Προς το περιεχόμενο

Χρεος προς τον ΟΤΕ


AntiCambeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια χρωσταο καπου στα 400 στην cosmote αλλα τοσα στην vodafone, γυρω στα 120 ΝΩΜΗΖΟ στην wind, και cyta,,, τιποτα δεν μου εχουν κανει, σιγα μην κατσουν να ασχοληθουν μ μικροποσα, μετα απο 5 χρονια σβηνετε το ποσο, εχω δουλεψη σ πολυεθνικη εταιρεια τηλεπικοινωνιων δεν εχει να κανει καμια σχεση κ μην σας τρομαζουν τα σχολια που βλεπετε απο διαφορους εργαζομενους ote κ.τ.λ εδω μεσα, να σας τρομαξουν θελουν!

Α! Την οτε ξεχασα να αναφερω, που εχει φτασει χιλιαρικο εδω που μας καταντησαν κ ζουνε μ τους τοκους τοσο στοκοι που ειναι κ λιγα τους κανουμε!!!

Κάτσε αυτό με την διαγραφή που το διάβασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σε απασχολει; πηγαινε απλα σε αλλη εταιρεια..

 

Σε καθε μια των περιπτωσεων δεν εχω βρει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΨΥΧΗ που την επηρρεασαν για τετοια μικροχρεη..

 

Δεν θελω να ενθαρυνω τον "κακοπληρωτη" με αυτο που λεω, θελω ομως πολυ να ριλαξαρω τον απλο καθημερινο ανθρωπο που ολο και κατι του κανανε και προσπαθει να τα ζυγιασει..

 

Επισης, δεν βρηκα ΠΟΤΕ τιμιο το φαινομενο 50-80€ το μηνα για λεπτα ομιλιας και sms το ~'08 και ξαφνικα 10 LOUSY EUROS για τα ιδια πραγματα να εχω φτασει να εχω σημερα.

 

Αερας κοπανιστος, και ας ειναι νο.1 υπηρεσια που αγαπαμε. κανουν λιγα, ζητανε πολλα. Αποψη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πληρώνετε κανέναν ρε, θα τα πληρώσουμε εμείς για εσάς ! Χαλάλι από το να χάσουμε τους μάγκες του "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ"¨. Απλά θα μου επιτρέπετε να σας θεωρώ βδέλλες!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πληρώνετε κανέναν ρε, θα τα πληρώσουμε εμείς για εσάς ! Χαλάλι από το να χάσουμε τους μάγκες του "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ"¨. Απλά θα μου επιτρέπετε να σας θεωρώ βδέλλες!

Όταν θα βγει ο νόμος να πηγαίνουν στην σύνταξη εκεί θα υπάρχει σοβαρό θέμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν εχει τα χρήματα να πάει να πληρώσει με διακανονισμό. Εαν δεν εχει να περιμένει το εξώδικο,να πάει το χρέος σε εισπρακτική εταιρία και μετα να ζητήσει μείωση του χρέους. Τι μείωση δεν την ζητάς απο την αρχή,απο το πρώτο τηλ. Εαν τα βρούνε πληρώνει με διακανονισμό. Εαν πάλι δεν εχει, δεν εχει. Ουτε ο πρώτος ειναι ουτε ο τελευταίος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πληρώνετε κανέναν ρε, θα τα πληρώσουμε εμείς για εσάς ! Χαλάλι από το να χάσουμε τους μάγκες του "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ"¨. Απλά θα μου επιτρέπετε να σας θεωρώ βδέλλες!

 

Δεν ξέρω αν θα πληρώσεις τους 'ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ' τους 'ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΩ' όμως τους πληρώνεις εδώ και πολλές δεκαετίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πληρώνετε κανέναν ρε, θα τα πληρώσουμε εμείς για εσάς ! Χαλάλι από το να χάσουμε τους μάγκες του "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ"¨. Απλά θα μου επιτρέπετε να σας θεωρώ βδέλλες!

