Προς το περιεχόμενο

Προσωπικές Σχέσεις


dimitrisOP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιός δεν μπορεί να ξεφύγει από αδιέξοδο μωρέ; Μην έχετε τέτοιες αυταπάτες για τον εαυτό σας και τον κόσμο γενικότερα. Ο ασόβαρος μένει ασόβαρος γιατί δεν του παρουσιάζεται ποτέ τέτοιο αδιέξοδο. Αν του παρουσιαστεί θα το λύσει, να είσαι σίγουρος. Τώρα τι ηλικία θα έιναι όταν του παρουσιαστεί είναι άλλο ζήτημα και εκεί έιναι που παίζεται η μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tι θες να πεις με το τι ηλικια θα του παρουσιαστει;Αφου συμφωνα με αυτα που λες,θα το λυσει το προβλημα..Δεν παιζει και ιδιαιτερο ρολο το ποτε θα του εμφανιστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μέχρι τα 30 του τρώει από γονείς και δεν κάνει τίποτα ο ίδιος, αν ξαφνικά σταματήσει η χρηματοδότηση, τότε καταλαβαίνει το λάθος που έκανε, βρίσκει λύση στο αδιέξοδο, αλλά πλέον είναι αρκετά αργά για να συναγωνιστεί άλλους που είναι στο λούκι από τα 20. Ένα πολύ γενικό παράδειγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με Voziniotis !  Ολα με μετρο ,χρειαζονται και οι χαβαλετζιδες φιλοι και οι πιο σοβαροι ! Κυριως ο σωστος φιλος σε αποδεχεται γι αυτο που εισαι , πως λεμε : δειξε μου τον φιλο σου να σου πω ποιος/πως εισαι; καπως ετσι ! 

Somebody ναι , το ειπα σε πιο γενικη μορφη εγω , πχ κοιτα εισαι σε επαρχιακη σχολη και κανεις παρεα με ατομα που ειναι απο ολα τα μηκη της Ελλαδας.. τελειωνοντας τη σχολη δε μπορεις να κρατησεις τοσο στενη επαφη οσο στα χρονια των σπουδων... ομως πχ  (θεου θελοντος καιρου επιτρεποντος ή αλλιως αμα <<Σε παιρνει>> ) μια δυο τρεις φορες το χρονο να βλεπεις καποιον εξ αυτων ή κ ολους μαζι αμα ειναι εφικτο! επισης η τεχνολογια βοηθαει να μιλας καθημερινα και αμεσα..

Προς τον φιλο που ανυπομονει να γνωρισει νεα ατομα , σου προτεινω να χαλαρωσεις -λιγο ακομα- να διαβασεις οσο μπορεις να περασεις στη σχολη που πραγματικα θελεις (Στο ευχομαι αυτο) και οταν περασεις οι φιλιες θα ερθουν ! Αμα περασεις κιολας σε μια σχολη εκτος της πολης σου κ καταφερεις να πας, θα ειναι λιγο πιο ευκολο να γνωρισεις νεα ατομα . πχ εισαι εσυ λεμε τωρα Ευβοια και περνας ΠΑτρα , ε εκει θελοντας κ μη θα τριφτεις με ατομα και θα ψαχτεις για παρεα γιατι το ιδιο θα κανει καποιος σαν κ εσενα που ειναι απο Σπαρτη πχ και περασε ΠΑτρα. Αμα περασεις στην ιδια πολη με σενα ειναι πιο δυσκολο γιατι οι περισσοτεροι εχουν τις παρεες τους ...ομως δεν ειναι κ ανεφτικτο , παρολα αυτα αλλη φαση να εισαι σε πολη μονος σου κ αλλη στην ιδια πολη που ζεις μονιμα! σου ευχομαι να καταφερεις αυτο που θες!
|
συγνωμη για το μεγαλο ποστ :P

 

