Προς το περιεχόμενο

Προσφορα OTE triple play


diafana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ο ΟΤΕ-TV ειναι κατι ξεχωριστο. Στο 12μηνο ληγει η τιμη προσφορας των €11 και μετα αν θες συνεχιζεις ειτε με τιμες καταλογου ειτε με οτι σου δωσουν εκεινη τη στιγμη κι επισης μπορεις να διακοψεις την TV και να μεινεις με το 2play (που ειναι 24μηνο) στα €24,90.

Ωραια. Αν γινοταν να μου την εκαναν εμενα παντως αυτη την τιμη θα το επαιρνα (αμα "γνωρισει" καποιος κανενα συνεργατη που να την κανει σε υφισταμενους πελατες ας με "πασαρει" ως επομενο...!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mα τι ρωταμε/γραφουμε/απανταμε ρε σεις τοση ωρα, αυτο λεμε, οτι την ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΤΗΝ ΚΟΒΕΙΣ στο 12μηνο αμα θες (ή μπορει αμα δουν αιτημα οτι την κοβεις να στην ξαναδωσουν σε προσφορα για το 2ο 12μηνο ξερω γω κι αμα δεν γουσταρουν αυτοι μπορει να βρεις προσφορα για το 2ο 12μηνο απο αλλο συνεργατη παλι, δε θα σε υποχρεωσει κανενας να δινεις αυτα τα 22 ευρω/μηνα το 2ο χρονο!)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταλαβαμε αυτο. Απλα σιγα μη σου δωσουν παλι την TV μισοτιμης, αφου θα σε εχουν δεμενο. Και για ενα χρονο αν το κοψεις θασαι χωρις tv και δε θα μπορεις να πας σε nova 3play εκτος αν τα σκασεις χοντρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισοτιμης δε θα ειναι αλλά ενα -25% μπορεις ανετα να το παρεις, και ακομα κι ετσι θα εχεις φουλ ΟΤΕ σε τιμη μικροτερη του φουλ νοβα και με κατ'εμε καλυτερο περιεχομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα χρονο δεν ξερει κανεις πως θαχουν τα πραγματα γιαυτο ειναι επιφοβη αυτη η δεσμευση. Δεν αποκλειεται να παει πχ 25 ευρω το φουλ πακ οτε ή παραπανω ακομα. Μακαρι να μην γινει αλλα λεμε τωρα για την επικινδυνοτητα της δεσμευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας φιλος εβαλε την τελευταια προσφορα (ειχε wind)

 

24αρι internet, απεριοριστα σταθερα, μιση ωρα κινητα και το ote tv

Μου ειπε ειναι συμβολαιο 24,90 για 2 χρονια το τηλ και 10,95 το ote tv για 1 χρονο

Το εβαλε μεσω internet για να μην πληρωσει τα 99 για την κεραια.

 

Απ οτι μου ειπε εχει ενα γνωστο εκει και τον πηρε αυτος.

Αν ενδιαφερεται κανεις μπορω να τον ρωτησω αν μπορει να παρει γενικα και καποιον αλλον.

 

Εγω το ψηνω αλλα εχω συμβολαιο και δε με βλεπω τελικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είδα που λέτε πολλοί ότι σας είπαν για 24μηνη δέσμευση. Εμένα που πήγα από φορθνετ δεν μου είπαν τίποτα αλλά το συμβόλαιο είναι για 1 χρόνο το τσέκαρα.

 

Στη δική μου περίπτωση όπως είπα παραπάνω είχα αγανακτήσει με Forthnet-Nova, πήρα μόνος μου στο 13888 και ζήτησα αλλαγή. Μήπως αυτό με το 24 μηνο συμβόλαιο το κλείσατε μέσω εταιρίας προώθησης; Γιατί αυτοί πληρώνονται με ποσοστό επί της αξίας συμβολαίου. Σε κάθε περίπτωση τσεκάρετε το. Όσο για την ΤV ήρθε ο αποκωδικοποιητής αλλά όποιος είναι μέσω δορυφόρου θα ταλαιπωρηθεί λιγάκι. Παίρνετε τους τηλέφωνα να ρωτάτε πότε θα έρθει τεχνικός γιατί είναι λίγο ότι ναναι η κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είδα που λέτε πολλοί ότι σας είπαν για 24μηνη δέσμευση. Εμένα που πήγα από φορθνετ δεν μου είπαν τίποτα αλλά το συμβόλαιο είναι για 1 χρόνο το τσέκαρα.

