και τι πάει να πει ντρέπεσαι που η ψήφος σου είναι ισάξια με αυτή των υπολοίπων; Τι το ανώτερο έχεις εσύ; Επειδή είσαι "ξύπνιος" με την λογική του τηλεπαιχνιδιού; Κάπου αλλού μπορεί να είσαι μ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...