Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, mak3don είπε

Το παρέλαβα σήμερα και δηλώνω γοητευμένος   

Στις 7/10/2023 στις 11:18 ΜΜ, mak3don είπε

Hyundai Tuscon N Line 

Καλορίζικο και καλοτάξιδο!  Με ποια έκδοση κινητήρα είναι;  

Με ειδική παραγγελιά έγινε; Γιατί εδώ στην Ελλάδα δεν κυκλοφόρησαν επίσημα τα N Line από ότι έχω δει στους καταλόγους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, NovaLacertae είπε

Καλορίζικο και καλοτάξιδο!  Με ποια έκδοση κινητήρα είναι;  

Με ειδική παραγγελιά έγινε; Γιατί εδώ στην Ελλάδα δεν κυκλοφόρησαν επίσημα τα N Line από ότι έχω δει στους καταλόγους

1.6 mild hybrid 48v 179ps και έχει το 7 ταχυτο κιβώτιο διπλού συμπλέκτη.. από την Γερμανία το πήρα και το είχαν στην αντιπροσωπεία έτοιμο για πώληση

Φαντάζομαι η διαφορές είναι με το κανονικό 1.6 48v 179ps είναι αμελητέες η ζάντα είναι σίγουρα αποκλειστικότητα του n Line τα σήματα στο τιμόνι στα προκεφαλα στα πατάκια και στο ταμπλό στην μεριά του συνοδηγού κάτι κόκκινες λεπτομέρειες κατά τα άλλα είναι ίδιο με το απλό μοντέλο 

Επίσης μου έκανε εντύπωση ότι έχει φίλτρο μικροδωματιδιων όπως τα Diesel αλλά δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί. Είναι άραγε η ίδια αρχή με το πετρέλαιο? Θα γεμίζει το φίλτρο και μετά θα κάνει αναγέννηση? Για να δούμε 

Επεξ/σία από mak3don
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλοριζικο, εχω το απλο εδω και ενα μηνα (14 μηνες παραδοση) το αμαξι ειναι απολαυση απο καθε αποψη.

Για το N-Line δε το συζηταμε πανεμορφο καλα χιλιομετρα

Επεξ/σία από Keosen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, mak3don said:

1.6 mild hybrid 48v 179ps και έχει το 7 ταχυτο κιβώτιο διπλού συμπλέκτη.. από την Γερμανία το πήρα και το είχαν στην αντιπροσωπεία έτοιμο για πώληση

Φαντάζομαι η διαφορές είναι με το κανονικό 1.6 48v 179ps είναι αμελητέες η ζάντα είναι σίγουρα αποκλειστικότητα του n Line τα σήματα στο τιμόνι στα προκεφαλα στα πατάκια και στο ταμπλό στην μεριά του συνοδηγού κάτι κόκκινες λεπτομέρειες κατά τα άλλα είναι ίδιο με το απλό μοντέλο 

Επίσης μου έκανε εντύπωση ότι έχει φίλτρο μικροδωματιδιων όπως τα Diesel αλλά δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί. Είναι άραγε η ίδια αρχή με το πετρέλαιο? Θα γεμίζει το φίλτρο και μετά θα κάνει αναγέννηση? Για να δούμε 

Αληθεια οι τιμες πλεον στη Γερμανια συνεχιζουν να ειναι πιο τσιμπημενες απο Ελλαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mak3don είπε

 

Επίσης μου έκανε εντύπωση ότι έχει φίλτρο μικροδωματιδιων όπως τα Diesel αλλά δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί. Είναι άραγε η ίδια αρχή με το πετρέλαιο? Θα γεμίζει το φίλτρο και μετά θα κάνει αναγέννηση? Για να δούμε 

Καλοτάξιδο αρχικά!!!

το φίλτρο λειτουργεί οπώς στα ντίζελ...απλά επειδή το βενζίνη αναπτύσει πιο μεγάλες θερμοκρασίες ευκολότερα από τα ντίζελ και κάνει πιο άμεσα τις αναγεννήσεις, δεν θα έχεις ουσιαστικά κανένα θέμα.

