Προς το περιεχόμενο

Επιστροφη φορου-Την πηρε κανεις?


mynam3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε και με κάποιον άλλο browser. Καμιά φορά τρώει κολλήματα το taxis.

 

Σε διαφορετική περίπτωση μπορείς με τον κλειδάριθμό σου να εκδώσεις νέο κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ημ/νια εκδοσης εκκαθαριστικου: 27/08/2015. Οποτε σε μια βδομαδα κλεινω 2 μηνες.

 

Ακομα δεν εχει ερθει τιποτα και μιλαμε για ενα ποσο 350e. Υπηρξε κανεις που να ειχε καλυτερη τυχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημ/νια εκδοσης εκκαθαριστικου: 27/08/2015. Οποτε σε μια βδομαδα κλεινω 2 μηνες.

 

Ακομα δεν εχει ερθει τιποτα και μιλαμε για ενα ποσο 350e. Υπηρξε κανεις που να ειχε καλυτερη τυχη?

Αν δεν τους κάνεις μια επίσκεψη εκεί στην εφορία σου, μάλλον θα τα περιμένεις για πολύ ακόμη. Εγώ και φέτος και πέρσι, 2 χρονιές δηλαδή, έπρεπε να περάσω από εκεί για να μου τα δώσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να συμπληρωσω οτι δεν εχω οφειλες εκτος ρυθμισης. Μονο ενα υπολοιπο στη ρυθμιση με τις 100 δοσεις για το οποιο κανω κανονικα τις πληρωμες καθε τελος του μηνα.

 

Αν δεν τους κάνεις μια επίσκεψη εκεί στην εφορία σου, μάλλον θα τα περιμένεις για πολύ ακόμη. Εγώ και φέτος και πέρσι, 2 χρονιές δηλαδή, έπρεπε να περάσω από εκεί για να μου τα δώσουν.

 

Και τι? παω εκει με το εκκαθαριστικο εκτυπωμενο και ζηταω στο ταμειο να πληρωθω?

Επαιτες για το αυτονοητο μας κανουνε..  :-(

 

Ναι. Ειναι 250 ευρω. Απο αρχες Ιουνη εχω το εκκαθαριστικο και γραφει οτι θα μπουν στην τραπεζα.

 

Φραμπαλα, εσυ που εχεις παρομοιο ποσο απο τον Ιουνιο, τα πηρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης να συμπληρωσω οτι δεν εχω οφειλες εκτος ρυθμισης. Μονο ενα υπολοιπο στη ρυθμιση με τις 100 δοσεις για το οποιο κανω κανονικα τις πληρωμες καθε τελος του μηνα.

 

 

Και τι? παω εκει με το εκκαθαριστικο εκτυπωμενο και ζηταω στο ταμειο να πληρωθω?

Επαιτες για το αυτονοητο μας κανουνε..  :-(

 

 

Φραμπαλα, εσυ που εχεις παρομοιο ποσο απο τον Ιουνιο, τα πηρες?

Την μία φορά που πήγα είχα επιστροφή 60 ευρώ, πολύ λίγα δηλαδή, και μου τα έδωσαν επιτόπου. Την 2η φορά επειδή τα χρήματα ήταν περισσότερα μου τα κατάθεσαν σε λογαριασμό Εθνικής μετά από μερικές μέρες. Και τις 2 φορές υπήρχαν διάφορα κολλήματα και δεν μπαίνουν στον κόπο να σε ενημερώσουν για να πας να τα διευθετήσεις, πρέπει να μυρίσεις τα νύχια σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι καταλαβαινω καλο θα ηταν να περασω απο τη ΔΟΥ μεχρι τελος του μηνα, γιατι αν παιζουν τυχον ψιλοκολληματα που λες και δεν σε ενημερωνουν τοτε ασκοπα περιμενω.. 

 

Θα ενημερωσω για την εξελιξη οπως κ να'χει. Θενκς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λεφτά δε χάνονται πάντως ! το αμέλησα κάποια χρονιά που είχα πάλι επιστροφή κ την επόμενη που χρειαζόταν να πληρώσω για τις ρόδες...ήρθε σχεδόν στα ίσια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου ηρθε να πληρωσω 16 ευρω για ενφια τι να κανω να πληρωσω η να περιμενω να μου κανουν συμψηφισμο?

Περιμένεις καμιά επιστροφή; Πάντως για τόσα λίγα εγώ θα τα πλήρωνα για να ησυχάσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκατά ισχύει ρε γαμώτο; Θα γίνει συμψηφισμός ΕΝΦΙΑ με επιστροφή φόρου; Το ίδιο ποσό με πέρσι έχω, και ας περιμένω επιστροφή... Και στην εφορία, μην τυχόν και σηκώσουν κάνα τηλέφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπιασα γραμμή στην εφορία!!!

 

Μου είπε η υπάλληλος των επιστροφών φόρου, να κάνω την αφαίρεση (ΕΝΦΙΑ-επιστροφή) μόνος μου και να πληρώσω την διαφορά. Στο σύστημα μπορεί να μην φανεί μου είπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη δική μου εφορία, είπαν οτι δεν έχουν καμια σχεση το ενα ποσο με το αλλο.

 

πληρωνω ενφια + περιμενω την επιστροφη, όποτε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...