Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead Season 5 (Spoilers allowed up to Season 4)


Sog96Ch

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλά χαλαρώστε .Προφανώς δεν έχετε καταλάβει (εσείς ειδικά που δεν έχετε διαβάσει το κόμικ) τι σηματοδοτεί η έλευση του Αάρον.

Ναι καλά, λίγους γαμάτους χαρακτήρες των κόμικ τους έχουν χέσει τελείως στη σειρά. Τι να θυμηθώ, τον κινέζο που είναι μουνόχαβλος, την Άντρεα που την κάναν femme σταδιάλ, τον γιουτζήν τα ίδια, σιγά μην κολλήσουν στον Άαρον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλάω για το πως θα φτιάξουν τον χαρακτηρα αλλά τι σηματοδοτεί η έλευση του από δω κ πέρα.Το νέο κεφάλαιο που μπαίνουμε σιγά σιγά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΛΑΙΩ

καταλαβα γιατι το λεει ο τοξοβολος χαχαχαχαχαχα

 

Ναι.

 

Δεν σηματοδοτεί μόνο αυτό ο ερχομός του. Θα δούμε μεγάλη αλλαγή σε όλο το group, απο εδώ και πέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ειδα μαζεμενα μεχρι το 9 επεισοδιο... Εμενα μου αρεσαν αρκετα! Στον 4ο κυκλο δεν μου αρεσαν τα αργα επεισοδια που ειχε.

Τα φετινα ομως μου βγαζουν κατι καλο μεχρι τωρα!! Ισα ισαγια μενα ειναι ωραιο που εχουν επικεντρωθει στην ''μεταλλαξη" της συμπεριφορας των ανθρωπων και τις δυσκολιες που αντιμετωπιζουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας νοιάζει αν ειναι gay ο καινούργιος χαρακτηρας αυτο που μας ενδιαφέρει ειναι να βγει απο το τελμα η σειρα να εχουμε επιτελους λιγη αγωνια και να μη παταμε fast forward !! Χωρις να κανω spoiler εκατσα και εψαξα για τον Ααρον και λογικα θα εχουμε εξελιξεις οσο αφορα την πλοκη με τον ερχομο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πει 1000 φορές και μερικοί δεν βλέπω να το καταλαβαίνουν: Άμα μέχρι τώρα δεν έχετε καταλάβει τι εστί Walking Dead και περιμένετε full δράση σε όλα τα επεισόδια, βλέπετε λάθος σειρά και καλά θα κάνετε να τη σταματήσετε γιατί υπάρχουν πάρα πολλές σειρές που θα μπορούσατε να βλέπατε στη θέση της.

 

Ποια δράση, δράση βλέπουμε μόνο στο τελευταίο επεισόδιο πλέον και δεν είναι και full. Η σειρά μπορεί να είναι δράμα, αλλά είναι και horror-thriller. Εμείς βλέπουμε το δράμα μαζί με sleep-sweet dreams. 

 

Έχοντας διαβάσει το κόμικ ξέρω ποιος είναι ο Aaron, αλλά δε "θα γίνει της πουτάνας από εδώ και πέρα" όπως είπες.

Θα γίνει της πουτάνας από εδώ και πολύ πέρα.

Μπορεί να φαίνεται τόσο σύντομο λόγω κόμικ, αλλά δυστυχώς στη σειρά δε θα το κάνουν.

 

Προσωπικά έκανα πάρα πολύ υπομονή με τη σειρά -η οποία ήταν από τις αγαπημένες μου- και ξέροντας τι βλέπω, ότι είναι δράμα και ότι δίνεται μεγάλη βάση στους χαρακτήρες, δεν γκρίνιαζα. Η στιγμή που άρχισα να βαριέμαι ήταν στα τελευταία επεισόδια του 4ου κύκλου που δείχνανε ολόκληρα επεισόδια με 1 ή 2 χαρακτήρες. Ήλπιζα όμως στον 5ο κύκλο να αλλάξει αυτός ο απελπιστικά αργός ρυθμός, αλλά δε γίνεται κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αν θέλετε "ρηχό" δράμα & full action ξεκινήστε τότε το Z Nation.

Η σειρά δεν είναι έτσι όπως την νομίζετε αρκετοί εδώ πέρα. Πιο πριν υπόθηκε το πιο σωστό απ'όλα: η απειλή δεν είναι πλέον τα ζόμπι. Αυτά ανήκουν στην καθημερινότητα τώρα πια που βιώνουν όσοι έχουν επιζήσει. Η πραγματική απειλή είναι οι άλλοι άνθρωποι. Και λογικό είναι να υπάρχουν slow επεισόδια. Είναι σαν να τρέχεις όλη την ώρα. Δεν γίνεται, απλά δεν γίνεται. Όσο και να βιάζεσαι πρέπει να περπατάς, ή ακόμα να σταματάς κιόλας... Μια χαρά πηγαίνει η σειρά. Ο ρυθμός της είναι αυτός που πρέπει να είναι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά μου αρέσουν αυτά τα αργά επεισόδια γιατί βλέπουμε πως είναι το πραγματικό survival. Οταν έχουμε κάτι ως δεδομένο (το νερό) στη σειρά μας δείχνει ότι σε αυτή τη στιγμή στη σειρά, δεν είναι. Άμα δεν έδειχνε ένα επεισόδιο που να διαπραγματεύεται περισσότερο με αυτό και το περνούσαν έτσι στο ντούκου, εμένα θα με χαλούσε περισσότερο. Η σειρά είναι survival drama δεν είναι survival horror, πάρτε το χαμπάρι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε με νοιάζει η απειλή να είναι και ο εντερόκοκκος, αλλά εδώ έχουμε να παλέψουμε μόνο με την κατάθλιψη. Η μεγαλύτερη αγωνία ήταν αν θα κλάψει ο ντάρυλ ή αν θα βρεθεί κάνα ψαλίδι για το μούσι του ρικ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εμένα προσωπικά μου αρέσουν αυτά τα αργά επεισόδια γιατί βλέπουμε πως είναι το πραγματικό survival. Οταν έχουμε κάτι ως δεδομένο (το νερό) στη σειρά μας δείχνει ότι σε αυτή τη στιγμή στη σειρά, δεν είναι. Άμα δεν έδειχνε ένα επεισόδιο που να διαπραγματεύεται περισσότερο με αυτό και το περνούσαν έτσι στο ντούκου, εμένα θα με χαλούσε περισσότερο. Η σειρά είναι survival drama δεν είναι survival horror, πάρτε το χαμπάρι.</p>

 

Survival drama ηταν ο Ναυαγος με τον τομ χανκς που το εβλεπες με ενδιαφερον 2 ωρες και ας μην ειχε ουτε καν μονολογο ...

Οι ανθρωποι εχουν χασει τον προσανατολισμο της σειρας ...

Οι ταινιες του συγχωρεμενου του Αγγελοπουλου ηταν πιο ενδιαφερουσες .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...