Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Spartan εαν εχεις project cars τοτε πήγαινε menu , camera , chase camera -> 65

 

βαλε την εξωτερικη καμερα, maxare το game και εμπα να παιξεις.

 

 

 

 

p_CARS64_2014_12_29_09_52_37_11.jpg

p_CARS64_2014_12_29_10_11_18_51.jpg

p_CARS64_2014_12_29_10_11_53_32.jpg

p_CARS64_2014_12_29_10_15_52_68.jpg

p_CARS64_2014_12_29_10_26_55_19.jpg

p_CARS64_2014_12_29_10_38_29_77.jpg

p_CARS64_2014_12_29_10_39_29_16.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_56_34_79.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_57_16_25.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_58_23_19.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_51_21_79.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_40_46_04.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_44_33_55.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_45_03_45.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_28_17_24.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_28_47_21.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_29_08_03.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_31_54_28.jpg

p_CARS_2014_12_28_18_32_36_34.jpg

p_CARSGld_2014_12_28_18_21_58_41.jpg

 

 

 

Το project cars στο pc δεν ακουμπιεται απο ενα arcade 30 fps drive club με AF στα ταρταρα με θολουρες.

 

Με αυτο το arcedaki βαλατε ψηλα τον πήχη και οταν θα δειτε GT που θα ειναι οπτικα αρκετα κατω θα σας ερθει απογοήτευση.

Επεξ/σία από hitman69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 884
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το project cars στο pc δεν ακουμπιεται απο ενα arcade 30 fps drive club.

 

Με αυτο το arcedaki βαλατε ψηλα τον πήχη και οταν θα δειτε GT που θα ειναι οπτικα αρκετα κατω θα σας ερθει απογοήτευση.

Τις φωτο τις εβαλες για καλο?

 

Στα γραφικα ειναι μια κλαση πανω το driveclub.Οχι μονο στα εφε βροχης και αυτοκινητα, αλλα και στο περιβαλλον.

Απορω πως δεν το βλεπεις.

http://giant.gfycat.com/ExcellentAnguishedBluegill.gif

 

Το GT θα ειναι καλυτερο και απο τα 2 οπτικα. ;)

Kρατα το ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μα τι πράγμα είναι αυτό να κάνει κάποιος τόσο σύγκριση με ένα παιχνίδι που οπτικά είναι απίστευτο, και για άλλη μια φορά σε σύγκριση με το pc. Και εγώ ήμουν pc gamer αλλά δεν έκανα έτσι, και γίνεται σύγκριση πάλι ανούσια. Αφού όλοι γουστάρουν με το driveclub έστω οπτικά γιατί να μας την σπάσει κάποιος εκεί με το ζόρι δεν το καταλαβαίνω.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι πράγμα είναι αυτό να κάνει κάποιος τόσο σύγκριση με ένα παιχνίδι που οπτικά είναι απίστευτο, και για άλλη μια φορά σε σύγκριση με το pc. Και εγώ ήμουν pc gamer αλλά δεν έκανα έτσι, και γίνεται σύγκριση πάλι ανούσια. Αφού όλοι γουστάρουν με το driveclub έστω οπτικά γιατί να μας την σπάσει κάποιος εκεί με το ζόρι δεν το καταλαβαίνω.

Και γι' αυτό παρότι έχω ένα αρκετά δυνατό σύστημα, και μπορώ να παίξω σχεδόν τα πάντα maxed και τις περισσότερες φορες downsampled, δεν μπορώ να ταυτιστώ με τον ορο "PC gamer". Αυτός ο υποτιμητικός τόνος που οτιδήποτε δεν είναι στο PC είναι κατώτερο είναι απλά αστείος.

 

Το πιο αστείο της όλης υπόθεσης όμως; Το moderation team, τους πειράζουν οι πολλές εικόνες αλλα το αδυσώπητο, off-topic trolling όχι.

 

1410394455138

 

Εγώ προτείνω να βάλετε σε spoiler τους κανόνες του forum μιας και δεν τους διαβάζετε anyway *wink

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μια μάλλον χαζή ερώτηση. Εγώ κρατιέμαι αυτές τις μέρες να μην το πάρω μπας και είναι στον δεύτερο κύκλο των προσφορών. Αν όμως το πάρω τελικά, σαν συνδρομητής της plus υπηρεσίας, το driveclub που είναι στα 40 ευρώ και λειτουργεί σαν upgrade είναι το full πακέτο? Τέλος εφόσον δεν έχουν βγάλει ακόμα την free έκδοση του driveclub, η έκδοση του upgrade λειτουργεί κανονικά ή θα λειτουργεί όταν κυκλοφορήσει στο ps plus  η free έκδοση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ακόμα η έκδοση αυτή; Νομίζω πως ήταν για περιορισμένο χρονικό διάστημα διαθέσιμη, σε φάση, ένα μήνα ή κάπου τόσο. 

