Προς το περιεχόμενο

Το ποσοστό των Windows XP πέφτει κάτω από το 25%. Για πρώτη φορά τα Windows 8.1 παρουσιάζουν πτώση!


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα μεταξύ μας, αυτό το νέο CEO πως τον κόβεται?

 

Για αρχή έχει ξεκινήσει απολύσεις στο φουλ. Παρακολουθώ ένα vblogger που δούλευε 15 χρόνια στην Μ$ και περιγράφει ένα κλίμα χ@σε μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς εσενα και ολους τους αλλους που δεν δεχονται οτι ειναι μαπα το καρπουζι:

γιατι εχουν πτωση μετα απο τοσο καιρο αντι να εχουν ανοδο εφοσον ολο το θεμα οπως υποστηριζετε ειναι ενα προγραμματακι για τα κανει οπως πριν???εδω ειναι φορουμ κομπιουετραδων ολοι ξερουν πως να βαλουν αυτο το προγραμμα.

κατα τα αλλα haters gonna hate...

Μπορεί σε σένα να μην δούλεψε το καρπούζι σωστά,σε μένα δούλεψε,οπότε δεν έχω παράπονο,οπότε θα δώσω θετική γνώμη,δεν προσπαθώ να πείσω ή να αλλάξω γνώμη σε κανέναν για να το βάλει ή όχι.

Για το θέμα της πτώσης......απλά δεν με ενδιαφέρει καν τι κάνει ή όχι,και πιθανών να μην ενδιαφέρει και σε κανέναν άλλον που έχει βρει το λειτουργικό που τον βολεύει στο pc του,σε βολεύουν τα λινουξ,έχεις λινουξ,σε βολεύουν τα xp,ωραία μπράβο σου,θες 7αρια για συγκεκριμένα προγράμματα,οκ!!Και εγώ σε προηγούμενα ποστς είχα γράψει κάποια παράπονα από πελάτες μου που άκουγα.

Υ.Γ Για ποιο καρπούζι μιλάς?!Νόμιζα ότι το θέμα ήταν για τα win 8.1 :P :P :P  (joking :D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν μερικους μηνες ο Εκτορας, εγω και 1-2 ακομη υποστηριζαν τα 8 οτι ειναι το μελλον, τωρα αποτι φαινεται η Microsoft εχει και αλλους πληρωμενους υποστηρικτες...
οι οποιοι αδιαφορωντας για το net-hype εκαναν το κοπο τα δοκιμασαν τα τεσταρισαν και εμειναν ευχαριστημενοι

 

 

Το εγχείρημα να "ταμπλετήσεις" ένα pc και να κονομάς   από τα apps δημιουργώντας τη κότα με τα χρυσά αυγά με πλάγιο τρόπο, δείχνει να πιάνει πάτο. Αυτό είναι το ζουμί των win 8 κατά την άποψή μου. Σαν λειτουργικό όντως είναι το καλύτερο ή αν θέλετε μέσα στα καλύτερα. Ο κΎΡΙΟΣ ΣΚΟΠΟΣ του όμως είναι το παραπάνω που προανέφερα.

Αν ρίξετε μια ματιά τα δισεκατομμύρια που  διακινούνται παγκοσμίως για τα Adroid Apps KAI ios apps , θα καταλάβετε εύκολα γιατί η MS δεν μπορεί να μείνει έτσι απλά παρατηρητής. Γι αυτό και χρησιμοποίησε το δυνατότερο χαρτί της που είναι το λειτουργικό των pc. Το Start Menu απλά είναι ένα ένα πρώτο στάδιο εξαναγκασμού για να υιοθετήσει ο pc χρήστης  τον τρόπο λειτουργίας όπως με ένα tablet . Όπου αυτό συνεπάγεται και την καταναλωτική μανία των apps σε επόμενο στάδιο.

Δυστυχώς για την MS ο πυρήνας των χρηστών των pc πολύ ισχυρός όπως φαίνεται μέχρι τώρα , και το εγχείρημα  παραπατάει δημιουργώντας μεγαλύτερους κινδύνους για την ms.

