Προς το περιεχόμενο

Rise of the Tomb Raider [Xbox 360][Xbox One][PS4]


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό θα ήταν να έβγαινε και για το ps4 το 2015 που το χρειάζεται περισσότερο, καθώς αυτή η χρονιά είναι πολύ φτωχή για την κονσόλα της σονυ όσον αφορά τα games. Ελπίζω το 2016 να αλλάξει αυτό αν και μετά την φετινή ε3 συνεχίζω να κρατάω μικρό καλάθι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

^ μια χαρά είναι για το Χ1 που κυκλοφορεί στο τέλος του '15 μπας και πουλήσει και αυτό λίγο .,, επίσης δεν είναι και καλό να παίζει χωρίς ανταγωνισμό τόσο καιρό η sony , είδαμε ότι βγάζει με το σταγονόμετρο τα καλά παιχνίδια, καιρός να πάρει μπρος η φάμπρικα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ μια χαρά είναι για το Χ1 που κυκλοφορεί στο τέλος του '15 μπας και πουλήσει και αυτό λίγο .,, επίσης δεν είναι και καλό να παίζει χωρίς ανταγωνισμό τόσο καιρό η sony , είδαμε ότι βγάζει με το σταγονόμετρο τα καλά παιχνίδια, καιρός να πάρει μπρος η φάμπρικα

 

Γι αυτό είπα όσον αφορά τα games. Με το σταγονόμετρο δεν θα το έλεγα, όταν μέσα σε όλα τα άλλα έχεις να παίρνεις φέτος και forza 6, Halo 5 και tomb raider, σε αντίθεση βέβαια με την σονυ που αυτή έχει σοβαρές ελλείψεις από exclusives την χρονιά που διανύουμε και απ ότι φαίνεται μουδιασμένα θα είναι τα πράγματα και το 16, εκτός κι αν είναι κανείς από αυτούς που είδαν την ε3 και νόμιζαν ότι το final fantasy θα είναι exclusive του πσ4 κτλ ή που ενθουσιάστηκαν με το trailer του last guardian που ήταν ακριβώς το ίδιο με παλιότερη ε3. Γι αυτό το είπα ότι το χρειαζόταν περισσότερο, άλλωστε στις πωλήσεις τα πάει περίφημα το πσ4 ακόμα και χωρίς παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα του topic o cortana που χαθηκε που ελεγε πως ηξερε πως το game ειναι xbox αποκλειστικο...

Ισως ψάχνει τον insider που του το είπε για να τόνε δείρει :D

 

Πέρα από την πλάκα, εγώ θέλω να δω αν θα γκρινιάξει η Square πάλι για τις πωλήσεις ή τα έσοδα, τώρα που θα κυκλοφορήσει το ίδιο παιχνίδι σε δύο διαφορετικές holiday seasons. Ικανούς τους έχω να πουλήσει τα διπλάσια και να λένε "μμμμ δεν ξέρω αν είναι αρκετές, το GTA V πούλησε παραπάνω". 

 

Ο Mustaine του gaming industry θα γίνουν μετά.

(Οποιος κατάλαβε κατάλαβε :D )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ο καημός με το Ps4 δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει με το θέμα αρχικά. Και δεύτερον δεν μιλάμε για ξερή περίοδο του επόμενους μήνες, από ότι θυμάμαι βγαίνουν MGS V, Fallout 4, Battlefront, καινούργιο expansion για το Destiny για όσους παίζουν, καινούργιο Cod τα οποια μονο αυτά φτάνουν για οποιονδήποτε gamer και σίγουρα θα πουλήσουν πολύ. Εγώ είμαι ήδη ευχαριστημένος από το 2015 με το Bloodborne και το Witcher 3. Αλλα όπως είπα όλη αυτή η συζήτηση δεν είναι για αυτό το θέμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα του topic o cortana που χαθηκε που ελεγε πως ηξερε πως το game ειναι xbox αποκλειστικο...

 

Για να βάλουμε τα πράγματα στην τάξη, το τελευταίο μου ποστ σχετικά με το Tomb Raider (συν κάποια άλλα releases) είναι το παρακάτω που έκανα στον PDS13:

 

http://www.insomnia.gr/topic/559170-e3-electronic-entertainment-expo-2015/?p=54083555

 

Όπου και ανέφερα ότι το Rise of The Tomb Raider αποκλείεται να βγει για το ps4 μέσα στο εξάμηνο.

 

Και όπερ και εγένετο. Αληθώς λοιπόν.

 

Στο ενδιάμεσο και προφανώς λόγω της διαφοράς πωλήσεων ανάμεσα στις δύο κονσόλες (υπέρ του PS4) και επιπλέον λόγω των πιέσεων από πλευράς του publisher άλλαξε η διάρκεια του contract με αποτέλεσμα το παιχνίδι να βγει νωρίτερα στο PC και μετά από 1 χρόνο στο ps4.

