Προς το περιεχόμενο

Επιστροφη φορου-Την πηρε κανεις?


mynam3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπό το φως αυτών των εξελίξεων είναι πλέον κατανοητό γιατί ρίξανε άκυρο στην 1η δόση του ΕΝΦΙΑ...σου λέει το κράτος γιατί να σου τα δώσω ζεστά και μαζεμένα στο χέρι; στα παίρνω με το γάντι και δεν μπορείς να πεις και τίποτα....και κάπου εδώ μου έρχεται στο μυαλό η ρήση του Βουλγαράκη....''ότι είναι νόμιμο είναι και ηθικό''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Όχι πάει για Χριστουγεννα η φάση οπως άκουσα χθες σε ειδήσεις και έγραψε και η εφημερίδα των Συντακτών.

Γύρω στους 100.000 φορολογούμενοι (ή 1.000.000) είχαν επιστροφη απο 1 εως και 1000 ευρώ και ακόμα τιποτε. Έχουν λέει προβλημα με το σύστημα.

Και να φανταστειτε οτι υπήρχε κόσμος που περίμενε αυτά τα λεφτά για να πληρώσει ΕΝΦΙΑ. Στο φινάλε τα δικαιουται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα επιστροφη 50€ αλλά επειδή δεν υπήρξε ενημέρωση απτό εκαθαριστικο για το ποτε θα μπουν όπως είχαν αρκετοί απο εδώ.Πήγα στην εφορία μου τους ρώτησα και επειδή ηταν μικρο το ποσο μου το έδωσαν αμέσως. Α με ενημέρωσε οτι πρεπει να πληρωσω και ΕΝΦΙΑ 11€ αλλά δεν τα κράτησε απο την επιστροφη. Οποτε πήρα τα 50€ κ εξαφανιστηκα :)

 

Αποστολή από το HM2013023 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mr.boor, on 17 Sept 2014 - 07:02 AM, said:

Εγώ είχα επιστροφη 50€ αλλά επειδή δεν υπήρξε ενημέρωση απτό εκαθαριστικο για το ποτε θα μπουν όπως είχαν αρκετοί απο εδώ.Πήγα στην εφορία μου τους ρώτησα και επειδή ηταν μικρο το ποσο μου το έδωσαν αμέσως. Α με ενημέρωσε οτι πρεπει να πληρωσω και ΕΝΦΙΑ 11€ αλλά δεν τα κράτησε απο την επιστροφη. Οποτε πήρα τα 50€ κ εξαφανιστηκα :)

 

Αποστολή από το HM2013023 με τη χρήση Insomnia App

Μωρε Θα Ξαναπερασεις Απο Το Κατωφλι Της ΔΟΥ Και Θα Τα Πληρωσεις Αυτα Τα Παναθεματισμενα 11Ε Και Μετα Θα Δεις Ποσο Θα Σου Κακοφανει Αυτο Το Περι Εξαφανισμου Που Ανεφερες Προηγουμενως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

mr.boor, on 17 Sept 2014 - 07:02 AM, said:

 

Εγώ είχα επιστροφη 50€ αλλά επειδή δεν υπήρξε ενημέρωση απτό εκαθαριστικο για το ποτε θα μπουν όπως είχαν αρκετοί απο εδώ.Πήγα στην εφορία μου τους ρώτησα και επειδή ηταν μικρο το ποσο μου το έδωσαν αμέσως. Α με ενημέρωσε οτι πρεπει να πληρωσω και ΕΝΦΙΑ 11€ αλλά δεν τα κράτησε απο την επιστροφη. Οποτε πήρα τα 50€ κ εξαφανιστηκα :)

 

Αποστολή από το HM2013023 με τη χρήση Insomnia App

Μωρε Θα Ξαναπερασεις Απο Το Κατωφλι Της ΔΟΥ Και Θα Τα Πληρωσεις Αυτα Τα Παναθεματισμενα 11Ε Και Μετα Θα Δεις Ποσο Θα Σου Κακοφανει Αυτο Το Περι Εξαφανισμου Που Ανεφερες Προηγουμενως
Καλά αυτό είναι το μονο σίγουρο!! Οτι θα τα πλήρωσω!! Θα ζητησω να πληρωσω με εξι δόσεις :) χεχε!Αποστολή από το HM2013023 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα επιστροφη 50€ αλλά επειδή δεν υπήρξε ενημέρωση απτό εκαθαριστικο για το ποτε θα μπουν όπως είχαν αρκετοί απο εδώ.Πήγα στην εφορία μου τους ρώτησα και επειδή ηταν μικρο το ποσο μου το έδωσαν αμέσως. Α με ενημέρωσε οτι πρεπει να πληρωσω και ΕΝΦΙΑ 11€ αλλά δεν τα κράτησε απο την επιστροφη. Οποτε πήρα τα 50€ κ εξαφανιστηκα :)

 

Αποστολή από το HM2013023 με τη χρήση Insomnia App

 

Εγω έχω 500 ευρω επιστροφή και όταν πηγα στην εφορία μου είπαν στην αρχη υπομονή. Μετά όταν διαμαρτυρήθηκα μου είπαν οτι "δε φτάνει που δε σας καλούμε για έλεγχο". Ξαναπήγα στην ιδια με όλες τις αποδείξεις και απαίτησα να τις ελέγξει μια μια να δουμε τι δε δικαιούμε. Η τύπισσα έκανε τη χαζή και είπε πως δε φταίνε αυτοι και οτι ελάχιστα μικροποσά έχουν μπει μονο.

Μπορει λέει να χρωστάς ΙΚΑ.

Δεν χρωστάω τιποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια και εμενα μου χρωστανε καποιο μικρο ποσο. Μου λενε δωσε μας το λογαριασμο σου και θα το βαλουμε εκει. Περιμενω ποσο και τιποτα. Πηγα και μου λεει αυτος εδωσες λογαριασμο? Μου λεει περιμενε. Ποσο πια πρεπει να περιμενεις για να παρεις 85 ξεφτυλισμενα ευρω που μπορει να τα εχεις αναγκη εστω και αυτα? Οι τυποι χαλαροι αρακτοι και light χωρις να τους νοιαξει τιποτα ουτε να κουνηθουνε λενε υπομονη. Τι υπομονη ρε μεγαλε ηθελα να πω. Ποιος την εχασε για να την βρει. Αν παω και τους πω οτι δεν εχει μπει και ποσο καιρο πρεπει να περιμενω. Δεν γινεται να την παρω με τιποτα. ?

 

Να χρωσταμε καλα ειναι να δωσουνε με τιποτα? Αθανατο ελληνικο δημοσιο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...