Προς το περιεχόμενο

Το ποσοστό των Windows XP πέφτει κάτω από το 25%. Για πρώτη φορά τα Windows 8.1 παρουσιάζουν πτώση!


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για αυτό το ποσοστό ευθύνονται τα καινούρια λάπτοπ που δεν έχουν λειτουργικό και ειναι πιο φτηνά για μένα,γιατί τα παίρνουν και τους περνάνε πειρατικά 7/8 που δεν δηλώνονται πουθενά.

 

Και τα πειρατικα προσμετρουνται.Ειναι το usage που συλεγουν και αυτο δεν εχει να κανει αν εισαι με αυθεντικο ή απ'το θειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εντύπωση μου προκαλει για άλλη μια φορά η μιζέρια του Linux....Όσο και να χτυπιέται κάτω, όσο δωρεάν και αν είναι δεν τσουλάει. Αν δεν αλλάξουν κάποια πράγματα δεν πρόκειται να δεί χαϊρι ποτέ.

Σαν τι να αλλάξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

εγώ πάντως που έχω χρησιμοποιήσει όλες τις εκδόσεις από τα 98 μέχρι και τώρα τα 8.1 μου αρέσουν πάρα πολύ τα τωρινά. Βέβαια είναι μια έκδοση που ξεκίνησε πιο πολύ για να βολεύει στα tablet αλλά δεν μου φαίνεται τόσο δύσκολο να κάνεις 1 κλικ παραπάνω για να σε βγάλει στην επιφάνεια. Τώρα άντε βρες πώς σκέφτεται ο καθένας.

Δε χρειαζεσαι κανενα παραπανω κλικ. boot to desktop 13 δευτερολεπτα 8α σου παρει να το κανεις. και θα εχεις win8 ala win7 για τους γκρηνιαριδες που δεν ξερουν τι τους φταιει. το εχω πει και σε παλαιοτερο ποστ και 8α το λεω σε ολα τα μελλοντικα. classic shell και boot to desktop μιλαμε για μισο λεπτο υποθεση και εχεις win8 σαν win7 για οσους δε μπορουν να ξεκολλησουν. Τωρα τι αλλο θα βρουν να πουν δεν ξερω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ετσι πως ειναι τα μεριδια πιο πιθανο ειναι να συναντησεις σε ενα σπιτι ενα mac παρα pc με windows 8....

nope :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη ρε παιδιά, 50% χρήστες είναι γκρινιάρηδες; Δεν γίνεται η φασαρία για το start button που το λέτε συνέχεια.

 

Με τα win 8 δεν θα αλλάξει κάτι στα ποσοστά τους. Πρέπει να προσπαθήσουν περισσότερο με μια καινούργια έκδοση (win 9).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν κατακρίνω κανέναν. Ο καθένας χρησιμοποιεί όποιο λειτουργικό τον βολεύει.

Και δεν μπορώ να θεωρήσω οπισθοδρομικό κάποιον που έχει Win7 αντι 8/8.1

Τα έχω δοκιμάσει και τα 2 λειτουργικά και τελικά δεν με "βολεψαν" τα 8αρια. Ναί είναι πιο γρήγορα στην εκκίνηση κτλ και αυτο με start button ειδικά στα 8.1 είναι μια χαρά αλλά προσωπικά μου αρέσουν πιο

πολύ τα 7.

 

Και εγώ πάντως πιστευω οτι λοταν βγουν τα 9 θα τα "φέρουν" πιο κοντά στα 7 παρά στα 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν κατακρίνω κανέναν. Ο καθένας χρησιμοποιεί όποιο λειτουργικό τον βολεύει.

Και δεν μπορώ να θεωρήσω οπισθοδρομικό κάποιον που έχει Win7 αντι 8/8.1

Τα έχω δοκιμάσει και τα 2 λειτουργικά και τελικά δεν με "βολεψαν" τα 8αρια. Ναί είναι πιο γρήγορα στην εκκίνηση κτλ και αυτο με start button ειδικά στα 8.1 είναι μια χαρά αλλά προσωπικά μου αρέσουν πιο

πολύ τα 7.