ΥΓ: δεν υπονοω οτι η <<καλη φοιτιτικη ζωη>> γινεται μονο και μονο αμα περασεις εκτος της πολης σου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τον φιλο που ανυπομονει να γνωρισει νεα ατομα , σου προτεινω να χαλαρωσεις -λιγο ακομα- να διαβασεις οσο μπορεις να περασεις στη σχολη που πραγματικα θελεις (Στο ευχομαι αυτο) και οταν περασεις οι φιλιες θα ερθουν ! Αμα περασεις κιολας σε μια σχολη εκτος της πολης σου κ καταφερεις να πας, θα ειναι λιγο πιο ευκολο να γνωρισεις νεα ατομα . πχ εισαι εσυ λεμε τωρα Ευβοια και περνας ΠΑτρα , ε εκει θελοντας κ μη θα τριφτεις με ατομα και θα ψαχτεις για παρεα γιατι το ιδιο θα κανει καποιος σαν κ εσενα που ειναι απο Σπαρτη πχ και περασε ΠΑτρα. Αμα περασεις στην ιδια πολη με σενα ειναι πιο δυσκολο γιατι οι περισσοτεροι εχουν τις παρεες τους ...ομως δεν ειναι κ ανεφτικτο , παρολα αυτα αλλη φαση να εισαι σε πολη μονος σου κ αλλη στην ιδια πολη που ζεις μονιμα! σου ευχομαι να καταφερεις αυτο που θες!

|

συγνωμη για το μεγαλο ποστ :P

 

ΥΓ: δεν υπονοω οτι η <<καλη φοιτιτικη ζωη>> γινεται μονο και μονο αμα περασεις εκτος της πολης σου :P

Ειναι τετοια η σχολη που θελω να μπω,που "αναγκαστικα" θα μπω σε κολλεγιο.Οποτε τωρα,θελοντας και μη,ειμαι χαλαρος.Ποσο μαλλον οταν θα περναει ο καιρος και θα πλησιαζουν οι πανελληνιες.Απο κολλεγια ομως,δεν εχω ιδεα πως θα ειναι η ολη φαση απο αποψη παρεας.Δεν αγχωνομαι και για κατι,γιατι πριν το κολλεγιο,εχω και στρατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αναλογος τις περιπτωσεις..Ειναι καποιοι "ασοβαροι" οι οποιοι το μυαλο τους ειναι ολη την ωρα αλλου και δεν μπορεις να επικοινωνησεις ευκολα μαζι τους για το οτιδηποτε και ειναι καποιοι αλλοι που ενω τα παιρνουν ολα στο πιο χαλαρο,εχουν το μυαλο να κατανοησουν καποια πραγματα.Απο τα πιο απλα εως στα πιο συνθετα.Και εγω στις περισσοτερες περιπτωσεις ειμαι χαβαλετζης..Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχω την δυνατοτητα να κατανοησω καποια πραγματα,η να ανταπεξελθω σε καποιες απαιτησεις.

 

Αν και δεν μπορω να καταλαβω απο που προεκυψε η ολη κουβεντα  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα δεν προλαβα να δω οτι απαντησες και το σβησα γιατι νομιζω καλυφθηκα απο προηγουμενα σχολια τελικα :Ρ και εγω ειμαι ο καραγκιοζης της παρεας αλλα στα σοβαρα σε εμενα ερχονται γι αυτο ρωτησα πιο πλ :Ρ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 Eγω παντως,με κανεναν απο την παρεα μου δεν μπορω να μιλησω σοβαρα,αμα το εχω αναγκη..Και αυτο για εμενα παιζει μεγαλο ρολο.Η παρεα που εχω ειναι μονο για χαβαλε.Δυστυχως λογω του οτι ζω σε "μικρη" σχετικα κοινωνια,οι γνωριμιες που μπορεις να κανεις ειναι αρκετα περιορισμενες,με αποτελεσμα οι παρεες που εχεις,να μην μπορουν να αλλαξουν ευκολα.

 Σιγουρα δεν ειναι τοσο χαλια,απλως τις λιγες στιγμες που θα χρειαστω να μιλησω με καποιον δεν θα το ψαξω στην παρεα μου.Δεν ειναι τετοια ατομα δηλαδη που μπορεις να μιλησεις σοβαρα αμα χρειαστει.Ισως φταει οτι εχω οριμασει πολυ πιο γρηγορα σε σχεση με τους φιλους μου,με αποτελεσμα οι αποψεις σε πολλα ζητηματα,να ειναι τελειως διαφορετικες.

 Ολο αυτο,ειναι ακομα πιο δυσκολο για εναν ανθρωπο σαν και εμενα που δεν αντεχει την στασιμοτητα.Περιμενω πως και πως τον στρατο και το πανεπιστημιο για να γνωρισω επιτελους καινουργιους ανθρωπους..

 Παρολα αυτα,μετα απο καποια χρονια σιγουρα θα θελησω να τους ξανα δω τους παλιους μου φιλους..Ισως οχι για να κανω κολλητη παρεα,αλλα αυτο το σταδιακο.

δεν εισαι μονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...