Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις παρέλαβα και εγώ σήμερα το Power bank. Και εμένα η θύρα usb είναι μαύρη μέσα και τα γράμματα φαίνονται ψιλοέντονα βαμένα. έκανα τα τεστ με το κύκλωμα και τον 20ψήφιο αριθμό barcode όλα είναι ΟΚ.Σε δικό του κουτάκι ήρθε και το δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις παρέλαβα από geekbuying και το δικό μου powerbank και τα στοιχεία που μοιάζουν fake είναι τα σκούρα γράμματα στο κάτω μέρος , μαύρα usb αντί για άσπρα, ούτε χαρτάκι με barcode.

Τα υπόλοιπα εξωτερικά στοιχεία όμως δείχνουν γνήσια.

Ήρθε σε χαρτονένιο κουτί και ο "ξυστός" 20ψηφιος κωδικός "πέρασε" το τεστ γνησιότητας.

Την συμπεριφορά του κυκλώματος δεν την έχω τσεκάρει ακόμα.

Θέλω να πιστεύω (?) ότι η xiaomi έχει προβεί σε αλλαγές σε σχέση με αυτά που περιγράφονται στο video γνησιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα email στην Xiaomi με τις διαφορές που βρίσκετε μεταξύ εκείνων στα βίντεο και αυτών που παραλάβατε πιστεύω δεν είναι κακή ιδέα.  Υποτίθεται ότι είναι σοβαρή εταιρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα τα διορθωσει(πχ το τσιπακι με την προστασια στην αναποδη φορτιση κλπ...) τοτε θα φτασει στο κοστος των αυθεντικων... απλη λογικη ! :)

Μα πωλείται στο κόστος του αυθεντικού. Πάλι κέρδος θα έχουν. Και τα chip είναι απλά θέμα προγραμματισμου. Εκεί που υπάρχει η διαφορά είναι στις μπαταρίες τις ίδιες. Αυτό είναι το ακριβότερο τμήμα της συσκευής... Όχι η γραμματοσειρα ή το χρώμα του usb....

 

Απλή λογική ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα από Geekbuying ήρθε με μαύρα USB πάνω στη συσκευή, έντονα γράμματα στο κάτω μέρος, σε χάρτινο άσπρο κουτί. Το ξυστό βγαίνει αυθεντικό. Το φορτίζω από χτες 4 το πρωί (αναβόσβηνε το δεύτερο λαμπάκι) με φορτιστή 1Α και εδώ και κανένα δίωρο αναβοσβήνει το τέταρτο λαμπάκι. Σαν πολύ δεν διαρκεί η φόρτιση, ακόμα και με 1Α; Δεν ξέρω φαίνεται να έχει στοιχεία και από fake και από original. Πχ η εσοχή micro usb είναι τέλεια δεμένη με το πλαίσιο και χωρίς κενό (όπως είναι μάλλον στα fake). Δεν ξέρω, λέω να το ανοίξω και να δω και τις μπαταρίες μέσα...

 

Ντάξει, πάντως η Xiaomi πρέπει να ανοίξει ένα store που να στέλνει παγκοσμίως προϊόντα. Σχεδόν δεν επιλέγω προϊόντα της γιατί φοβάμαι για fake. Και ένα power bank των 15€ ΟΚ, αλλά κινητό κτλ; Πολύ μπέρδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που έχω μία εξωτερική μπαταρία στα 5200mA intenso  κάνει σχεδόν 20 ώρες να φορτίσει. Λογικά στα 2Α θα σου κάνει τη μισή ώρα ακριβώς από ότι στο 1Α. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πωλείται στο κόστος του αυθεντικού. Πάλι κέρδος θα έχουν. Και τα chip είναι απλά θέμα προγραμματισμου. Εκεί που υπάρχει η διαφορά είναι στις μπαταρίες τις ίδιες. Αυτό είναι το ακριβότερο τμήμα της συσκευής... Όχι η γραμματοσειρα ή το χρώμα του usb....