 

 

αν και σχετικα νεος με μολις 1 χρονο σε tablet και touchscreen περιβαλλον απο πολυ νωρις απεκτησα το touch syndrome που αποτι βλεπω γυρω μου κι εχω συζητησει ισχυει σε πολλους, μου λειπει στο γραφειο και στη δουλεια το scroll με το δαχτυλο στην οθονη που ειναι ασυγκριτα πιο ομαλο και ελεγχομενο απο τη ροδελα οπως και παρα πολλα αλλα…

το ιδιο ισχυει και οταν βρισκομαι στο σαλονι στη Tv σε pc mode θα προτιμουσα χιλιες φορες αυτη τη λυση:

 

http://www.orange-business.com/en/magazine/next-generation-gesture-control

https://www.leapmotion.com/

 

...απο το logitech mx air που γινεται και airborne ή ενα touchpad τα οποια ηδη εχω..

ουτε φυσικα τιθεται θεμα καταργησης του ποντικιου αλλα blending με αλλες τεχνολογιες κατα το δοκουν…

 

ο IE σε metro mode ειναι απολαυση και η αιτια που μεκανε να αποχωριστω μετα απο χρονια τον πολυπαθο firefox

 

hint: το μελλον ειναι ΗΔΗ εδω και χωρις tablet και χωρις touchscreen οθονη

δες τον τυπα στο παρακατω video ειδικα μετα το 2:15

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο ισχυει και οταν βρισκομαι στο σαλονι στη Tv σε pc mode θα προτιμουσα χιλιες φορες αυτη τη λυση:

 

http://www.orange-business.com/en/magazine/next-generation-gesture-control

https://www.leapmotion.com/

 

...απο το logitech mx air που γινεται και airborne ή ενα touchpad τα οποια ηδη εχω..

 

ουτε φυσικα τιθεται θεμα καταργησης του ποντικιου αλλα blending με αλλες τεχνολογιες κατα το δοκουν…

 

ο IE σε metro mode ειναι απολαυση και η αιτια που μεκανε να αποχωριστω μετα απο χρονια τον πολυπαθο firefox

 

hint: το μελλον ειναι ΗΔΗ εδω και χωρις tablet και χωρις touchscreen οθονη

δες τον τυπα στο παρακατω video ειδικα μετα το 2:15

 

Ωπ γαμάτη συσκευουλα,δεν το ήξερα αυτό,θα τσιμπήσω για το σαλόνι,να σε ρωτήσω,είναι συμβατό και με λαπτοπ?!Γιατί το βάζω στην τηλεόραση να βλέπω ταινίες και κάθε φορά σηκώνομαι για να το κάνω pause.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα παιδια μην παρεξηγηθω!!

δεν κραζω τα 8αρια και εκθιαζω τα 7αρια επειδη εμενα με βολεψαν ή επειδι εχω μετοχες σε αυτα!!!

εχω φυγει απο τα ¨παραθυρα" μια διετια.

εγω ειπα την εμπειρια μου απο ενα ολοκαινουργια πισι που ο χρηστης του δεν ειχε βαλει ουτε ενα προγραμμα.

και εκανα 2 ωρες να βγαλω και να ξαναβαλω ενα antivirus με τα υποχρεωτικα ατελειωτα update καθε φορα που εκκινουσε ή εκλεινε το ολοκαινουργιο λαπτοπ.

ειτε σας αρεσει ειτε οχι.

τι να κανουμε δηλαδη???

να πουμε οτι ειναι σφαιρατα?δεν ειναι.τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ωπα παιδια μην παρεξηγηθω!!

δεν κραζω τα 8αρια και εκθιαζω τα 7αρια επειδη εμενα με βολεψαν ή επειδι εχω μετοχες σε αυτα!!!

εχω φυγει απο τα ¨παραθυρα" μια διετια.