Βέβαια καλό είναι μια φορά στο τόσο να βγαίνει σε ανοιχτό δρόμο το αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jimmysss! είπε

Αληθεια οι τιμες πλεον στη Γερμανια συνεχιζουν να ειναι πιο τσιμπημενες απο Ελλαδα;

Νομίζω πως ναι είναι ποιο ακριβές

 

3 ώρες πριν, Keosen είπε

Καλοριζικο, εχω το απλο εδω και ενα μηνα (14 μηνες παραδοση) το αμαξι ειναι απολαυση απο καθε αποψη.

Για το N-Line δε το συζηταμε πανεμορφο καλα χιλιομετρα

Ευχαριστώ.

Ξέχασα να γράψω πως είναι και τετρακίνητο. Όταν το πήρα είχε 15 χιλιόμετρα στο οδόμετρο και σήμερα έχει 50 οπότε δεν πρόλαβα να σχηματίσω γνώμη όμως κατάλαβα πως οι αναρτήσεις είναι αρκετά σκληρές, έχει και 19αρα ζάντα όμως που μπορεί να παίζει ρόλο

Όμως το ACC που δοκίμασα λίγο σε συνδυασμό με την διατήρηση λωρίδας είναι πολύ ωραίο πιστεύω θα κάνει τα μεγάλα ταξίδια ποιο εύκολα

Το Golf είχε απλο CC και ήθελε συνέχεια να ελέγχεις πίσω την κίνηση όταν πλησιαζες αυτοκίνητο για να βγεις για προσπέραση η να πατήσεις Φρένο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mak3don είπε

Νομίζω πως ναι είναι ποιο ακριβές

 

Ευχαριστώ.

Ξέχασα να γράψω πως είναι και τετρακίνητο. Όταν το πήρα είχε 15 χιλιόμετρα στο οδόμετρο και σήμερα έχει 50 οπότε δεν πρόλαβα να σχηματίσω γνώμη όμως κατάλαβα πως οι αναρτήσεις είναι αρκετά σκληρές, έχει και 19αρα ζάντα όμως που μπορεί να παίζει ρόλο

Όμως το ACC που δοκίμασα λίγο σε συνδυασμό με την διατήρηση λωρίδας είναι πολύ ωραίο πιστεύω θα κάνει τα μεγάλα ταξίδια ποιο εύκολα

Το Golf είχε απλο CC και ήθελε συνέχεια να ελέγχεις πίσω την κίνηση όταν πλησιαζες αυτοκίνητο για να βγεις για προσπέραση η να πατήσεις Φρένο 

Το ACC ειναι super, η διατηρηση λωριδας ειναι λιγο scary στην αρχη, ειδικα οπου υπαρχει καθαρη διαγραμμηση θα το διαπιστωσεις πως παει/στριβει μονο του.

Επισης το Sport Mode ειναι απιστευτο, ακομα κα ιστην δικια μου εκδοση με τα 150HP φανταζομαι στην δικια σου + οτι ειναι αυτοματα θα παει τρενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και μιας που βρεθήκαμε κάποιοι συμφορουμίτες με το ίδιο μοντέλο ας ανεβάσω και εγώ μερικές φωτό από το δικό μου :D   είναι η έκδοση:  HYUNDAI TUCSON / Premium 1.6T MHEV 180hp 7-DCT 48V 4X4  (το παρέλαβα τον Ιούνιο) 

v-atu20230610(0)_-17-12.jpg.e396a4b29967a80874f103910c761277.jpg

v-atu20230610(2)-20-10.jpg.769e27b6035ef91aa6b4f962ee89fa11.jpg

z-atu-20230610(1)17-7.jpg.a91b19eca8b188fb739f3d771d34b4bf.jpg

tuc.1-1-int-20231018_212212.jpg.cd308436996ebc7e13cb2b7b97a23251.jpg

y-20231004_3-08-.jpg.c79745b8e927cdb05e6a29ef5ecd62a0.jpg

y-20231004_4-08-.jpg.998a509c31cd3cf478f4531ad733db12.jpg

 