 

Απλή λογική ...

ουτε καν....... για τον προγραμματισμο.. διαφορετικα τσιπ boy! δες το ποστ fake/original..

για τις μπαταριες ναι συμφωνω εκει "ποναει"

 

οπως και να τα μουφα σκανε.... αρα και ενα ευρω να εκανε παλι την ιδια αναλυση θα καναμε... η αξια πεφτει στη συσκευη που το χρησιμοποιεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα και εγώ σήμερα το Power bank. Και εμένα η θύρα usb είναι μαύρη μέσα και τα γράμματα φαίνονται ψιλοέντονα βαμένα. έκανα τα τεστ με το κύκλωμα και τον 20ψήφιο αριθμό barcode όλα είναι ΟΚ.Σε δικό του κουτάκι ήρθε και το δικό μου.

καπου διαβασα πως οταν το τσεκαρεις πρεπει να σου λεει οτι ο κωδικος ελεχθη για πρωτη φορα.. η κατι τετοιο.. αυτο προσεξε!

ας με διορθωσει καποιος που το εχει δοκιμασει αν δεν ισχυει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου διαβασα πως οταν το τσεκαρεις πρεπει να σου λεει οτι ο κωδικος ελεχθη για πρωτη φορα.. η κατι τετοιο.. αυτο προσεξε!

ας με διορθωσει καποιος που το εχει δοκιμασει αν δεν ισχυει αυτο

Αυτο με το τεστ για τον κωδικο δεν πρεπει τελικα να ειναι τεστ γνησιοτητας.

Απλως δηλωνει ποσες φορες εχει εισαχθει στο συστημα ο συγκεκριμενος κωδικος.

Αυτο εχω καταλαβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια τεστ με ξυστό και βλακείες. Ένα είναι το τεστ. Δεν άντεξα και είπα να ρίξω μια ματιά... :devil:

 

DiRNYepH.jpg Zo1ctC8c.jpg aX9eaJkQ.jpg lp1a0sEm.jpg

 

Εντάξει, αυθεντικό πρέπει να είναι, παρά τα μαύρα usb, το χάρτινο κουτί και τα έντονα γραμμένα γράμματα πίσω... Απόψεις; Τσέκαρα και τον κωδικό που έχει η μπαταρία πάνω επειδή βλέπω είναι διαφορετικός από αυτόν στις φωτο που έχει το site που λέει πως να κάνουμε spot fake. 2600mah βρίσκω ότι είναι, οπότε x4 = 10400.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το τεστ για τον κωδικο δεν πρεπει τελικα να ειναι τεστ γνησιοτητας.

Απλως δηλωνει ποσες φορες εχει εισαχθει στο συστημα ο συγκεκριμενος κωδικος.

Αυτο εχω καταλαβει...

 

ναι, αν εχει εισαχθει πανω απο 1 φορα σημαινει οτι δεν εισαι ο πρωτος που το εβαλες αρα ειναι ρεπλικα το αυτοκολλητακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια τεστ με ξυστό και βλακείες. Ένα είναι το τεστ. Δεν άντεξα και είπα να ρίξω μια ματιά... :devil:

 

DiRNYepH.jpg Zo1ctC8c.jpg aX9eaJkQ.jpg lp1a0sEm.jpg

 

Εντάξει, αυθεντικό πρέπει να είναι, παρά τα μαύρα usb, το χάρτινο κουτί και τα έντονα γραμμένα γράμματα πίσω... Απόψεις; Τσέκαρα και τον κωδικό που έχει η μπαταρία πάνω επειδή βλέπω είναι διαφορετικός από αυτόν στις φωτο που έχει το site που λέει πως να κάνουμε spot fake. 2600mah βρίσκω ότι είναι, οπότε x4 = 10400.

Ωραιος , Respect!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...