Προς το περιεχόμενο

super game τηλεπαιχνίδι απάτη ή όχι;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το στενάχωρο με αυτές τις απάτες ειναι ότι θα μπορούσαν ΜΙΑ ΧΑΡΑ να βγάζουν αυτοί το ψωμάκι και τους και ΜΙΑ ΧΑΡΑ να κερδίζει και ο κόσμος ... αλλα όχι... φουλ απληστία... παλιο απατεώνες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σε λάθος κατεύθυνση στρέφεις τα βέλη σου. Δεν φταίει ο κόσμος που πάιρνει τηλέφωνο. Εφόσον το επαγγελμα τους είναι να παρασέρνουν τον κόσμο τότε είναι λογικό να το καταφέρνουν αρκετές φορές. Αν πιστεύεις πως φταίνε οι λίγοι που τους συντηρούν εν αγνοία τους με τις τηλεφωνικές κλήσεις τότε οι πολλοί φταίνε εις τριπλούν που ενώ γνωρίζουν ότι ειναι απατεώνες, απλα τα ξίνουν και δεν κάνουν κάτι. Οι απατεώνες και αυτοί που στεγάζουν τους απατεώνες φταίνε, όχι οι γιαγιαδες και οι παππούδες που προσπαθούν να πιάσουν γραμμή και τους τρώνε τα λεφτά.

 

Και τι πάει να πει ντρέπεσαι που η ψήφος σου είναι ισάξια με αυτή των υπολοίπων; Τι το ανώτερο έχεις εσύ; Επειδή είσαι "ξύπνιος" με την λογική του τηλεπαιχνιδιού; Κάπου αλλού μπορεί να είσαι μ.....

Συμφωνώ σε αυτό που λες ότι είναι η δουλειά τους να παρασέρνουν τον κόσμο. Όμως όταν ο κόσμος δεν έχει λίγο μυαλό για να καταλάβει ότι ΔΕΝ πρόκειται να κερδίσει, κάτι δεν πάει καλά. Για να κανάλια δεν θα το σχολιάσω....Εδώ υπάρχει ακόμα κόσμος που βλέπει "μεσημεριανά" και ασχολείται με τη "showbiz".....

 

Όσο για την ψήφο δεν αναφέρομαι μόνο στο θέμα του τηλεπαιχνιδιού αλλά γενικότερα στη ζωή. Βλέπω για παράδειγμα άτομα που τα έχουν όλα γραμμένα, δεν ενημερώνονται, δεν ενδιαφέρονται για τους γύρω τους και δεν τους προβληματίζει η γενικότερη κατάσταση που επικρατεί. Πως γίνεται η δική σου ψήφος να έχει την ίδια δύναμη με τη δικιά τους; Δεν είναι το θέμα ότι είσαι "ξύπνιος" ή "ανώτερος", αλλά ενεργός πολίτης. Αλλιώς είσαι ένα παράσιτο της κοινωνίας, καθώς μόνο "παίρνεις' από αυτή και δεν "δίνεις" τίποτα... Άστο δεν βγάζεις άκρη.....

Πάντως σίγουρα και εγώ είμαι μ......ς σε κάποια θέματα και απλά δεν εκφέρω τη γνώμη μου για να μην ξεφτιλιστώ. 

 

Και για να μην ξεφεύγουμε, ξέρεις ποια είναι η μεγαλύτερη απάτη; Όχι ότι δεν πρόκειται να κερδίσεις, αλλά ότι αυτοί οι "κύριοι" παίζουν με τη νοημοσύνη σου. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αυτοί θέλουν πολλοί ξύλο να πιάσεις αυτή την σκύλα και να την χτυπάς μαζί με τον παραγωγό!! Μια βόμβα στην εκπομπή χρειάζεται τα καθίκια! Κοροϊδεύουν τον κόσμο!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια και τα ίδια λέμε, αλλα αυτοί δεν αλλαζουν γιατι είναι κατοχυρωμένοι. Εχουν βρει ενα παραθυρακι με τα παιχνίδια που λειτουργουν εκ του ασφαλους και κανεις δεν μπορεί να αποδείξει οτι τα παιχνίδια γνωσεων τους είναι βασικά παπατζιλίκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι η προστασία του πολίτη;;; Αυτοί μας κλέβουν ανοιχτά!! Και συνεχίζουν κάθε μέρα μετά σου λέει κρίση βρήκαν τον κόσμο σε ανάγκη και τον πηδανε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικα πρεπει απο οσο γνωριζω οι απαντησεις να ειναι καταχωρημενες σε ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟ. Κατι που δεν πιστευω οτι κανουν

οι υπευθυνοι. Περαν τουτου πρεπει να βρεθει τροπος να ελεγχονται οι κλησεις ωστε να μην ειναι απατη ο νικητης... να μην ειναι

δικος τους δηλαδη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω στείλει μόλις mail στην ΕΕΤΤ και στην audiotex αφήνοντας ενδεικτικά και το link του τοπικ. 

