Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Πολυ ωραιο, αλλα αγορασες ενα τοσο ακριβο αμαξι χωρις να το κανεις test drive? 😮

Ευχαριστώ. Δεν υπάρχει ελπίδα για τεστ drive σε τετοια μοντελα στην Ελλάδα, δεν υπάρχει διαθεσιμότητα η εκθεσιακο μοντέλο. Το ιδιο και με την boxter και με την f-type. Καλα την F-type cabrio μπορει και να μην την ειχαν δει ποτέ στην αντιπροσωπεία 😆

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, adi32 είπε

μονο οι Γερμανοι θα μπορουσαν να το κανουν αυτο το εκτρωμα μπροστα

New BMW M440i xDrive 2020.jpg

ειναι πολυ polarizing (love it or hate it) look, αλλα νομίζω το μαύρο χρωμα με το shadowline εξτρα πακετο φέρνει μια ισσοροπια καθώς το grill κανει blend με το αμάξι. Δεν λεω οτι οποιος δεν το γουστάρει θα το γουστάρει αλλα ειναι λιγοτερο polarizing.

Επισης το αμάξι είναι πολυ πιο επιβλητικό και "χαρισματικο" από κοντά, είναι από τα σχεδια που φαίνονται πολυ χειρότερα σε φώτο.

Τέλος αυτο το σχέδιο ειναι πολύ "statement" για την 4 series και την BMW γενικοτερα. Love it or hate it συντομα οτι bmw βλεπεις με μικρό grill θα σου βγαζει κατι obsolete και ατονο, παρόλο που αντικειμενικά τα παλιοτερα σχεδια είναι "καλύτερα" υπο την εννοια οτι ηταν πιο αρεστα σε μεγαλυτερη μεριδα κοινου.

 

30 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Πολυ πιθανον, εχεις δει πολλα να κυκλοφορουνε? :P

οι πωλήσεις πανε πολύ καλα και καλυτερα απο την προηγούμενη 4 series οπως και από την αντίστοιχη σειρα της mercedes. H bmw στο segment ειχε μεγαλύτερη ποσοστιαία αυξηση πωλησεων απο την mercedes επίσης.

There is no bad publicity, ολος ο πλανήτης λυσαξε να μιλάει για τα grill της bmw (κυριως hate φυσικα) αλλα ετσι τα ανταγωνιστικά μοντέλα περασαν στο ντουκου

Τελος με τα shortages στα chip πλεον η παραδοση ειναι 9-12 μηνες και το cabrio μοντελο βγηκε το 21, οποτε σε κανενα 6 μηνο θα αρχισουν να "φαίνονται". 

Α ναι ακομα ενας λογος που το επελεξα, βγηκε το 21 οποτε για 5 χρονια θα είναι καινούριο, και μάλιστα φημολογειται θα ειναι η τελευταία 4 σεριες , λενε το 4 και το 8 θα γινουν merge σε "6"

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alex_000 είπε

ειναι πολυ polarizing (love it or hate it) look, αλλα νομίζω το μαύρο χρωμα με το shadowline εξτρα πακετο φέρνει μια ισσοροπια καθώς το grill κανει blend με το αμάξι. Δεν λεω οτι οποιος δεν το γουστάρει θα το γουστάρει αλλα ειναι λιγοτερο polarizing.

Επισης το αμάξι είναι πολυ πιο επιβλητικό και "χαρισματικο" από κοντά, είναι από τα σχεδια που φαίνονται πολυ χειρότερα σε φώτο.

Τέλος αυτο το σχέδιο ειναι πολύ "statement" για την 4 series και την BMW γενικοτερα. Love it or hate it συντομα οτι bmw βλεπεις με μικρό grill θα σου βγαζει κατι obsolete και ατονο, παρόλο που αντικειμενικά τα παλιοτερα είναι καλύτερα υπο την εννοια οτι ηταν πιο αρεστα σε μεγαλυτερη μεριδα κοινου.

 

οι πωλήσεις πανε πολύ καλα και καλυτερα απο την προηγούμενη 4 series οπως και από την αντίστοιχη σειρα της mercedes. H bmw στο segment ειχε μεγαλύτερη ποσοστιαία αυξηση πωλησεων απο την mercedes επίσης.

There is no bad publicity, ολος ο πλανήτης λυσαξε μα μιλάει για τα grill της bmw (κυριως hate φυσικα) αλλα τα ανταγωνιστικά μοντέλα περασαν στο ντουκου

τελος με τα shortages στα chip πλεον η παραδωση ειναι 9-12 μηνες και το cabrio μοντελο βγηκε το 21

Α ναι ακομα ενας λογος που το επελεξα, για 5 χρονια θα είναι καινούριο, και μάλιστα φημολογειται θα ειναι η τελευταία 4 σεριες , λενε το 4 και το 8 θα γινουν merge σε "6"

 

 

 

 

 

Ναι όπως φαίνεται στη δική σου φώτο δεν κάνει μπαμ. 

Αλλά με άλλη μάσκα πιστεύω θα ήταν σούπερ εντυπωσιακό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως στο black on black κρύβεται αρκετά αυτή η (τουλάχιστον περίεργη) γρίλια και παλεύεται! 

Να πω την αλήθεια θα έπαιρνα contrast οροφή εφόσον ειναι υφασμάτινη (κανένα καφέ ή μπορντώ αν τη βγάζει) αν και πιθανότατα θα είχα παει σε f type εξ αρχής 😂

Καλοτάξιδο όπως και να χει, το  cabrio είναι άλλη φάση ειδικά αν εχεις θερμαινόμενα καθίσματα αλλά επειδή οδηγώ 4θέσιο cabrio συχνά πάρε ανεμοθραύστη για τα πίσω καθίσματα αν δεν τον εχεις ήδη, γυρνάει πολύ σπαστικά ο αέρας μετα απο τα 60-80kmh, καμια σχεση με 2θέσιο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για την συμβουλή, ναι θα παρω τον ανεμοθραυστη.

