Προς το περιεχόμενο

Better Call Saul


vsl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Λογικά ναι ψάχνει στοιχεία και ίσως είναι η αρχή του τέλους της Kim που μάλλον χάνει την ζωή της γιατί όπως ξέρουμε στο Breaking Bad ουτε αναφορά γίνεται για την ύπαρξή της

Spoiler

Ο χαρακτήρας της Κιμ βλέπουμε ότι έχει twist όπου από την απόλυτη νομιμότητα, εξελίσσεται σε αυτή που προτρέπει συνεχώς τον Τζίμι σε παρανομίες και όπως φαίνεται θα είναι και αυτή που θα χτίσει τον Σολ όπως τον γνωρίσαμε στο BB. Οπότε δεν θα μου κάνει καθόλου εντύπωση αν έχει καταλήξει στην φυλακή ή ακόμα χειρότερα απλά να είχε εξαφανιστεί στο timeline του BB και να γυρίσει να τον "αποτελειώσει" με την συμπεριφορά της.

 

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 5/5/2022 στις 10:19 ΜΜ, Pa0ki είπε

Εμένα πάντως η όλη ιστορία με τον Χάουαρντ δε μου αρέσει

Νομιζω οτι δεν εχει ξηγηθει καλα γενικοτερα στις αρχες με τον Τσακ,ή δε θυμαμαι καλα εγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω οτι δεν εχει ξηγηθει καλα γενικοτερα στις αρχες με τον Τσακ,ή δε θυμαμαι καλα εγω;

Spoiler
Spoiler

Δεν ξέρουμε και πάρα πολλά πράγματα για το backround του Χάουαρντ αυτό που ξέρουμε είναι ότι είναι ένας αλαζονικός και εγωκεντρικός οπορτουνιστής και όπως ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό ο Τσακ  για την ''αποτυχημένη καριέρα'' του αδερφού του Jim (Saul) ώς δικηγόρος έτσι ευθύνεται και ο Χάουαρντ για το μέλλον του Τσακ στην εταιρία Hamlin Hamlin & McGill μιάς και υποσκάπτει τον λάκκο του ώστε να μείνει ο μόνος μέτοχος της εταιρίας που το ποσοστό το κληρονόμησε από τον πατέρα του, όπως επίσης το ''άδειασμα'' που έκανε στην Κιμ όταν αυτή ήθελε υποστήριξη.

17 ώρες πριν, StamTheMan είπε

 

 

 

Επεξ/σία από zvarthangalos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/5/2022 στις 3:06 ΠΜ, StamTheMan είπε

Νομιζω οτι δεν εχει ξηγηθει καλα γενικοτερα στις αρχες με τον Τσακ,ή δε θυμαμαι καλα εγω;

Απλα η πρωτη σεζον ηταν παρα πολυ αργη θεωρω και ειχε κουραση μετα πηρε μπρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/5/2022 στις 3:06 ΠΜ, StamTheMan είπε

Νομιζω οτι δεν εχει ξηγηθει καλα γενικοτερα στις αρχες με τον Τσακ,ή δε θυμαμαι καλα εγω;

Κι εγώ έχω μπερδευτεί λίγο με όλα τα σκηνικά με τους δικηγόρους κτλ. Θα μου πεις spin off του Jimmy είναι που είναι και το επάγγελμα του, αλλά κάθε φορά που εμφανίζεται μια παλιά υπόθεση προσπαθώ να θυμηθώ περί τίνος πρόκειται. Τόσες νομικές εταιρίες και υποθέσεις που έμπλεξαν κάπου χάθηκα.

Ίσως να επηρεάζει το γεγονός πως δεν με πολυενδιαφέρουν τα κομμάτια αυτά. Προτιμώ το Breaking Bad κομμάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, managermono είπε

δεν καταλαβα καλα τι εγινε στο 5

Spoiler

ο Gus κατάλαβε ότι ο Lalo θα ψάξει να βρει τους Γερμανούς που δούλεψαν στο εργαστήριο,  και προετοιμάζεται να του στήσει ενέδρα στο υπόγειο. Άφησε το όπλο του σε ένα σημείο και  υπολόγισε με κλειστά φώτα ( όταν έπιασε τη μπαλαντέζα) πόσο βήματα θέλει για να το φτάσει.

