Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [Xbox One][PS4]


red1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 375
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαχαχα καλά είπαμε όχι κ έτσι.

 

Οπότε θα πάρω το κανονικό παιχνίδι.

 

Ενα μέλος μου είπε να προσέξω μήπως είναι μπαναρισμενο και να μ δώσει το μαιλ για το multiplayer μου είπε. Σωστό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μείον είναι να θες να αλλάξεις δύο τρία παιχνίδια σε μια συνέδρια. Μείον είναι ότι γεμίζεις κουτιά, όταν κάνεις μετακόμιση θα το δεις. Μείον είναι ότι δεν έχεις την βιβλιοθήκη σου για πάντα.

 

Θετικό (πολύ μεγάλο είναι η αλήθεια) ότι μπορείς να το πουλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eε εντάξει ότι γεμίζεις κουτιά είναι λίγο υπερβολικο

 

Δεν θα αγοράσεις και χιλιάδες Παιχνίδια για να σου πιάσουν τόσο χώρο με τα κουτιά τους.

 

Και 10-20 να έχεις σε μία κούτα μικρή και είσαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το φυσικό μέσο το έλεγε... εγώ ξέρω ότι κασέτες από Atari & NES λειτουργούν 30+ χρόνια μετά.

 

Κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί το ίδιο για Steam, PSN, XBL, NNID, Uplay, Origin. Μόνη εξαίρεση το GoG.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αλλάξει γενιά, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι τα δισκάκια θα παίζουν στη νέα γενιά. Τα ψηφιακά πάλι ναι.

 

Δείτε τι γίνεται στο xbox

 

Καμία μα καμία σχέση φίλε μου. Τον έχω διαβάσει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές αυτό τον μύθο. Μην μπερδεύεσαι με τα Android/iOS που από την αρχή είχαν εγγυημένη συμβατότητα λόγω οικοσυστήματος και ποτέ δεν είχαν φυσικό μέσο.

 

Τα ίδια data υπάρχουν και σε δισκάκι και σε ψηφιακό... x86-64 executable το ένα, x86-64 executable το άλλο. Αντίστοιχα όπου x86-64 βάλε ARM, PPC κλπ. Εφόσον το drive διαβάζει τα ίδια δισκάκια, δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Το PS4 μπορεί να διαβάσει τα δισκάκια του PS3 (Blu-Ray είναι όλα)... άλλο αν τα executables του PS3 δεν τρέχουν ούτε με τάμα πουθενά αλλού (ούτε σε high-end PC) κυρίως λόγω της ιδιομορφίας του Cell με τα SPUs.

 

Στο XBOX τι να δούμε; Εκεί κατάφεραν με binary translation/recompilation να κάνουν convert τα executables από PPC σε x86-64 και re-map τα DX API calls (στυλ Wine) από 360 σε One OS. Ισχύει για δισκάκια και ψηφιακά, καμία διαφορά.

 

Το PS4 στην χειρότερη θα μπορούσε να τρέχει τα PS1 games από το PS store... δεν λέω καν για PS3. Βλέπεις λοιπόν ένα φρέσκο παράδειγμα όπου το ψηφιακό μόνο εγγύηση δεν είναι. Α και τα PS2 του store τα ξανααγοράζεις full price (ούτε μια έκπτωση έστω για το migration).

 

Αν εννοείς ότι θα ξηλώσουν το Blu-Ray drive στο PS5, αυτό είναι άλλο θέμα. Θα ακυρώσει μεγάλο μέρος του PS4 BC, μιας και η πλειοψηφία αγοράζει δισκάκια ακόμα και σήμερα (τα ψηφιακά στις κονσόλες είναι max 15-20% των πωλήσεων).

 

Με γειά σου με χαρά σου αν θες να δίνεις €60-70 day 1 για ψηφιακό, αλλά πολλοί δεν το προτιμούμε. Δεν μιλάω ούτε για τιμές χώμα (sales, κλειδάδικα), ούτε για gamesharing.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες όποιος θέλει να κάνει heists, και γενικά να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο με τις μπίζνες μας.

 

AlexL21121988

Όποιος θέλει κάνει add.

 

Απλά πείτε και εσείς τα δικά σας για να ξέρω από που έρχεται το friend request.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Ξερει κανεις αν κανω replay μια ληστεια,αν ξαναπαιρνω τα λεφτα της ληστειας;

Φαντάζομαι αναφέρεσαι στο online;

Τα παίρνεις κανονικα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...