 

Εγώ μπαίνω κατά καιρούς σε πειρασμό με κάτι σχόλια ότι είναι ένα νέο PGR πλέον, μετά τα patches, αλλά με τόσο διχασμένη κοινή γνώμη δεν το ρισκάρω. Είμαι περίεργος να δω αν θα βγάλουν τελικά ποτέ εκείνο το Plus demo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια μάλλον χαζή ερώτηση. Εγώ κρατιέμαι αυτές τις μέρες να μην το πάρω μπας και είναι στον δεύτερο κύκλο των προσφορών. Αν όμως το πάρω τελικά, σαν συνδρομητής της plus υπηρεσίας, το driveclub που είναι στα 40 ευρώ και λειτουργεί σαν upgrade είναι το full πακέτο? Τέλος εφόσον δεν έχουν βγάλει ακόμα την free έκδοση του driveclub, η έκδοση του upgrade λειτουργεί κανονικά ή θα λειτουργεί όταν κυκλοφορήσει στο ps plus  η free έκδοση?

Εγώ την PS+ update έκδοση αγόρασα και δουλεύει κανονικότατα. Τώρα άμα αξίζει, καλύτερα να το νοικιάσετε και να δείτε άμα σας αρέσει ή όχι.

 

Επεξ/σία από Spartan117
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ 20 χρόνια pc gamer βαρέθηκα τη ζωή μου κάθε χρόνο να κάνω αναβάθμιση και να πάιζω με ρεύματα και υδροψύξεις και timings.Και μην πει κανείς ότι με ένα γαμάτο σύστημα τη βγάζεις 3-4 χρόνια γιατί είναι μέγα ψέμμα.

Απο τότε που το γύρισα στις κονσόλες (έχω και τις δύο) βρήκα την υγειά μου,μπαίνω και παίζω τέλος.Ούτε ρίξε την ανάλύση ούτε τίποτα.Ξέρω ότι τα παιχνίδια είναι γραμμένα για να παίζουν στις κονσόλες βγάζοντας το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.Ποτέ ξανα pc για μένα.Παρεπιπτόντως το driveclub είναι εθιστικότατο και πανέμορφο.Τα online challenges είναι όλα τα λεφτά.Τώρα αν τα παιχνίδια τρέχουν στα 45 frames και όχι στα 60 βασικά δεν με πολυαπασχολεί.Στα μάτια μου τουλάχιστον αν το παιχνίδι είναι όμορφο είναι όμορφο δεν χρειάζεται να δυιλίζουμε τον κώνωπα.Και κάτι τελευταίο.Τα παιχνίδια για τις κονσόλες οι developers τα γράφουν για συγκεκριμένα specs με αποτέλεσμα τις περίσσότερες φορές το αποτέλεσμα να είναι σχεδόν άρτιο απο πλευράς γραφικών.Στο pc τα ίδια παιχνίδια γράφονται λίγο στον "αέρα" λόγω αχανών specs.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ακόμα η έκδοση αυτή; Νομίζω πως ήταν για περιορισμένο χρονικό διάστημα διαθέσιμη, σε φάση, ένα μήνα ή κάπου τόσο. 

 

Εγώ μπαίνω κατά καιρούς σε πειρασμό με κάτι σχόλια ότι είναι ένα νέο PGR πλέον, μετά τα patches, αλλά με τόσο διχασμένη κοινή γνώμη δεν το ρισκάρω. Είμαι περίεργος να δω αν θα βγάλουν τελικά ποτέ εκείνο το Plus demo...

Νick, σε καμία περίπτωση αδερφέ μου, αμα περιμένεις "τύπου PGR" gameplay θα απογοητευτείς IMO, κοινώς, δεν είναι racing όπου πλησιάζεις στροφή, πατάς φρενάκι και στους κάπακους πλακώνεις και το χειρόφρενο με 180Km/h και την παιρνεις άψογα (PGR φάση).

Τα αμάξια είναι βαριά και το όλο θέμα της οδήγησης απέχει ΠΑΡΑ πολύ απο το μοντέλο του PGR, το DC είναι πιο πολύ simcade σε σχέση με το PGR πάντα...

