Προς το περιεχόμενο

Προσωπικές Σχέσεις


dimitrisOP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

(γραφω απο κινητο, δε ξερω γιατι δε μ δειχνει quoteαρισμενο το μηνυμα)

edit: σβηνω το quote γιατι βαζει το μηνυμα μ μεσα στο κουοτ κ γινεται παντελως δυσαναγνωστο :P

edit2: πωωω το edit μμμμμ μαμωωωωωω.......

Το κακο με μερικους κ μερικες ειναι τα βιαστικα συμπερασματα λογου χαρη : τα χουν 3 μερες ωωω ειναι τελειος, χωριζουν για καποιο λογο (εστω οτι δε ταιριαζουν) μετα απο 1βδομαδα :ολοι οι αντρες τα ιδια ειστε...

αλλος: τα φτιαχνει με μια που ης γραφουν στα κομεντς : τι μωρο εισαι εσυ κλπ μ λεει: τι ψωναρα ρε! no shit sherlock αλλα οταν μ τσαμπουναει:κλασσθκες γυναίκες του λεω :ε ρε βλακα εσυ χωθηκες κ εγινε η φαση δε σε βαλαμε με τ ζορι... γενικευση οι περισσοτεροι, οχι και απολυτως αδικα... αλλα οχι κ δίκαια..

το αλλο:-P μαλακομαγνητης: dafaq! επιλογες σου ειναι, λαθος επιλογες ειναι, move on! τι μαλακομγνητης... αυτο π καποιοι - καποιες μενουν κολλημενοι στο παρελθον.. ή δε προχωρανε μπροστα... γενικα, (ισως φανει καπως αυτο π θα πω ως single λιαν προσφατως) οσοι εχουν την ευτυχια την πετανε και σε οσους/οσες προσφερεται την κλωτσανε;;;

(λεω γ το θεμα σχεσεων, ξερω οτι υπαρχουν πολλα χειρότερα μπλα μπλα αλλα τωρα μιλαμε για... προσωπικές σας σχέσεις :P

υγ: η somebody παραιτήθηκε απο το τοπικ? :P

 

 

Realy?! δηλαδή το παλικάρι (Μάκης?) εμπιστεύεται την κοπέλα του να βγαίνει με άλλους άντρες με σιγουριά ότι και να πάει να γίνει κάτι θα το σταματήσει, και αυτή δεν τον εμπιστεύεται στο να βγει με άλλες κοπέλες που τις λέει τσούλες χωρίς καν να τις ξέρει? Oh god! rain brains plz!

 

Μα γιατί να μην πέφτουν σε εμένα αυτές για παρηγοριά? τι ζητάω?

 

 

GOD! πάρε ένα όπλο και πυροβόλησε αυτήν και την απο πάνω plz!

Το να στείλεις μόνη σου μήνυμα ΔΕΝ?! :cry:

 

Τι θες να πεις για την φωτογραφία μου? :P

 

Δεν θα ξανά μπω στο θέμα του αν υπάρχει φιλία αντρών και γυναικών, αυτό που θα πω είναι, ναι υπάρχει απλά κάποια στιγμή ένας από τους 2 αν όχι και οι 2 έχουν σκεφτεί άλλα πράγματα πέρα από το να μιλάτε. Δεν είναι κακό αλώστε! πάλι καλά στις σκέψεις μας έχουμε ακόμα δημοκρατία! Δεν κατακρίνουμε κάποιον για το τι σκέφτηκε, αλλά για το τι έκανε και τι είπε!

 

 

Ευχαριστω!!

 

Πραγματικά όταν ακούω κάποιους να λένε πως όλες οι γυναίκες είναι π.. και όλοι οι άντρες γουρούνια, θέλω να πάρω ένα δικανο για ελέφαντες και τους κυνηγάω στο κέντρο της Ομόνοιας! Κάθετε και με κρίνει η κάθε μια για το τι θα ήθελε να νομίζει ότι είμαι, επειδή βρήκε έναν φέτα στο club και την παράτησε για άλλη με μεγαλύτερα προσόντα. Καλά να πάθεις :) ή ο άλλος βρίζει την πρώην του που επίσης γνωρίστηκαν σε club και τον προσέγγισαν τα ωραία μεγάλα της μάτια, τα κάτω, που τα είχε υπερσυμπιεσμένα με 4 νούμερα μικρότερη μπλούζα και αυτομάτως πίστεψε πως αυτό το κορίτσι είναι γεννημένο για σχέση... Logic :D!!

 

 

Θέλω να μου υποσχεθείς πως όταν μπεις από pc θα κάνεις ένα δυνατό editing γιατί δεν πολύ βγάζει άκρη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω βαρεθεί νακουω οτι δεν υπαρχει φιλία μεταξυ των γυναικών

ελεγα να δωσω μια δευτερη ευκαιρία σε καποιον αλλά μετά την ατάκα που πέταξε οχι δευτερη ευκαιρια δεν έχει, αλλ θα τον αποκληρωσω κι ολας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλοι λενε οτι υπάρχει φιλία μέχρι να πέσουν οι μάσκες... :P

Πιθανόν να υπάρχει , πιθανόν και να μην υπάρχει... Σίγουρα είναι πολύπλοκο εάν υπάρχει λίγη έλξη από κάποια πλευρά. Ως έλξη εννοώ πχ να μη σου περνάει <<αδιάφορος>> ο φίλος ή η φίλη αντίστοιχα.

