Προς το περιεχόμενο

Η Apple προετοιμάζεται για το γιγαντιαίο launch του γιγαντιαίου iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καιρος ηταν να αντιγραψει τους ανταγωνιστες και να βγαλει ενα κινητο με "ευχρηστη", "παραγωγικη" οθονη(λογω οτι θα ειναι μεγαλυτερη) που θα σε βοηθαει να εισαι πολυ πιο αποτελεσματικος και παραγωγικος.

 

Οι κ@λοτουμπες μερικων που ελεγαν οτι δεν φθανει το δακτυλο τους στην πανω γωνια σε μεγαλα κινητα κλπ θα εχει ενδιαφερον, ειδικα για την apple που δεν εχει σχεδιασει/προνοησει για ευκολη χρηση μεγαλυτερων οθονων ουτε στο ios(το back ειναι πανω αριστερα στις περισσοτερες εφαρμογες!) ουτε στο ιδιο το iphone(μεγαλα bezels).

 

Πιστευω θα κανει τρελες πωλησεις, ισως μαλιστα η apple να καταφερει να αυξησει το μεριδιο αγορας της, που μιεωνοταν τα τελευταια χρονια..

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπομονώ ν ακούσω την επιχειρηματολογία της αππλ κ των ακόλουθων της για το πώς ξαναεφευρεθηκε η μεγάλη οθονη στ κινητα και το γιατί δεν μπορούσαν να το κανουν μεχρι τωρα λογω της ελειψης ___________ <=== "εισαγετε την καινοτομια που θα παρουσιαστεί εδω και θα την κάνουν να φανεί ως η σωτηρία των μεγαλων οθονων"

 

πιθανότητα μισο πληκτρολόγιο για χρηση με το ενα χερι η κατι παρομοιο που θα υπάρχει ηδη σε αλλες πλατφόρμες χροοονια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι iphone 5.5 ιντσων

 

Αν θυμαμαι καλα το καταλληλο για το ανθρωπινο χερι ηταν κινητο με 3.5 ιντσες οθονη οπως ελεγε η Apple.

 

Μετα το οργανο που κανει μεγενθυση του αντρικου μοριου η Apple κατασκευασε οργανο που μεγαλωνει η παλαμη!

 

:D :lol: :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν παραδεχτεί την apple με τις αλλαγές που θα φέρει τον Σεπτέμβριο είτε μεροληπτεί είτε είναι προκατειλημμένος είτε είναι όμηρος.

 

 

ποιες αλλαγές? την 5,5'' οθόνη που οι ανταγωνιστές βγάζουν εδώ και χρόνια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μερικοί επικεντρώνεστε στο τι θα πουν πάλι οι ακόλουθοι της Apple ή τι είδους μάρκετιγκ θα ακολουθήσει η εταιρία αντί να κρίνετε το ίδιο το προιόν?

 

Εαν το πάνε σε μεγάλες ίντσες, σίγουρα θα γίνει πιο πρακτικό ως προιόν και ίσως τραβήξει και κόσμο που δεν το σκεφτόταν λόγω μικρής οθόνης. Αυτό και μόνο για μένα είναι μια θετική κίνηση.

 

 

Ακόμα να ξεκολλήσουμε με το ποιος καινοτομεί ή αντιγράφει? Σημασία έχει εαν το τελικό προιόν είναι καλό ή κακό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί μερικοί επικεντρώνεστε στο τι θα πουν πάλι οι ακόλουθοι της Apple ή τι είδους μάρκετιγκ θα ακολουθήσει η εταιρία αντί να κρίνετε το ίδιο το προιόν?

γιατί αυτό που μας νοιάζει είναι να το τρίβουμε στη μάπα της απέναντι πλευράς :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ πως 4" ειναι υπεραρκετές για κινητό.αλλά κάποιοι γουστάρουν τις μεγάλες 5άρες και πάνω,μαγκιά τους.

Η apple έβγαζε κινητά με μέτριου μεγέθους οθόνες και αποφάσισε να βγάλει και μεγαλύτερες αφού την κράζανε ότι δεν βγάζει μεγάλες οθόνες,και τώρα μερικοί την κράζουν γιατί λένε κάνει κωλοτούμπες,έλεος εταιρία που βγάζει ότι ζητάει η αγορά είναι όχι πολιτικό κόμμα για να μην αλλάζει γραμμή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ πως 4" ειναι υπεραρκετές για κινητό.αλλά κάποιοι γουστάρουν τις μεγάλες 5άρες και πάνω,μαγκιά τους.

