Προς το περιεχόμενο

Προσφορα OTE triple play


diafana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά προσπαθούν να μαντρώσουν κόσμο. Εμένα με πήραν χθες 6 μήνες πριν τελειώσει η συνδρομή μου (double play me 210’ κλήσεις) να μου προτείνουν ένα μικρό upgrade στις δωρεάν κλήσεις +κινητά + δωρεάν αναγνώριση στα 31 ευρώ με 18μηνη δέσμευση.

Στο σάιτ δίνουν το ίδιο πακέτο με 33ευρώ και 24μηνη δέσμευση. Για τιβι δε μου έκανα νύξη. Φυσικά έφαγαν ΑΚΥΡΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να θέλουν να κρατήσουν κόσμο 24μηνο φοβάμαι οτι χάνει CH L  Και Europa..  ελπίζω να τα πάρει η nova βέβαια για να υπάρχει μια ισορροπία και φυσικά ανταγωνισμός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ενεργοποιήθηκα την Τρίτη. Για το tv θα πρέπει να τους πάρω εγώ ή θα με καλέσουν μόνοι τους με΄σα στην εβδομάδα; Γνωρίζει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ενεργοποιήθηκα την Τρίτη. Για το tv θα πρέπει να τους πάρω εγώ ή θα με καλέσουν μόνοι τους με΄σα στην εβδομάδα; Γνωρίζει κανείς;

αν περιμένεις να σε παρουν θα χάσεις 2 μέρες..

Μέσω ευρυζωνικού ή Sat; 

 

Αν ειναι μέσω ευρυζωνικού εγώ μόλις παρέλαβα εξοπλισμό έδωσα κωδικούς και μπήκα κανονικά.

Παρασκευή 5/9 παρέλαβα εξοπλισμό και έβλεπα tv . Μήνυμα ενεργοποίησης της tv και adsl ήρθε 10/9..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ποιο είναι αυτό το τηλέφωνο προσφορών για ΟΤΕ

είναι μεγάλη ανάγκη αν μπορεί ας μου το στείλει κάποιος με μήνυμα.

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 24μηνα οσοι ασχοληθηκατε, η τιμη της προσφορας ισχυει και για τους 24 μηνες ή μονο για τους πρωτους 12 και σε δεσμευει να μεινεις αλλους 12 με τιμες "καταλογου"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 24μηνα οσοι ασχοληθηκατε, η τιμη της προσφορας ισχυει και για τους 24 μηνες ή μονο για τους πρωτους 12 και σε δεσμευει να μεινεις αλλους 12 με τιμες "καταλογου"?

 

Η τιμή του τηλεφώνου μόνο μένει για 24 μήνες από ότι κατάλαβα..η tv αλλάζει..αλλά έλα που στο συνολικό 3play η μείωση της τιμής γίνεται στην tv και όχι στο adsl/τηλεφωνία...άρα στο τέλος των 12 μηνών θα πηγαίνει η tv στην τιμή καταλόγου και μαζί με το πανάκριβο ιντερνετ του οτε θα πηγαίνει πάνω από 50 ευρώ ο δεύτερος χρόνος σύνολο...και θα δεν θα έχεις και το όπλο της φορητότητας καθώς ξέρουν και οι ίδιοι ότι δεν θα μπορείς να κόψεις στους 12 μηνες το OTE TV για να πας nova μονο για την τηλεόραση γιατί σκέτη είναι πανάκριβη και έτσι θα σου βγει κάνα 60ευρω και πάνω το σύνολο.

 

Σκέτη ομηρία μου κάνει το σκηνικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη ξεφτιλα του οτε,αν ειναι οντως ετσι.Αυτη η ιδεα της 24μηνης δεσμευσης ειναι μια αηδια και μιση.Ασχετο και λιγο off-topic,αλλα νομιζω πως αυτη η ιδεα με τις 24μηνες δεσμευσεις στην Ελλαδα ξεκινησε απο τα συμβολαια για iphone και μετα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε έναν σχολαστικό έλεγχο στους όρους του συμβολαίου (συγκεκριμένα του ΤΒ). Το ΤΒ το πουλάει και το χρεώνει ως ξεχωριστό προϊόν και όχι ως 3play (μια φορά κι έναν καιρό το λάνσαρε ως 3play και έπεσε άκυρο από ΕΕΤΤ) οπότε ίσως υπάρχει παράθυρο για το ΤΒ να κοπεί στο 12μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε έναν σχολαστικό έλεγχο στους όρους του συμβολαίου (συγκεκριμένα του ΤΒ). Το ΤΒ το πουλάει και το χρεώνει ως ξεχωριστό προϊόν και όχι ως 3play (μια φορά κι έναν καιρό το λάνσαρε ως 3play και έπεσε άκυρο από ΕΕΤΤ) οπότε ίσως υπάρχει παράθυρο για το ΤΒ να κοπεί στο 12μηνο.

 

Ναι ο ΟΤΕ-TV ειναι κατι ξεχωριστο. Στο 12μηνο ληγει η τιμη προσφορας των €11 και μετα αν θες συνεχιζεις ειτε με τιμες καταλογου ειτε με οτι σου δωσουν εκεινη τη στιγμη κι επισης μπορεις να διακοψεις την TV και να μεινεις με το 2play (που ειναι 24μηνο) στα €24,90.

 

Οντως δε καθεται καλα αυτη η τακτικη αλλα και παλι αν παρεις τιμη καταλογου για την TV θα δινεις €46,90, που ειναι παλι πιο φθηνο απο τα €490,90 της nova. Αλλα πιστευω ολο και καποια καλυτερη τιμη θα μπορεσουμε να πετυχουμε οταν ερθει η ωρα.

Ολα βεβαια ειναι θεμα αναγκων και το τι θελει ο καθενας να βλεπει και να μιλαει, π.χ. τα δωρεαν κινητα για μενα ειναι αχρηστα οποτε δεν τα υπολογιζω σαν οφελος στο πακετο της nova, ενω για αλλον ειναι πολυ σημαντικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συμβόλαιο μου λήγει Νοέμβριο και κάλεσα στο τηλ που δίνουν εδώ τα παιδιά μπας και μου κάνουν προσφορα να ανανεώσω το triple play ! μου λένε θα σας καλέσουμε εμείς με περνούν πίσω και μου λένε η προσφορά που ισχύει είναι : 24 mb απεριόριστα αστικά υπεραστικά 6 ώρες κινητά μόνο αυτά 39,90 για 18 μήνες (double play) μιλάμε τρελαθηκα , δεν είχε κάτι να μου απάντησή  και μου έκλεισε και το τηλέφωνο!πήρα στο 13888 και πέρασε γραπτό παράπονο....έλεος δηλαδή     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...