εγω ειπα την εμπειρια μου απο ενα ολοκαινουργια πισι που ο χρηστης του δεν ειχε βαλει ουτε ενα προγραμμα.

και εκανα 2 ωρες να βγαλω και να ξαναβαλω ενα antivirus με τα υποχρεωτικα ατελειωτα update καθε φορα που εκκινουσε ή εκλεινε το ολοκαινουργιο λαπτοπ.

ειτε σας αρεσει ειτε οχι.

τι να κανουμε δηλαδη???

να πουμε οτι ειναι σφαιρατα?δεν ειναι.τελος

1ον δουλεψες 2-3ωρες στα 8.x και ειδες αμεσως τα θετικα και τα αρνητικα?

2ον υπαρχει default antivirus,και δεν βγαζεις και βαζεις,αν θες.Και αν θες 2 ωρες για το antivirus,τι να σου πω ρε φιλε,απλα ΔΕΝ...,ουτε στα 7  ουτε στα 8 που η διαδικασια ειναι η ιδια.

3ον στα 8 δεν κανει αμεσος restart μετα απο updates,αλλα περιμενει 2 μερες μεχρι να το κανει!!!

4ον να σου πω τι θα κανεις.Οταν θες να υποστηριξεις κατι να δινει στοιχεια και ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ και να μπορεις να τεκμηριωσεις την αποψη σου.Το να λες απλα ειναι fail χωρις να κανεις τις σωστε συγκρισεις,αλλα επειδη δε σ'αρεσουν εσενα,καταλαβαινεις ποιος ειναι fail.Σιγουρα οχι το λογισμικο!

5ον αν ειναι πιο γρηγορο και ελαφρυ,υπαρχουν αρκετα στοιχεια στο youtube και μπορεις να το ψαξεις.Προσωπικα δεν ειναι κατι που θα εδινα ιδιαιτερη σημασια,γιατι και τα 7 και τα 8.x με το hardware της τελευταιας 4ετιας ρολαρουν αψογα και τα δυο!

 

γιατί δεν έκλεινες προσωρινά τα windows updates, μέχρι να κάνεις την δουλειά σου?

Γιατι πρεπει να ξερει να τα κλεισει.Οι περισσοτεροι που κραζουν τα 8.x,δεν ξερουν καν τι ειναι control panel και γι'αυτο δεν εχουν ιδεα πως να αλλαξουν καποιες ΑΠΛΕΣ ρυθμησεις.

Κατα τ'αλλα ειναι γαματα τα 7 και τα 8 ειναι αθλια και οχι οτι ειναι δυο λογισμικα ΙΔΙΑ,με τα 8 να εχουν και extra bonus το metro ui!

 

 

 

 

το ιδιο ισχυει και οταν βρισκομαι στο σαλονι στη Tv σε pc mode θα προτιμουσα χιλιες φορες αυτη τη λυση:

 

http://www.orange-business.com/en/magazine/next-generation-gesture-control

https://www.leapmotion.com/

 

 

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ γαμάτη συσκευουλα,δεν το ήξερα αυτό,θα τσιμπήσω για το σαλόνι,να σε ρωτήσω,είναι συμβατό και με λαπτοπ?!Γιατί το βάζω στην τηλεόραση να βλέπω ταινίες και κάθε φορά σηκώνομαι για να το κάνω pause.

 

φυσικα και ειναι συμβατο, bluetooth συνδεση εχει, για φορητες συσκευες ειναι κυριως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανα 7 vs 8 εγινε το θεμα

Εχω τα 7 αλλα δεν εχω προβλημα με τα 8

και τα 2 εχουν τα υπερ και τα κατα (σε σχεση με το αλλο λειτουργικο  παντα)

Αναμφιβολα τα 7 ειναι απο τα πιο πετυχυμενα λειτουργικα της ms ever

Τα 8 εχουν επιπλεον βελτιωσεις και ειναι ταχυτερα για netbook αλλα και extra (metro ui apps) το οποιο ομως δεν ειναι χρησιμο σε ολους