 

Aυτό μόνο ένας μάγος μπορεί να το ήξερε πρωτύτερα.

 

Σε κάθε περίπτωση, αυτό πιστεύω βολεύει όλους τους gamers και δε θα έχουμε και γκρίνιες.

 

Όσοι έχουν μόνο ps4 θα έχουν την ευκαιρία να το δούν "holiday 2016". Όλα καλά λοιπόν.

 

 

p.s.: Ακούγεσαι λίγο χαιρέκακος Mitifosi ή μου φαίνεται ? :P

 

p.s.2: Άλλη φορά όταν αναφέρεσαι σε ποστ δικά μου, καλύτερα θα ήταν να παραθέτεις και το post το αντίστοιχο, καθώς το να λέμε λόγια του αέρα είναι πολύ εύκολο, αλλά όχι τόσο ντόμπρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για να βάλουμε τα πράγματα στην τάξη, το τελευταίο μου ποστ σχετικά με το Tomb Raider (συν κάποια άλλα releases) είναι το παρακάτω που έκανα στον PDS13:

 

http://www.insomnia.gr/topic/559170-e3-electronic-entertainment-expo-2015/?p=54083555

 

Όπου και ανέφερα ότι το Rise of The Tomb Raider αποκλείεται να βγει για το ps4 μέσα στο εξάμηνο.

 

Και όπερ και εγένετο. Αληθώς λοιπόν.

 

Oχι δεν ειπες αυτο.

Για την ακριβεια ειπες οτι δεν θα βγει ΠΟΤΕ στο ps4, εκτος ΑΝ βγει μετα απο 4-5 χρονια οπως εγινε με το mass effect 1.

 

Για του λογου το αληθες:(1-2 σελιδες πισω απο το λινκ που ποσταρες)

Το παιχνίδι δε θα βγει στο ps4 εκτός και αν το exclusibility deal με την Crystal Dynamics λήξει μετά από χρόνια και βγει αργοπορημένο σε style Mass Effect 1 - που βγήκε 4-5 χρόνια μετά στο ps3.

 

Με άλλα λόγια, αν θέλεις να παίξεις Rise of the Tomb Raider, χρειάζεσαι Xbox.

Εγω απο την αλλη σου ειχα πει να μη τρελαινεσαι ,γιατι δεν προκειται να βγει σε 4-5 χρονια,και οτι θα μπορουσε να βγει και στο εξαμηνο(δεν ειπα οτι ΘΑ βγει στο εξαμηνο, αλλα οτι θα μπορουσε, για να σου τονισω οτι τα πολλα χρονια που γραφεις δεν εχουν βαση).

Πραγμα που θα γινοταν τελικα αν δεν επεφτε πανω στο uncharted στο εξαμηνο.

 

Ακομα και στο Link που εβαλες για χρόνια μιλας, τα 4-5 χρονια για τα οποια μιλαγες σε προηγουμενο ποστ απο αυτο.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καλύτερο προφητικό πόστ είναι 1η σελίδα, 2ο πόστ  :D 

 

Κατα τα άλλα, η εξέλιξη αυτή είναι ότι καλύτερο για τους gamers αλλά και για το franchise το ίδιο. Προσωπικά δεν με απασχολεί το πόσο θα καθυστερήσει ο τίτλος (σε λογικά πλαίσια πάντα). Το σημαντικό είναι το port να είναι καλό και να το απολαύσει ο καθένας μας στο σύστημα της επιλογής του.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καλύτερο προφητικό πόστ είναι 1η σελίδα, 2ο πόστ  :D

 

Κατα τα άλλα, η εξέλιξη αυτή είναι ότι καλύτερο για τους gamers αλλά και για το franchise το ίδιο. Προσωπικά δεν με απασχολεί το πόσο θα καθυστερήσει ο τίτλος (σε λογικά πλαίσια πάντα). Το σημαντικό είναι το port να είναι καλό και να το απολαύσει ο καθένας μας στο σύστημα της επιλογής του.

Πάρε και το like(και ας άργησε κάμποσες σελίδες) ρε Λεβέντη  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 p.s.2: Άλλη φορά όταν αναφέρεσαι σε ποστ δικά μου, καλύτερα θα ήταν να παραθέτεις και το post το αντίστοιχο, καθώς το να λέμε λόγια του αέρα είναι πολύ εύκολο, αλλά όχι τόσο ντόμπρο.

Κάτσε να το βάλω εγώ γιατί σε αδικουν τα παιδιά!

 

Mark my words.

Επαναλαμβανω θα ειναι Xbox exclusive/MS exclusive μεχρι να ληξει το exclusibility deal με την Crystal Dynamics.

Και αυτο δεν θα γινει παρα χρονια μετα.

Υπαρχει παραθυρο να ερθει στα PC με publisher την MS και πιθανο date November 2016, αφου επιμενεις :P

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...