 

Σα πελατης πληρωνεις οσα εχουν το θρασος να σου παρουν. Καθε πελατης το δικο του συμβολαιο κυριες και κυριοι.. Φυσικα δεν εχει να κανει με ομαδες αναλυτων που μελετουν "βιωσιμες" προσφορες συμβολαιων λες και ειναι καμιά αντασφάλιση, αλλα ειναι απλουστατα ΩΜΟ ΘΡΑΣΟΣ αυτο που παρακολουθω με το θεμα συμβολαιων / κλιμακωτων αλλαγων στις τιμες οποτε ΦΕΞΕΙ / σε κραταω μη φυγεις / επιδοτησεων και διαφορων αλλων ηλιθιοτητων εδω και 10 χρονια..

 

Σαν εργαζομενος.. ω σαν εργαζομενος.. αν εχεις πατησει το ποδι σου σε ΕΝΑ απο αυτα τα γραφεια τα οποια κρυβονται απο τους πελατες σαν τον μπιλ λαντεν και πυροβολουν απο το τηλεφωνο, θα καταλαβεις πως στη λιγοστη τραμπουκιζονται απο κατι δηθεν μανατζερ και εμμεσα απο τον διευθυντη ή την εμπειρη γραμματεια που συνηθως δινει πονο και αυτη, και αν παραμεινεις εκει και το παρεις στα σοβαρα, καπου στο δευτερο ετος αν πεσεις σε "παλιοχαρακτηρες" ειναι ικανοι να σε κανουν να σκέφτεσαι να φουνταρεις κυριολεκτικα απ΄ το κοντινοτερο μπαλκονι.. και ολα αυτα για τι μισθο προ παντων..

 

 

Βδέλλες της πολιτικης που ακολουθει το κρατος μας.. θεωρω τις προαναφερθεισες εταιρειες.. ποσο οξυμωρο ο συγκεκριμενος χαρακτηρισμος σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα πελατης πληρωνεις οσα εχουν το θρασος να σου παρουν. Καθε πελατης το δικο του συμβολαιο κυριες και κυριοι.. Φυσικα δεν εχει να κανει με ομαδες αναλυτων που μελετουν "βιωσιμες" προσφορες συμβολαιων λες και ειναι καμιά αντασφάλιση, αλλα ειναι απλουστατα ΩΜΟ ΘΡΑΣΟΣ αυτο που παρακολουθω με το θεμα συμβολαιων / κλιμακωτων αλλαγων στις τιμες οποτε ΦΕΞΕΙ / σε κραταω μη φυγεις / επιδοτησεων και διαφορων αλλων ηλιθιοτητων εδω και 10 χρονια..

 

Σαν εργαζομενος.. ω σαν εργαζομενος.. αν εχεις πατησει το ποδι σου σε ΕΝΑ απο αυτα τα γραφεια τα οποια κρυβονται απο τους πελατες σαν τον μπιλ λαντεν και πυροβολουν απο το τηλεφωνο, θα καταλαβεις πως στη λιγοστη τραμπουκιζονται απο κατι δηθεν μανατζερ και εμμεσα απο τον διευθυντη ή την εμπειρη γραμματεια που συνηθως δινει πονο και αυτη, και αν παραμεινεις εκει και το παρεις στα σοβαρα, καπου στο δευτερο ετος αν πεσεις σε "παλιοχαρακτηρες" ειναι ικανοι να σε κανουν να σκέφτεσαι να φουνταρεις κυριολεκτικα απ΄ το κοντινοτερο μπαλκονι.. και ολα αυτα για τι μισθο προ παντων..

 

 

Βδέλλες της πολιτικης που ακολουθει το κρατος μας.. θεωρω τις προαναφερθεισες εταιρειες.. ποσο οξυμωρο ο συγκεκριμενος χαρακτηρισμος σου..