Επισης αυτα που υποστηριζονται και απο τις 2 πλευρες οπαδων ειναι τραβηγμενα

Πρωτον τα 7 δεν ειναι windows 3.1 και μπακατελες ενω τα 8 ειναι υπερσυχρονα με διαστημκα τσιπακια κτλ

Δευτερον ουτε τα 8 ειναι vista και αποτυχημενο λειτουργικο

Απλως οπως ειπα τα 8 δεν ετυχαν μεγαλης αποδοχης λογω του οτι πολλοι ειτε δεν χρειαζονται τα extra των 8 (οπως εγω),ειτε γιατι λογω απειριας δεν μπορουν να βρουν πραγματα που εχουν μαθει τοσα χρονια

Θα μπορουσε η ms απο την αρχη να εχει την δυνατοτηα επιλογης  ΚΑΙ start menu για τους γκασμαδες ΚΑΙ επιλογη για εμφανιση η οχι του metro UI (και μεταβαση κατευθειαν στο desktop)

Δοξα το θεο προγραμματιστες για να το κανουν αυτο ειχε

Αλλα γιατι επεμενε παρολο το κραξιμο απο γκασμαδες χρηστες αλλα και φαν των 7?

Πιστευω 2 οι λογοι:

1ον γιατι εχει πολυ κονομα το metro ui

Αλλιως ειναι να ψαξεις εφαρμογες να αγορασεις και αλλιως να στου τις ριχνουν στην μουρη σου ολη μερα και

2ον γιατι θελει ο κοσμος να κανει την μεταβαση σε ενοποιημενο λογισμικο και θελοντας η οχι σιγα σιγα να μαθει να το χρησιμοποιει

Παντως με τις πωλησεις να μην ανεβαινουν οσο ηθελε στα 8 εχει αρχισει και ριχνει λιγο νερο στο κρασι της και παει να

κανει καποιες υποχωρησεις (πχ start menu ) αλλα το metro ui δεν κοβει γιατι ειναι το βουτηρο στο ψωμι της οπως εξηγησα πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα παιδια μην παρεξηγηθω!!

δεν κραζω τα 8αρια και εκθιαζω τα 7αρια επειδη εμενα με βολεψαν ή επειδι εχω μετοχες σε αυτα!!!

εχω φυγει απο τα ¨παραθυρα" μια διετια.

εγω ειπα την εμπειρια μου απο ενα ολοκαινουργια πισι που ο χρηστης του δεν ειχε βαλει ουτε ενα προγραμμα.

και εκανα 2 ωρες να βγαλω και να ξαναβαλω ενα antivirus με τα υποχρεωτικα ατελειωτα update καθε φορα που εκκινουσε ή εκλεινε το ολοκαινουργιο λαπτοπ.

ειτε σας αρεσει ειτε οχι.

τι να κανουμε δηλαδη???

να πουμε οτι ειναι σφαιρατα?δεν ειναι.τελος

Και στα 7 το ιδιο ακριβως προβλημα θα ειχες...λεω εγω τωρα

Μα κανεις δεν ειπε οτι ειναι κακα τα 7. Ισα ισα, ενας απο τους λογους μη εξαπλωσης των 8 ειναι το ποσο καλα και συγχρονα φαινονται ακομα και σημερα τα 7. Απο κει και υστερα, τα 8 προφανως και ειναι καλυτερα. Δεν χωραει ουτε προσωπικα κριτηρια ουτε τιποτα. Τωρα αν καποιος την θεωρει μικρη  η μεγαλη αναβαθμιση, εξαρταται απο το ποσα απο τα νεα features τους θελει να χρησιμοποιησει. Παραμενει ομως αναβαθμιση.

Ειναι γρηγοροτερα και πιο ελαφρια. 

Εχει πολυ καλυτερο task manager

Εχει πολυ καλυτερο file transfer manager

Αν δεν σαρεσει το καινουργιο start menu, το απενεργοποιεις!

Αν δεν σαρεσει το metro, το απενεργοποιεις.

