Προς το περιεχόμενο

super game τηλεπαιχνίδι απάτη ή όχι;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eξηντα σελιδες οχτακοσιες ογδονταπεντε απαντησεις..

Ποτε τελειωνει επιτελους το supergame να ησυχασουμε;

Οχι οτι τωρα το βλεπουμε δηλαδη, προσωπικα μετα το μπαχαλο της διακοπης του αναλογικου σηματος εχω παψει να βλεπω (και να ακουω) τηλεοραση κυ-ρι-ο-λε-κτι-κα!

Στην αρχη με το πρωτο αινιγμα που παρεθεσα στην πρωτη σελιδα του θεματος, ημουν 50% να ειναι απατη το παιχνιδι, 50% να μην μπορουσα εγω να το λυσω σωστα ενω υπηρχε λυση. Πλεον ειμαι βεβαιος, οτι ειναι 100% απατη. Διοτι το παραχεσανε με τους καινουριους και πιο πιο πιο πιο πιο δυσκολους γριφους, αυτους με την προσθεση αριθμων (λατινικων, εβραικων, κινεζικων, κ.α). Εκει πιστευω βαλανε αυτογκολ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.gamingcommission.gov.gr/images/Games/SuperGame.pdf

εδώ είναι οι κανόνες που έχει καταθέσει στην επιτροπή και έχει πάρει άδεια! προφανώς δεν διάβασα όλο το pdf αλλά με μια πολύ πρόχειρη ανάγνωση βρήκα 2 λάθη και σταμάτησα να διαβάζω παρακάτω.πχ
λέει ότι η τιμή χρέωσης θα έχει τουλάχιστον ίδιο μέγεθος γραμματοσειράς με τον αριθμό παιχνιδιού.

λέει ότι όταν γίνεται η κλήρωση για να βγεί γραμμή η παρουσιάστρια θα το εκφωνεί για να μην γίνονται άλλες κλήσεις.

copy paste δεν μπορώ να κάνω γιατί το έχουν σαν εικόνα.δείτε ενότητα ΙΙ,2 και 7 παράγραφο.σίγουρα θα έχει και άλλα λάθη μέσα.το ότι είναι απατεώνες το ξέρουμε αλλά γιατί επιτέλους δεν γίνεται κάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εχει την εξής πράξη:

(3+2)×5-10-18+7+5×(7+9×3)+8=?

 

Το αποτελεσμα 182 είναι 'λάθος'. Lol

Η παρουσιαστρια λεει κάντε (μόνο!) πρόσθεση.

 

Προσθετω λοιπόν τους αριθμούς ανάμεσα στα σύμβολα. Εδώ μπλέκεται το πράμα. Τα -10 και -18 μπορουμε να τα υπολογισουμε ως:

Α) προσθεση αρνητικών -> οπου το συνολικό αποτέλεσμα βγαίνει 21

Β) προσθεση θετικων -> 77

Γ) περιεργη προσθεση τυπου 1+0 + 1+8 -> συνολικο αποτελεσμα 59

 

Το αποτέλεσμα ανακοινωθηκε 509 ή 609.

Πως είναι δυνατό να έβγαλαν τόσο άκυρο αποτέλεσμα? Ξερω ότι είναι απάτη κτλ αλλά αυτό παραπάει, νιώθω λες και το super game τελείωσε στη μάπα μου.

 

Ένας τρελός με φουσκωμένο λογαριασμό δε βρέθηκε να τους καταγγείλει για τα πλαστά 500ευρα και να τους κατουρήσει στον ύπνο τους?

Οι παρενθέσεις που βλέπεις είναι ο λατινικός αριθμός 100

4 παρενθέσεις 400

κάθε + ή Χ είναι ο λατινικός αριθμός 10

αν τα υπολογίσεις σίγουρα θα βγεί κάπου τόσο

αν είναι μόνο τα Χ =10 βγαίνει 507 . Κάπου θα υπάρχουν και δύο γραμές να κάνουν 2 ίσως το = να είναι πλάγιος Λατινικός αριθμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξηντα σελιδες οχτακοσιες ογδονταπεντε απαντησεις..

