Προς το περιεχόμενο

super game τηλεπαιχνίδι απάτη ή όχι;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 942
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην τηλεόραση μου έπεσε μαύρο στο τελευταίο λεπτό και δεν είδα την λύση :mad:   Ν.Π.Ν.Γ. :X

Σε όλους μαύρο έπεσε και τελικά βάλανε διαφημίσεις και μια σειρά σε επανάληψη τώρα. Τι πιθανότητες υπάρχουν η εκπομπή να είναι μαγνητοσκοπημένη; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε όλους μαύρο έπεσε και τελικά βάλανε διαφημίσεις και μια σειρά σε επανάληψη τώρα. Τι πιθανότητες υπάρχουν η εκπομπή να είναι μαγνητοσκοπημένη; :P

 

Το ότι έπεσε μαύρο δεν έχει σχέση με το αν  η εκπομπή είναι ζωντανή ή όχι , απλά κόψανε το σήμα. Πάντως νομίζω ότι είναι λίγο τραβηγμένο να είναι μαγνητοσκοπιμένες οι εκπομπές αν και από αυτούς όλα να τα περιμένεις.Το στούντιο πάντως που γυρίζονται οι εκπομπές όπως έχουν πει και άλλοι είναι στο εξωτερικό.

Επεξ/σία από thor777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έπεσε μαύρο δεν έχει σχέση με το αν είναι η εκπομπή είναι ζωντανή ή όχι , απλά κόψανε το σήμα. Πάντως νομίζω ότι είναι λίγο τραβηγμένο να είναι μαγνητοσκοπιμένες οι εκπομπές αν και από αυτούς όλα να τα περιμένεις. Το στούντιο πάντως που γυρίζονται οι εκπομπές όπως έχουν πει και άλλοι είναι στο εξωτερικό.

Πάντως, στις παλαιότερες εκπομπές με τους αναγραμματισμούς πολλές φορές η παρουσιάστρια ανεφερε την ώρα ή υπήρχε ρολόι στην οθόνη. Πράγμα απλό και ανέξοδο για να αποδείξεις εύκολα ότι η εκπομπή τουλάχιστον είναι ζωντανή. Σε αυτές όμως τις εκπομπές φετος (με τα μαλακοκουίζ και τις προσθέσεις), δεν αναφέρουν ποτέ την ώρα κλπ.

Επίσης η εκπομπή βάσει προγράμματος ξεκινάει στις 1:30 και τελειώνει στις 3:45. Αν παρατηρήσετε όμως μερικές φορές αν τύχει και καθυστερήσει λιγάκι και ξεκινήσει στις 1:37, θα τελειώσει στις 3:52.

Τέσπα, μπορεί να λέω και λακαμίες σχετικά με το θέμα ζωντανή/μαγνητοσκοπημένη. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα άλλο μου έκανε εντύπωση. 
Συνήθως η web tv του ΑΝΤ1 δείχνει την εικόνα λίγα δευτερόλεπτα ΜΕΤΑ από την εικόνα στην τηλεόραση.
Αυτές οι εκπομπές δείχνουν εικόνα στο web ΠΡΙΝ από την τηλεόραση.

Ίσως αυτό να συμβαίνει γιατί η εκμπομπή γίνεται από το εξωτερικό αλλά και πάλι περίεργο  μου φαίνεται....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να ειναι μαγνητοσκοπιμενη η εκπομπη δεν θα μου παιρνουσε ποτε απο το μυαλο! Τωρα που το λετε ομως...

Δεν εχω προσεξει τις λεπτομεριες που αναφερατε, αλλα ειναι πολυ πιθανο να συμβαινει αυτο.

Ο μονος τροπος για να μας αποδειξουν οτι καθε εκπομπη μεταδιδεται ζωντανα, ειναι να λενε κατα τη διαρκεια της εκπομπης και μια ειδηση της ημερας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλος τυχαίως την λύση στον χθεσινό γρίφο δεν την ανέβασαν στο site τους ακόμα.Τί στιαπού λέτε να παίχτηκε χθες ?

http://audiotexsa.gr/SuperGame.aspx

 

Τώρα που το λέτε όμως αν και οι παρουσιάστριες λένε οτι είναι αργά δεν θυμάμαι να ανέφεραν ποτέ ακριβή ώρα, αυτό ίσως σημαίνει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα άλλο μου έκανε εντύπωση. 