 

Προσωπικά, εμένα δεν μου άρεσε το σύστημα drifting καθώς και το όλο feeling της οδήγησης του DC - γούστα είναι αυτά και στην τελική δεν είμαι καια κανας' μέγας οπαδός των racing οπότε... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα πάλι δεν μου αρέσει το σύστημα οδήγησης σε μερικά αμάξια, πχ Hennessey Venom GT, απλά δεν το μπορώ το αμάξι και τα 2 tour time trial challenges που έχει είναι απλά εκνευριστικά. Το Zonda R και η McLaren P1 από την άλλη είναι το ακριβώς αντίθετο για εμενα.

 

Πιστεύω είναι και το τι αμάξι θα οδηγήσεις, αν μείνεις στα αρχικά μέχρι τα 5-10 lvl είναι λογικό να απογοητευτείς, προτείνω να κάνετε join κανένα μεγάλο club για να ξεκλειδώσετε την Zonda R.

 

Εμένα προσωπικά μου αρέσουν (χωρίς να τα έχω οδηγήσει ολα): Bac Mono, McLaren P1, McLaren F1 LM, McLaren 12C, Zonda R, Huayra, Ferrari California, Ferrari 458 speciale, Ferrari 599 GTO, Ferrari F12 Berlinetta, RUF CTR3 Clubsport.

 

Με την M5 και το Hennessey Venom GT να είναι τα μονα που μου έσπασαν τα νεύρα στην οδήγηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νick, σε καμία περίπτωση αδερφέ μου, αμα περιμένεις "τύπου PGR" gameplay θα απογοητευτείς IMO, κοινώς, δεν είναι racing όπου πλησιάζεις στροφή, πατάς φρενάκι και στους κάπακους πλακώνεις και το χειρόφρενο με 180Km/h και την παιρνεις άψογα (PGR φάση).

Τα αμάξια είναι βαριά και το όλο θέμα της οδήγησης απέχει ΠΑΡΑ πολύ απο το μοντέλο του PGR, το DC είναι πιο πολύ simcade σε σχέση με το PGR πάντα...

 

Προσωπικά, εμένα δεν μου άρεσε το σύστημα drifting καθώς και το όλο feeling της οδήγησης του DC - γούστα είναι αυτά και στην τελική δεν είμαι καια κανας' μέγας οπαδός των racing οπότε... ;)

Αν απλώς είναι πιο βαρύ ή "ρεαλιστικό" από το PGR δεν είναι απαραίτητα κακό. 

 

Αυτό είναι το θέμα, γμτ, με τα racing games, αν δεν το παίξεις εσύ ο ίδιος δε γίνεται να σου μεταδώσει κανείς το πώς παίζει ούτε μπορείς να είσαι σίγουρος αν θα σου αρέσει. Και παίζει ρόλο και η κάμερα με την οποία παίζει ο καθένας για την αίσθηση που θα του δώσει, όπως και το αμάξι. Αργκ! Αντε, ρε Σώνει, σώσε μας και δώσε αυτό το Plus demo επιτέλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Λοιπόν το πήρα και εγώ με την έκδοση plus, αλλά ακόμα περιμένω να κατέβουν αρκετές πίστες και αμάξια. Όσο έχω παίξει μέχρι στιγμής μου αρέσει και μου αρέσει και ο χειρισμός του. Επίσης με τσιτώνει όταν βλέπω χρόνους από φίλους κτλ και ξανά παίζω την πίστα χωρίς να βαριέμαι. Στα γραφικά δεν αναφέρομαι γιατί με τόσο ανάλυση που έχουμε κάνει δεν μου έκανε τρελή εντύπωση γιατί ήταν κάτι που περίμενα. Το όνομα μου είναι Dudaros, όποιος έχει κάποιο club κτλ να κάνουμε ομάδα, αν και ακόμα δεν έχω δει πως δουλεύει αυτό το σύστημα και τι κερδίζεις. 

 Τέλος σκέφτομαι πόσο κακομαθημένα είναι τα παιδιά σήμερα, που ξεκινάνε τα πρώτα τους games με τέτοια γραφικά :P

 Κάνω ένα edit γιατί μετά από μερικές ώρες ενασχόλησης, όχι τελικά δεν ήμουν προετοιμασμένος για τα γραφικά όσο νόμιζα. Άμα δεν το παίξεις δεν γίνεται να καταλάβεις όπως είπανε και άλλα άτομα. Έχω κάνει ένα club λέγεται ABIDE και το όνομα μου είναι Dudaros. Όποιος θέλει κάνει join αλλιώς αν έχει κάποιος ήδη από εδώ ας με κάνει invite.

Επεξ/σία από rouxlas86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...