Προς το περιεχόμενο

Η Apple προετοιμάζεται για το γιγαντιαίο launch του γιγαντιαίου iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι 4.7 ίντσες είναι πολύ καλό μέγεθος πιστεύω. Κάνεις τη δουλειά σου και πας και πιο εύκολα σε περισσότερες ίντσες στο επόμενο. Η apple διατηρεί την παράδοση να έχει νέα σχεδίαση σε κάθε "ολόκληρο" μοντέλο (3g, 4, 5) και την ίδια σε κάθε s. Μου φαίνεται δύσκολο να κάνει το μπαμ πάντως, κάτι που θα αφήσει τον κόσμο με το στόμα ανοιχτό όπως το πρώτο iPhone!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται δύσκολο να κάνει το μπαμ πάντως, κάτι που θα αφήσει τον κόσμο με το στόμα ανοιχτό όπως το πρώτο iPhone!

Άλλες εποχές πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν παραδεχτεί την apple με τις αλλαγές που θα φέρει τον Σεπτέμβριο είτε μεροληπτεί είτε είναι προκατειλημμένος είτε είναι όμηρος.Οι haters δεν λαμβάνονται υπόψιν σε κάθε περίπτωση..Όλα τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες.

 

 

Η Apple είναι εταιρεία και αφού βλέπει οτι η αγορά ζητά μεγάλες οθόνες θα τις δώσει. Κανείς δεν κατηγορεί την Apple. Απλά γελάμε με τους ανόητους. Γιατί υπάρχουν άνθρωποι τόσο τυφλοί ώστε να κάνουν οτι λέει μια εταιρεία (φυσικά δεν ισχύει μόνο για Apple αυτό). Εγώ προσωπικά που το iOS 8 μου άρεσε περιμένω να δω τι είναι αυτή η συσκευή. Αλλά κυρίως περιμένω να γελάσω με όλους αυτούς που λένε παντόφλες τα τηλέφωνα ανω των 4.5 ιντσών και να λυθώ στα γέλια με τις δικαιολογίες τους για το νέο ιδανικό μέγεθος οθόνης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά συσκευή. Και πολύ καλό μέγεθος (έχω το Nexus 5 και μου φαίνεται ιδανικό το μέγεθος). Το κάθε μέγεθος έχει τα + και - του. Τα θέματα με όλα τα λειτουργικά είναι πώς δεν υπάρχει ένα to rule them all. να δούμε και την τιμή, κάτι μου λέει πώς μεγάλη οθώνη, ζαφείρι, μπλά μπλά, θα βγεί κάτι τις παραπάνω απο το 5s.

Μια χαρά συσκευή. Και πολύ καλό μέγεθος (έχω το Nexus 5 και μου φαίνεται ιδανικό το μέγεθος). Το κάθε μέγεθος έχει τα + και - του. Τα θέματα με όλα τα λειτουργικά είναι πώς δεν υπάρχει ένα to rule them all. να δούμε και την τιμή, κάτι μου λέει πώς μεγάλη οθόνη, ζαφείρι, μπλά μπλά, θα βγεί κάτι τις παραπάνω απο το 5s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο μονος λογος που η μπαταρια ενος iphone τελειωνει γρηγοροτερα μεσα σε μια παρεα με android κινητα , ειναι επειδη οι υπολοιποι δανειζονται το iphone για να κανουν αυτα που κολλαει ή τους βγαζει την πιστη το δικο τους κινητο για να κανει.

Όπως; Για πες μας και μας.

Επεξ/σία από GiorgosT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ 3

Ατύχησες. Αλλού αυτά. :P 

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/samsung/samsung-μεγάλη-διαρροή-πληροφοριών-για-το-gal-r6124?st=25#commentsStart

 

Πάντως τώρα, σοβαρά; Συγκρίνεις ένα χαρακτηριστικό όπως το μέγεθος της οθόνης, το οποίο καθορίζει σε πολύ μεγάλο βαθμό το πόσο βολικό είναι ένα smartphone (και δε διορθώνεται) με το αισθητικά άσχημο πλαστικό καπάκι του S5 που κατά τα άλλα ρίχνει του μηλόφωνου στ' αυτιά; 

Είναι τόσο δύσκολο να παραδεχτείς ότι η "διαφήμιση" ήταν παντελώς άστοχη και ότι η τωρινή κίνηση (σωστή κατά τη γνώμη μου) γυρνάει μπούμερανγκ στα "επιχειρήματα" της αππλ περί αντιχείρων και οθονών;

Πιο fanboy πεθαίνεις.