 

Oι εταιρίες ρε φίλε δε σου παρείχαν κάποιες υπηρεσίες; Συμφώνησες μήπως να στις παρέχουν τσάμπα; Δεν έκανες συμβόλαιο; Εδώ σου αναφέρει ο άλλος ότι είναι ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΟΣ ΚΑΚΟΠΛΗΡΩΤΗΣ. Κι εσύ υπερασπίζεσαι τον "κακομοίρη" που δεν έχει λεφτά να πληρώσει. Αυτό πάντως που και θέλω εξυπηρέτηση και θέλω να μη πληρώσω με ξεπερνά. Έτσι είναι οι εταιρίες οι περισσότερες στην Ελλάδα, θα σου πω το κλασσικό κλισέ "ΑΜΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ" αλλιώς δεν κάνεις συμβόλαιο και δεν χρωστάς κ μπαίνεις με γειτοNET.

Αυτό που υποστηρίζετε το "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ" δεν έπιασε σε ΚΑΜΙΑ χώρα στον πλανήτη. Αυτός που έχει το μαχαίρι έχει και το πεπόνι. Είδες τον άλλον πως τον ξεφτύλισαν για τα διόδια. Περίμενε κι άλλα τέτοια χειρότερα. Αν δε σου αρέσουν οι όροι ή η νοοτροπία μιας υπηρεσίας δε τη χρησιμοποιείς! Στην Ελλάδα είσαι και δεν πρόκειται να αλλάξει το σκηνικό ΟΣΟ και να χτυπάτε τον κώλο σας κάτω. Από τη στιγμή που οι κυβερνήσεις βγαίνουν από τα βολεμένα αργόμισθα του δημοσίού, ΟΛΑ τα υπόλοιπα είναι χαμε να λέγαμε.

Μάθετε επιτέλους να μπουκοτάρετε κι όχι να κάνετε γυφτιές χωρίς αποτέλεσμα! Δε σας αρέσουν οι τιμές στα καύσιμα; ΚΑΝΤΕ ΌΛΟΙ όσοι μπορείτε μετακινήσεις με ΜΜΜ για κανέναν μήνα, Υποστείτε την ταλαιπωρία και να δεις τι ωραία που θα πέσουν οι τιμές. Το ίδιο και στα σουπερμάρκετ. Εσείς τι κάνετε; Τους κένταυρους με το κουτί γύρω-γύρω, ψωνίζετε αβέρτα και μετά κατεβαίνετε με πανό και φωνάζετε και περιμένετε αποτελέσματα. Εδώ και χρόνια αυτό το βιολί. Είναι σαν το τύπο που δε αλλάζει στρατηγική στο videogame δοκιμάσει το ίδιο ακριβώς πράγμα 2000 φορές και ελπίζει κάποια στιγμή να το περάσει

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξυπνάδες θα έλεγα εγώ.

 

Απλά επειδή κάποιοι έχουν υποθηκεύσει τη ζωή τους ή τη ζωή των παιδιών τους την περιουσία τους βγαίνουν

και λένε εξυπνάδες με σκοπό να τους ακολουθήσουν και άλλοι γιατί νοιώθουν  μόνοι.

 

Μου θυμίζει τη γκόμενα που ο φίλος της την κόλλησε aids και αυτή για εκδίκηση πήγαινε με όποιον έβρισκε

μπροστά της χωρίς προφύλαξη για να εκδικηθεί την κοινωνία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΤΕ ΌΛΟΙ 

 

Θα ήθελα να κάνουμε όλοι-όλοι μαζί διάφορα, μόνο που με τον σύνδεσμο του ολυμπιακού θα φαινόταν ευκολότερο, παρά με τόσους βολεμένους όπως λες..

 

Βρίσκεις λογικό λοιπόν το εξής : 1.000 λεπτά + 20SMS = 50€, 1.010 + 22SMS = 83€ και βάλε;

 

Να βάζεις κάρτες, μετά από χρόνια εφόσον παραδώθηκες, και να ξεχνάς να στείλεις το πακέτο προσφοράς και να μιλάς κανονικά με την 10€, και να ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ εντός ΩΡΑΣ αντί να κρατούσε έναν ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΗΝΑ ομιλίας.

Το παραπάνω ^ μου έχει συμβεί 3 φορές = 30€.