Τώρα βέβαια λένε ότι μερικές φορές μια καλή σχέση γίνεται όταν υπάρχει εκ των προτέρων φιλία ... (και σε ένα βιβλίο είχα διαβάσει νομίζω << ο ερωτας μένει στην οδό φιλίας>> :P 

Βασικά για τις κοπέλες που κάνω παρέα , σκέφτομαι ότι απλά είναι άτομα που βγαίνουμε [ειτε οι δυο μας ειτε αναμικτη παρεα] για καφέ-σινεμά-βόλτα και δε παίζεται κάτι το ερωτικό . Δεν κρύβω ότι με κάποιες δε <<θα με πειραζε>> να ηταν κοπέλες μου αλλα αυτό δε σημαίνει ότι δεν χαίρομαι αν ειναι ευτυχισμενες στη προσωπικη τους ζωή ή δε θα ημουν ενταξει ως ατομο μαζι τους... 

Εμένα μου τη σπάει αυτό που λένε : στα φιλικά μπαίνουν τα καλύτερα γκολ (αν με πιάνετε) , θαρρω ειναι λαθος, στα φιλικα μπαινουν τα εύκολα γκολ ,τα καλυτερα μπαινουν στα επίσημα :D :P

ps : Τωρα εαν δυο άτομα πουν ξέρεις είμαστε sex buddies κ ετσι με γεια τους με χαρά τους οκ ,εγω μιλώ γενικά :D κ σορρυ για τις λιγο ασυνδετες νοηματικα προτάσεις μου, κατι εχω παθει τον τελευταιο καιρό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά παρέα μπορεί να κάνουν άντρες με γυναίκες και χωρίς να υπάρχει κάτι ερωτικό μεταξύ τους. Είναι σπάνιο να είναι πραγματικοί φίλοι όμως, αυτός που θα ψάξεις στα δύσκολα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε λογικα για να τον ψαξεις στα δυσκολα πιθανον να χρειαζεται χρονος στην (φιλικη) σχεση ... Ειτε ειναι ανδρας φιλος ειτε γυναικα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε λογικα για να τον ψαξεις στα δυσκολα πιθανον να χρειαζεται χρονος στην (φιλικη) σχεση ... Ειτε ειναι ανδρας φιλος ειτε γυναικα :P

Είναι πολύ πιο πιθανό ο άντρας να ψάξει τον φίλο του και οι γυναίκα τη φίλη της όμως και ας κάνουν παρέα και μια ζωή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας που δεν μου κολλαει υπνος και εχω κ wi-fi ας ρωτησω :Ρ πιστευετε οτι οσο μεγαλωνει ο ανθρωπος ειναι πιο δυσκολο να εμπιστευθει αλλους ανθρωπους κ να αναπτυξει φιλιες? ειναι πιο επιφυλακτικος? και λογω αυτου μηπως τελικα οι φιλιες απο το σχολειο/πανεπιστημιο ειναι αυτες που μενουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας που δεν μου κολλαει υπνος και εχω κ wi-fi ας ρωτησω :Ρ πιστευετε οτι οσο μεγαλωνει ο ανθρωπος ειναι πιο δυσκολο να εμπιστευθει αλλους ανθρωπους κ να αναπτυξει φιλιες? ειναι πιο επιφυλακτικος? και λογω αυτου μηπως τελικα οι φιλιες απο το σχολειο/πανεπιστημιο ειναι αυτες που μενουν?

Ναι έτσι πιστεύω και το βρίσκω και λογικό! Όσο πιο "αγνός" είσαι, τόσο πιο αγνές προθέσεις έχεις και τόσο ευκολότερα εμπιστεύεσαι έναν άνθρωπο. Αυτό συμβαίνει πιο εύκολα σε μικρές ηλικίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντομεταξυ εχω παρατηρησει και το αλλο το εκπληκτικο :Ρ οτι μεανθρωπους που τους ξερω πλεον 10+ χρονια ειμαι πιο προθυμη να τους βρω ασυναισθητα αλλοθι για το οτιδηποτε στην συμπεριφορα τους που σε αλλους θα το θεωρουσα κατακριταιο και θα απεφευγα να κανω παρεα μαζι τους!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας που δεν μου κολλαει υπνος και εχω κ wi-fi ας ρωτησω :Ρ πιστευετε οτι οσο μεγαλωνει ο ανθρωπος ειναι πιο δυσκολο να εμπιστευθει αλλους ανθρωπους κ να αναπτυξει φιλιες? ειναι πιο επιφυλακτικος? και λογω αυτου μηπως τελικα οι φιλιες απο το σχολειο/πανεπιστημιο ειναι αυτες που μενουν?

