Προς το περιεχόμενο

Η Vodafone εξαγοράζει την Hellas On Line


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τί λέτε ρε παιδιά τέτοιες τιμές δεν παίζουνε σε απεριόριστα ειδικά με hol video club, μόνο σε αυτά με τα 300 λεπτά. Πριν μια εβδομάδα κοίταγα.

 

 

https://www.hol.gr/services/home/hol-double-play#adsl

 

22 ευρώ το πλήρες πακέτο double play, έως 24, απεριόριστα αστικά-υπεραστικά, 300 λεπτά κινητά και διεθνείς κλήσεις, για συμβόλαιο 2 χρόνια. Για μένα, είναι εξαιρετική η τιμή, και αυτό το 22άρι δεν το γνωρίζει ούτε το κατάστημα vodafone της περιοχής μου (μόνο online).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε αντίθεση με εσάς, γνωρίζω πάρα πολύ καλά τις συμβάσεις τους καθώς και όλες τις λεπτομέρειες. Απο κει και πέρα, φαίνεται πως μπερδεύετε τον ιδιωτικό τομέα με το δημόσιο και ακούτε/διαβάζετε μόνο τα μεγάλα & επαναστατικά λόγια των απανταχού συνδικαλιστών...

 

Σοβαρά τώρα θες να κάνουμε αυτήν την κουβέντα; Εγώ, πάντως, το «[...]Η μεταβολή του είδους εργασίας, η οποία είναι ελεύθερη για τον Εργοδότη, δύναται να αποδειχθεί από τον Μισθωτό μόνο με έγγραφο υπογεγραμμένο από το εργοδότη[...]» το αντιλαμβάνομαι ως «κάνεις ό,τι σου λέω και βγάζεις το σκασμό». Αν θες, μπορώ να παραθέσω κι άλλα παραδείγματα...

Τωρα οι υπαλληλοι για να πληρωνονται πρεπει να ειναι κερδοφορες οι εταιρειες αλλιως απολυονται μην μπερδευστε ετσι γινεται παντου στον πλανητη εκτος απο το ελληνικο δημοσιο ...

 

Θες να σου αναφέρω μεγάλη εταιρεία του κλάδου, κερδοφόρα, που έκανε μειώσεις, απολύσεις και και και... Και δε νομίζω να είναι η μόνη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.hol.gr/services/home/hol-double-play#adsl

 

22 ευρώ το πλήρες πακέτο double play, έως 24, απεριόριστα αστικά-υπεραστικά, 300 λεπτά κινητά και διεθνείς κλήσεις, για συμβόλαιο 2 χρόνια. Για μένα, είναι εξαιρετική η τιμή, και αυτό το 22άρι δεν το γνωρίζει ούτε το κατάστημα vodafone της περιοχής μου (μόνο online).

Ναι, για 2 χρόνια και άμα είναι μάπα; Ενώ με 1 χρόνο πληρώνεις και φεύγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια, τα μονοπώλια μεγαλώνουν!

Πολύ ευχάριστη είδηση για όλους τους καταλωτές...

 

Τα μονοπώλεια εάν θελουμε δεν τα ταΐζουμε. Εγω θα μιλήσω για τον εαυτό μου με απλα λόγια.

• Μια σύνδεση internet σε δυο διαμερίσματα και router ασύρματο. Λογαριασμός δια 2 και δεν εχω καθόλου σταθερό. Ετσι απλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα θες να κάνουμε αυτήν την κουβέντα; Εγώ, πάντως, το «[...]Η μεταβολή του είδους εργασίας, η οποία είναι ελεύθερη για τον Εργοδότη, δύναται να αποδειχθεί από τον Μισθωτό μόνο με έγγραφο υπογεγραμμένο από το εργοδότη[...]» το αντιλαμβάνομαι ως «κάνεις ό,τι σου λέω και βγάζεις το σκασμό». Αν θες, μπορώ να παραθέσω κι άλλα παραδείγματα...

Ε και; Έτσι ήταν πάντα με τους σκλάβους / δούλους / εργαζόμενους / απασχολούμενους. Μόνο η ονομασία τους άλλαζε.