 

Που πάνε αυτές οι εργατώρες μου; Που πάνε αυτά τα λεφτά; Γιατί χρειάζονται ΤΟΣΕΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ και ΤΟΣΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ όταν όλοι θέλουν κάτι βασικό; Γιατί υπάρχει το χύμα άνευ πακέτου σύστημα; για "τι είδους φραγκάτο κοροιδο" υπάρχει;

 

Γιατί δεν μου δίνουν 3 SMS όταν είναι ΟΤΙ πιο αρχαιο στην τεχνολογια; Κάτι μου λέει για να με ΚΑΝΟΥΝ να βαλω το πακετο των ΠΟΛΛΩΝ και να τσιμπήσουν και από κει.. τους νοιάζει αν ο λαός χρειάζεται 2 SMS για SOS ξέρω γω; όχι.. και ανεξάρτητα από το πόσα πληρώνει - τονίζω. Εναλλακτικά, 1SMS x 24c equals ~50c για δυο μηνύματα καπνού, για τη συνεισφορά μου στην εταιρειούλα..

 

Ο πατέρας μου, στα 70 του ήρθε με συμβόλαιο COSMOTE μια μέρα. Τι έκανες ρε πατέρα του λέω; Ε να πληρώσω στο κατάστημα πήγα και ένας παλικαράς μου είπε πως αυτό είναι καλύτερο, μονοδρομος, πρέπει να γινει.

Όταν έλεγε "καλυτερο" σίγουρα δεν ειχε στο νου του την λέξη "συμβολαιο". Ο πατέρας μου είναι σαν ενας χαζος βετερανος, αν ακουγε τη λεξη συμβολαιο θα αντιδρουσε πολυ φιξντ, αλλα ο πωλητης (που τον καταλαβαινω) εχει τοποθετησει αυτη τη λεξη στις λεξεις ταμπου, γιατί θα τον σαπισουν στο πρηξιμο αν δε πουλησει.. και το βρισκω λογικο. Εγω επισης λογικο θα το εβρισκα αν τον περιμενα τον πουστη να σχολασει, και του πουλουσα θελει δε θελει ναρκωτικα εγώ βάζοντας του τα στο στομα.

 

 

Θυμάμαι έναν πελατάκο άλλον που είχα, με μια εταιρεια εισαγωγης πρωτων αναγκων, εβγαζε τα κερατα του μεχρι το 2014.. πληρωνε 300-400€/μηνα σε μια από αυτές τις εταιρειες για να εχει 2-3 γραμμές και να τις χρησιμοποιεί μόνος του - με τηλεφωνητη κτλπ, οταν εγω πληρωνα 60€ για να εχω ΠΑΡΟΜΟΙΑ πραγματα.. Φαντάζομαι την χαρά του ΚΑΡΜΟΙΡΗ του πωλητή όταν τον έκλεισε..

Σήμερα ο τύπος δεν έχει να φάει με αυτά και με αυτά. Δε φταίει ο provider, αλλά ο καθε ένας έβαλε το λιθαράκι του..

 

Σε άλλο θρεντ - σημερα - τώρα :

 

Εχω μια γνωστη ηλικιωμενη που εχει καρτοκινητο και δεν καταλαβαινει πολλα. Υπαρχει καμια μεθοδος για αυτοματη χρεωση 5-10 ευρω ανα τριμηνο; Για να μην χασει το νουμερο της;

 

 

Δε μιλάει καν για συγκεκριμενη κατανάλωση ο εγγονος..

 

 

Εγώ ποτέ δεν θα έχω αυτήν την ευκαιρία, να πιασοκωλιάζω έτσι τον κοσμάκι και να στέλνω λογαριασμούς.

Το χειρότερο που πάτησε το ηθικό μου παλαιότερα, είναι πως η μια εταιρεία δείχνει να υποστηρίζει τα καμώματα των άλλων, κάνουν κοινώς τα ίδια..

Άρα ναι, πρέπει να ενοθούμε όπως λες για να τους παραδειγματισουμε/πιασοκωλιασουμε εμείς. Αυτό θέλω, ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...