Προς το περιεχόμενο

Προσφορα OTE triple play


diafana99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εαν δεν κανεις αιτηση σε αλλο παροχο δεν υπαρχει τροπος να παρεις την προσφορα;;;Ρωταω γιατι εχω 2 ξεχωριστες γραμμες οτε,και σκεφτομουν να τηλεφωνησω να τους πω οτι θα παω και τις 2 σε αλλο παροχο,εαν δεν μου δωσουν αυτη τη προσφορα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει αίτημα για το 50ευρά/μήνα Nova 3play full pack.

Με πήραν λοιπόν σήμερα από ΟΤΕ πριν από καμιά ώρα και θέλαν να με ρωτήσουν γιατί φεύγω ύστερα από 21χρόνια σερί στον ΟΤΕ.
Αν φεύγω για οικονομικό λόγο ή για πρόβλημα με τις υπηρεσίες τους.
Τους είπα καθαρά για οικονομικό λόγο (άλλο που στο σπίτι έχουμε κάποια θέματα με κάτι άκυρες συμβάσεις που μας φορτώσαν...).
Και μου είπαν ότι μπορούν να μου κάνουν κάποια προσφορά αλλά τους την είπα λίγο σε φάση "γιατί δεν μου κάνατε νωρίτερα την προσφορά όταν σας την είχα ζητήσει κιόλας;". Δεν απάντησε. Είχα λίγο δουλειά όμως εκείνη τη στιγμή και δεν μπορούσα να ασχοληθώ με προσφορές. Έτσι μου είπαν ότι θα πάρουν την Δευτέρα πάλι.


Επειδή θέλω να τους αρμέξω όσο γίνεται, ποιά είναι μακράν η καλύτερη προσφορά που έχει γίνει; Θα απαιτήσω την ίδια ή και ακόμα καλύτερη, και μετά θα το σκεφτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σου κανουν καλη προσφορα θα πρεπει να ζητησεις triple play. Σε double play δεν εχω ακουσει να γινεται καποια προσφορα.

Αν δεις το post μου #171 θα παρεις μια ιδεα για το ποσο καλες προσφορες μπορουν να γινουν(ειδικα αν εχεις και κινητα cosmote)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σου κανουν καλη προσφορα θα πρεπει να ζητησεις triple play. Σε double play δεν εχω ακουσει να γινεται καποια προσφορα.

Αν δεις το post μου #171 θα παρεις μια ιδεα για το ποσο καλες προσφορες μπορουν να γινουν(ειδικα αν εχεις και κινητα cosmote)

 

Η αλήθεια είναι πώς το 3play του ΟΤΕ μου είναι παντελώς αδιάφορο. Τα OTE Cinema ειδικά. Αν με ενδιέφερε κάτι είναι το αγγλικό πρωτάθλημα, αλλά και πάλι πολλούς αγώνες που θέλω να παρακολουθώ δεν τους δείχνει.

 

Από την άλλη στην Nova, με ενδιαφέρει και το Champions League, και η Euroleague και το ελληνικό πρωτάθλημα.

 

 

 

Είδα την προσφορά που σου κάναν στο #171. Καλή προσφορά είναι (σε σχέση με τις άλλες που έγιναν κατά τη γνώμη μου), μόνο και μόνο γιατί σου δίνουν και δωρεάν εγκατάσταση. Μου φαίνεται δεν δίναν σε όλους δωρεάν εγκατάσταση.

 

Επίσης με ενδιαφέρει οπωσδήποτε δωρεάν χρόνος προς κινητά. Οπότε βάλε 5ευρώ ακόμα. Βάλε και 1.20ευρώ η αναγνώριση κλήσης. Αμέσως αμέσως, πάει στα 42ευρώ/μήνα.