Και για να μην παρεξηγηθώ, αυτό το θεωρώ κακό αλλά από την άλλη, ίσως να είναι και φυσιολογικό με την έννοια ότι δύσκολα θα γινόταν διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τους εργαζόμενους κανείς δεν τους είπε ότι θα έχουν μόνιμη δουλειά και κανένας δεν τους είπε να κάτσουν με το ζόρι.

Ο δημοσιοϋπαλληλισμός ζει και βασιλεύει στο Ελλάντα και το 2014.

 

Κι αν σου πω ότι σε διάφορες εταιρίες του κλάδου σού απαγορεύουν να δουλέψεις σε συναφή επιχείρηση για κάποιο χρονικό διάστημα μετά την αποχώρησή σου απ' την εταιρεία; Εκτός κι αν κάποιος τηλεφωνητής π.χ. μπορεί να βρει πανεύκολα δουλειά (γενικά, πόσο μάλλον σε μια άλλη ειδικότητα) με την ανεργία να είναι στο 27%...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, για 2 χρόνια και άμα είναι μάπα; Ενώ με 1 χρόνο πληρώνεις και φεύγεις.

 

Αν ειναι μαπα η HOL, κατα τη γνωμη μου, θα ειναι και ολες οι αλλες. Ειδικα στην τηλεφωνια που ετσι κι αλλιώς είναι POTS. Εδώ και 7 χρόνια,  εχω HOL στο σπιτι, στη δουλεια, στο εξοχικο, όπως σχεδον ολοι οι συγγενεις μου (ετυχε). Κανενα προβλημα, αν εξαιρεσεις την κακιστη ποιοτητα χαλκου συγκεκριμενα στο Πασαλιμανι απο τη μερια της Καστελας, οπου οι περισσοτεροι εχουν προβλημα, ανεξαρτητως εταιρειας, λογω κακης ποιοτητας δικτύου, κάτι το οποίο λέει επίσημα ο ΟΤΕ.

 

Το μονο που σιχαινομαι στη HOL ειναι οτι οταν ληξει το συμβολαιο, αν δεν δουν ενεργο αιτημα φορητοτητας σε αλλο παροχο, δεν σου κανουν την εκπτωση που ξερεις οτι μπορεις να παρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν σου πω ότι σε διάφορες εταιρίες του κλάδου σού απαγορεύουν να δουλέψεις σε συναφή επιχείρηση για κάποιο χρονικό διάστημα μετά την αποχώρησή σου απ' την εταιρεία; Εκτός κι αν κάποιος τηλεφωνητής π.χ. μπορεί να βρει πανεύκολα δουλειά (γενικά, πόσο μάλλον σε μια άλλη ειδικότητα) με την ανεργία να είναι στο 27%...

Αυτο ειναι παρανομο και καταχρηστικο, ακομα και σε συμβασεις δικαιοχρησης (franchise).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που σιχαινομαι στη HOL ειναι οτι οταν ληξει το συμβολαιο, αν δεν δουν ενεργο αιτημα φορητοτητας σε αλλο παροχο, δεν σου κανουν την εκπτωση που ξερεις οτι μπορεις να παρεις.

Εσύ έτσι έκανες δηλαδή; Εμένα έχει λήξει και από τα 23 ευρώ, πήγε στα 26 που είναι η κανονική τιμή.

Να πάρω τηλ να «απειλήσω»;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Θες να σου αναφέρω μεγάλη εταιρεία του κλάδου, κερδοφόρα, που έκανε μειώσεις, απολύσεις και και και... Και δε νομίζω να είναι η μόνη...

Ναι ωραια και που θες να καταληξεις ? Ιδιωτικη εταιρεια ειναι οτι θελει κανει συμφωνα παντα με την εργατικη νομοθεσια  .Κανε εσυ μια δικη σου εταιρεια βαλε το κεφαλαιο σου  και τον απειρο προσωπικο σου χρονο  και δινε 3000 στον καθενα  και 3 μηνες αδεια.Γιατι στην θεωρια και με τα λεφτα του αλλου ολοι καλοι ειμαστε .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ έτσι έκανες δηλαδή; Εμένα έχει λήξει και από τα 23 ευρώ, πήγε στα 26 που είναι η κανονική τιμή.