 

Στη δική μου περίπτωση όπως είπα παραπάνω είχα αγανακτήσει με Forthnet-Nova, πήρα μόνος μου στο 13888 και ζήτησα αλλαγή. Μήπως αυτό με το 24 μηνο συμβόλαιο το κλείσατε μέσω εταιρίας προώθησης; Γιατί αυτοί πληρώνονται με ποσοστό επί της αξίας συμβολαίου. Σε κάθε περίπτωση τσεκάρετε το. Όσο για την ΤV ήρθε ο αποκωδικοποιητής αλλά όποιος είναι μέσω δορυφόρου θα ταλαιπωρηθεί λιγάκι. Παίρνετε τους τηλέφωνα να ρωτάτε πότε θα έρθει τεχνικός γιατί είναι λίγο ότι ναναι η κατάσταση.

μέσα στον αποκωδικοποιητή ήταν μέσα κάποιο συμβόλαιο?? αν ναι μπορείς να το ανεβάσεις λίγο να το δω τι γράφει για εξοπλισμό πιάτο κλπ γιατί ήρθε και μένα σήμερα και τα έχουν κάνει όλα μαντάρα άλλα συμφώνησα τηλεφωνικά άλλα γράφει το συμβόλαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα αιτηση φορητοτητας στην forthnet απο τον οτε στης 9/9/2014 και ιδου τι εχει γινει.................

 

Κοινοποίηση προς : Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών - Forthnet - ΟΤΕ             

  16/09/2014

Ονομάζομαι Κωνσταντίνος ******* και στης 09/09/2014 έκανα αίτηση στο κατάστημα της forthnet στην Νέα Ιωνία για να μεταφερθεί στην forthnet η γραμμή μου με νούμερο ********** η οποία είναι στον ΟΤΕ και επίσης είναι στο όνομα του ξαδέρφου μου ********** ********  και για αυτό το λόγο κατέθεσα και μία φωτοτυπία της ταυτότητας του με την υπογραφή του. Στης 10/09/2014 έλαβα γραπτό μήνυμα στο κινητό μου από την forthnet που με ενημέρωνε ότι πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης της υπηρεσίας μου είναι 19/09/2014.  Στης 11/09/2014 υπέβαλα στο ίδιο κατάστημα αίτημα ακύρωσης της αίτησης φορητότητας με μοναδικό αριθμό αναφοράς 1-7769243297. Ο ΟΤΕ με ενημέρωσε πως στης 12/09/2014 στης 18:47 η forthnet πράγματι αποδέσμευσε την γραμμή μου αλλά στης 12/09/21014 στης 18:48 έστειλε νέο αίτημα φορητότητας με αποτέλεσμα η γραμμή μου να παραμένει μέχρι και σήμερα 16/09/2014 δεσμευμένη στην forthnet. Ύστερα από αλλεπάλληλες επικοινωνίες με το τηλεφωνικό κέντρο της forthnet με τελευταία αυτήν στης 15/09/2014 στης 20:30 με τον κύριο Μοδίβη Χρήστο , με διαβεβαιώνουν πως από την forthnet δεν υπάρχει καμία αίτηση και πως ο ΟΤΕ έχει το πρόβλημα. Απο τον ΟΤΕ με διαβεβαιώνουν πως η γραμμή αποδεσμεύτηκε από την forthnet από το πρώτο αίτημα αλλά παραμένει δεσμευμένη από το νέο αίτημα που έκανε μόνη της η forthnet. Εγώ δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στα συστήματα των εταιρειών αλλά μου φαίνεται λογικό να έχει δίκιο ο ΟΤΕ γιατί πολύ απλά είμαι πελάτης στον ΟΤΕ , θέλω να παραμείνω στον ΟΤΕ οπότε για πιο λόγο ο ΟΤΕ να μου δημιουργεί προβλήματα. Αναμένω την άμεση αποδέσμευση της γραμμής μου από την forthnet ( φυσικά χωρίς καμία χρηματική ποινή καθώς ήμουν εντός των χρονικών πλαισίων που ορίζει ο νόμος για το δικαίωμα μου να υπαναχωρήσω της αίτησης μου ) και επιφυλάσσομαι για την χρήση κάθε νόμιμου δικαιώματος μου.