 

Δεν ξέρω... Αν δεν μου δώσουν και κανά πιστωτικό σε κανά γερμανό, θα πω κατά 90% όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θες την TV τοτε ναι, καλυτερα 4net με 29,90 εχεις double play απεριοριστα αστικα/υπεραστικα συν 12 ωρες προς κινητα. (+34,90 τελη φορητοτητας). Αν δεν σου προτεινουν τιποτα καλυτερο απο αυτα τοτε φυγε. Αλλα τσεκαρε το αυτο με τα κινητα γιατι παιζει πολυ, ακομη και double play αν βαλεις εχεις χωρις καμια προσφορα στον οτε εως 20% μειον στο παγιο στο κινητο cosmote(ισχυει εως 30/9) συν αν ζητησεις κανα εξτρα -5 ευρω. Αλλα οπως ειπα τετοιες προσφορες γινονται περισσοτερο στα 3play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θες την TV τοτε ναι, καλυτερα 4net με 29,90 εχεις double play απεριοριστα αστικα/υπεραστικα συν 12 ωρες προς κινητα. (+34,90 τελη φορητοτητας). Αν δεν σου προτεινουν τιποτα καλυτερο απο αυτα τοτε φυγε. Αλλα τσεκαρε το αυτο με τα κινητα γιατι παιζει πολυ, ακομη και double play αν βαλεις εχεις χωρις καμια προσφορα στον οτε εως 20% μειον στο παγιο στο κινητο cosmote(ισχυει εως 30/9) συν αν ζητησεις κανα εξτρα -5 ευρω. Αλλα οπως ειπα τετοιες προσφορες γινονται περισσοτερο στα 3play.

 

Τσαμπέ τα τέλη φορητότητας που πάω forthnet. Θα κοιτάξω και αυτό που λες για τα κινητά, αλλά έχω μιά προσφορά από Vodafone τρομερά καλή με το Vodafone RED1 και σε συνδυασμό με HOL στο σπίτι καθιστά τον ΟΤΕ ανύπαρτκο στα μάτια μου σε ότι προσφορά και να κάνει.

 

Θα με spamάρουν στα τηλέφωνα αυτό το μήνα για τις προσφορές. Δύο γραμμές 21+ χρόνων θα πάρω από τον ΟΤΕ. Μία στη Forthnet, μία στη HOL.

 

 

Θα αποδεκτώ προσφορά από ΟΤΕ αν μου δώσει σε πολύ προνομιακή τιμή VDSL. Τότε θα πω οκ. Μόνο τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδες καμια διαφορά απο το sd της ευρυζωνικής με το sd του δορυφόρου;

 

Έχω και τα δύο.

Το sd της ευρυζωνικής είναι σημαντικά καλύτερο από το sd του δορυφόρου.

Τη ποιότητα του sd sat μπορώ να τη παρομοιάσω με τη ποιότητα του iptv αν αφαιρέσω 25% bandwidth.

Η ποιότητα του hd sat είναι στα όρια του απαγοητευτικού (εκτός α. των ote sport προφανώς λόγω του δυναμικού bandwidth μεταξύ των καναλιών και β. εκτός κάποιων ωρών της ημέρας που πάλι για κάποιο λόγο το bandwidth μοιράζεται πιο δίκαια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και τα δύο.

Το sd της ευρυζωνικής είναι σημαντικά καλύτερο από το sd του δορυφόρου.

Τη ποιότητα του sd sat μπορώ να τη παρομοιάσω με τη ποιότητα του iptv αν αφαιρέσω 25% bandwidth.

Η ποιότητα του hd sat είναι στα όρια του απαγοητευτικού (εκτός α. των ote sport προφανώς λόγω του δυναμικού bandwidth μεταξύ των καναλιών και β. εκτός κάποιων ωρών της ημέρας που πάλι για κάποιο λόγο το bandwidth μοιράζεται πιο δίκαια...)

Ευχαριστώ.

 

Σήμερα συνδέθηκα χρόνος ρεκόρ (Δευτέρα απόγευμα έστειλα τα χαρτιά για φορητότητα και Παρασκευή παρέλαβα όλο τον εξοπλισμό τελικά.

 

Η εικόνα μου φαίνεται πολύ καλή στο ευρυζωνικό . Καθαρή και ζωντανά χρώματα.Βλέπω σε 40άρα full hd.

 

Δευσμέυει 4mbps ακριβως απο το bandwindth οταν είναι ανοιχτό. Οπότε για να είστε άνετοι πρέπει να έχετε 8άρα + adsl. 

 

Ταχύτητα δέκτη γρήγορη στην εναλλαγή καναλιών. Μόνο το πρώτο bootarisma καθυστερεί λίγο.

Θυμάμαι με nova μέσω δορυφόρου πρίν λίγα χρόνια αργούσε αισθητά στην εναλλαγή καναλιών. Ισως ηταν και θέμα αποκωδικοποιητη της nova.

 

Μείον το καλώδιο ethernet που πρέπει να τραβήξεις στο σαλόνιί..