 

Απο κιε και περα, βλεπω γκρινια απλα για να γινεται. Σαν παιδακια που πεισμωνουν που δεν εχει start menu. ΔΕΝ τους νοιαζει που θελει 5" να το φερουν πισω, εκει κολλημενοι ποσο αντιπαραγωγικο ειναι το metro, ανγοωντας παντελως οτι κανεις δεν τους αναγκαζει να το χρησιμοποιησουν, και επιπροσθετος, αγνοωντας παντελως οτι το start menu ειναι αντιπαραγωγικο ουτως η αλλος (λιγοτερο η περισσοτερο απο το metro δεν εχει σημασια)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν μερικους μηνες ο Εκτορας, εγω και 1-2 ακομη υποστηριζαν τα 8 οτι ειναι το μελλον, τωρα αποτι φαινεται η Microsoft εχει και αλλους πληρωμενους υποστηρικτες...

οι οποιοι αδιαφορωντας για το net-hype εκαναν το κοπο τα δοκιμασαν τα τεσταρισαν και εμειναν ευχαριστημενοι

 

 

 

 

αν και σχετικα νεος με μολις 1 χρονο σε tablet και touchscreen περιβαλλον απο πολυ νωρις απεκτησα το touch syndrome που αποτι βλεπω γυρω μου κι εχω συζητησει ισχυει σε πολλους, μου λειπει στο γραφειο και στη δουλεια το scroll με το δαχτυλο στην οθονη που ειναι ασυγκριτα πιο ομαλο και ελεγχομενο απο τη ροδελα οπως και παρα πολλα αλλα…

 

το ιδιο ισχυει και οταν βρισκομαι στο σαλονι στη Tv σε pc mode θα προτιμουσα χιλιες φορες αυτη τη λυση:

 

http://www.orange-business.com/en/magazine/next-generation-gesture-control

https://www.leapmotion.com/

 

...απο το logitech mx air που γινεται και airborne ή ενα touchpad τα οποια ηδη εχω..

 

ουτε φυσικα τιθεται θεμα καταργησης του ποντικιου αλλα blending με αλλες τεχνολογιες κατα το δοκουν…

 

ο IE σε metro mode ειναι απολαυση και η αιτια που μεκανε να αποχωριστω μετα απο χρονια τον πολυπαθο firefox

 

hint: το μελλον ειναι ΗΔΗ εδω και χωρις tablet και χωρις touchscreen οθονη

δες τον τυπα στο παρακατω video ειδικα μετα το 2:15

 

 

Άλλο είναι να θέλεις σαν κατασκευαστής να λανσάρεις μία νέα τεχνολογία με πολλές εφαρμογές και πρακτικές στο μέλλον και άλλο είναι να προσπαθείς να επιβάλεις έμμεσα μια κακόγουστα αντιγραμμένη από άλλους , για μπεις όσο πιο γρήγορα στο φαγοπότι μήπως χάσεις κανά μπούτι.

 

Στη τελική βγάλε 2 εκδόσεις ... η μια να έχει σαν OS για  PC και ταμπλετοκαγκουριές για τα πρόβατα που έχεις βασικό πλέον target group,και μια άλλη που  θα κρατήσει το κύρος ενός σύγχρονου os για τα τελευταίας γενιάς pc , για τους και καλά κομπλεξικούς που αντιδράνε σε κάθε πρωτοποριακή πρακτική (προβατοποίηση) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στη τελική βγάλε 2 εκδόσεις ... η μια να έχει σαν OS για  PC και ταμπλετοκαγκουριές για τα πρόβατα που έχεις βασικό πλέον target group,και μια άλλη που  θα κρατήσει το κύρος ενός σύγχρονου os για τα τελευταίας γενιάς pc , για τους και καλά κομπλεξικούς που αντιδράνε σε κάθε πρωτοποριακή πρακτική (προβατοποίηση) .

