Προς το περιεχόμενο

Προσαρμοσμένο αυτοκόλλητο Ν για νέους οδηγούς


josdel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τους λες ότι νιώθεις νέος.

 

Και είναι αυτό αρκετό?  :huh:

 

 

Βάλε ένα Μ ,νομίζω όλοι δικαιούνται να γνωρίζουν το όνομα που θα σε προσφωνούν προσπερνώντας σε ή κορνάροντας στα φανάρια...

 

Στην Ελλάδα Μ? Και πώς θα ξεχωρίζει από τους άλλους Μ?  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ν να το καταλαβω, εκεινο το "μωρο στο αυτοκινητο" μπορει να μου πει καποιος τι σκατα εξυπηρετει;

 

Υπόθετω να κάνει τον από πίσω να σκεφτεί δυο φορές πριν κάνει επικίνδυνα προσπεράσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόθετω να τον κανει να σκεφτεί δυο φορές πριν κάνει επικίνδυνα προσπεράσματα.

 

Δηλαδη εχω το δικαιωμα να κανω παπαριες οταν ο αλλος εχει μεσα 4 ατομα (ας πουμε 20-30 χρονων), αλλα οταν υπαρχει μωρο, αυτοματα πρεπει να κοψω τις παπαριες; Η ζωη των πρωτων μετραται λιγοτερο απο το μωρο; Αν δεν υπαρχει μωρο, δικαιουμαι να παραβιασω τον κωδικα πανω του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, και "προσοχή ο σκύλος δαγκώνει" να δεις, αυτόματα δεν πρέπει να κάνεις τίποτα. Το τι ακριβώς θα συμβεί επαφίεται στην κρίση σου και στο αν όντως δαγκώνει ο σκύλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εχω το δικαιωμα να κανω παπαριες οταν ο αλλος εχει μεσα 4 ατομα (ας πουμε 20-30 χρονων), αλλα οταν υπαρχει μωρο, αυτοματα πρεπει να κοψω τις παπαριες; Η ζωη των πρωτων μετραται λιγοτερο απο το μωρο; Αν δεν υπαρχει μωρο, δικαιουμαι να παραβιασω τον κωδικα πανω του;

dude.... είναι για τα σωστικά συνεργεία, να ψάξουν πρώτα το μωρό...ffs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εχω το δικαιωμα να κανω παπαριες οταν ο αλλος εχει μεσα 4 ατομα (ας πουμε 20-30 χρονων), αλλα οταν υπαρχει μωρο, αυτοματα πρεπει να κοψω τις παπαριες; Η ζωη των πρωτων μετραται λιγοτερο απο το μωρο; Αν δεν υπαρχει μωρο, δικαιουμαι να παραβιασω τον κωδικα πανω του;

 

Mπορεί να σπάσεις τ' αρχίδια του από πίσω επειδή πας προσεκτικά. Όπως και το Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dude.... είναι για τα σωστικά συνεργεία, να ψάξουν πρώτα το μωρό...ffs

 

Ty, δεν το γνωριζα, και δεν μπορουσα να καταλαβω σε τι βοηθαει στην οδηγηση των γυρω. Δεν πηγαινε το μυαλο μου στο μπορει να χρειαζεται μετα απο ενα μοιραιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εχω το δικαιωμα να κανω παπαριες οταν ο αλλος εχει μεσα 4 ατομα (ας πουμε 20-30 χρονων), αλλα οταν υπαρχει μωρο, αυτοματα πρεπει να κοψω τις παπαριες; Η ζωη των πρωτων μετραται λιγοτερο απο το μωρο; Αν δεν υπαρχει μωρο, δικαιουμαι να παραβιασω τον κωδικα πανω του;

 

Μπορείς πολύ απλά σαν πολιτισμένος άνθρωπος να ΜΗΝ κάνεις παπαριές .

Η παπαριά στην οδήγηση είναι αναγκαία προϋπόθεση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς πολύ απλά σαν πολιτισμένος άνθρωπος να ΜΗΝ κάνεις παπαριές .

Η παπαριά στην οδήγηση είναι αναγκαία προϋπόθεση ;

 

Μα την ιδια σκεψη κανουμε, δε χρειαζεται αυτοκολλητο για να εισαι πολιτισμενος με ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν είστε τόσο ανίκανοι παρακαλείστε να βάλατε και ένα πάνω στον ουρανό του αυτοκινήτου σας ώστε να το βλέπουν και τα αεροπλάνα.;ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα βαλει 5 Ν απο πισω και στο πλαι, σας πληροφορω οτι ποτε δεν ειχα θεμα και ουτε μου κολλαγε κανεις

 

Eγω θα βαλω 17Ν ... θα καταλαβουν, μην ανησυχεις !! B)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το θέμα δεν είναι τι κάνουν σε άλλες χώρες και τι θεωρούμε εμείς σωστό, αλλά το τι ισχύει και πόσοι το γνωρίζουν.

 

Σημασία έχει να υπάρχει και κάποιου είδους λογική πίσω από το ισχύον, έτσι ώστε να μπορείς να αντιληφθείς γιατί ισχύει κάτι, ακόμα κι αν δεν γνωρίζεις ολόκληρο τον ΚΟΚ απέξω.

 

Θεωρώ ότι το να έχει προτεραιότητα ο εισερχόμενος στον κόμβο προσβάλει βάναυσα την αισθητική και τη λογική οποιουδήποτε οδηγού με κοινό νου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είχαν προτεραιότητα δεν θα έμπαιναν ποτέ στον κόμβο καθώς κανείς δεν θα τους άφηνε.

Ενα πράγμα σαν τους πεζούς. Είσαι στη διάβαση και όλοι κάνουν τους τυφλούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...