Προς το περιεχόμενο

Και επίσημα η παρουσίαση της Apple στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγώ πάντως πιστεύω οτι θα ειναι η σημαντικότερη παρουσίαση της apple από την εποχή του πρώτου iphone . O ανταγωνισμός έχει ανέβει πολύ , άρα είμαστε σε ένα κρίσιμο σημείο στην εξέλιξη των iphone.

 

Σύντομα θα ξέρουμε ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογώ πως δε με ενδιαφέρει το παρόν θέμα εκτός από τον σχολιασμό του. Αυτός είναι όλα τα λεφτά.

 

Και για να κάνω κι εγώ την πλάκα μου θα πω πως 9.9 = 4.7+5.2.

 

Άρα, η δεύτερη συσκευή δεν θα είναι 5,5 ιντσών αλλά 5,2.

(βρε λες να πέσω μέσα; )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε, δε μπορω να αντισταθω, θα τη πω και γω τη σαχλαμαρα μου, ετσι για το καλο της νεας σεζον βρε παιδι...

Εγω λεω λοιπον οτι οσοι περιμενουν να τους παρει τα μυαλα η νεα παρουσιαση,θα μεινουν με τη χαρα.

Τα πραγματα ειναι πλεον προβλεψιμα.

Μεγαλυτερες οθονες, καλυτερες καμερες,λιγο πιο γρηγορος cpu και gpu και ενα ios8 που θα δικαιολογουσε καλυτερα το ονομα του αν ηταν "7.κατι"

 

Οχι πως αυτα ειναι λιγα,για να μη παρεξηγηθω, αλλα δεν ειναι κατι που δεν εχουμε δει.
Τη συγκινηση των πρωτοπωριακων ιδεων του steve, κακα τα ψεματα, εχουμε να τη δουμε απο τοτε...

ipod,iphone,ipad,appstore,itunes,retina οθονες,siri, ηταν για μενα πραγματικα οροσημα και δουλεια για να αντιγραψουν οι αλλοι.

Εκτοτε ομως...

Δυστυχως (η ευτυχως) οι οροι εχουν αντιστραφει...

Το λεγομενο innovation λειπει απο το cupertino και οποιος δε φανατιζεται, το βλεπει ξεκαθαρα, ανεξαρτητως ποια εταιρεια αγαπησαμε περισσοτερο η λιγοτερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε ενα στοιχηματακι αν γουσταρεις τα τηλεφωναμας οτι η apple θα σπασει τα ταμεια και τα ρεκορ πωλησεων.Εισαι????

 

Εγώ λέω να κάνουμε κόντρα με τα μηχανάκια.

 

Ον τοπικ τώρα, νομίζω ότι μία μεγαλύτερη οθόνη και ένας πιο γρήγορος επεξεργαστής δεν είναι κάτι που θα συγκλονίσει τον χώρο της τεχνολογίας, αν και τα επίθετα "magical", "amazing" κτλ θα πάνε σύννεφο.

Πιο ενδιαφέρον θα έχει το iWatch (αν το παρουσιάσουν) καθώς θα είναι ένα εντελώς νέο προϊόν.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όσον αφορά τα τηλέφωνα, μετά την περυσινή πατάτα με το 5c, πιστεύω ότι τα 2 φετινά μοντέλα θα φυσάνε.

Τώρα για το ρολόι, όσα λιγότερα ξέρουμε, τόσο μεγαλύτερη η πιθανότητα για έκληξη.

 

Μην τρελένεστε με τα ρεκόρ κλπ, σαν πρωτοπόρος η Apple έφτιαξε ένα απίθανο hype που έκανε το brand status symbol. Παράγει όμορφα προιόντα, αλλά ανάθεμα αν ο κόσμος που τα αγοράζει τα χρησιμοποιούσε σε όλο τους το εύρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελένεστε με τα ρεκόρ κλπ, σαν πρωτοπόρος η Apple έφτιαξε ένα απίθανο hype που έκανε το brand status symbol. Παράγει όμορφα προιόντα, αλλά ανάθεμα αν ο κόσμος που τα αγοράζει τα χρησιμοποιούσε σε όλο τους το εύρος!