 

Τα συμπερασματα για τον τροπο που λειτουργει η forthnet δικα σας , εγω παντως δεν προκειται να αφησω την πλαστογραφια της υπογραφης μου να περασει ετσι .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα αιτηση φορητοτητας στην forthnet απο τον οτε στης 9/9/2014 και ιδου τι εχει γινει.................

 

Κοινοποίηση προς : Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών - Forthnet - ΟΤΕ             

  16/09/2014

Ονομάζομαι Κωνσταντίνος ******* και στης 09/09/2014 έκανα αίτηση στο κατάστημα της forthnet στην Νέα Ιωνία για να μεταφερθεί στην forthnet η γραμμή μου με νούμερο ********** η οποία είναι στον ΟΤΕ και επίσης είναι στο όνομα του ξαδέρφου μου ********** ********  και για αυτό το λόγο κατέθεσα και μία φωτοτυπία της ταυτότητας του με την υπογραφή του. Στης 10/09/2014 έλαβα γραπτό μήνυμα στο κινητό μου από την forthnet που με ενημέρωνε ότι πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης της υπηρεσίας μου είναι 19/09/2014.  Στης 11/09/2014 υπέβαλα στο ίδιο κατάστημα αίτημα ακύρωσης της αίτησης φορητότητας με μοναδικό αριθμό αναφοράς 1-7769243297. Ο ΟΤΕ με ενημέρωσε πως στης 12/09/2014 στης 18:47 η forthnet πράγματι αποδέσμευσε την γραμμή μου αλλά στης 12/09/21014 στης 18:48 έστειλε νέο αίτημα φορητότητας με αποτέλεσμα η γραμμή μου να παραμένει μέχρι και σήμερα 16/09/2014 δεσμευμένη στην forthnet. Ύστερα από αλλεπάλληλες επικοινωνίες με το τηλεφωνικό κέντρο της forthnet με τελευταία αυτήν στης 15/09/2014 στης 20:30 με τον κύριο Μοδίβη Χρήστο , με διαβεβαιώνουν πως από την forthnet δεν υπάρχει καμία αίτηση και πως ο ΟΤΕ έχει το πρόβλημα. Απο τον ΟΤΕ με διαβεβαιώνουν πως η γραμμή αποδεσμεύτηκε από την forthnet από το πρώτο αίτημα αλλά παραμένει δεσμευμένη από το νέο αίτημα που έκανε μόνη της η forthnet. Εγώ δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στα συστήματα των εταιρειών αλλά μου φαίνεται λογικό να έχει δίκιο ο ΟΤΕ γιατί πολύ απλά είμαι πελάτης στον ΟΤΕ , θέλω να παραμείνω στον ΟΤΕ οπότε για πιο λόγο ο ΟΤΕ να μου δημιουργεί προβλήματα. Αναμένω την άμεση αποδέσμευση της γραμμής μου από την forthnet ( φυσικά χωρίς καμία χρηματική ποινή καθώς ήμουν εντός των χρονικών πλαισίων που ορίζει ο νόμος για το δικαίωμα μου να υπαναχωρήσω της αίτησης μου ) και επιφυλάσσομαι για την χρήση κάθε νόμιμου δικαιώματος μου.

 

Τα συμπερασματα για τον τροπο που λειτουργει η forthnet δικα σας , εγω παντως δεν προκειται να αφησω την πλαστογραφια της υπογραφης μου να περασει ετσι .....

 

 

Να τους κυνηγήσεις.

 

 

 

Άκου τι κάναν σε εμένα:

 

Είχα δεχθεί την προσφορά της Forthnet και μετά από λίγες μέρες μου έκανε προσφορά και ο ΟΤΕ (post #192) για να παραμείνω.

Η γραμμή δεν είχε περάσει ακόμα στην Forthnet.

Έστειλα αίτημα ακύρωσης της ενεργοποίησης στη Forthnet και να παραμείνει η γραμμή στον ΟΤΕ.

Αυτοί ,όμως, πέρασαν την γραμμή ολοκληρωτικά δικιά τους (αφού τους είχα στείλει πριν και το αίτημα για να μην γίνει κάτι τέτοιο) αλλά επειδή δεν είχε γίνει ακόμα η εγκατάσταση της Nova δεν θεωρείτο ότι είχα ενεργοποιηθεί πλήρως στην Forthnet.