Εδώ εισαι λαθος note 2 εχω για κινητό. Και ναι ανυπομονώ να βγαλει κινητό η apple με μεγαλυτερη οθονη για να παω εκει. Όσο για τις διαφημίσεις τα android fanboys εχουν κανει σημαία το συγκεκριμένο. Τι περίμεναν δηλαδη να πουν οτι η οθονη των κινητων μας ειναι μικρη σε σχεση με τον ανταγωνισμό; Όχι βεβαια. Απλα επεσήμαναν το πιο θετικο που ειχε η συγκεκριμένη οθονη και ηταν η χρήση με το ενα χέρι. Απλα και καθαρα! Όσο για το σχόλιο μου ηταν καθαρα χιουμοριστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ εισαι λαθος note 2 εχω για κινητό. Και ναι ανυπομονώ να βγαλει κινητό η apple με μεγαλυτερη οθονη για να παω εκει. Όσο για τις διαφημίσεις τα android fanboys εχουν κανει σημαία το συγκεκριμένο. Τι περίμεναν δηλαδη να πουν οτι η οθονη των κινητων μας ειναι μικρη σε σχεση με τον ανταγωνισμό; Όχι βεβαια. Απλα επεσήμαναν το πιο θετικο που ειχε η συγκεκριμένη οθονη και ηταν η χρήση με το ενα χέρι. Απλα και καθαρα! Όσο για το σχόλιο μου ηταν καθαρα χιουμοριστικο.

1ον Δεν είμαι fanboy καμίας εταιρείας, καθώς θεωρώ τους fanboyσμούς ηλιθιότητα. Διαλέγω αυτό που με βολεύει να κάνω τη δουλειά μου. Αν έβγαζε η apple τηλέφωνο σε νορμάλ τιμή, με λειτουργικό που να μην είναι φυλακή υψίστης ασφαλείας και που να ταιριάζει στις ανάγκες μου δε θα είχα κανένα κόλλημα να το πάρω. Απλά πράματα.

 

2ον. Δεν είπα ότι έχεις ή δεν έχεις iphone ή android smartphone. Δε με αφορά άλλωστε.

 

3ον. Η ίδια η διαφήμιση ήταν που έκανε σημαία τη μικρή οθόνη. Την "έλεγε", εμμέσως, στους άλλους κατασκευαστές που παρουσιάζανε 4,7" και 5" οθόνες ότι και καλά δε δουλεύεται το τηλέφωνο κλπ κλπ.

Και καλά ως εδώ, η απλ τη δουλίτσα της κάνει για να τα κονομήσει και καλά κάνει αφού μπορεί. Οι πραγματικά αστείοι ήταν οι αϊφονάδες (όχι όλοι) που λέγανε χίλιες δυο παπαριές, για να υπερασπιστούν την (λες και είναι δικιά τους) απλ και μιλούσανε για "παντόφλες". Να τα λέμε αυτά...

 

Πάντα με φιλική διάθεση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Δεν είμαι fanboy καμίας εταιρείας, καθώς θεωρώ τους fanboyσμούς ηλιθιότητα. Διαλέγω αυτό που με βολεύει να κάνω τη δουλειά μου. Αν έβγαζε η apple τηλέφωνο σε νορμάλ τιμή, με λειτουργικό που να μην είναι φυλακή υψίστης ασφαλείας και που να ταιριάζει στις ανάγκες μου δε θα είχα κανένα κόλλημα να το πάρω. Απλά πράματα.

 

2ον. Δεν είπα ότι έχεις ή δεν έχεις iphone ή android smartphone. Δε με αφορά άλλωστε.

 

3ον. Η ίδια η διαφήμιση ήταν που έκανε σημαία τη μικρή οθόνη. Την "έλεγε", εμμέσως, στους άλλους κατασκευαστές που παρουσιάζανε 4,7" και 5" οθόνες ότι και καλά δε δουλεύεται το τηλέφωνο κλπ κλπ.

Και καλά ως εδώ, η απλ τη δουλίτσα της κάνει για να τα κονομήσει και καλά κάνει αφού μπορεί. Οι πραγματικά αστείοι ήταν οι αϊφονάδες (όχι όλοι) που λέγανε χίλιες δυο παπαριές, για να υπερασπιστούν την (λες και είναι δικιά τους) απλ και μιλούσανε για "παντόφλες". Να τα λέμε αυτά...

 

Πάντα με φιλική διάθεση.

 

Φιλε τσαμπα γελας και χανεις το χρονο σου για τον πολυ απλο λογο..