Συνήθως η web tv του ΑΝΤ1 δείχνει την εικόνα λίγα δευτερόλεπτα ΜΕΤΑ από την εικόνα στην τηλεόραση.

Αυτές οι εκπομπές δείχνουν εικόνα στο web ΠΡΙΝ από την τηλεόραση.

Ίσως αυτό να συμβαίνει γιατί η εκμπομπή γίνεται από το εξωτερικό αλλά και πάλι περίεργο  μου φαίνεται....

 

Στο ραδιο αρβυλα που το σημα ερχοταν απο την Θεσσαλονικη ειχατε προσεξει καποια καθυστεριση στο web tv;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι και στο Ράδιο Αρβύλα η εικόνα στο web tv ερχόταν μετά την εικόνα στην τηλεόραση. 

Anyway, οι άνθρωποι είναι απατεώνες και πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος για να σταματήσουν

είναι να μην πάρει κανένας τηλέφωνο, αν και το θεωρώ πολύ δύσκολο.

Δυστυχώς σε περιόδους κρίσης πάντα άνθιζε ο τζόγος, η απάτη, η πορνεία και όλα τα παρόμοια "καλά".

Εγώ απλά έκατσα από περιέργεια να δω ποιο θα είναι το αποτέλεσμα στο αποψινό "άθροισμα". 

Αύριο ίσως καθίσω να επεξεργαστώ με ποιον τρόπο βγαίνει το αποτέλεσμα. Καλή συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι βλέπω το σχήμα είναι ίδιο με αυτό στις 20/7 όπου είχαμε βρεί την λύση. Με την ίδια λογική έχουμε συνολικά 21 τρίγωνα. Τα ξεχωρίζω παρακάτω με καθέτους.

 

Απο το πάνω μισό -> 1 / 8 / 1+3 / 1+3+2 / 1+3+2+8 / 1+3+2+8+8

Απο το κάτω μισό -> 2 / 3 / 2 / 2+7 / 2+7 / 2+7+5 / 2+7+5+3

Αυτά που σχηματίζονται απο την ζικ-ζακ γραμμη -> 1+2 / 3 / 8+5 / 8+3 / 1+2+3 / 1+2+3+7+2 / 1+2+3+7+2+8+5 / 1+2+3+7+2+8+5+8+3

 

Αυτά βγάζουν αποτέλεσμα 229. Ωστόσο το 7-segment ή ψηφιακό 8 το μετρούσαν στον γρίφο στις 20/7 και ως 1,2,3,4,5,6,7,9. Οπότε επειδή συμμετέχει σε 3 τρίγωνα πρέπει να προσθέσουμε την ποσότητα 3*(1+2+3+4+5+6+7+9) = 111

 

Οπότε η λύση θα είναι 229+111 = 340.

398 τελικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

398 τελικά..

 

Μπέρδεψες τις ημερομηνίες το 398 ήταν για τον σημερινό γρίφο 5/8.  Αυτόν με τα τρίγωνα που βρήκα 340 ήταν ο χθεσινός γρίφος 4/8 και όπως έγραψα και πρίν δεν έχουν ανεβάσει την λύση στο site τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπέρδεψες τις ημερομηνίες το 398 ήταν για τον σημερινό γρίφο 5/8.  Αυτόν με τα τρίγωνα που βρήκα 340 ήταν ο χθεσινός γρίφος 4/8 και όπως έγραψα και πρίν δεν έχουν ανεβάσει την λύση στο site τους

 

Ναι εχεις δικιο.. να στειλουμε κανα email να μαθουμε την λυση? Αν ειναι μαγνητοσκοπιμενα να τους παμε μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...