Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και μενα τελικα πριν 2-3 μερες σε νεο μαιλ με ενημερωσαν οτι εγινε shipped με netherland post ειναι το tracking...

μουφα το μαιλ που φαινοταν οτι θα ρθει με dhl.

Μάλλον είναι bug ή διαφήμιση γιατί πριν έκανα παραγγελία τα xiaomi piston ακουστικά και στο email επιβεβαίωσης που ήρθε είχε το ίδιο tracking από dhl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γενικά ρωτάω αν το συγκεκριμένο μαγαζί πουλάει αυθεντικά ή αν έχει αναφερθεί για fake ή αν κάποιος απο εδώ έχει κάποιο πρόβλημα λόγω του οτι ίσως δεν είναι αυθεντικό .

Παρέλαβα σήμερα από geek buying και το powerbank πέρασε το βασικό τεστ του barcode / serial number που παρέθεσε ο eagle eyes και σχεδόν όλα τα τεστ στο video που παρέθεσε ο achilles_g_ (μόνο το usb είναι μαύρο και όχι λευκό αλλά δεν νομίζω ότι έχει σημασία).

 

Τα ίδια αποτελέσματα έχει αναφέρει ήδη ο achilles_g_ (από geekbuying και αυτός).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι παρέλαβαν από geekbuying σε πόσες μέρες παρέλαβαν πάνω κάτω ; Επίσης σας το έφεραν συστημένο ; Επειδή στη σελίδα του tracking της postnl λέει A signature is required upon delivery of this item και πιο κάτω λέει Registered Mail. σαν συστημένο δηλαδή.Εμενα είναι στη φάση του The item has been processed in the country of destination, ενώ λέει εδώ και μέρες ότι έχει  φτάσει Ελλάδα. Εγώ το είχα πάρει εκεί στα 15 ευρώ και κάτι αλλά μου πρότεινε μια επιπλέον ασφάλεια - insurance με 2 δολλάρια και την πήρα και αυτήν αφού ήταν για 1 ευρώ και κάτι να έχω το κεφάλι μου ακόμα πιο ήσυχο αν χαθεί κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 5/8 από geekbuying σήμερα ήρθε ειδοποίηση από ΕΛΤΑ άρα αύριο στα χέρια μου και θα γράψω εντυπώσεις . 24 μέρες σύνολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε σήμερα απο geekbuying.Ο κωδικός μου λέει οτι είναι αυθεντικό.Αλλά με μια ματιά που του έριξα μέσω skype μου φάνηκε fake.Όταν το έχω εδώ θα το κοιτάξω καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη και εγω παρελαβα απο geekbuying και μου φανηκε εξωτερικα fake σε σχεση με το αυθεντικο (δεν εχει ασπρα usb, το product info ειναι σκουροχρωμο, το κουτι δεν ειχε πλαστικη θηκη μεσα ουτε η μοναδα ηταν τυλιγμενη σε χαρτι με barcode επανω). Το κυκλωματακι του δουλευει ομως οπως του αυθεντικου.Ο κωδικος ξεφτυσε στο ξυσιμο και δεν μπορω να δω αν ειναι γνησιο εχω ξεκινησει με mail να τους πιεζω να βρουν ακρη αλλα το παιζουν κινεζοι... 

 

οσοι εχετε παραλαβει απο αλλου τα usb ειναι ασπρα, το product print στο κατω μερος ειναι ανοιχτοχρωμο και ηταν τυλιγμενο σε χαρτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι υπερβολικό για κάτι που κοστίζει 15 ευρώ να αναλώνετε χρόνο και ταλαιπωρία για το αν είναι αυθεντικό ή όχι; Βλέπω βίντεο/φωτογραφίες /συζητήσεις επί συζητήσεων... Ούτε rolex να είχατε αγοράσει δε θα κάνατε έτσι...

 

... βέβαια όπως τη βρίσκει κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το usb καλώδιο πρέπει να είναι άσπρο ή μαυρο?

 

@asteras84 εμένα δε πρέπει να ειχε καν χαρτί αν και απο ότι καταλαβαίνω τα αυθεντικά έχουν κάτι σαν λάστιχο γύρω τους.

 

@Bezbozny δεν είναι υπερβολικό να πετάξουμε 15 ευρώ?Βέβαια όσο τα υπολογίζει κανείς....Και απο ότι φαίνεται τα fake μπορεί να είναι και επικίνδυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sir ImPeCaBlE αναφερομαι στο χρωμα που εχουν τα 2 usb της συσκευης επανω. Το καλωδιο που συνοδευόταν ηταν οπως και στο αυθεντικο δηλαδη ασπρο. 