Ποτε τελειωνει επιτελους το supergame να ησυχασουμε;

 

 

Και καμιά 30αριά αλλαγές στην φωτογραφία σου

 

Πάντως καλό θα ήτανε να μαζευτούμε όλοι εδώ στην τελευταία εκπομπή για να αποδώσουμε ένα φόρο τιμής στην αγαπημένη μας εκπομπή που μας κράτησε συντροφιά όλα αυτά τα βράδια.Τώρα συγκινήθηκα δεν μπορώ να γράψω άλλο. :(  :fear:   :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=625006

 

Ερευνα για νέο σκάνδαλο με τηλεπαιχνίδια
«Ιερογλυφικά», κόλπα τηλεπαρουσιαστών και χιλιάδες εξαπατημένοι τηλεθεατές
 
Εκτεταμένη έρευνα πραγματοποιεί τις τελευταίες εβδομάδες η Επιτροπή Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων....
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι βλακες στον Ant1, ειδαν και αποειδαν με τα τριγωνα και τις "αριθμητικες" παραστασεις και βαζουν ηλιθιους γριφους τωρα μια πολη με 4Α κτλπ. Και εβγαινε ο κοσμος και ελεγε ΑΘΗΝΑ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΚΑΒΑΛΑ κτλπ, τοσο χαζοι δλδ...

Παλι δικος τους βγαινει στο τελος εντελως τυχαια και τα παιρνει τα φραγκα και η παρουσιαστρια ολο χαρα!

Χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την ωρα ξεκινησαν ερευνα. Και πραγματικα πιστευετε οτι πχ ο συζυγος της μαμας του μαικ του φασολακη...θα ιδρωσει ή θα χασει καμια ωρα υπνο απο την ερευνα? και 10 και 20000 ευρω προστιμο να του βαλουν (που δε θα του βαλουν θεωρω) 2 μηνες τωρα εχει γεμισει και τα σεντουκια με ευρω...χεστηκε. Και ας καθομαι εγω και εσεις να κλαιγομαστε εδώ,  αυτος την δουλεια του την εκανε και το κρατος παιρνει το φορο του απο τα τηλεφωνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την ωρα ξεκινησαν ερευνα. Και πραγματικα πιστευετε οτι πχ ο συζυγος της μαμας του μαικ του φασολακη...θα ιδρωσει ή θα χασει καμια ωρα υπνο απο την ερευνα? και 10 και 20000 ευρω προστιμο να του βαλουν (που δε θα του βαλουν θεωρω) 2 μηνες τωρα εχει γεμισει και τα σεντουκια με ευρω...χεστηκε. Και ας καθομαι εγω και εσεις να κλαιγομαστε εδώ,  αυτος την δουλεια του την εκανε και το κρατος παιρνει το φορο του απο τα τηλεφωνα.

Αραδιδασκομαστε στον δρομο της απατεωνιας, αρκει το κρατος να παιρνει το ΦΠΑ του.

Καλη φαση. Αυριο-μεθαυριο θα ανοιξω και γω μια επιχειρηση να δουλευω κοσμο, θα βαλω και ψιλα γραμματα και θα μου... τα... φρυδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αραδιδασκομαστε στον δρομο της απατεωνιας, αρκει το κρατος να παιρνει το ΦΠΑ του.

Καλη φαση. Αυριο-μεθαυριο θα ανοιξω και γω μια επιχειρηση να δουλευω κοσμο, θα βαλω και ψιλα γραμματα και θα μου... τα... φρυδια!

Μπα ισα-ισα εσενα θα σε παρουν θα σε στυψουν,θα σου αλλαξουν τον αδοξαστο στα προστιμα γιατι πολυ απλα κυνηγανε τους μικρους και οχι τα μεγαλα κεφαλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα ισα-ισα εσενα θα σε παρουν θα σε στυψουν,θα σου αλλαξουν τον αδοξαστο στα προστιμα γιατι πολυ απλα κυνηγανε τους μικρους και οχι τα μεγαλα κεφαλια

Eτσι! Γι αυτο θελω να γινω μεγαλο κεφαλι να σας κυβερνησω απο εναν πυργο ψηλα, σαν το biff Tannen απο το back to the future ενα πραγμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι βλακες στον Ant1, ειδαν και αποειδαν με τα τριγωνα και τις "αριθμητικες" παραστασεις και βαζουν ηλιθιους γριφους τωρα μια πολη με 4Α κτλπ. Και εβγαινε ο κοσμος και ελεγε ΑΘΗΝΑ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΚΑΒΑΛΑ κτλπ, τοσο χαζοι δλδ...

Παλι δικος τους βγαινει στο τελος εντελως τυχαια και τα παιρνει τα φραγκα και η παρουσιαστρια ολο χαρα!

Χαχαχαχαχα

Στην αρχή ζήταγαν 1 Α μετά 2 μετά 3 κλπ 

Και το Θεσσαλονίκη το είπε αυτή και καλά είπε να για παράδειγμα η πόλη μου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 Α τωρα αλλα δεν ειναι η Καλαματα......

 

Θελω να γραψω κατι πολυ εμετικο για την απατη αλλα κ για το σουργελο που ΚΑΙ τον κοσμο κοροιδευει ΚΑΙ ειρωνευεται αλλα σεβομαι το φορουμ

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...