Προς το περιεχόμενο

Προσφορα OTE triple play


diafana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Prof, δεν είναι όπως τα λες. Σε παλια αναλογικη καμπινα πιανεις ανετα 19 στα 500 μετρα αν είναι όλα ΟΚ και προσεγμενα. Εχω 18Mbps στα 900 μετρα με wind, οσο ειχα και με ΟΤΕ.

αν είναι έτσι είσαι απο τους τυχερούς γιατι εχεις καλό χαλκό μέχρι το σπίτι σου αλλά και στο σπίτι σου εχεις προσεγμένη την καλωδίωση.

Φυσικά δεν συμβαίνει έτσι στις περισσότερες περιπτώσεις μιας και εντός Αθήνας τουλάχιστον υπάρχει πολύ κακή υποδομή σε αρκετές περιοχές.

πληρώνεις για vdsl όμως :P

ελεγα μηπως κάνουν καμια πατέντα και βάζουν τις προβληματικες γραμμές σε καμπίνα vdsl(όπου είναι διαθέσιμη) με προφίλ 24άρι.. που απο τι διαβάζω το κάνουν επιλεκτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν σε ρώτησα.  Είχες επιλέξει ευρυζωνικό ΟΤΕ TV ; 

 

Όχι, δορυφορικό ote tv έβαλα. Δεν αξίζει το ευρυζωνικό, απ' ότι διάβαζα δε σου δίνει την HD έκδοση των καναλιών αλλα μόνο την SD.

 

Κατα τα άλλα, εγώ είμαι σε λιγότερα από 500μέτρα απ' το κέντρο του ΟΤΕ οπότε δε μου κάνει εντύπωση ο συγχρονισμός σε καλή ταχύτητα. Τώρα γιατί το παλιό "ζεύγος" ήταν τόσο προβληματικό δε μπορώ να καταλάβω αλλα αφου λύθηκε...

 

Αυτό που με προβληματίζει τώρα είναι τί δώρο να επιλέξω για τον εαυτό μου με τα 80 euro δωροεπιταγής από το Γερμανό, αφού απ' ότι βλέπω όλα με "καπέλο" τα έχει και άρα η δωροεπιταγή εξανεμίζεται...

Σκεφτόμουν για κάποιο tablet αλλα όλα τα έχει τουλάχιστον 40-50euro παραπάνω...

Αν θέλει ας μου πει κάποιος μια γνώμη στο άλλο thread :

http://www.insomnia.gr/topic/540048-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-tablet-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%B3%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%8C-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτέρα έκανα αίτηση φορητότητας σήμερα διακόπηκε η γραμμή και συνδέθηκα με ΟΤΕ. 4 μέρες καθόλου άσχημα.

 

Καλώ 13888 τους λέω δεν μπορώ να μπω Ίντερνετ με το ρουτερ της hol μου λένε θα σας στείλουμε εξοπλισμό Δευτέρα!

Λέω ειναι πολλές μέρες με τα πολλά θα μου στείλουν αύριο μόνο το ρουτερ και όχι τον αποκωδικοποιητη για το ευρυζωνικό ΟΤΕ tv.

 

Μου είπαν θα με καλέσουν απο εβδομάδα. Τόση διαδικασία έχει για το TV ; Δεν αποστελουν μαζί εξοπλισμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω, είμαι στη forthnet με το start pack της nova, 12 ωρες κινητα, απεριόριστα σταθερά στα 30€/μήνα. Μπορώ να βάλω μόνο οτε tv αφου δεν εχει λήξει το συμβόλαιό μου και να κρατήσω forthnet internet, τηλέφωνο και σταρτ πακ; Ετσι κι αλλιως και οτε να βαλω 3play πάλι κοντα τα ίδια βγαίνουν. Κάτι διάβασα πριν για 10€. Ισχύει; Είναι δορυφορική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και μπορείς να κρατήσεις άλλη εταιρία και να βάλεις ote TV..Μόνο που δεν ισχύει η προσφορά.. και φυσικά δε σε συμφέρει..