 

Δεν θα έλεγα πως η ηλικία παίζει ρόλο! το θέμα εμπιστοσύνης χτίζεται όσο πληγώνεσαι! άμα κάθε φορά που εμπιστεύεσαι κάποιον σε προδίδει, ε μετά πες μου πως να εμπιστευτείς άλλον?

 

Αν κάποιος έχει περάσει "ζωάρα" και είναι στα πατημένα 25+, τότε όταν θα εμπιστευτεί κάποιον, του εύχομαι καλή τύχη!

 

Οι καλύτερες παρέες που μένουν πιστεύω πως είναι από κούνια, σχολεία-πανεπιστήμια και στρατός... Δεν έχει μείνει κάτι από αυτά (στρατό δεν έχω πάει ακόμα βέβαια) αλλά πιστεύω πως έτσι είναι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

somebody ναι συμφωνω , οι φιλιες απο το πανεπιστημιο και -σπανιοτερα αλλα οχι και απιθανα- απο το σχολειο ή στρατο , ειναι φιλιες που πιθανον να κρατησουν μια ζωη!
Οσο μεγαλωνουμε , αυτο που ειπε ο ζιο10 πιστευω συν οτι θεωρητικα απομακρυνεσαι για διαφορους λογους απο τους πολλους γνωστους ,οποτε κ κανεις πιο δυσκολα φιλιες . Πχ απο το σχολειο χαθηκα με ολους ,αλλος περασε σε αλλη πολη (τοτε) αλλος πηγε αμεσως φανταρος κλπ. Ετσι πιστευω και μετα τη σχολη/πανεπιστημιο γινεται αλλος παει στην πολη του , αλλος παει για μεταπτυχιακο ,-αν βρεις δουλεια- δουλευεις οποτε μειωνεται ο ελευθερος χρονος σε σχεση με τη φοιτητικη ζωη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έλεγα πως η ηλικία παίζει ρόλο! το θέμα εμπιστοσύνης χτίζεται όσο πληγώνεσαι! άμα κάθε φορά που εμπιστεύεσαι κάποιον σε προδίδει, ε μετά πες μου πως να εμπιστευτείς άλλον?

 

Αν κάποιος έχει περάσει "ζωάρα" και είναι στα πατημένα 25+, τότε όταν θα εμπιστευτεί κάποιον, του εύχομαι καλή τύχη!

 

Οι καλύτερες παρέες που μένουν πιστεύω πως είναι από κούνια, σχολεία-πανεπιστήμια και στρατός... Δεν έχει μείνει κάτι από αυτά (στρατό δεν έχω πάει ακόμα βέβαια) αλλά πιστεύω πως έτσι είναι!

και οταν σε προδιδει τον ξεγραφεις με τη μια? δεν προσπαθεις να δεις τι πηγε λαθος? εκτος κ αν μιλαμε για κατι πλ χοντρο. αλλα σε μικρες ηλικιες ποσο χοντρο πια :/
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οταν σε προδιδει τον ξεγραφεις με τη μια? δεν προσπαθεις να δεις τι πηγε λαθος? εκτος κ αν μιλαμε για κατι πλ χοντρο. αλλα σε μικρες ηλικιες ποσο χοντρο πια :/

 

Αναλόγως το τι σου έχει κάνει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

somebody ναι συμφωνω , οι φιλιες απο το πανεπιστημιο και -σπανιοτερα αλλα οχι και απιθανα- απο το σχολειο ή στρατο , ειναι φιλιες που πιθανον να κρατησουν μια ζωη!

Οσο μεγαλωνουμε , αυτο που ειπε ο ζιο10 πιστευω συν οτι θεωρητικα απομακρυνεσαι για διαφορους λογους απο τους πολλους γνωστους ,οποτε κ κανεις πιο δυσκολα φιλιες . Πχ απο το σχολειο χαθηκα με ολους ,αλλος περασε σε αλλη πολη (τοτε) αλλος πηγε αμεσως φανταρος κλπ. Ετσι πιστευω και μετα τη σχολη/πανεπιστημιο γινεται αλλος παει στην πολη του , αλλος παει για μεταπτυχιακο ,-αν βρεις δουλεια- δουλευεις οποτε μειωνεται ο ελευθερος χρονος σε σχεση με τη φοιτητικη ζωη..

νομιζω πως αν θες με τν εναν η τν αλλο τροπο μπορεις να διατηρησεις μια φιλια (με πολλες υποχωρησεις βεβαια οπως κ σε μια σχεση) . οσο για τ στρατο που ειπες αν παει καποιος οταν απολυθει δε θα ψαξει παλι για τις παρεες του? δε θα εχει αυτη την αναγκη?

Αναλόγως το τι σου έχει κάνει!

το πιο χοντρο πχ που μου χουν κανει εμενα ειναι να ειμαι με ενα παιδι να με χωριζει στ ακυρο και να μαθαινω επειτα οτι η αδελφικη μου φιλη εκανε πλατες στην τοτε κολλητη της που τα ψηνε με το αγορι μ. χοντρο ε? κι ομως τωρα την εμπιστευομαι οσο τιποτα. παντα χρειαζεται μια 2η ευκαιρια..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...