Ημουν μεσα σε αυτους που υποστηριζουν ακομα οτι οι 4 ιντσες του iphone 5s ειναι οι ιδανικοτερες.. Και ακομα το πιστευω και θα το πιστευω. Αυτο δεν αλλαζει.. Ενας ανθρωπος που ειναι οπως εγω συνεχεια στο δρομο θελει να μπορει να χειριστει τη συσκευη του με το ενα χερι.. Εισαι στο δρομο, εχεις δουλειες να κανεις.. Αν βαλεις και το δευτερο χερι στο παιχνιδι ο περιορισμος ειναι τεραστιος.. Τα χερια μας δεν εχουν αλλαξει μεγεθος δυστυχως. Τα ιδια χερια εχουμε..

 

Ναι θα το παρω το iphone 6.. Ξερεις γιατι? Οχι για τις ιντσες του οι οποιες θα ειναι αβολες στο δρομο αλλα πιο βολικες ενδεχομενως στο σπιτι ή στη καφετερια αλλα για το λειτουργικο του και για το οικοσυστημα που εχω χτισει.

Στο κατω κατω με το iphone 5 ειμαι και ειρθε η ωρα για αναβαθμιση οπως κανω καθε 2 χρονια. 

Οποτε δε κανω την κωλοτουμπα που τοσο θες να δεις..

Ε μα ειχε δικιο η apple στη διαφημιση και οντως δε δουλευεται το κινητο με το ενα χερι σε τοσες ιντσες. Αυτο δεν αλλαξε.. Αλλα αφου φαγωθηκε ο κοσμος τι να κανει? 

Παιρνει και τους υπολοιπους εμας η μπαλα..

 

Δηλαδη ρε φιλε εσυ ποια σοβαρη εργασια κανεις με τη συσκευη σου που δεν ειναι φυλακη υψιστης ασφαλειας? Σοβαρη εργασια ομως θελω να ακουσω γιατι το υποστηριζεις με θερμη οτι το λογισμικο της apple ειναι κλειστο.. Μονο ονομαστικα ξερετε να το λετε. Για το θεα αθηναι.. Οι περισσοτεροι κατι για bluetooth ψελλιζουν και με πιανουν τα γελια... Α τις προαλλες ακουσα και εναν αλλο που λεει "και αμα θελω να κατεβασω ταινια torrent στο κινητο?"... Που εγω στο λεω επειδη τον ξερω δεν εχει κατεβασει ποτε ταινια απο κει. Απλα το λεει σαν επιχειρημα που δεν εχει υλοποιησει ποτε. Και στο κατω κατω ειναι τραγικο να το κανεις μεσω 3g και μεσω wifi ακομα τραγικοτερο.. Τον υπολογιστη τι τον εχουμε? Καλυτερες οι 5 ιντσες απ τις 15 οι τις 20 ε?

 

Ο αλλος μου ελεγε "ναι αλλα δεν εχω το βραχνα του itunes".. Προφανως δεν ξερει οτι το itunes σου λυνει τα χερια αφου συγχρονιζει με τη μια φωτο, βιντεο, τραγουδια, apps, επαφες, βιβλια, ημερολογια και σου κανει και backup σε χρονο dt..

Ειδικα αν εχεις apple οικοσυστημα το itunes ειναι το εργαλειο... Συγγνωμη.. ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ  που τα κανει ολα και συμφερει..

Ετσι να δεις πως γινεται η δουλεια σου που λες και εσυ..

Και δε σας καταλαβαινω στο κατω κατω αφου ετσι κ αλλιως δε συνδεεις τη συσκευη στο pc? Τι επειδη χρησιμοποιω προγραμμα ενω εσυ απλα copy paste? 

Ποτε δε με εχει περιορισει αυτο..

 

Καλα και αμα σ αρεσει ενα τραγουδι που χει ο κολλητος σου στο κινητο και καιγεσαι να στο στειλει? Τι θα κανεις χωρις bluetooth?

θα το στελει με email ρε παιδια ή αν καιγομαι τοσο θα το παρω απ το itunes.. 0,99 ευρω εχει ελεος δηλαδη.. Μιλαμε για συσκευες που κοστιζουν 500-600-700 ευρω και θα τσιγκουνευτω το 1?? 

 

 

Ε σορρυ αλλα εγω προσωπικα θα ντρεπομουν να λεω βλακειες για να δικαιολογησω την επιλογη μου ετσι. Απλα να εχω κατι για να κραζω.. Καλυτερα πειτε για τη παραμετροποιηση που το σεβομαι απολυτα (αν και δε το ειχω αναγκη προσωπικα) παρα για λειτουργιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Giorgara δεν αναφερομουν σε ολο το post αποκλειστικα για εσενα.. Και γι αυτο μαλλον δεν μιλαγα για εσενα σε ολο το ποστ.. Εγραφα τι μου ελεγε ο ενας και ο αλλος. Εσυ γιατι θιχτηκες...?