Όσο για το φιλο που παραλαμβάνει το ρουτερ αύριο και όχι αποκωδικοποιητή, Δεν έχει τόση διαδικασία το TV, αλλα παίζουν διάφοροι λόγοι που δε σου στέλνουν από τώρα τον αποκωδικοποιητή.. Από το να έχεις κάνει την αιτηση σε άλλο κανάλι πωλησης(σε πήραν τηλεφωνο , κ δε πήρες εσύ στο 13888), ο τρόπος που έχει περαστεί η αιτηση σου και πολλά αλλα, που δε σε απασχολούν βέβαια..Εσύ και ο κάθε πελατης θα ήθελε την ίδια μέρα που ενεργοποιείτε να είναι όλα έτοιμα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπρεπε να κάνω την αίτηση φορητότητας στην 4net για να ακουσω σοβαρή προσφορά απο ΟΤΕ...
35,80 μηνα-12μηνη παραμονη.
1)Δωρεαν πιατο,εγκατασταση,αποκωδικοποιητης(τον γυριζεις πισω μετα τους 12 γνωστο αυτο)
2)ΟΤΕ TV Full Pack
2)Απεριοριστα αστικα/υπεραστικα
3)24αρι ιντερνετ
4)5 ευρω σε συνδεση κοσμοτε, 5 ευρω σε καρτοκινητο κοσμοτε καθε μηνα.
Κοινως συνεχιζω με -10 ευρω για ενα απλο double play που ειχα με συμβολαιο 2μιση χρονων για παρα πολυ περισσοτερα.
Προσφοραρα για τα στανταρ μου καθως με βολεψαν με 10 ευρω καθε μηνα στα κινητα :P
Φυσικα ξεκινησα διαδικασια ακυρωσης του συμβολαιου στην 4net.

 

 

Να ρωτησω και τωρα κατι αλλο σχετικα offtopic που αφορα την διαδικασια υπαναχωρησης στην 4net!
Δευτερα υπεγραψα το συμβολαιο για την 4net. Σημερα τους στελνω fax σχετικα με την υπαναχωρηση. Μου ερχεται μηνυμα οτι πηραν το αιτημα μου. Παιρνω τηλ στα κεντρικα της 4net και ζηταω αμεση αποδεσμευση της γραμμης απο την 4net και πως εχω στειλει το αιτημα μου με fax. Μου λεει ωραια, θα πρεπει να κανουμε μια ηχογραφηση αλλα επειδη δεν ειχα το ΑΦΜ μπροστα μου της λεω θα ξανακαλεσω σε 2 λεπτα. Μου απανταει οχι δεν χρειαζεται πειτε μου ενα τηλεφωνο θα σας παρουμε εμεις και της το εδωσα. Επειδη ομως δεν του πολυεμπιστευομαι ξαναπηρα τηλεφωνο για να ακολουθησουμε την ιδια διαδιακασια. Αυτη την φορα, διαφορετικη τηλεφωνητρια(ευγενικη δεν μπορω να πω), αρχισε να μου λεει πως η ηχογραφηση απο την μια δεν χρειαζεται και πως γινεται μονο μεσω fax, πως το τηλεφωνο για την ηχογραφηση το κανει εξωτερικο τμημα μονο και πως δεν γινεται να με συνδεσει κτλ. Αντε και το πιστευω. Πως γινεται η μια να μπορουσε να κανει την ηχογραφηση και η αλλη οχι? Μας δουλευουν και οι 2? Και απο τις 2 γυναικες που μιλησα εχω τα ονοματα τους και εχει υπαρξει προειδοποιηση για καταγγελια στην περιπτωση οποιουδηποτε προβληματος υπαρξει και πως περιμενω ενημερωση(αν οχι τηλεφωνο για την ηχογραφηση) το αργοτερo μεχρι την Τριτη. Γνωριζει κανεις τιποτα περαιτερω μιας και για εμενα ειναι η 1η φορα που κανω καποιο τετοιο αιτημα.

 

Update
Οσον αφορα την ηχογραφηση μιλησα με 13888 και μου ειπαν πως αυτο δεν το ζητανε ολες οι εταιριες παρα μερικες. Βεβαια το γεγονος πως η μια τηλεφωνητρια μου το ζητησε και η αλλη οχι παραμενει ανεξηγητο. Παντως απο την στιγμη που εχω στειλει το fax και εχω και το αποδεικτικο του ειμαι καλυμμενος. Το εξτρα που εκανα ηταν να στειλω το fax και στην ΕΕΤΤ ωστε να υπαρχει στην "αποθηκη" σε περιπτωση που παει να γινει καμια στραβη.
Παντως μου ξεκαθαρισε πως ακομη και αν γινει η στραβη και γινει αλλαγη σε 4net(αν και δεν υπαρχει περιπτωση να το αφησω) η αλλαγη παλι σε ΟΤΕ ειναι ανεξοδη και πως η μοναδικη χρεωση που θα μπορεσει να υπαρξει ειναι στην περιπτωση που κανω τηλεφωνα οσο βρισκομαι στην 4net μεχρι να γινει η αλλαγη. Αυτααα...Mαθαμε πως λειτουργει και η φορητοτητα για μελλοντικες προσφορες...! :X :X

 

Επίσης, ο ΟΤΕ αυτον το καιρο και για τους επομενους 2 μηνες δεν κανει αλλαγη απο ISDN σε PSTN γιατι βρισκεται σε φαση αναβαθμισης. Just in case..

