Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεφώνου,στα 100 ευρώ


black adder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Βρίσκομαι στην αναζήτηση κινητού και μάλλον προς Κίνα μεριά.

Το τελευταίο που μου πρότειναν είναι αυτό 

http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-New-Arrival-Octa-Core-3G-GPS-Android4-2-Smart-phone-MTK6592-1-7GHz-5/1650585157.html

 

Πως σας φαίνεται;

 

Άλλες προτάσεις καλοδεχούμενες :)

Ούτε καν!Μην το επιχειρήσεις. Ακόμα και στον τίτλο έχει 2 επεξεργαστές.. Τα χαρακτηριστικά που γράφει δεν επρόκειτο να σου έρθουν. Εγώ θα σου έλεγα να βάλεις κάτι παραπάνω και να πάρεις το coolpad f1 που έχω και είναι τέλειο. Γενικά τι χαρακτηριστικά ψάχνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ούτε καν!Μην το επιχειρήσεις. Ακόμα και στον τίτλο έχει 2 επεξεργαστές.. Τα χαρακτηριστικά που γράφει δεν επρόκειτο να σου έρθουν. Εγώ θα σου έλεγα να βάλεις κάτι παραπάνω και να πάρεις το coolpad f1 που έχω και είναι τέλειο. Γενικά τι χαρακτηριστικά ψάχνεις;

http://www.minideal.net/coolpad-f1-8297-smartphone-mtk6592-octa-core-2gb-8gb-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen.html

 

Αυτό λες ε; Θα το στελνα τώρα. Αν άξιζε δηλαδή να δώσω κανά 30αρι παραπάνω και αν στα λεφτά του είναι η καλύτερη επιλογή.

 

Όσο για τα χαρακτηριστικά, θα θελα λίγο απ'όλα :D

Είδα ότι είναι 8πυρηνο και έχει καλή κάμερα αλλά δεν ξέρω αν η coolpad είναι αξιόπιστη όσο η lenovo για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,

θελω να αγορασω ενα φθηνο smartphone ως δευτερο τηλεφωνο

το ποσο που διαθετω ειναι το πολυ 65ευρω

το μοναδικο απαραιτητο πραγμα που θελω ειναι να εχει 3g για το spotify,καλη μπαταρια

παιχνιδια και εφαρμογες δεν με ενδιαφερουν

 

τι προτεινετε?

σκεφτομαι για το XPERIA E,αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ενσωματώθηκαν 4 topics με κοινό θέμα "αγορά φθηνού κινητού". Δεν χρειάζεται να ανοίγει νέο κάθε φορά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου το είδες?

Ναι, το έχω δει. Έχω ακούσει ότι η XiaoMi είναι πιο αξιόπιστη. Σε σύγκριση με το cooldpad F1 έχει μικρότερο επεξεργαστή,8mp κάμερα από 13 που έχει το F1 και ένα γκίγκα ραμ λιγότερο.

Το HongMi το έχεις εσύ και αν ναι πόσο καιρό και πόσο ευχαριστημένος είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα σε coolpad f1 και redmi(red rice) 1s ποίο προτείνετε;

Κατά και υπέρ της κάθε συσκευής; ^.^

 

Πραγματικά δεν ξέρω ποίο από τα 2 να πάρω, από την μία το coolpad έχει καλύτερα specs (στο antutu 27xxx) αλλά από την άλλη το redmi 1s εμπνέει ποιότητα και με τον snapdragon(antutu 217xx ) και λόγω κατασκευής...

 

Ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα σας απασχολήσω για τελευταία φορά. Είπα να δώσω κάτι παραπάνω και κατέληξα εδώ .

http://www.vickmall.com/xi...one-black.html

Εκτός από το να τσεκάρω για Multi-language ROM, πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Όπως γράφουν ας πούμε σχόλια στο minideal ή είμαι κομπλέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα σας απασχολήσω για τελευταία φορά. Είπα να δώσω κάτι παραπάνω και κατέληξα εδώ .

 

http://www.vickmall.com/xi...one-black.html

 

Εκτός από το να τσεκάρω για Multi-language ROM, πρέπει να κάνω κάτι άλλο; Όπως γράφουν ας πούμε σχόλια στο minideal ή είμαι κομπλέ;

Οι κινεζοι του vickmall ειναι λιγο τσακαλοι και τα κανουν ολα αυτοματα. Υπαρχει συγκεκριμενο παραμυθι που γραφεις για να μειωσεις τις πιθανοτητες για τελωνειο. Δεν ξερω αν επιτρεπεται να το γραψουμε στο φορουμ, ειναι ομως ευκολο να το δεις στα σχολια που γραφουν απο κατω σε ανταγωνιστικα μαγαζια (πχ minideal)

Να διαλεξεις απλο ταχυδρομειο(singapore post) και να αποφυγεις παση θυσια κουριερ(DHL). Ακομα και στο EMS των ΕΛΤΑ εχει παρατηρηθει σχετικα προσφατα να σταματησει τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ανάμεσα σε coolpad f1 και redmi(red rice) 1s ποίο προτείνετε;</p>

<p>Κατά και υπέρ της κάθε συσκευής; ^.^</p>

<p> </p>

<p>Πραγματικά δεν ξέρω ποίο από τα 2 να πάρω, από την μία το coolpad έχει καλύτερα specs (στο antutu 27xxx) αλλά από την άλλη το redmi 1s εμπνέει ποιότητα και με τον snapdragon(antutu 217xx ) και λόγω κατασκευής...</p>

<p> </p>

<p>Ευχαριστώ εκ'των προτέρων.</p>

 

 

Τα είχα και τα 2, θα σου έλεγα το Coolpad F1 κυρίως λόγω διάρκειας μπαταρίας πρωτίστως (1,5-3 μέρες σε σχέση με τις 20 ώρες του Red Rice) και μεγέθους οθόνης μετά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κινεζοι του vickmall ειναι λιγο τσακαλοι και τα κανουν ολα αυτοματα. Υπαρχει συγκεκριμενο παραμυθι που γραφεις για να μειωσεις τις πιθανοτητες για τελωνειο. Δεν ξερω αν επιτρεπεται να το γραψουμε στο φορουμ, ειναι ομως ευκολο να το δεις στα σχολια που γραφουν απο κατω σε ανταγωνιστικα μαγαζια (πχ minideal)

Να διαλεξεις απλο ταχυδρομειο(singapore post) και να αποφυγεις παση θυσια κουριερ(DHL). Ακομα και στο EMS των ΕΛΤΑ εχει παρατηρηθει σχετικα προσφατα να σταματησει τελωνειο.

Ναι το ξέρω τι γράφεις γι'αυτο ρώτησα αλλά στο vickmall δεν έχει χώρο από κάτω για σχόλια όπως στο Minideal.

Το γράφεις κάπου όταν κάνεις την παραγγελία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...