Η apple έβγαζε κινητά με μέτριου μεγέθους οθόνες και αποφάσισε να βγάλει και μεγαλύτερες αφού την κράζανε ότι δεν βγάζει μεγάλες οθόνες,και τώρα μερικοί την κράζουν γιατί λένε κάνει κωλοτούμπες,έλεος εταιρία που βγάζει ότι ζητάει η αγορά είναι όχι πολιτικό κόμμα για να μην αλλάζει γραμμή.

 

Όλες οι εταιρίες θα βγάλουν αυτό που ζητάνε οι πελάτες τους, το συντομότερο δυνατόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περιέργεια να δω την τροποποίηση του λειτουργικού ώστε να είναι πιο εύχρηστο καθώς το μηλοφωνο καλώς ή κακώς έχεις σχεδιαστεί ώστε να λειτουργεί με το ένα χέρι, as advertised. Όσο για την κωλοτούμπα που αφορά το μέγεθος, δεν έχω καμία αμφιβολία ότι θα σκαρφιστούν κάτι έξυπνο να την πλασάρουν, αλλά λίγη σημασία έχει αν δώσει η συσκευή στους χρήστες την έμπειρα που ψάχνουν με το iphone σε μεγαλύτερη οθόνη.Η μπαταρία όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί αυτό που μας νοιάζει είναι να το τρίβουμε στη μάπα της απέναντι πλευράς :-D

 

ΟΚ αλλά αυτό νομίζω ότι έχει πλέον παλιώσει... Είχε πολύ πλάκα στην αρχή που έγινε το μεγάλο μπαμ και ζούσε και ο αείμνηστος.

 

Τώρα νομίζω ότι έχουν φτάσει όλα σε έναν κορεσμό και κάθε εταιρία πλέον έχει εδραιωθεί στην αγορά με το δικό της κοινό. Ακόμα και οι πιο σκληροπυρηνικοί όμως σίγουρα ρίχνουν ματιές δεξιά και αριστερά επειδή μπορεί να βαρέθηκαν τα ίδια και τα ίδια και να θέλουν να δοκιμάσουν κάτι καινούργιο.

 

Εγώ προσωπικά ξεκίνησα με iphone, πέρασα σε android και μέχρι πρόσφατα σκεφτόμουν σοβαρά για αλλαγή σε wp. 

Είναι η καλύτερη περίοδος για τα τηλέφωνα επειδή οι εταιρίες είναι στο peak τους και προσφέρουν ΟΛΟΙ ποιοτικά προιόντα.

Η Apple που ήταν μια συντηριτική και ξεροκέφαλη εταιρία (λόγω του CEO της) βλέπουμε ότι θέλει να δώσει ποικιλία και περισσότερες επιλογές. Γιατί λοιπόν να επικεντρωνόμαστε στις μπούρδες και όχι στην ουσία?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο βήμα προς τα εμπρός (επιτέλους) αρκεί να βελτιώσαν λιγάκι την μπαταρία ρε παιδάκι μου...Δεν θα σταθώ στον ανταγωνισμό και πως αυτός ακολουθείται (λογικό είναι , Apple λέγεται και οχι ΚΚΕ) αλλα στο θέμα της μπαταρίας που ειμαι απογοητευμένος.Ας περιμένουμε ομως την παρουσίαση πριν προτρέξουμε να βγάλουμε συμπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο καιρό άραγε να τους πάρει να καταλάβουν την μ**κια που έκαναν με το audio jack και να το βάλουν πάλι πάνω...

 

παιζει να εισαι ο μόνος που δεν βολεύεται με αυτο... Εμενα πχ με βολεύει φοβερά γιατι παντα έβαζα "ανάποδα" το τηλ στην τσέπη, οποτε τωρα που ειναι απο κατω τα ακουστικά ουσιαστικα με βολεύει γιατι δεν χρειάζεται να το "γυρναω" όταν εχω τα ακουστικά πανω! :-)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...