Επεξ/σία από geodark
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και δωρεάν πιάτο εγκατάσταση απο ΟΤΕ μια χαρά .. αλλά φαντάζομαι επειδή είσαι συνδρομητής. Εμένα που πήγα απο HOL δεν μου έκαναν κανένα δωράκι.

 

Οσον αφορά το τριπλε με ευρυζωνική μου είπαν πρώτα παραλαμβάνεις το router του OTE για να "ενεργοποιηθεί" η γραμμή και μετά καλουν για τον αποκωδικοποιητή.. 

Εντάξει κι εγώ ηθελα μιας και ενεργοποιήθηκε σήμερα Πέμτπη να δώ καμια μπάλα το ΣΚ αλλά δεν πειράζει.

 

 

παιδιά προσοχή στο iptv (δηλαδή αν βάλετε οτε τv  μεσω της γραμμής) 

 

βάζουν snr 14άρι στο downstream που σημαίνει -3 mbps στο περίπου .. (απο το 9άρι)

 

Δεν ξέρω αν τα δεσμεύουν αυτά για το iptv ή το iptv σου τρώει απο τα ήδη μειωμένα.

Το διαπίστωσα σήμερα που ενεργοποιήθηκε οπότε σας το παραθέτω.

 

λεπτομέρειες αυριο που θα μιλήσω με την τεχνική υποστήριξη.

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με iptv δεν υπαρχει περιπτωση να δεις hd εικονα γιαυτο κατα τη γνωμη μου το δορυφορικο για οποιον αντεχει ειναι μονοδρομος

 

δεν μπορει να εχεις εξοπλισμο HD και να βλεπεις SD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει το sd δεν είναι και για πέταμα. Μια χαρά καθαρή εικόνα έχει.

 

Υπάρχουν περιπτώσεις που είναι δύσκολο να βάλουν πιάτο ή δεν αντέχει η τσέπη τους το 100άρικο και ειδικά για το 60άρι που δίνει ο ΟΤΕ.

Ο πρώτος λογαριασμός διμήνου θα έρθει ενα 100άρικο αρά πάμε στα 200 με το πιάτο ..δεν είναι καθόλου λίγα..

 

Ισως αργότερα στο 3μηνο να το βάλω το πιάτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά μπορείς μόνος σου να βάλεις ένα πιατάκι. Πάνω απο 50euro δε θα ξοδεψεις με τα εργατικά.

Δεν αξίζει με την καμία το ευρυζωνικό otetv. (θα σου πετσοκόψουν και την ταχύτητα στο internet)

 

Αν είναι να βλέπω το μουντομπάσκετ με την άθλια ποιότητα του Ant1 κάθομαι και με την ελεύθερη τηλεόραση. Δε χρειάζεται να πληρώνω τον ΟΤΕ.

post-143463-0-00179600-1409867364_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για SD δεδομένα είναι καλή η εικόνα του OTEtv μεσω ευρυζωνικης. Έχω δει τα HD μεσω δορυφόρου στον αδερφό μου και δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημενος. Κάθε άλλο παρά HD θα τα έλεγα, μόνο καθ' ονομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για SD δεδομένα είναι καλή η εικόνα του OTEtv μεσω ευρυζωνικης. Έχω δει τα HD μεσω δορυφόρου στον αδερφό μου και δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημενος. Κάθε άλλο παρά HD θα τα έλεγα, μόνο καθ' ονομα.

είδες καμια διαφορά απο το sd της ευρυζωνικής με το sd του δορυφόρου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quote