Επειδή λοιπόν εγώ είχα ζητήσει να φύγω και δεν είχα ενεργοποιηθεί πλήρως, μου λέγαν να εγκαταστήσω και το πιάτο της Nova, να ενεργοποιηθώ και μετά να κάνω ότι θέλω. (!!!?!?!?!?!?!)

Και όχι μόνο αυτό, αλλά μου είπαν να μου περάσουν "εικονικά" το ότι ενεργοποιήθηκε και η Nova έτσι ώστε να με βάλουν στο τρυπάκι και να με μπλέξουν μιάς και ήξεραν ότι για υπαναχώρηση είχα διορία μόνο μίας ημέρας.

 

Μιλάμε για απατεώνες όχι αστεία.

 

 

 

 

Ontopic τώρα:

 

Ενεργοποιήθηκα την Κυριακή σε τηλέφωνο και Internet. Τώρα θα πρέπει να spamάρω τηλέφωνα για να έρθει ο τεχνικός για την δορυφορική; Ή έρχονται στην ώρα τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ontopic τώρα:

 

Ενεργοποιήθηκα την Κυριακή σε τηλέφωνο και Internet. Τώρα θα πρέπει να spamάρω τηλέφωνα για να έρθει ο τεχνικός για την δορυφορική; Ή έρχονται στην ώρα τους;

 

Για να σε σπαμαρω κι εγω με κατι ερωτησεις :)

Ποσες μερες μετα απο τη μερα που υπεγραψες εγινε η ενεργοποιηση?

Τωρα χρεωνεσαι για ολο το 3play, παρόλο που η εγκατασταση δορυφορικης δεν εγινε ακομη?

Για τον τεχνικο εχεις μιλησει ξεχωριστα κι εκλεισες ραντεβου?

Εξοπλισμο εχεις παραλαβει ηδη (αν ναι τοτε ποιο router εφεραν) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σε σπαμαρω κι εγω με κατι ερωτησεις :)

1)Ποσες μερες μετα απο τη μερα που υπεγραψες εγινε η ενεργοποιηση?

2)Τωρα χρεωνεσαι για ολο το 3play, παρόλο που η εγκατασταση δορυφορικης δεν εγινε ακομη?

3)Για τον τεχνικο εχεις μιλησει ξεχωριστα κι εκλεισες ραντεβου?

4)Εξοπλισμο εχεις παραλαβει ηδη (αν ναι τοτε ποιο router εφεραν) ?

 

 

Να υποθέσω ότι μιλάς για τη Forthnet:

 

1) 6-7 μέρες (Από ΟΤΕ σε Forthnet)

2) Δεν πρόκειται να χρεωθώ τίποτα από τη Forthnet βάση νόμου πέρα από 2-3 κλήσεις που έκανα από το σταθερό όταν ήμουν στην Forthnet με τιμές τιμοκαταλόγου.

3) Είχα μιλήσει με τον τεχνικό (με είχε πάρει τηλέφωνο) και είχαμε κανονίσει ραντεβού. Στο ενδιάμεσο όμως (από την επικοινωνία και το ραντεβού) με πήραν τηλέφωνο από την Forthnet για να μου πουν τελικά ότι έγινε ακύρωση της ενεργοποίησης και ότι θα επιστρέψω στον ΟΤΕ. Παράλληλα είχα κάνει και αίτημα φορητότητας στον ΟΤΕ, για να μην πάει στον αέρα η γραμμή και την χάσω. Είχα ρωτήσει την ΕΕΤΤ και μου είπε να κάνω έτσι.

4) Δεν είχα παραλάβει τίποτα απολύτως. Ούτε χαρτιά συμβολαίου ούτε hardware.

 

Αν μιλάς για τον ΟΤΕ:

 

1) 2 μέρες (Από Forthnet σε ΟΤΕ)

2) --- (μόλις κατάλαβα ότι μιλάς για Forthnet :P)

3) Δεν έχω μιλήσει ακόμα.

4) Όχι ακόμα, αλλά θα μου δώσουν ένα δωρεάν router (ZTE νομίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ΟΤΕ μιλουσα, αλλα δεν προσεξα οτι ησουν ηδη εκει!

 

Αν καποιος πηγε απο forthnet προς ΟΤΕ 3play ας κανει ενα κοπο να απαντησει στις παραπανω ερωτησεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...