Στο κουτί εχει ενα 3μέτρα αλλά τι να το κάνεις..Θα έπρεπε να βάλουν 10μετρο το λιγότερο μιας και προορίζετα για σαλόνι.

Εναλλακτικά πάς για homeplugs αλλά είναι ασύμφορα μιας και δίνεις λίγα παραπάνω και βάζεις το πιάτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν η αντι-προσφορά που μου κάναν για να παραμείνω στον ΟΤΕ (όπου είμαι 21χρόνια σερί συνδρομητής):


24 economy
24άρι Internet
210 λεπτά (αστικά-υπεραστικά)
30 λεπτά (κινητά)
Δωροεπιταγή από Γερμανό 70ευρώ
5ευρώ σε ένα καρτοκινητό cosmote
5ευρώ σε δεύτερο καρτοκινητό cosmote ή κάτι εκπτώσεις σε cosmote συμβόλαιο που δεν τις θυμάμαι (διάλεξα την έκπτωση στο δεύτερο καρτοκινητό)


Αυτά με 20.90 ευρώ + 1.23 ευρώ η αναγνώριση κλήσης

 

σύνολο 22.13ευρώ/μήνα με 12σύμβαση



Μου δώσαν και το OTE TV στα 10.95ευρώ/μήνα αλλά το πρόγραμμά του μου είναι αδιάφορο και δεν δέχτηκα. Τους είπα όμως αν γίνεται αυτήν την τιμή να την χρησιμοποιήσω στην σύνδεση που έχω σε άλλο χώρο (που έχω ΟΤΕ) και μου είπαν πως πολύ πιθανόν να μπορέσω.



Αποδέχτηκα, και τώρα πάω για ακύρωση σε ένα κατάστημα Forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατα τη γνωμη μου σε οτι αφορα το παγιο του 2play η προσφορα που πηρες ειναι εντελως αναξια λογου σε σχεση με αλλες που διαβασα να παιρνουν αλλοι εδω (ισως επειδη ηθελες βεβαια πολυ "light" πακετο). Απο εκει και περα εφοσον εκρινες οτι σε συμφερει με βαση τα επιπλεον δωρακια δεν μπορω να το κρινω αρνητικα. Εχω καταργησει οτιδηποτε σε cosmote υπηρχε, οποτε τα 5ευρα των κινητων (ελπιζω να εννοεις 5 καθε μηνα και οχι εφαπαξ) θα τα δεχομουν μονο ως δωροεπιταγη (αν και κατι μου λεει οτι θα ετρωγα κι εγω και αρα κι αυτοι κατοπιν ακυρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν η αντι-προσφορά που μου κάναν για να παραμείνω στον ΟΤΕ (όπου είμαι 21χρόνια σερί συνδρομητής):

 

24 economy

24άρι Internet

210 λεπτά (αστικά-υπεραστικά)

30 λεπτά (κινητά)

Δωροεπιταγή από Γερμανό 70ευρώ

5ευρώ σε ένα καρτοκινητό cosmote

5ευρώ σε δεύτερο καρτοκινητό cosmote ή κάτι εκπτώσεις σε cosmote συμβόλαιο που δεν τις θυμάμαι (διάλεξα την έκπτωση στο δεύτερο καρτοκινητό)

 

Αυτά με 20.90 ευρώ + 1.23 ευρώ η αναγνώριση κλήσης

 

Ενδιαφέρουσα προσφορά. 

Το μόνο που με χαλάει με τον ΟΤΕ είναι ότι  μετά το 12μηνο σου ανεβάζουν την τιμή και σε βάζουν πάλι να τρέχεις. 

Θα ήταν ιδανικό να είναι "για πάντα" όπως στην Forthnet.

 

Τα 5ευρα  των καρτοκινητών μπαίνουν κάθε μήνα και μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις στην αγορά προγραμμάτων χρόνου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν ιδανικό να είναι "για πάντα" όπως στην Forthnet.

ΟΤΕ και "για παντα"???? Εδω περσι το καλοκαιρι τσιμπησαν με μια 50ευρη δωροεπιταγη ενα σωρο συμβολαια για το TV με 12μηνες δεσμευσεις και 1-2 μηνες μετα ειπαν "ή πληρωνετε αυξημενη συνδρομη ή σας το κοβουμε"... πού ζουμε ρε παιδια επιτελους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...