<p>Έπρεπε να κάνω την αίτηση φορητότητας στην 4net για να ακουσω σοβαρή προσφορά απο ΟΤΕ...<br> 35,80 μηνα-12μηνη παραμονη.<br> 1)Δωρεαν πιατο,εγκατασταση,αποκωδικοποιητης(τον γυριζεις πισω μετα τους 12 γνωστο αυτο)<br> 2)ΟΤΕ TV Full Pack<br> 2)Απεριοριστα αστικα/υπεραστικα<br> 3)24αρι ιντερνετ<br> 4)5 ευρω σε συνδεση κοσμοτε, 5 ευρω σε καρτοκινητο κοσμοτε καθε μηνα.<br> Κοινως συνεχιζω με -10 ευρω για ενα απλο double play που ειχα με συμβολαιο 2μιση χρονων για παρα πολυ περισσοτερα.<br> Προσφοραρα για τα στανταρ μου καθως με βολεψαν με 10 ευρω καθε μηνα στα κινητα :P<br> Φυσικα ξεκινησα διαδικασια ακυρωσης του συμβολαιου στην 4net.</p> <p> </p> <p> </p> <p>Να ρωτησω και τωρα κατι αλλο σχετικα offtopic που αφορα την διαδικασια υπαναχωρησης στην 4net!<br> Δευτερα υπεγραψα το συμβολαιο για την 4net. Σημερα τους στελνω fax σχετικα με την υπαναχωρηση. Μου ερχεται μηνυμα οτι πηραν το αιτημα μου. Παιρνω τηλ στα κεντρικα της 4net και ζηταω αμεση αποδεσμευση της γραμμης απο την 4net και πως εχω στειλει το αιτημα μου με fax. Μου λεει ωραια, θα πρεπει να κανουμε μια ηχογραφηση αλλα επειδη δεν ειχα το ΑΦΜ μπροστα μου της λεω θα ξανακαλεσω σε 2 λεπτα. Μου απανταει οχι δεν χρειαζεται πειτε μου ενα τηλεφωνο θα σας παρουμε εμεις και της το εδωσα. Επειδη ομως δεν του πολυεμπιστευομαι ξαναπηρα τηλεφωνο για να ακολουθησουμε την ιδια διαδιακασια. Αυτη την φορα, διαφορετικη τηλεφωνητρια(ευγενικη δεν μπορω να πω), αρχισε να μου λεει πως η ηχογραφηση απο την μια δεν χρειαζεται και πως γινεται μονο μεσω fax, πως το τηλεφωνο για την ηχογραφηση το κανει εξωτερικο τμημα μονο και πως δεν γινεται να με συνδεσει κτλ. Αντε και το πιστευω. Πως γινεται η μια να μπορουσε να κανει την ηχογραφηση και η αλλη οχι? Μας δουλευουν και οι 2? Και απο τις 2 γυναικες που μιλησα εχω τα ονοματα τους και εχει υπαρξει προειδοποιηση για καταγγελια στην περιπτωση οποιουδηποτε προβληματος υπαρξει και πως περιμενω ενημερωση(αν οχι τηλεφωνο για την ηχογραφηση) το αργοτερo μεχρι την Τριτη. Γνωριζει κανεις τιποτα περαιτερω μιας και για εμενα ειναι η 1η φορα που κανω καποιο τετοιο αιτημα.</p> <p> </p> <p><span style="color:#ff0000;">Update</span><br> Οσον αφορα την ηχογραφηση μιλησα με 13888 και μου ειπαν πως αυτο δεν το ζητανε ολες οι εταιριες παρα μερικες. Βεβαια το γεγονος πως η μια τηλεφωνητρια μου το ζητησε και η αλλη οχι παραμενει ανεξηγητο. Παντως απο την στιγμη που εχω στειλει το fax και εχω και το αποδεικτικο του ειμαι καλυμμενος. Το εξτρα που εκανα ηταν να στειλω το fax και στην ΕΕΤΤ ωστε να υπαρχει στην "αποθηκη" σε περιπτωση που παει να γινει καμια στραβη.<br> Παντως μου ξεκαθαρισε πως ακομη και αν γινει η στραβη και γινει αλλαγη σε 4net(αν και δεν υπαρχει περιπτωση να το αφησω) η αλλαγη παλι σε ΟΤΕ ειναι ανεξοδη και πως η μοναδικη χρεωση που θα μπορεσει να υπαρξει ειναι στην περιπτωση που κανω τηλεφωνα οσο βρισκομαι στην 4net μεχρι να γινει η αλλαγη. Αυτααα...Mαθαμε πως λειτουργει και η φορητοτητα για μελλοντικες προσφορες...! :X :X</p> <p> </p> <p>Επίσης, ο ΟΤΕ αυτον το καιρο και για τους επομενους 2 μηνες δεν κανει αλλαγη απο ISDN σε PSTN γιατι βρισκεται σε φαση αναβαθμισης. Just in case..</p>

στη περιοχή σου έχεις και άλλον πάροχο πλην του ΟΤΕ ; ενημέρωσε μας αν ακυρώθηκε η φορητότητα απο την forthnet γιατι απο οτι βλέπω έχουν σκοπό να σε ταλαιπωρίσουν αν κανείς αίτηση φορητότητας on line χωρίς να υπόγραψεις συμβόλαιο θα σου κάνουν προσφορά της προκοπής;

 

έχεις άλλον πάροχο στην περιοχή σου; η απλά έκανες την αίτηση στη φορθνετ για να πάρεις καλή προσφορά;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...