Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω στο καλαθι το 5200 και βαζω acc75a κουπονι στο banggood , αλλα δεν μου κοβει 3 $ , λεει οτι το κουπονι ειναι για αλλο Product , αλλα στα coupon sites βλεπω οτι αναφερεται και για το 5200 ... εχει κανεις καμια ιδεα?  για το 10400 που δοκιμασα δουλευει η εκπτωση κανονικα.

Η φθηνοτερη τιμη για το αυθεντικο  5200 ποια ειναι και σε πιο site?

 

μπορει να μην ισχυει πλεον το acc75a. Εγω το ειχα παραγγειλει με αυτο το κουπονι στις 27/8.. και ακομα περιμενω να σκασει μυτη.. λογικα αυτη την βδομαδα.. αργησε να φυγει απο αυτους συμφωνα με την shipping date η αληθεια ειναι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αγορά απο merimobiles

παρήγγειλα όταν έδινε το χρυσό αλλά μου ήρθε σε ασημί.

ήρθε στη πλαστική θήκη.

ο κωδικός βγήκε ΟΚ

το καλώδιο σωστό.

τα usb λευκά.

τα γράμματα αχνά αλλά ευδιάκριτα.

είμαι όσο βέβαιος οτι μπορεί να είναι κάποιος οτι είναι γνήσιο χωρίς να το ανοίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα παρέλαβα από reportspam τον μικρό των 5200 mah

 

Δυστυχώς βρωμάει fake...

Δεν έχει ετικέτα για να τσεκάρεις serial number

τα led είναι πολύ έντονα όπως επίσης και τα γράμματα στην ετικέτα στη βάση του.

όταν φορτίζει το power bank ΔΕΝ φορτίζει το κινητό.

Το usb καλώδιο έχει λευκό πλαστικό και έχει τυπωμένο το logo της xiaomi...

 

τους έστειλα email και περιμένω την απάντηση πριν κάνω claim στο paypal.

 

όσοι έχετε παραγγείλει από εκεί, έχετε το νου σας και ενημερώστε όταν παραλάβετε για να δούμε αν είναι μεμονωμένο περιστατικό ή μας πήρε όλους η μπάλα.

 

Τελικά φίλε εγώ έκανα dispute στο paypal και μου έκανε refund.

 

Μου είπε ότι δήθεν έκανε λάθος και μου πρότεινε να μου στείλει ξανά το original αλλά να κλείσω το dispute στο paypal. Του απάντησα ότι δεν είναι απλά λάθος, ότι το power bank είναι fake και ότι αυτό είναι παράνομο. Έτσι τελικά "αναγκάστηκε" να κάνει refund.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πήρα από geekbuying, είχε ξυστο αυτοκόλλητο το οποίο έδειξε 1 φορά ελέγχου.

 

Παρόλα αυτά δεν φορτίζει το κινητό αν δεν πατήσω το κουμπί... Σκούρα και έντονα γράμματα., μαύρα usb, αυτοκόλλητο σε όλη τη μία πλευρά, λευκό κουτί χάρτινο μόνο με το logo της Xiaomi

 

Λέτε να είναι fake?

 

Δεν χρησιμοποίησα βέβαια το δικό του καλώδιο, αλλά του φορτιστή μου - Λέτε να παίζει ρόλο? Θα το ξαναδώ το βράδυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ηρθε απο banggood σημερα η 5200mah.
 

1. led και γραμματα δειχνουν σωστα

2. πορτες usb ζαχαρολευκες (οχι μαυρη - λευκη που ειναι η fake)

3. φορτιση passthrough κομπλε και με iphone και android

4. Βραχυκυκλωμα usb κομπλε, δεν φορτιζει

5. Καλωδιακι usb χωρίς xiaomi logo(εχει μια γραμμη μονο)

6. κωδικος στο site μου δειξε πρασινο οτι το βαζουν πρωτη φορα

7. με το που βαζεις το κινητο ξεκιναει αμεσως η φορτιση

8. ηρθε φορτισμενο 50%

9. σε χαρτινο κουτακι (οχι πλαστικο) και εχει αυτοκολλητακι με ημερομηνια "κατι στα κινεζικα-8-14" :P

δε μπορω να σεκφτω κατι αλλο να τσεκαρω....  δεν το ανοιγω για να δω και μπαταριες το λυπαμε αφου τα περασε ολα.. :)

αρα απο μενα banggood PASS ;)

 

**κατι που παρατηρησα οταν βαζεις το καλωδιο lightning (μαλλον επειδη εχει κυκλωμα και τρωει ρευμα) δειχνει οτι φορτιζει, δοκιμασα 2 lightning. Με usb απλο εννοειται δε δειχνει τπτ.

