Προς το περιεχόμενο

super game τηλεπαιχνίδι απάτη ή όχι;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην αριστερή πλευρά του 8, νομίζω πως υπάρχει μόνο ένα σπίρτο μεγάλο. Αν το πάρω αυτό και το βάλω μόνο του στο τέλος και αν δανειστώ και ένα σπίρτο από το τελευταίο 9 και το βάλω στο 3, εγώ βγάζω 97331.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

77891?

 

 

μόλις είπε οχι

 

Εν τω μεταξύ, αυτή η απάντηση έστεκε απόλυτα και ήταν μεγαλύτερος αριθμός από το 37891 που έβγαλαν στο τέλος. Παρ' όλα αυτά, την απέρριψαν αμέσως... ΑΠΑΤΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι παρατηρησα αλλο ενα μερος της απατης...Η μαλλον αλλο ενα σημειο απατης. Ισως κανω λαθος ισως υπερβαλλω. Λενε 1.85ε/κληση χρεωση σταθερο....Τι ελληνικα ειναι αυτα? Δεν επρεπε λενε χρεωση απο σταθερο και αν δεν τους εβαζε να βαλουν μικροτερη γραμματοσειρα (δε τους πειραζε να βαλουν με μικρη γραμματοσειρα το σταθερο 211 απο κατω που ειναι για εξυπηρετηση....)

 

Λοιπον η φραση χρεωση σταθερο πιστευω ειναι για να πιασουν κοροιδα το 2-5 % των ηλικιωμενων που δεν πολυσκαμπαζουν και θα παρουν τηλεφωνο γιατι θυμουνται οτι ηρθε ο κανακαρης τους και τους εκανε προγραμμα με απεριοριστες δωρεαν κλησεις προς σταθερα. Ειναι ολα μελετημενα στη λεπτομερεια. 

 

Επισης στην παραπανω εικονα βλεπουμε πανω αριστερα να σχηματιζεται ενα τριγωνο απο τα 3 επιμερους τριγωνα με τους αριθμους, 123,15,2,7. Ας μας πουν οι υπευθυνοι με ποιο τροπο το μεγαλο αυτο τριγωνο συμμετεχει στο αθροισμα. το ιδιο και για το αντιστοιχο διπλα. Απατη απλα και οσο μπαινω εδω στο θεμα και βλεπω τα αισχη τους τα περνω ασχημα

Επισης παω στοιχημα...οτι αν μας δωσουν εξηγηση του αθροισματος το Ι που βρισκεται στη λεξη δεκατρια θα λογαριαζεται ως 1 μοναδα και θα συμμετεχει στο αθροισμα...Ενω το Ι γιωτα και δεν μοιαζει με μοναδα που βρισκεται στο 123 θα ειναι πασπαρτου αναλογως τι απαντανε για να αλλαζει το αθροισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα σε ολους!εχθες googlarισα το "super game ant1" και βρεθηκα να διαβαζω τις παρατηρησεις σας πανω στους γριφους..και γιατι το εψαξα στη μηχανη αναζητησης?γιατι ημουν σιγουρη οτι ειναι απατη..εχω στειλει και στo twitter προσωπικο μηνυμα σε παρουσιαστρια της εκπομπης η οποια μου απαντησε οτι κανει απλα παρουσιαση και δεν διαλεγει αυτη το γριφο..τα συμπερασματα δικα σας!καθε βραδυ λοιπον μεχρι να με παρει ο υπνος βλεπω την εκπομπη...ετσι κι εχθες ειδα τον παραπανω γριφο..μια παρατηρηση ακομα..το "ΔΕΚΑΤΡΙΑ" το μετρανε?ειναι λεξη δεν ειναι αριθμος..ετσι...

i)ΔΕΚΑΤΡΙΑ=13??

ii)ΔΕΚΑΤΡΙΑ=0 (αν το δουμε σαν λεξη)

iii)ΔΕΚΑΤΡΙΑ=13+1 αν το Ι ειναι το λατινικο 1

iv)ΔΕΚΑΤΡΙΑ=1 μετρωντας μονο το λατινικο Ι

:blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω στειλει και στo twitter προσωπικο μηνυμα σε παρουσιαστρια της εκπομπης η οποια μου απαντησε οτι κανει απλα παρουσιαση και δεν διαλεγει αυτη το γριφο..τα συμπερασματα δικα σας!

γράψε της, ότι στην περίπτωση της το ''καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή'' μάλλον δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...