Αν οι χρήστες του iPhone δε χρησιμοποιούν όλες τις δυνατότητες του κλειδωμένου iOs, τότε οι χρήστες του Android με τις παραπάνω δυνατότητες, τί κάνουν;

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι χρήστες του iPhone δε χρησιμοποιούν όλες τις δυνατότητες του κλειδωμένου iOs, τότε οι χρήστες του Android με τις παραπάνω δυνατότητες, τί κάνουν;

 

To θέμα είναι νομίζω ότι χρήστες που χρησιμοποιούν μόνο facebook στο κινητό αγοράζουν συσκευές των 600€+ ευρώ (android, apple ή WP).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε ενα στοιχηματακι αν γουσταρεις τα τηλεφωναμας οτι η apple θα σπασει τα ταμεια και τα ρεκορ πωλησεων.Εισαι????

Εσύ τι ποσοστά παίρνεις ανά πώληση και καίγεσαι τόσο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καινοτομία φέτος σημαίνει iWatch. Έκεί είναι όλο το ενδιαφέρον, εκεί στρέψτε την προσοχή σας. Έκει θα δούμε αν η apple ακόμα το έχει. Στα smartphones προς το παρόν ότι καινοτομία γινόταν, έγινε. Μέχρι να ωριμάσουν τεχνολογίες, όπως των αναδιπλούμενων οθονών, μικρές αλλαγές θα περιμένουμε από εκεί.

 

Για να κρατάει τόσο μυστικό το iWatch η apple, νομίζω πως κάτι καλό ετοιμάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 

 

Ομολογώ πως δε με ενδιαφέρει το παρόν θέμα εκτός από τον σχολιασμό του. Αυτός είναι όλα τα λεφτά.

 

Και για να κάνω κι εγώ την πλάκα μου θα πω πως 9.9 = 4.7+5.2.

 

Άρα, η δεύτερη συσκευή δεν θα είναι 5,5 ιντσών αλλά 5,2.

(βρε λες να πέσω μέσα; )

Το επιβεβαιώνω κι εγώ μιας και αν βάλεις και μια τετραγωνική ρίζα πριν το ολοκλήρωμα της πρόσθεσης + με τη μέθοδο των πιθανοτήτων μου βγάζει το ίδιο αποτέλεσμα!!! :P

 

Αν ένα κινητό της εταιρείας κοστίζει 789 ευρώ, το iΡολόι πόσο θα το κοστολογήσει;;; για να δούμε!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kirileman, on 29 Aug 2014 - 12:34 PM, said:

Αν οι χρήστες του iPhone δε χρησιμοποιούν όλες τις δυνατότητες του κλειδωμένου iOs, τότε οι χρήστες του Android με τις παραπάνω δυνατότητες, τί κάνουν;

Ώπα, ότι κάνει ο καθένας σεβαστό είναι και μπράβο του, απλά ανέφερα τα iphones λόγω του εξωπραγματικού ορίου τιμής που θέτουν κάθε φορά.

 Ένας χρήστης Android μπορεί να ''δικαιολογήσει'' πιο εύκολα μια αγορά των 150-200 ευρώ΄, όσο ''καλά'' και αν τη δουλεύει.

 

To θέμα είναι νομίζω ότι χρήστες που χρησιμοποιούν μόνο facebook στο κινητό αγοράζουν συσκευές των 600€+ ευρώ (android, apple ή WP).

 

Γενικά όμως ισχύει αυτό που είπε ο Palp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τωρα γελαω.....

-βγηκε η επιδοτηση σας.40 €για ανανεωση 18 μηνες 65€για δυο χρονια!!!

-τι μοβο;;;

-και 300€ αν επιξετε iphone 6 kαι πατε στο παγιο με 50€ τον μηνα

-yeahhh αυτο θα κανω

-χεχε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως νομίζω ότι διάλεξαν το Cupertino για την παρουσίαση σαν φόρο τιμής στον Jobs και σηματοδότησης μιας νέας εποχής της Apple (εντελώς εκτός σχεδίων Jobs ) που ανάλογα με την επιτυχία της μπορεί να αλλάξει πάλη τα δεδομένα στο χώρο γενικά. Το έκανε μια φορά αλλα ποτέ δεν ξέρεις, γιατι να μην το ξανακάνει ; .

 

Πάντως αυτή η παρουσίαση μου χάλασε τα σχέδια προς το παρόν, γιατί ήμουν έτοιμος να χτυπήσω το HTC M8 ( η S5; ίσως ). Τώρα αν δεν περάσει η 9 Σεπτεμβρίου δεν με βλέπω να παίρνω τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...