Να πάρω τηλ να «απειλήσω»;

Ο,τι και να τους πεις, θα σου πουν για μεγιστη δυνατοτητα εκπτωσης, μεχρι να δουν το αιτημα φορητοτητας. Αυτο ισχυει παντα. 21,50 για double play gr + 3 ώρες κινητά. Αρα με τα δυο χρονια, τουλαχιστον ξερεις οτι θα πληρωνεις 22, χωρις να μπαινεις σε τετοιες διαδικασιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί λέτε ρε παιδιά τέτοιες τιμές δεν παίζουνε σε απεριόριστα ειδικά με hol video club, μόνο σε αυτά με τα 300 λεπτά. Πριν μια εβδομάδα κοίταγα.

 

Αν πεις οτι θα φυγεις σου κανουν προσφορα.. γνωστο το κολπο.. + οτι εχω ενα 5% εκπτωση απο τη vodafone στο λογαριασμο της HOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε και; Έτσι ήταν πάντα με τους σκλάβους / δούλους / εργαζόμενους / απασχολούμενους. Μόνο η ονομασία τους άλλαζε.

Και για να μην παρεξηγηθώ, αυτό το θεωρώ κακό αλλά από την άλλη, ίσως να είναι και φυσιολογικό με την έννοια ότι δύσκολα θα γινόταν διαφορετικά.

 

Δεν ήταν ακριβώς έτσι. Παλαιότερα υπήρχαν σαφώς ευνοϊκότεροι όροι εργασίας, με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

Αυτο ειναι παρανομο και καταχρηστικο, ακομα και σε συμβασεις δικαιοχρησης (franchise).

 

Να 'ταν η μόνη παρανομία, καλά θα 'τανε...

Ναι ωραια και που θες να καταληξεις ? Ιδιωτικη εταιρεια ειναι οτι θελει κανει συμφωνα παντα με την εργατικη νομοθεσια  .Κανε εσυ μια δικη σου εταιρεια βαλε το κεφαλαιο σου  και τον απειρο προσωπικο σου χρονο  και δινε 3000 στον καθενα  και 3 μηνες αδεια.Γιατι στην θεωρια και με τα λεφτα του αλλου ολοι καλοι ειμαστε .

 

Θέλω να καταλήξω στο ότι το επιχείρημα «Αχ, οι καημένες οι εταιρειούλες, τι να κάνουν οι έρμες; Να μην απολύσουν; Αφού δε βγαίνουν...» είναι παλιό αλλά όχι καλό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονοπωλειο παιδια δεν εχει να κανει στο κομματι των ιδιωτων.οταν παιζεις με hol στα 17 ευρω με 24αρα kai cyta τα παντα ολα με 20ε ειμαστε ολοι μια χαρα.στο Bussiness κομαμτι ειναι το μονοπωλειο οπου ο οτε ειναι μονος και κανει παιχνιδι με το πανακριβο vdsl αλλα αξιοπιστο.το αντιστοιχο επαγγελμαστικο της vodafone ειναι το vodafone vbc το οποιο παιζε στα 24 και δεν πιανει ποτε σε καμια περιοχη ουτε 15.δεν υπαρχει επαγγελματικος χωρος που να μην εχει συνδεση οτε.εκει πρεπει να χτυπησουν οι εταιρειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κανένας εναλλακτικός δεν θα μείνει, αυτό το άνοιγμα της αγοράς των τηλεπικοινωνιών το 2000 ήταν μια φούσκα. Μεγάλος ο ανταγωνισμός και τα κόστη, όλοι πουλαγαν με χασούρα για να αποκτήσουν συνδρομητές και να πουληθούν. Επίκειται κλείσιμο και της on telecoms από ότι ξέρω. Κανένας εναλλακτικός δεν θα μείνει.

 

Για την On Telecoms ποιος νοιάζεται? Ούτε το 2% δεν έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...