Προς το περιεχόμενο

super game τηλεπαιχνίδι απάτη ή όχι;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα χει γουστο να καταντησουμε σαν αυτα τα μπ@@ρδελοκαναλα με κατι βρωμιαρες σαν κ αυτες και ολους αυτους τους αρρωστους που τα δειχνουν και αλλους τοσους που τα βλεπουν!!! ελεος πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 942
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει σκεφτει να παει κανεις εξω απο το στουντιο και να πλακωσει στο ξυλο τα καλοπαιδα που κανουν αυτες τις εκπομπές; Μιλαμε για απατεώνες. Μενω στο εξωτερικό αλλα οσες φορες εχω πετυχει Ελλάδα τετοιες εκπομπες εχω αγανακτήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει σκεφτει να παει κανεις εξω απο το στουντιο και να πλακωσει στο ξυλο τα καλοπαιδα που κανουν αυτες τις εκπομπές; Μιλαμε για απατεώνες. Μενω στο εξωτερικό αλλα οσες φορες εχω πετυχει Ελλάδα τετοιες εκπομπες εχω αγανακτήσει.

 

Και μετά θα φάνε μια ωραία μήνυση και θα τους επιδικάσει πρόστιμα το δικαστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει σκεφτει να παει κανεις εξω απο το στουντιο και να πλακωσει στο ξυλο τα καλοπαιδα που κανουν αυτες τις εκπομπές; Μιλαμε για απατεώνες. Μενω στο εξωτερικό αλλα οσες φορες εχω πετυχει Ελλάδα τετοιες εκπομπες εχω αγανακτήσει.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φταίνε αυτοί που κάνουν αυτές τις εκπομπές και όχι αυτοί που πέρνουν τηλ.

Aν βγω να πουλησω ενα αδειο κλειστό κουτί 1000Ε ισχυριζόμενος όμως πως μέσα αυτό το κουτί έχει κειμίλια απο την αμφίπολη, θα φταίω εγώ που το πουλάω ή αυτός που θα το αγορασει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φταίνε αυτοί που κάνουν αυτές τις εκπομπές και όχι αυτοί που πέρνουν τηλ.

Aν βγω να πουλησω ενα αδειο κλειστό κουτί 1000Ε ισχυριζόμενος όμως πως μέσα αυτό το κουτί έχει κειμίλια απο την αμφίπολη, θα φταίω εγώ που το πουλάω ή αυτός που θα το αγορασει?

Kαι τι παει να πει αυτο?

Οτι πρεπει να εκμεταλλευονται την αγνοια του κοσμακι?

Επειδη δηλαδη καποιοι ειναι αφελεις και την πατανε πρεπει να δωσουμε ελαφρυντικο στους απατεωνες?

Υπαρχουν ξερεις κι ηλικιωμενοι ανθρωποι που ειναι μονοι και δεν εχουν και σωας τας φρενας και την πατανε.

Εγω απορω πως το εσουρου τους αφηνει τοσα χρονια και κανουν εκπομπες και κατα τα αλλα αμα ακουσουν κανα μπινελικι σε καμια εκπομπη βαζουν προστιμο..μαλλον μιζα μου μυριζει η δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φταίνε αυτοί που κάνουν αυτές τις εκπομπές και όχι αυτοί που πέρνουν τηλ.

Aν βγω να πουλησω ενα αδειο κλειστό κουτί 1000Ε ισχυριζόμενος όμως πως μέσα αυτό το κουτί έχει κειμίλια απο την αμφίπολη, θα φταίω εγώ που το πουλάω ή αυτός που θα το αγορασει?

ναι θα φτες γιατί αυτό που κάνεις είναι απάτη.. και όταν θα σου τραβήξω ,εγώ που το αγόρασα ,από δυο μηνύσεις θα με αποζημιώνεις κιόλας. Άλλο τυχερό παιχνίδι και άλλο αγοραπωλησία. 

Το να μην βγαίνει κανένας σε μία εκπομπή και στο τέλος αυτός που βγαίνει να είναι από το κοντρόλ είναι απάτη, το να υπάρχει ένας αλγόριθμος που θα μου δίνει λίγες πιθανότητες (αλλά υπαρκτές τουλάχιστον) για να βγω είναι τυχερό παιχνίδι. Δεν λέω να βγαίνει ένας κάθε μέρα και να παίρνει από 3000€ αλλά και το να βγαίνει σε κάθε εκπομπή ένας στις 4:00 π.μ. και να είναι και δικός τους είναι απάτη. Στατιστικά και μόνο δηλαδή  δεν στέκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φταίνε αυτοί που κάνουν αυτές τις εκπομπές και όχι αυτοί που πέρνουν τηλ.

Aν βγω να πουλησω ενα αδειο κλειστό κουτί 1000Ε ισχυριζόμενος όμως πως μέσα αυτό το κουτί έχει κειμίλια απο την αμφίπολη, θα φταίω εγώ που το πουλάω ή αυτός που θα το αγορασει?

