Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, jimmysss! είπε

Οποτε δεν αλλαζει και τπτ... Λαδια εκαιγε.. λαδια θα καιει :P :P 

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ... Απ' το κακό στο χειρότερο...

Όμως το RX 8 πρέπει να το αντιμετωπίζουμε σαν αυτοκίνητο επιδόσεων γτ τέτοιο είναι. Δυστυχώς ούτε οικονομικό είναι ,ούτε καθημερινό. Μακάρι να ήταν γτ είναι από τα πιο όμορφα αυτοκίνητα που μπορείς να βρείς....

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bill999r είπε

Αυτό σκέφτομαι κ εγώ... Απ' το κακό στο χειρότερο...

Όμως το RX 8 πρέπει να το αντιμετωπίζουμε σαν αυτοκίνητο επιδόσεων γτ τέτοιο είναι. Δυστυχώς ούτε οικονομικό είναι ,ούτε καθημερινό. Μακάρι να ήταν γτ είναι από τα πιο όμορφα αυτοκίνητα που μπορείς να βρείς....

Μονο το κακο μοτερ το περιοριζει δυστυχως. Που ζηταει σαν επιδοσεων αλλα επιδοσεις δε δινει.

Οταν βρισκεις με 5-6000Ε μοντελα πενα και απλα χαμηλη συμπιεστη στο wankel, τον πετας και εχεις ενα επιδοσεων με ωραιο στησιμο και αξιοπιστια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Dantε είπε

Μονο το κακο μοτερ το περιοριζει δυστυχως. Που ζηταει σαν επιδοσεων αλλα επιδοσεις δε δινει.

Οταν βρισκεις με 5-6000Ε μοντελα πενα και απλα χαμηλη συμπιεστη στο wankel, τον πετας και εχεις ενα επιδοσεων με ωραιο στησιμο και αξιοπιστια.

Δεν αλλάζει η γεωμετρία του όμως με την αλλαγή του κινητήρα; Γτ όλοι αυτό έλεγαν ότι γίνεται όταν αλλάζει ο κινητήρας. Κ το συγκεκριμένο αμάξι είναι από τα πιο καλοφτιαγμένα αυτοκίνητα με κατανομή 50-50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, bill999r είπε

Δεν αλλάζει η γεωμετρία του όμως με την αλλαγή του κινητήρα; Γτ όλοι αυτό έλεγαν ότι γίνεται όταν αλλάζει ο κινητήρας. Κ το συγκεκριμένο αμάξι είναι από τα πιο καλοφτιαγμένα αυτοκίνητα με κατανομή 50-50

Ναι τεχνικα αλλαζει η κατανομη βαρους.

Το RX-8 εχει 50-50. Αλλα μονο αν βαλεις πραγματικα πολυ βαρυ μοτερ ,οπως καποιοι που κοτσαρουν 6 κυλινδρα LS1 κτλ ,δημιουργεις πραγματικα προβλημα. Αν βαλεις κατι πιο νορμαλ και ειδικα αν εχει αλουμινενιο μπλοκ ,οπως εχει κανει ενας γνωστος μου με SR20DET, τοτε ειναι αμελητεα η διαφορα. Και αν παει 51-49, αναθεμα ποιος θα καταλαβει τη διαφορα. 

Μετα παμε να δουμε και την κατανομη αν ειναι υπερβαρος ο οδηγος 😛

Στη τελικη βαζεις και ενα sub και λυθηκε το θεμα 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ καταρχάς για τις ευχές. :) 

Τις ιδιοτροπίες τις ήξερα και για την κατανάλωση, και για το λάδι κτλ απλά δεν την περίμενα τόσο μα τόσο υψηλή. Και εξάλλου ήθελα να το έχω κάπως καθημερινό και εκεί πραγματικά δεν παλευόταν. Εκτός πόλης είχα δει και 10.5-11λτ αλλά με παρά πολύ ελαφρύ γκάζι (πράγμα ακατάλληλο και για το μοτέρ αλλά και για το αμάξι γενικώς) ενώ υπό κανονικές συνθήκες μικτά έπαιζε στα 13-14λτ. Μιλάω φυσικά για το «μικρό» με τα 192 άλογα. 