 

Και εγώ πάντως πιστευω οτι λοταν βγουν τα 9 θα τα "φέρουν" πιο κοντά στα 7 παρά στα 8

κανεις δεν κατακρίνει αυτούς που έχουν παλαιότερα λειτουργικά,αλλά αυτούς που κράζουν τα 8 και τα βγάζουν άχρηστα.

σίγουρα ο καθένας ότι θέλει και ότι τον βολεύει βάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν κατακρίνω κανέναν. Ο καθένας χρησιμοποιεί όποιο λειτουργικό τον βολεύει.

Και δεν μπορώ να θεωρήσω οπισθοδρομικό κάποιον που έχει Win7 αντι 8/8.1

Τα έχω δοκιμάσει και τα 2 λειτουργικά και τελικά δεν με "βολεψαν" τα 8αρια. Ναί είναι πιο γρήγορα στην εκκίνηση κτλ και αυτο με start button ειδικά στα 8.1 είναι μια χαρά αλλά προσωπικά μου αρέσουν πιο

πολύ τα 7.

 

Και εγώ πάντως πιστευω οτι λοταν βγουν τα 9 θα τα "φέρουν" πιο κοντά στα 7 παρά στα 8

Δλδ τι θα κανουν στα 9 και θα ερθουν πιο κοντα στα 7?

Θα επαναφερουν το κλασσικο startmenu και ως δια μαγειας θα λειθουν ΟΛΑ τα προβληματα των windows 8.x??? :P

 

Ααα! θα βαλουν και default την επιλογη να bootαρει στο desktop,για τους "guru" της τεχνολογιας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ τι θα κανουν στα 9 και θα ερθουν πιο κοντα στα 7?

Θα επαναφερουν το κλασσικο startmenu και ως δια μαγειας θα λειθουν ΟΛΑ τα προβληματα των windows 8.x??? :P

 

Ααα! θα βαλουν και default την επιλογη να bootαρει στο desktop,για τους "guru" της τεχνολογιας!

To κάνανε ήδη default στο update των 8.1...

Χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέ παιδιά όταν ένα λειτουργικό 10 μήνες πρίν αντικατασταθεί έχει καταφέρει να πιάσει μόνο 12.5%, όταν υπολογίσουμε πόσοι φορητοί με λειτουργικό έχουν πωληθεί στο διάστημα που κυκλοφορούν (δε βάζω τους σταθερούς) και όταν η Microsoft έχει κάνει τα πάντα να τα προωθήσει τότε υπάρχει πρόβλημα. Δε νομίζω το πρόβλημα να λέγεται start button η γνώμη μου είναι πολύ απλά ότι οι σύγχρονοι υπολογιστές δε χρειάζονται ένα λειτουργικό διαφορετικό από το win7. Όλα τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες. Ισως τα win 9 έχουν καλύτερη τύχη. Και πάλι όμως ΄άμα σε 2-3 χρόνια βγάλει τα win 10 και εξέλιξη ουσιαστική δεν υπάρχει στο hardware τότε και εκείνα άπατα θα πάνε.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά από τη στιγμή που έβαλα τα 8/8.1 έχω δεν έχω ασχοληθεί ξανά με τα 7, τουλάχιστον στον πρωτεύοντα υπολογιστή μου. Στο γραφείο έχω ακόμα 7, δεν αντιλέγω είναι πολύ καλό και σταθερό λειτουργικό. Πάντα ήταν και πάντα θα είναι. Τα 8 όμως έχουν το κάτι παραπάνω. Είναι δε τα κατάλληλα για καινούργιο (αλλά και παλιό) Hardware. Υπ'οψην πως έρχεται και νέο update όπου να'ναι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι... λυσάξτε!!! Ποσά σας πληρώνει η MS για να υποστηρίζετε τα 8άρια στα φόρα? :)

 

 

ΔΕ τα βάζουμε ρε!!!

 

 

Και άμα δε βγάλει αυτό που θέλουμε θα πάμε στο Linux!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...