Η οροφή βγαίνει μονο μαύρο και ενα λιγο περιεργο γκρι που δεν μου αρεσε. Δεν εχει αλλα χρώματα.

Προνοησα για θερμαινομενα καθισματα αλλα και για air scarf (το μικρο "αεροθερμο" πισω απο το λαιμο οδηγου και συνοδηγού). Απο οτι λενε με αυτον τον εξοπλισμό και τον ανεμοθραυστη ολα είναι οκ σε θερμοκρασια απο 5(!) βαθμους και πάνω δεν κρυώνεις. 

Θα τα δω αυτα στην πορεία.

Οσον αφορα το f type cabrio , το κυριο συν ειναι οτι ειναι απο τα ομορφότερα αυτοκινητα που εχω δει, ειναι πολυ σπεσιαλ.

Σε ολα τα αλλα χανει. (Δυσκολια με αταλακτικα & αυτερ σέρβις , πολυ πιο ακριβο στα 125 περίπου με χειροτερο σπεκ 300ps , 5.7 sec 0-100,  αν και πιο μικρο, πολυ λιγοτερο tech, διθεσιο και με ανυπαρκτο πορτ μπαγκαζ μια βαλιτσα καμπινας με τα χιλια ζορια, και μικροτερο badge power )

Βασικα ειχα αποφασίσει να πάρω το f-type, ήμουν πανέτοιμος, ζητησα απο την αντιπροσωπεία προσφορα για το σπεκ που εκανα στο website μου ειπαν θα μου στειλουν προσφορα. Δεν μου εστειλε κανενας τιποτα, ουτε ξαναεπικοινωνησαν μαζι μου και σκεφτηκα σκέψου να πάθει κατι το αμαξι και να τους ψαχνω για εγγύηση, δεν θα βρω κανενα..

Βασικα και με την πορσε εγινε μια παρομοια κατασταση τους κυνηγουσα για να αγορασω αμαξι..και αυτοι αν ειχαν καλυτερη εξυπηρέτηση μαλλον θα ειχα πάρει την boxter (πηγα πριν παω στη jaguar)

Την επόμενη μερα πηγα απο την bmw και ειχαν σε display ενα 420d cabrio ιδιο σπεκ οπως το πήρα εγω μαυρο Μπορντώ σαλόνι οποτε εκανα παραγγελια την επόμενη μερα, αφου τουλάχιστον το ειδα μπροστα μου και μου αρεσε, και με εξυπηρέτησαν εξαιρετικά. 

 

 

Επεξ/σία από alex_000
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alex_000 είπε

Ευχαριστώ για την συμβουλή, ναι θα παρω τον ανεμοθραυστη.

Η οροφή βγαίνει μονο μαύρο και ενα λιγο περιεργο γκρι που δεν μου αρεσε. Δεν εχει αλλα χρώματα.

Προνοησα για θερμαινομενα καθισματα αλλα και για air scarf (το μικρο "αεροθερμο" πισω απο το λαιμο οδηγου και συνοδηγού). Απο οτι λενε με αυτον τον εξοπλισμό και τον ανεμοθραυστη ολα είναι οκ σε θερμοκρασια απο 5(!) βαθμους και πάνω δεν κρυώνεις. 

Ναι δουλεύει πολύ καλά αυτο το πακέτο και προσωπικά το ευχαριστιέμαι περισσότερο ανοιχτο μια καλή χειμωνιάτικη/ανοιξιάτικη μερα παρά καλοκαίρι

Η οροφή μάλλον επεσε θύμα της όλης φάσης που κόβουν τις individual επιλογές οι εταιρίες και γενικώς πολλά απο τα έξτρα πλέον...

Για το υπόλοιπο καταλαβαίνω τι λες, γενικά τελευταίως οι πωλητές έχουν  λίγο περίεργες συμπεριφορές ακομα και σε premium μάρκες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν (αρκετά) χρόνια που έγραψα, είχα το Polo 1.4 του '08, απ'το οποίο έβαλα μόνο... μία ρόδα! :P

Πλέον οδηγώ το T-ROC 1.0 του '18, το οποίο ΠΑΛΙ δε θα δείξω ολόκληρο! Χαχα!

Οι φώτο είναι από πλύσιμο & (σπιτικό) κέρωμα. Not bad για τρίψιμο με πανί:

IMG_0074.jpeg.f37316be785d51a54d2db59affae877a.jpeg

IMG_0073.jpeg.02150a2c95b11dd6a7dd5888e54f4517.jpeg

Τέλος, εδώ βλέπουμε το (πεντακάθαρο! :P) μηχανοστάσιο, την ώρα του service, με αφαιρεμένο το φιλτροκούτι της εισαγωγής. Το εργαλείο που βλέπουμε είναι αυτό με το οποίο "τραβάμε" έξω τους πολλαπλασιαστές σε MQB:

IMG_0075.jpeg.49ede07fcf55207d27a6536fbebb3a09.jpeg

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, margaritagr είπε

@alex_000 Καλορίζικη φίλος, υπέροχο κομμάτι !! 
Μακαρι να ταν εδώ ο Φώτης, θα τα λέγατε ωραία. Είχε μια κούκλα cayman εκείνος μαύρη. 

Ευχαριστώ Μαργαρίτα. Ξέρω, να σου πω την αλήθεια αυτός ειναι ο λόγος που δεν μπαίνω πολυ πλεον 😞

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...