 

Πεστα wall street,γιατι γεμισαμε απο καγκουρογκατζετακιδες και δεν αφησαν τιποτα,για μας τους σοβαρους και γραβατομενος επαγγελματιες !

Ευγε!!!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεστα wall street,γιατι γεμισαμε απο καγκουρογκατζετακιδες και δεν αφησαν τιποτα,για μας τους σοβαρους και γραβατομενος επαγγελματιες !

Ευγε!!! ;)

 Σαρκάζω τον τρόπο που αντιμετωπίζει η MS τους πελάτες της. Βιάστηκες να κράξεις γιατί μυγιάστηκες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο είναι να θέλεις σαν κατασκευαστής να λανσάρεις μία νέα τεχνολογία με πολλές εφαρμογές και πρακτικές στο μέλλον και άλλο είναι να προσπαθείς να επιβάλεις έμμεσα μια κακόγουστα αντιγραμμένη από άλλους , για μπεις όσο πιο γρήγορα στο φαγοπότι μήπως χάσεις κανά μπούτι.

 

Στη τελική βγάλε 2 εκδόσεις ... η μια να έχει σαν OS για  PC και ταμπλετοκαγκουριές για τα πρόβατα που έχεις βασικό πλέον target group,και μια άλλη που  θα κρατήσει το κύρος ενός σύγχρονου os για τα τελευταίας γενιάς pc , για τους και καλά κομπλεξικούς που αντιδράνε σε κάθε πρωτοποριακή πρακτική (προβατοποίηση) .

 

 

υποτιθεται ρε γαμωτο οτι ειστε σε site τεχνολογιας και καποια πραγματα ειναι ευρεως γνωστα... και δεν εκπροσωπειτε τη θειτσα που παιρνει τηλ στο χελπ ντεσκ για να μαθει πως να γυρισει το πληκτρολογιο στα ελληνικα...

 

There Will Be One Windows for All Your Devices. Soon.

http://mashable.com/2014/07/23/microsoft-windows-unification/

 

Apple's IBM Deal Marks the Real Beginning of the Post-PC Era

http://mashable.com/2014/07/17/ibm-apple-deal-analysis/

 

Nadella’s “one operating system” ain’t new and won’t be one OS

http://arstechnica.com/information-technology/2014/07/nadellas-one-operating-system-aint-new-and-wont-be-one-os/

 

Ballmer explicitly described the way Windows would evolve. Talking at the Gartner Symposium 2013 last October, he clearly described how "Windows Everywhere" would work, with a common developer platform, common user interface concepts

απο το 25:45

 

το οραμα περι ενοποιησης της microsoft -κι οχι μονο απο αυτην- ειναι γνωστο και συζητιεται εδω και μια 15ετια, ΤΩΡΑ πλεον εχει ωριμασει το hardware για τη μεταβαση η οποια φυσικα δε θα περιοριστει στα tablets, smartphones, watches κλπ αλλα και στις εξυπνες λευκες συσκευες του σπιτιου οπως ειχαμε πρωτοδει ενα glimpse απο το Back to the future 30 χρονια πριν...

 

αν ωστοσο εσενα προσωπικα σου ειναι αδιαφορα ολα αυτα μπορεις να παραμεινεις στα 7 για την επομενη δεκαετια οπως ακριβως καποιοι παραμενουν ακομη στα Xp...

εξακολουθωντας να κανεις τη δουλεια σου ομορφα ωραια και νοικοκυρεμενα οπως την εκανες μεχρι τωρα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 8αρια περα απο το απαισιο μετρο εχουν πολλες αλλαγες under the hood.Με τα 8.1 ανοιγει το λαπτοπ(2gb ram/δυπηρηνος) σε 13 δευτερα κατευθειαν στο κανονικο desktop.Metro δεν το εχω δει ποτε.Υπαρχουν drivers για τα παντα οπως και ειναι πιο ελαφρια απο τα 7αρια.Ας σταματησουμε την καραμελα για το μετρο.Αν δεν σου αρεσει δεν ειναι απαραιτητο να το χρησιμοποιησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...