Το Α6 ευτυχώς έχει αέριο ναι. Με περίπου 30-31€ που φουλάρει, βγάζει 300-320χλμ. 

Επεξ/σία από AlienTechGR
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ας ποσταρω και το νο2 ιχ:

συμπληρωσαμε ενα χρονο μαζι. Τη συντηρηση τη κανω εγω προσωπικα (ανετα πλεον ανοιγω συνεργειο) εκτος απο καποια που ειτε δεν εχω εργαλεια ειτε που οποσδηποτε θελουν αναβατοριο. Το γραφω αυτο οχι για να το παιξω ειδικος αλλα επειδη τη Τριτη περασε ελεγχο εδω με 0 προβλημα (αψογο)!

 

Τα λαστιχα hankook 4 εποχων που εβαλα πριν ενα μηνα τα σπανε (σε απιστευτες τιμες)!

 

xss.jpg

20230219_114836.jpg

sd.jpg

Επεξ/σία από vamvakoolas
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε να βαλω και το καθημερινό μετά από επισκευή ένα πλύσιμο το αξιζει..

και το μικρo chr 2.0l gr sport black edition καινούργιο 2μηνων. inbound3872911732765342991.jpg.20119ecb574bf76d37e1ed703da2ff4c.jpginbound2134675598214077307.jpg.d94a175c56c33cddeaa553292f5aa68e.jpg

Επεξ/σία από andreas-d
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Μερακλής! Kudos!!

Cheers, έχω  soft spot στα κλασσικά οχήματα και ιδιαίτερα στα ιταλικά αλλά τη συγκεκριμένη spider την αγαπάω λίγο παραπάνω και ας μην είναι η καλύτερη απ όσα έχω. Την αγορασα φοιτητής το 96 από τους γονείς μιας Ιταλίδας συμφοιτητριας που είχαν έρθει οδικώς να την επισκεφτούν αλλά δεν την πάλευαν να επιστρέψουν και την αγόρασα στο κόστος 2 αεροπορικών εισιτηρίων. Έκτοτε έχει κάνει 4 φορές Ελλάδα Αγγλία και έχει τραβήξει τα πάνδεινα αλλά εξακολουθεί να μου βγάζει γούστα . 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Morosana είπε

Ούτε ηλεκτρικά, ούτε οθόνες....

 

D1E529FE-ED5E-48BA-9862-B5B2584F1937.jpeg.f3a48d177527b67443b1624e055644d8.jpegν319B0ACA-42A2-43C3-8542-A40A0F347D57.jpeg.68b595ed8ffc06d8883fe4503aea1b63.jpeg

100.000€ ηλεκτρική μαλ@κία να παρκάρει δίπλα σου κανένας δεν θα τις δώσει σημασία.

Πανέμορφη κούκλα.

Μπράβο σου.

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, liakinen είπε

100.000€ ηλεκτρική μαλ@κία να παρκάρει δίπλα σου κανένας δεν θα τις δώσει σημασία.

Πανέμορφη κούκλα.

Μπράβο σου.

Όλα έχουν το κοινό και τον σκοπό τους. Και έχεις έχουμε ηλεκτρικό στην οικογένεια και έχει και αυτό την ευκολία του ειδικά από τη στιγμή που έχω δωρεάν φόρτιση στο γραφείο. Απλά το ένα είναι ένα εργαλείο και οι γριές είναι παιχνίδι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Morosana είπε

Όλα έχουν το κοινό και τον σκοπό τους. Και έχεις έχουμε ηλεκτρικό στην οικογένεια και έχει και αυτό την ευκολία του ειδικά από τη στιγμή που έχω δωρεάν φόρτιση στο γραφείο. Απλά το ένα είναι ένα εργαλείο και οι γριές είναι παιχνίδι 

Η Alfa τραβάει βλέμματα για την ομορφιά της, την ιστορία - μύθο της, της απόλαυση του ήχου της και της οδήγησης της.

Τα άλλα είναι απλά εργαλεία δουλειάς - εξυπηρέτησης, άψυχες λαμαρίνες, αυτοκίνητα του "κιλού".

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...