 

 

Νομίζω θα γουστάρουν τρελά -> ενδεικτικές απόψεις !!!! :shock: :-) :-D

 

 

δεν μπορουμε να την πετυχουμε πουθενα να φαει gankbang η παρουσιαστρια;

 

:-D

 

 

καλα αυτος που βγηκε τωρα μαστουρωμενος ηταν; μαλλον τους ποτιζουν καλα εκει στη παραγωγη.

 

 

η ηλιθια κοιταζει στα δεξια συνεχεια σαν να της λενε κατι κ μετα χαμογελαει σαν χαζοχαρουμενη..

 

 

Ρε αυτοί θέλουν πολλοί ξύλο να πιάσεις αυτή την σκύλα και να την χτυπάς μαζί με τον παραγωγό!! Μια βόμβα στην εκπομπή χρειάζεται τα καθίκια! Κοροϊδεύουν τον κόσμο!!!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω θα γουστάρουν τρελά -> ενδεικτικές απόψεις !!!! :shock: :-) :-D

χαχαχα ακόμη γελάω με τα quotes (σε αυτό με το gankbang είχα πατήσει και like :P)  αλλά πέρα απο την πλάκα υπάρχουν ποστ που έχουν αδιάσειστα στοιχεια επίσης μαζεύουμε και υπογραφές και μπορούμε να κινηθούμε δικαστικά 

 

και τέλος αυτά τα φαινομενικά (με την πρώτη ματιά) αστεία ποστ στην ουσία εκφράζουν την κοινωνική κατακραυγή και αποδοκιμασία που δέχονται αυτά τα παιχνίδια απο τους τηλεθεατές... και όπου υπάρχει καπνός... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι να κινηθω δικαστικα επειδη ο αλλος ειναι τοσο βλακας που δεν καταλαβαινει οτι τον κοροιδευουν. Οι ιδιοι ηλιθιοι που τηλεφωνουν ειναι αυτοι που ψηφιζουν ακομα σαμαρα και βενιζελο. Πρεπει να κρατουν τα τηλεφωνα τους και να τους απαγορευται το διακωιμα του ψηφιζειν. Χεστηκα αν ειναι απατη. Τα λεφτα τα χανουν οι ηλιθιοι που τηλεφωνουν. Αυτο που με πειραζει ειναι οτι ψηφιζουν και αυτο επηρεαζει τη ζωη μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα μας εδω απο οτι φαινεται δεν ειναι αν χανουν τα λεφτα τους οι χαμηλης νοημοσυνης συμπολιτες μας, αλλα οτι πλουτιζουν αυτοι οι απατεωνες.. υποτιθεται οτι αν κανεις απατεωνια σε βαζουν μεσα, αυτοι που κανουν καθε μερα απατεωνιες με το σαχλοτηλεπαιχνιδι τους δεν παθαινουν τιποτα. κ εδω εγκειται η αδικια. μακαρι να μπορουσα να τους βρω μονο αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι στο ότι επειδή δεν γίνεται να έχουμε όλοι την ίδια μόρφωση, ευστροφία, οικονομικές δυνατότητες κλπ να υπάρχει και να ενεργεί μια αρχή η οποία θα προστατεύει τους πολίτες. Απο το πιο απλό εως το πιο σύνθετο ζήτημα.

 

Αυτό είναι ένα απλό ζήτημα. Ενα σύνθετο θα ήταν να προστατεύει πολίτες απο το να παίρνουν δάνεια (που έπαιρναν τόσα χρόνια) δίχως να υπάρχει ούτε καν η ελάχιστη πιθανότητα αποπληρωμής τους. κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συμφωνω. πρεπει να υπαρχουν φορεις που να προστατευουν τους πολιτες κι οχι να αμοιβονται πλουσιοπαροχα ξυνοντας τα. εδω βαζουν μπιπ στη λεξη μαλακας θελοντας να δειξουν οτι τους νοιαζει η παιδεια των πολιτων τους. αλλα απο την αλλη αφηνουν αυτες τις σαχλες το βραδυ να παροτρεινουν τον κοσμο να κανιβαλιζεται. η ταση να καλεις σ αυτα τα παιχνιδια επανελλειμενα αγγιζει τα ορια του μαζοχισμου. οι πολιτες μας χρηζουν ψυχιατρικης βοηθειας. τι κανει η πολιτεια για τους αρρωστους αυτους ανθρωπους; γιατι αρρωστια ειναι ο τζογος. εχω ακουσει απο γνωστη μου για μια κυρια που ειχε ξοδεψει πανω απο 1000 ευρω σ αυτα τα τηλεπαιχνιδια...

Επεξ/σία από nina_2020
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...