Προς το περιεχόμενο

προτασεις για αυτοκινητο


GeorgeHellas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε καθε αντιπροσωπεία που πας ζήτα να σου δώσουν εγγραφως και σημερινές τιμές για τα τυπικά σέρβις εως τις 100000 χλμ... Είναι κάτι που δε σκεφτόμαστε και καμια φορά ειναι σημαντικό κόστος (και καπως υψηλότερο στα πετρελαια)...

 

επισης αν εχεις μετρητό ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΟΥ την τιμή, μη ντρέπεσαι...

 

Καλες βόλτες (μεχρι να βρεις αυτο που θες οποτε θα λεμε καλοταξιδο)!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα Clio και Yaris είναι από τα καλύτερα της κατηγορίας σε diesel.

Δύσκολα να μην σε καλύψει κάποιο. Πήγαινε να τα οδηγήσεις και πιστεύω θα κλείσεις ένα από τα 2. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To yaris σιγουρα ειναι στο top 3, το κλιο εμενα προσωπικά δε με συγκίνησε αλλα ίσως ειμαι και λίγο biased απέναντι στα ιταλικα/γαλλικά... 

To Polo μου αρέσει συνολικά περισσότερο απο οσα προαναφέρθηκαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα καλύτερα...

 

Αν δε το βιάζεσαι παντως, εχε κατα νου οτι τέλος του χρόνου κοντραρίζονται οι αντιπροσωπείες κοντραρίζονται ασχημα για να πιάσουν στόχους και μπόνους με αποτέλεσμα να το πουλάνε εως και με μηδενικό κέρδος προκειμένου να το επιτύχουν... Ειχε παρει γνωστός μου bmw 4000€ φθηνότερη απο τον τιμοκατάλογο επειδη ο αντιπρόσωπος ηθελε 2 κομμάτια για να πιασει το στόχο που είχε απο την εταιρεία... (Ασε που οπως και να εχει θα στα φάνε μετα στο σερβις..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα καλύτερα...

 

Αν δε το βιάζεσαι παντως, εχε κατα νου οτι τέλος του χρόνου κοντραρίζονται οι αντιπροσωπείες κοντραρίζονται ασχημα για να πιάσουν στόχους και μπόνους με αποτέλεσμα να το πουλάνε εως και με μηδενικό κέρδος προκειμένου να το επιτύχουν... Ειχε παρει γνωστός μου bmw 4000€ φθηνότερη απο τον τιμοκατάλογο επειδη ο αντιπρόσωπος ηθελε 2 κομμάτια για να πιασει το στόχο που είχε απο την εταιρεία... (Ασε που οπως και να εχει θα στα φάνε μετα στο σερβις..)

 

 

Η BMW γενικά κάνει προσφορές τα τελευταία χρόνια.

Όταν είχε βγει η καινούρια σειρά 1 πήγα για test-drive και μου έκαναν 2500Ε έκπτωση για παραγγελία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να κοιτουσες με (ισως) μερικα χρηματα παραπανω τα citroen c4 ή Hyundai i30 ,τα οποια ειναι και μια κατηγορια μεγαλυτερα,με πλεονεκτημα τους μεγαλυτερους χωρους και ισως καλυτερη ασφαλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λςω καλά και αυτα αλλα το μπατζετ είναι αυστηρά σε αυτά τα χρήματα, μιας και οι καιροί είναι δύσκολοι.. + ότι με ενδιαφέρει να είναι μικρό και για πιο εύκολο παρκινγκ καθώς το υπάρχον είναι αρκετά μεγάλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fiestaki 1000cc ecoboost και θα εισαι μια χαρα! Λιγα τελη...χαμηλη καταναλωση και ενα αμαξι που πραγματικα ξανα ζωντανεψε το ονομα Fiesta ;-)

 

Εγω φανατικος με Ιαπωνικα ομως...εδω και 5 χρονια ειμαι χαρουμενος καθε μερα με fiesta 1600 120ps..φοβερα κρατηματα και πολυ αξιοπιστο.

 

Κανε test drive το fiesta 1000cc και θα με θυμηθεις  B) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λςω καλά και αυτα αλλα το μπατζετ είναι αυστηρά σε αυτά τα χρήματα, μιας και οι καιροί είναι δύσκολοι.. + ότι με ενδιαφέρει να είναι μικρό και για πιο εύκολο παρκινγκ καθώς το υπάρχον είναι αρκετά μεγάλο

 

Απο αυτά που αναφέρθηκαν,το Yaris έχει πιο μικρό turning cycle οπότε το τιμόνι "κόβει" ελαφρώς παραπάνω.

Το Fiesta απο την άλλη έχει εξαιρετική ηλεκτρική υποβοήθηση και σε χαμηλές ταχύτητες/παρκάρισμα, νομίζεις οτι έχει ενεργοποιηθεί η αντίστοιχη λειτουργία city που έχουν τα Fiat group.Πρακτικά, παρκάρεις με ένα δάχτυλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fiestaki 1000cc ecoboost και θα εισαι μια χαρα! Λιγα τελη...χαμηλη καταναλωση και ενα αμαξι που πραγματικα ξανα ζωντανεψε το ονομα Fiesta ;-)

 

Εγω φανατικος με Ιαπωνικα ομως...εδω και 5 χρονια ειμαι χαρουμενος καθε μερα με fiesta 1600 120ps..φοβερα κρατηματα και πολυ αξιοπιστο.

 

Κανε test drive το fiesta 1000cc και θα με θυμηθεις  B) 

Από τη στιγμή που δεν του αρέσει το αυτοκίνητο για μένα καλύτερα να μην το πάρει...είναι κρίμα να δώσεις ένα σεβαστό ποσό για καινούργιο αυτοκίνητο και να μη το γουστάρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τρίπορτο όντως βλέπεται αλλά δεν τα θεωρώ βολικά.. αλλιώς είναι ο καθένας να έχει την πόρτα του :)

 

offtopic: οι παραπάνω φωτό μου θυμίζουν ένα φίατ (δεν θυμάμαι τώρα μοντέλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...