Στα πλαίσια μιας ευνομούμενης κοινωνίας, πρέπει να προστατεύονται οι πολίτες σε ένα βασικό επίπεδο και ειδικά οι ευαίσθητες κοινωνικές ομάδες. Για αυτό το λόγο το σδοε μαζεύει τα προϊόντα μαϊμου, η αγορανομία «γράφει» τα βρώμικα μαγαζιά, η αστυνομία μαζεύει τους παπατζήδες, κλπ

 

Από εκεί και πέρα ο αγοραστής/πελάτης/πολίτης ειναι υπεύθυνος στο να διερευνήσει αυτό που πραγματεύεται. Παπατζή μπορείς να πετύχεις οπουδήποτε αλλά αυτό δε σημαίνει οτι η κοινωνία πρέπει να του επιτρέπει να «δουλευει» τους αφελείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν βγω να πουλησω ενα αδειο κλειστό κουτί 1000Ε ισχυριζόμενος όμως πως μέσα αυτό το κουτί έχει κειμίλια απο την αμφίπολη, θα φταίω εγώ που το πουλάω ή αυτός που θα το αγορασει?

 

Εσύ 100% ... ρώτα δικηγόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φταίνε αυτοί που κάνουν αυτές τις εκπομπές και όχι αυτοί που πέρνουν τηλ.

Aν βγω να πουλησω ενα αδειο κλειστό κουτί 1000Ε ισχυριζόμενος όμως πως μέσα αυτό το κουτί έχει κειμίλια απο την αμφίπολη, θα φταίω εγώ που το πουλάω ή αυτός που θα το αγορασει?

αυτο που περιγραφεις λεγεται εξαπατηση και διοκεται ποινικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φταίνε αυτοί που κάνουν αυτές τις εκπομπές και όχι αυτοί που πέρνουν τηλ.

Aν βγω να πουλησω ενα αδειο κλειστό κουτί 1000Ε ισχυριζόμενος όμως πως μέσα αυτό το κουτί έχει κειμίλια απο την αμφίπολη, θα φταίω εγώ που το πουλάω ή αυτός που θα το αγορασει?

 

Προσπαθείς να πεις κάτι σωστό με λάθος παράδειγμα. Εννοείται πως αυτό που θα κάνεις διώκεται, το είπαν και οι προηγούμενοι. Το θέμα είναι να υπάρχει κάποια κρατική υπηρεσία η οποία να είναι αρμόδια για την συμμόρφωση των καναλιών σε τέτοια θέματα. Ούτε να αναγκάζεται ο πολίτης να παίρνει τον νόμο στα χέρια του (σπάσιμο στο ξύλο κτλ) ούτε να πηγαίνουμε στο άλλο άκρο και να λέμε φταίς εσύ επειδή ο άλλος κάνει την δουλειά του. Ο παρουσιαστής δεν φταίει σε τίποτα, η διοίκηση/υπεύθυνοι του καναλιού φταίνε και πρέπει να υποστούν κυρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φταίνε αυτοί που κάνουν αυτές τις εκπομπές και όχι αυτοί που πέρνουν τηλ.

Aν βγω να πουλησω ενα αδειο κλειστό κουτί 1000Ε ισχυριζόμενος όμως πως μέσα αυτό το κουτί έχει κειμίλια απο την αμφίπολη, θα φταίω εγώ που το πουλάω ή αυτός που θα το αγορασει?

Ωραία να μην κυνηγάμε και τους εμπόρους ναρκωτικών ουσιών τι φταίνε αυτοί που κάποιοι θέλουν να αγοράσουν το εμπόρευμά τους..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Απλά οι συγκεκριμένοι δε μιλάνε για τυχερά παιχνίδια και για αλγοριθμους (που μπορεί να είναι στα ψιλά γράμματα της εκπομπής) αλλά λένε ότι το πρόκειται για παιχνίδια γνώσεων ή παρατηρητικότητας. Οσο για το αλγόριθμο θα ήθελα επίσης να λένε ότι δεν έχει κληρωθει κανείς για να βγεί και όχι φράσεις του στυλ > δεν το πιστεύω, δεν παίρνει κανείς;; δεν το έχει βρει κανείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το παράδειγμά μου να μην ήταν κ το κατάλληλο. Αφήστε λίγο τα νομικής πλευράς θέματα και σκεφτήτε το απλό, ποιος θα μπορούσε να αγόραζέ ένα κουτί χωρίς να δει τι έχει μέσα αλλά απλά λέγοντάς του ότι περιέχει κάτι πολίτιμης αξίας?  Δεν είπα πως φταίνε μόνο αυτοί που πέρνουν τηλέφωνο αλλά μην τα ρίχνουμε και όλα στην εκπομπή. Όσο και για του εμπόρους ναρκωτικών που αναφέρθηκε κάποιος, άποψη μου είναι πως και παλι, εν έτη 2014 αποκλείεται να μην ξέρει άτομο ποιες είναι οι εππτώσεις των ναρκωτικών, οπότε πάλι κατ εμέ φταίνε περισσότερο οι χρήστες παρά οι έμποροι. Τονίζω πως δεν λέω να σταματήσουνε να κυνηγάνε τους εμπόρους αλλά μην ρίχνουμε πάντα την ευθύνη στη μία πλευρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...