Προς το περιεχόμενο

Better Call Saul


vsl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, fastnq2 είπε

 Στο τελευταίο μου ποστ λέω σε όλη τη πρώτη παράγραφο ότι δεν θα τα βάλω δίπλα δίπλα να τα συγκρίνω, απλά θέλω να δω και λίγη πλοκή εκτός από fillers. 

 

Με λίγα λόγια θέλεις να δεις την σειρά όπως την φαντάζεσαι εσύ και όχι να αφεθείς και να καταλάβεις τι θέλει να πει ο ποιητής.😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μόνο αρνητικό στο 3ο επεισόδιο είναι ότι διαρκεί μόνο 46 λεπτά. Μακάρι να έδειχνε άλλο ένα τέταρτο απλά την έρημο.

Για το τέλος ό,τι και να πω θα 'ναι λίγο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η μόνη διαφωνία που θα έπρεπε να υπάρχει για την σειρά είναι αν πρόκειται για την καλύτερη σειρά του σύμπαντος ή απλώς για την καλύτερη σειρά του γαλαξία. 

Από εκεί και πέρα, αναμενόμενα όσα έγιναν ως τώρα, ωστόσο δεν περίμενα να τόσο γρήγορα μέσα στην σεζόν να

Spoiler

μας χαιρετήσει ο Νάτσο.

Δεν κολλάει με την εισαγωγή του Saul στο ΒB, γιατί όπως έμαθαν σχετικά σύντομα ότι ο Λάλο θεωρείται νεκρός, άλλο τόσο σύντομα θα μάθουν ότι σκοτώθηκε ο Νάτσο.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η μόνη διαφωνία που θα έπρεπε να υπάρχει για την σειρά είναι αν πρόκειται για την καλύτερη σειρά του σύμπαντος ή απλώς για την καλύτερη σειρά του γαλαξία. 

Από εκεί και πέρα, αναμενόμενα όσα έγιναν ως τώρα, ωστόσο δεν περίμενα να τόσο γρήγορα μέσα στην σεζόν να

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

μας χαιρετήσει ο Νάτσο.

Δεν κολλάει με την εισαγωγή του Saul στο ΒB, γιατί όπως έμαθαν σχετικά σύντομα ότι ο Λάλο θεωρείται νεκρός, άλλο τόσο σύντομα θα μάθουν ότι σκοτώθηκε ο Νάτσο.

 

Ναι και τώρα έπειδή  έβαλες την "εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου" νομίζεις ότι εγώ κρατήθηκα και δεν το άνοιξα, έτσι;

Πλάκα κάνω, εμφανές ήταν από το τέλος του δεύτερου επεισοδίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές μου αρέσει η σεζόν μέχρι τώρα, την περίμενα κι εγώ λίγο πιο "δυνατή", αλλά αυτός είναι ο Gilligan οπότε δεν με ξενερώνει. Πάντως σκηνοθετικά...

Spoiler

ήταν εντελώς fail (απ' τα ελάχιστα που έχει) η αυτοκτονία του Nacho. Πολύ fake, ούτε καν κουνήθηκε το κεφάλι του, κάτι. Το συγκρίνεις πχ (spoiler για Ozark S03)

Spoiler

με την εκτέλεση της Helen και είναι η μέρα με την νύχτα στο πόσο σου μεταφέρει το σοκ της στιγμής. Θα ήθελα κάτι καλύτερα για έναν τέτοιο χαρακτήρα.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, managermono είπε

το 3 πολυ καλο

o nacho sto bb τι εκανε και πως ειχε χαθει δεν θυμαμαι καθολου τι φαση του

Spoiler

Δεν εμφανίζετε στο bb ούτε ο Νάτσο ούτε ο Λάλο... 

Μόνο γίνεται αναφορά εδώ

https://youtu.be/VWYQN4E4qr0

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, g_mateo είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν εμφανίζετε στο bb ούτε ο Νάτσο ούτε ο Λάλο... 

Μόνο γίνεται αναφορά εδώ

https://youtu.be/VWYQN4E4qr0

 

λεω κι εγω τοσο πολυ εχω σκαλωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, managermono είπε

o nacho sto bb τι εκανε και πως ειχε χαθει δεν θυμαμαι καθολου την φαση του

Spoiler

Μα με βάση την εξέλιξη που είχε σ' αυτό το επεισόδιο πως γίνεται να είχε εμφανιστεί στο BB που είναι μετά; 🙂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Μα με βάση την εξέλιξη που είχε σ' αυτό το επεισόδιο πως γίνεται να είχε εμφανιστεί στο BB που είναι μετά; 🙂

 

για αυτο σκαλωσα τοσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την περίμενα τόσο καλή τη σεζόν. Μετά τις προηγούμενες σχετικά βαρετές αυτή σε έχει στα νύχια των ποδιών σου.

Άσχετο αλλά την λυπήθηκα λίγο την Μπέτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετικο spin off του breaking bad και οι χαρακτήρες στην κυριολεξία ένας κι ένας. Μακάρι να γίνει κι ένα spin off του "Κοτοπουλά" :)

Επεξ/σία από Camelord
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Ένα ακόμα εξαιρετικό επεισόδιο που κύλισε νεράκι, ο Γκας είναι τελειομανής όσο δεν πάει, ακόμα και την ώρα που κινδυνεύει η ζωή του ασχολείται με τον ψήστη του!

Για τον Λάλο, που λογικά θα μάθουμε τί κάνει στο επόμενο επεισόδιο, έχω μια υποψία ότι τα στοιχεία που ψάχνει έχουν να κάνουν με το πιστολίδι που έπεσε στην έρημο. Ποτέ δεν πείστηκε από τις εξηγήσεις του Σολ έτσι και αλλιώς.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Weiss είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Ένα ακόμα εξαιρετικό επεισόδιο που κύλισε νεράκι, ο Γκας είναι τελειομανής όσο δεν πάει, ακόμα και την ώρα που κινδυνεύει η ζωή του ασχολείται με τον ψήστη του!

Για τον Λάλο, που λογικά θα μάθουμε τί κάνει στο επόμενο επεισόδιο, έχω μια υποψία ότι τα στοιχεία που ψάχνει έχουν να κάνουν με το πιστολίδι που έπεσε στην έρημο. Ποτέ δεν πείστηκε από τις εξηγήσεις του Σολ έτσι και αλλιώς.

 

Spoiler

Λογικά ναι ψάχνει στοιχεία και ίσως είναι η αρχή του τέλους της Kim που μάλλον χάνει την ζωή της γιατί όπως ξέρουμε στο Breaking Bad ουτε αναφορά γίνεται για την ύπαρξή της

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...