 

@Bezbozny αν θεωρείς ότι πιάνεσαι κορόιδο από κάποιο ποσό και πάνω είναι δικό σου βίτσιο... είτε 0,5 ευρώ είτε 100 ευρώ πάλι κορόιδο πιάστηκες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι υπερβολικό για κάτι που κοστίζει 15 ευρώ να αναλώνετε χρόνο και ταλαιπωρία για το αν είναι αυθεντικό ή όχι; Βλέπω βίντεο/φωτογραφίες /συζητήσεις επί συζητήσεων... Ούτε rolex να είχατε αγοράσει δε θα κάνατε έτσι...

 

... βέβαια όπως τη βρίσκει κανείς...

αυτο το κατι των 15 ευρω το βαζω σε ενα τηλ αξιας 700 ευρω.... αρα προφανως και θελω να ειναι αυθεντικο....... ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι υπερβολικό για κάτι που κοστίζει 15 ευρώ να αναλώνετε χρόνο και ταλαιπωρία για το αν είναι αυθεντικό ή όχι; Βλέπω βίντεο/φωτογραφίες /συζητήσεις επί συζητήσεων... Ούτε rolex να είχατε αγοράσει δε θα κάνατε έτσι...

 

... βέβαια όπως τη βρίσκει κανείς...

 

Αν δεν είναι αυθεντικό όμως με τι σιγουριά μπορείς να το κρατάς στα χέρια σου? Ουκ ολίγες φορές έχουμε δει μπαταρίες κινεζιές να σκάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι υπερβολικό για κάτι που κοστίζει 15 ευρώ να αναλώνετε χρόνο και ταλαιπωρία για το αν είναι αυθεντικό ή όχι; Βλέπω βίντεο/φωτογραφίες /συζητήσεις επί συζητήσεων... Ούτε rolex να είχατε αγοράσει δε θα κάνατε έτσι...

 

... βέβαια όπως τη βρίσκει κανείς...

 

Φυσικά και θέλουμε να είναι αυθεντικό. Αν δεν είναι αυθεντικό είναι επικίνδυνο και για εμάς και για τις συσκευές μας. Δεν είναι μόνο για τα 15 ευρώ... μη λέμε οτι θέλουμε.

Απο geekbuying και το δικό μου powerbank και τα στοιχεία που μοιάζουν fake είναι τα σκούρα γράμματα στο κάτω μέρος , μαύρα usb αντί για άσπρα ούτε χαρτάκι με barcode και ένα τελευταίο που εψαξα είναι οτι στο κάτω μέρος πρέπει η επιφάνεια δεν πρέπει να έχει κενά να μην προεξεχει δλδ το αλουμίνιο απο το πλαστικό. Όοοοοολα τα υπολοιπα είναι σωστά,κωδικός ,κύκλωμα κτλ.

Επίσης ένα πολύ καλό στοιχείο είναι οτι έχω κάνει 2 φορτίσεις απο το 20% στο 100% στο iphone 5 και η μπαταρία ειναι ακόμα 4/4 στο powerbank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά απλά από περιέργεια... Αφού έχουν κυκλοφορήσει παντού οι διαφορές ανάμεσα στα αυθεντικά και μη, το λογικό δε θα είναι αυτός που παρασκευαζει τη μαϊμού να έχει διορθώσει αυτές τις ατέλειες και να τα έχει κάνει πανομοιότυπα με τα αυθεντικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά απλά από περιέργεια... Αφού έχουν κυκλοφορήσει παντού οι διαφορές ανάμεσα στα αυθεντικά και μη, το λογικό δε θα είναι αυτός που παρασκευαζει τη μαϊμού να έχει διορθώσει αυτές τις ατέλειες και να τα έχει κάνει πανομοιότυπα με τα αυθεντικά;

αμα τα διορθωσει(πχ το τσιπακι με την προστασια στην αναποδη φορτιση κλπ...) τοτε θα φτασει στο κοστος των αυθεντικων... απλη λογικη ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο το site

http://en.miui.com/thread-19104-12-1.html

στη σελ 12 και 13 καποιος που του ηρθε το PowerBank με μαυρα usb και οχι μπεζ το ανοιξε και λεει οτι ειναι αυθεντικο.

 

επισης εδω 

http://en.miui.com/thread-19104-1-1.html

εχει φωτο απο fake PawerBank 10400 που εχει σκασει απο υπερθερμανση και εκαψε κατι μαξιλαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...