Είναι ένα βήμα μπροστά.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως στο Ελλάδα είναι κρίμα που δεν μπορούμε να βρούμε υπότιτλους για όλες τις εκδόσεις για αυτές τις σειρές (όσοι δεν έχουμε συνδρομή στο Netflix) πάλι καλά υπάρχουν προγραμματάκια σαν το Subtitle Edit και τους συγχρονίζουμε μόνοι μας.😃

Στις 9/5/2022 στις 11:36 ΠΜ, Charismo είπε

Κι εγώ έχω μπερδευτεί λίγο με όλα τα σκηνικά με τους δικηγόρους κτλ. Θα μου πεις spin off του Jimmy είναι που είναι και το επάγγελμα του, αλλά κάθε φορά που εμφανίζεται μια παλιά υπόθεση προσπαθώ να θυμηθώ περί τίνος πρόκειται. Τόσες νομικές εταιρίες και υποθέσεις που έμπλεξαν κάπου χάθηκα.

Ίσως να επηρεάζει το γεγονός πως δεν με πολυενδιαφέρουν τα κομμάτια αυτά. Προτιμώ το Breaking Bad κομμάτι.

Αν θέλεις να κάνεις ''φρεσκάρισμα'' τις προηγούμενες σεζόν υπάρχουν άπειροι σύνδεσμοι που με ένα απλό γκουγκλάρισμα τους βρίσκεις ένας απο αυτούς ειναι και το https://www.vulture.com/tv/better-call-saul/

 

 

 

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Weiss είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

ο Gus κατάλαβε ότι ο Lalo θα ψάξει να βρει τους Γερμανούς που δούλεψαν στο εργαστήριο,  και προετοιμάζεται να του στήσει ενέδρα στο υπόγειο. Άφησε το όπλο του σε ένα σημείο και  υπολόγισε με κλειστά φώτα ( όταν έπιασε τη μπαλαντέζα) πόσο βήματα θέλει για να το φτάσει.

Είναι ένα βήμα μπροστά.

 

Spoiler

Ο Λάλο πως ξέρει για τους γερμανούς;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, g_mateo είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ο Λάλο πως ξέρει για τους γερμανούς;

 

Spoiler

Από τον τύπο που σκότωσε και έπαιρνε ο Werner τις επιταγές. Ήξερε το όνομα Werner και από τις επιταγές θα ήξερε και τον τόπο διαμονής του στη Γερμανία. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοαπαράδεκτο γράψιμο για το 6x5, ένιωσα λες και ανέλαβε κάποιος άσχετος να το γράψει. Filler του κερατά και πρώτη φορά που έκανα skip,

Spoiler

την σκηνή στο ρινγκ, εντελώς άσχετη με το ύφος της σειράς, βαρέθηκα με το που μπήκε και είδε τον Χάουαρντ και κατάλαβα τι θα γίνει όταν άρχισε να του λέει κουφά να τις παίξουν. Απ' την άλλη ο ψυχοπαθής Λάλο, ξαφνικά αποκτά συνείδηση και φεύγει απ' το παράθυρο, λες και θα ήταν κόντρα ρόλος να την εκτελέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Ψιλοαπαράδεκτο γράψιμο για το 6x5, ένιωσα λες και ανέλαβε κάποιος άσχετος να το γράψει. Filler του κερατά και πρώτη φορά που έκανα skip,

  Απόκρυψη περιεχομένων

την σκηνή στο ρινγκ, εντελώς άσχετη με το ύφος της σειράς, βαρέθηκα με το που μπήκε και είδε τον Χάουαρντ και κατάλαβα τι θα γίνει όταν άρχισε να του λέει κουφά να τις παίξουν. Απ' την άλλη ο ψυχοπαθής Λάλο, ξαφνικά αποκτά συνείδηση και φεύγει απ' το παράθυρο, λες και θα ήταν κόντρα ρόλος να την εκτελέσει.

Spoiler

Για θύμισέ μου πόσους έχει εκτελέσει ο Lalo εν ψυχρό στην σειρά και δεν στο λέω ειρωνικά για να μην παρεξηγηθώ.😃

Y.Γ. Ναι σωστά τώρα είδα ότι σκότωσε τον Fred τον υπάλληλο της Travel Wire money transfer.

 

Επεξ/σία από zvarthangalos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, zvarthangalos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Για θύμισέ μου πόσους έχει εκτελέσει ο Lalo εν ψυχρό στην σειρά και δεν στο λέω ειρωνικά για να μην παρεξηγηθώ.😃

 

Spoiler

Δεν έχει καμιά σημασία, ο χαρακτήρας που έχουν χτίσει δηλώνει ψυχοπαθή δολοφόνο που δεν διστάζει. Το έδειξε άλλωστε όταν έβγαλε όπλο. Αν δεν υπήρχε το παράθυρο θα την εκτελούσε χωρίς αναστολές. Ας μην σταθούμε σ' αυτό όμως, αναφέρομαι γενικά στο επεισόδιο, μου έκανε πολύ "off" με το γενικό ύφος της σειράς.

 

Επεξ/σία από p4n0s86
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...