με το δευτερο lightning που το χα τσιμπησει απο ebay, στη passthrough φορτιση μου βγαζει μνμ το iphone οτι δεν υποστιριζεται το αξεσουαρ, ενω κανονικη φορτιση με την μπαταρια (η με το φορτιστη του iphone) το φορτιζει κανονικα!! δε ξερω γτ υποψιαζομαι οτι τραβαει πιο πολυ ρευμα το lightning απο ebay(γτ ισως δεν ειναι apple) και δεν φτανει για το κινητο..  τι να πω. με το αυθεντικο καλωδιο του iphone δεν εχει κανενα θεμα!

Αυτα παιδια ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αγορά απο merimobiles

παρήγγειλα όταν έδινε το χρυσό αλλά μου ήρθε σε ασημί.

ήρθε στη πλαστική θήκη.

ο κωδικός βγήκε ΟΚ

το καλώδιο σωστό.

τα usb λευκά.

τα γράμματα αχνά αλλά ευδιάκριτα.

είμαι όσο βέβαιος οτι μπορεί να είναι κάποιος οτι είναι γνήσιο χωρίς να το ανοίξει.

Δηλαδη το προτεινεις γιατι ψηνομαι απο merimobiles.Μου κανει εντυπωση παντως που το merimobiles δινει 6 μηνες εγγυηση ενω οι αλλοι (πχ το geek) δινει ενα χρονο.

Επεξ/σία από louben
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και εμένα απο geekbuying.com, Ποιότητα κατασκευής καταπληκτική, έβαλα τον κωδικό στο site και ο έλεγχος ήταν οκ,

Μου ήρθε σε ασημί χρώμα αλλά χωρίς θήκη, άργησε λίγο να φορτίσει με το άσπρο usb της συσκευασίας,

έχω φορτίσει 2 πλήρες φορτίσεις σε 2 κινητά i9000 1500 mAh και htc titan 1600 mAh και είναι ακόμα στο 3 λαμπάκι.

Στα θετικά είναι ότι συσκευή και να βάλεις αυτό φορτίζει μόνο του χωρίς να πατήσεις το κουμπί power και μόλις φορτίσει η συσκευή σταματάει μόνο του, δεν χρειάζεται on/off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρώμα ....  είναι 

 

Αν αλλάξεις στα κουτάκια κάτω, βλέπεις οτι αλλάζει κα ιη τιμή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα παρελαβα απο merimobiles (παραγγελια εγινε 26/8)

Φανηκε και απο τα εξωτερικα χαρακτηριστικα ( αχνα γραμμενο το 10400,ασπρο usb κτλ) και αφου εκανα τα τεστ με τα λαμπακια και τον ξυστο αριθμο οτι ειναι γνησιο 100%.

Οποτε οποιος ενδιαφερεται ακομα προτεινω απο merimobiles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

παιδια μηπως ο ADATA PV110 10400MAH POWER BANK, στα 26,9€ θα ηταν μια καλη εναλλακτικη και λιγο πιο safe?

 

http://www.e-shop.gr/adata-pv110-10400mah-power-bank-black-p-TEL.017944?sid=1

Παρέλαβα από geekbuying και το δικό μου powerbank και τα στοιχεία που μοιάζουν fake είναι τα σκούρα γράμματα στο κάτω μέρος και μαύρα usb αντί για άσπρα.

Κάποια εξωτερικά στοιχεία  δείχνουν γνήσια ,κάποια όχι.

Ήρθε σε χαρτονένιο κουτί και ο "ξυστός" 20ψηφιος κωδικός "πέρασε" το τεστ της "πρώτης" φοράς.

Την συμπεριφορά του κυκλώματος  την έχω τσεκάρει και είναι οκ.

Θέλω να πιστεύω (?) ότι η xiaomi έχει προβεί σε αλλαγές σε κάποιες γραμμές παραγωγής σε σχέση με αυτά που περιγράφονται στο video περί γνησιότητας.

Παρόλο που πιστεύω ότι δεν είναι fake , εντούτοις μπορεί να είναι ένας πολύ καλός κλώνος ,ισάξιας απόδοσης.

Πάντως από το μακροσκελέστατο post περι αυθεντικότητας (ή μη)  καταλήγω στο συμπέρασμα ότι καλύτερα να πηγαίνουμε σε safe επιλογές σαν των φίλων από επάνω ,παρά να ξημεροβραδιαζόμαστε στα πληκτρολόγια.

Έλεος πια με τις "κινεζιες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...