Επεξ/σία από NovaLacertae
  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το δικό μου πρόλαβα και το σακατεψα πάντως.. έκλεισε η γκαραζοπορτα πάνω στο αυτοκίνητο

Απολογισμός μια καλή λακούβα στην οροφή και γρατζουνιά στην δεξιά ράγα οροφής. Πήρε και ο δεξιός καθρέφτης λίγο μην ρωτάτε πως 

Περαστικά μου ούτε 200 χιλιόμετρα δεν γράφει το κοντέρ 

Επεξ/σία από mak3don
  • Sad 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, mak3don said:

Εγώ το δικό μου πρόλαβα και το σακατεψα πάντως.. έκλεισε η γκαραζοπορτα πάνω στο αυτοκίνητο

Απολογισμός μια καλή λακούβα στην οροφή και γρατζουνιά στην δεξιά ράγα οροφής. Πήρε και ο δεξιός καθρέφτης λίγο μην ρωτάτε πως 

Περαστικά μου ούτε 200 χιλιόμετρα δεν γράφει το κοντέρ 

Τι εννοείς έκλεισε η γκαραζόπορτα πανω στο αυτοκίνητο; Για να κλείσει η γκαραζόπορτα θέλει εντολή απο το τηλεκοντρόλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, giwrgos555 είπε

Τι εννοείς έκλεισε η γκαραζόπορτα πανω στο αυτοκίνητο; Για να κλείσει η γκαραζόπορτα θέλει εντολή απο το τηλεκοντρόλ...

Έκλεισε πριν προλάβει να μπει το αυτοκίνητο. Μήν το ψάχνεις πως έγινε ήταν μια σειρά από λάθη που έγιναν για να βγει το αποτέλεσμα πού βγήκε.. ακριβή ζημιά ειδικά η ράγα για να αλλάξει θέλει αρκετή δουλειά και η οροφή για να γίνει σωστή δουλειά θέλει όλη βάψιμο. Μίλησα με φίλο πρώην λαμαρίνα-βαφεα πού πλέον δουλεύει σε ασφάλειες αυτοκινήτου και μου είπε πως η ράγα δεν βάφεται γιατί έχει μια στρώση πάνω σαν λάστιχο και θέλει αλλαγή. Φαντάσου μόνο ο καθρέφτης είναι ένα 400ρι μόνο το ανταλλακτικό χωρίς εργασία

Μου είπε όλη η ζημιά μπορεί και 2 χιλιάδες ευρώ για να γίνει η επισκευή με τίς προδιαγραφές του κατασκευαστή

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, mak3don είπε

Έκλεισε πριν προλάβει να μπει το αυτοκίνητο. Μήν το ψάχνεις πως έγινε ήταν μια σειρά από λάθη που έγιναν για να βγει το αποτέλεσμα πού βγήκε.. ακριβή ζημιά ειδικά η ράγα για να αλλάξει θέλει αρκετή δουλειά και η οροφή για να γίνει σωστή δουλειά θέλει όλη βάψιμο. Μίλησα με φίλο πρώην λαμαρίνα-βαφεα πού πλέον δουλεύει σε ασφάλειες αυτοκινήτου και μου είπε πως η ράγα δεν βάφεται γιατί έχει μια στρώση πάνω σαν λάστιχο και θέλει αλλαγή. Φαντάσου μόνο ο καθρέφτης είναι ένα 400ρι μόνο το ανταλλακτικό χωρίς εργασία

Μου είπε όλη η ζημιά μπορεί και 2 χιλιάδες ευρώ για να γίνει η επισκευή με τίς προδιαγραφές του κατασκευαστή

Μυρίζομαι κακή συννενόηση με τρίτον που σου άνοιξε το γκαράζ χωρίς να βλεπει; Κρίμα. Οχι πως εχει και πολυ σημασια, αλλα στειλε μια φωτο να εχουμε εικονα. Αυτα ειναι τα χειρτερα λαθη, την εχω πατησει και γω και ξερω. Σε τρωει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...