 

Τι δεν μπορει να κανει το iphone που μπορει να κανει το nokia με τα 50 ευρω.. Πραγματικα σου λεω οτι απορω.... Ξερεις πολυ καλα το λογο που εχει κλειδωσει το bluetooth η apple αν σε αυτο αναφερεσαι.. Δεν ειμαστε μικρα παιδια. Και ουτε ειναι αξιο αναφορας. Για την αδερφη μου που ειναι 14 ναι ειναι. Για μενα που τριανταριζω δεν ειναι..

 

Και συ καποια στιγμη στη ζωη σου θα εχεις μιλησει για το itunes.. O νομος των πιθανοτητων αυτο λεει..

 

Για εσενα οι 5 ειναι καλυτερες απ τις 4. Για μενα δε μπορεις να πεις το ιδιο ομως οποτε.... Καθρεφτακι!!

 

Δουλευεις στις 4,5 - 5 - 5,5 ιντσες (γιατι εκει παιζουν τα τηλεφωνα των περισσοτερων κατασκευαστων) με το ενα χερι? Και δηλαδη ο αντιχειρας σου φτανει πανω αριστερα στην οθονη χωρις να κοντευει να σου πεσει το τηλεφωνο? Τι να κανω... Εγω δε μπορω.. Σορρυ..

 

Η διαφημιση της apple μονο γελοια δεν ειναι.. Τωρα αν εσυ δεν εχεις το μεσο ανθρωπινο χερι δε σημαινει πως και οι υπολοιποι ειναι ετσι..

 

Αυτα που ειπα και συνεχιζω να λεω δεν ειναι για να τα διαβαζεις αποκλειστικα εσυ.. Τα διαβαζουν και αλλοι εκτος αν σου εστειλα pm και δε το καταλαβα. Οποτε ισως και να τα λεω εκει που πρεπει amigo!

Ποτε δε ξερεις ποιος διαβαζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3-4 μέρες τώρα έχω παρατηρήσει πως έχει αρχίσει και μεγαλώνει το χέρι μου...έχω τρομοκρατηθεί δεν ξέρω τι να κάνω.

μήπως γίνομαι κακός?

sorry για το off topic

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3-4 μέρες τώρα έχω παρατηρήσει πως έχει αρχίσει και μεγαλώνει το χέρι μου...έχω τρομοκρατηθεί δεν ξέρω τι να κάνω.
μήπως γίνομαι κακός?
sorry για το off topic

 

Δεν είναι τίποτα, εξελίσσεσαι! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητό kakadi,

 

Αν δεν αναφερόσουν σε εμένα σε όλο το ποστ, τι να πω, μπερδεύτηκα. Βέβαια με τον τρόπο που έγραψες άλλο φάνηκε. Τέλος πάντων, mea culpa για το συγκεκριμένο.

 

Δουλεύω στις 4,3 - 4,5" και ο αντίχειράς μου φτάνει στην επάνω δεξιά γωνία (αριστερόχειρας). Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι το ιδανικό μέγεθος είναι πολύ σχετικό, πέρα από άποψη χρήσης, ακόμα και από άποψη ανατομίας. Εγώ πχ ακόμα και με το Hongmi στις 4,7" τα καταφέρνω. Κάποιος με μικρά χέρια μπορεί να ζορίζεται και στις 4". Δε λέει κάτι. Και πάντα αναφερόμαστε στη χρήση με ένα χεράκι.

 

Ο νόμος των πιθανοτήτων αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο, στην προκειμένη, να μην έχω αναφέρει/ασχοληθεί ποτέ με το iTunes... Αλλιώς θα λεγόταν νόμος των βεβαιοτήτων. Έχω άδικο;

 

Και όσο για τη διαφήμιση, εξακολουθώ να τη θεωρώ γελοία και άστοχη γιατί ένα, κατά γενική ομολογία, μειονέκτημα πήγε να το παρουσιάσει με "επιστημονικό" τρόπο ως προτέρημα. Δεν κατακρίνω την απλ για το μέγεθος της οθόνης, τόσο γούσταραν, τόσο το έκαναν, αλλά για τον ηλίθιο τρόπο που πήγε να το δικαιολογήσει.

Το τι βολεύει εσένα και εμένα (πράγμα απόλυτα σεβαστό) δεν έχει καμία σημασία, ούτε μπορούμε να το γενικεύουμε. 

 

Αλήθεια, τι μπορεί να κάνει ένα iphone που δεν μπορεί μία android ναυαρχίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...