Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα προστέθηκαν και buggies στο παιχνίδι ως free DLC.

Αναρωτιέμαι τι θα παίζει με τα corner penalties στα συγκεκριμένα, βέβαια, επειδή το trailer παρακάτω δείχνει κάτι που το παιχνίδι δεν το επιτρέπει :P

 

http://www.eurogamer.net/articles/2015-03-30-looks-like-motorstorm-buggies-are-coming-to-driveclub

 

 

Ευχάριστη νότα στο ήδη "ευχάριστο" driveclub. Πάντως γνώμη μου είναι ότι έπρεπε να την ψάξουν σε πιο casual μονοπάτια όπως αυτό με τα buggies και να αφήσουν την σοβαροφάνεια γιατί αυτή είναι που τους έφαγε κιόλας, γι αυτό θάφτηκε από κοινό και κριτικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, δεν ξέρω, δεν ήμουν ποτέ τεράστιος fan των Motorstorm, να πω την αλήθεια. Οπως έχω ξαναπεί, το DC κάλυψε για μένα το κενό του PGR. Το μόνο που θα ήθελα να έχει, που δεν έχει, είναι ένα κάπως πιο δομημένο career σε στιλ πρωταθλήματος ή κάτι. Δεδομένου ότι έχω αρκετό κόσμο στο friends list που το παίζει, δεν είναι αισθητή αυτή η έλλειψη, αλλά αν δεν είχα (ή αν κάποιος το πάρει το παιχνίδι μετά από 2 χρόνια, πχ.) ίσως να ήταν πιο έντονη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασα αρκετά σχόλια αλλά μπερδεύτηκα περισσότερο! 

αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν θα προτείνατε αυτό το racing game σε κάποιον που του άρεσε το gran turismo.

Βασικά ζητάω να μπορώ να βελτιώνω τα αυτοκίνητα μου, να έχει ένα υποτυπώδες career, και αν έχει 2player mode καλοδεχούμενο αλλά όχι απαραίτητο..

 

Ζητάω πιο πολύ driving simulator παρά παιχνίδι... 

Επίσης μεγάλη ποικιλία σε real manufacturers και όχι μόνο supercars...πχ suzuki swift sport, mazda mx5, toyota gt86 Κλπ....

 

Αν όχι να περιμένω το project cars? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το season pass είναι μέχρι τον Ιούλιο αν θυμάμαι καλά, μέχρι τότε έχεις 4-5 αμάξια τον μηνα + 2 tour + decals. Εγώ μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με το season pass, γιατί στα αμάξια που βγάλανε έχει πέσει πολύ λεπτομέρεια αλλα μου αρέσουν και τα tours.Άμα δεν το έχεις θα σου πρότεινα να δεις ποσο σου αρέσει το tour του base game και μετά να δεις άμα αξίζει για εσένα το season pass, μην τα αγοράσεις μαζί δηλαδή. Εγώ πρώτα τερμάτισα το βασικό παιχνίδι και τα δυο free tours και μετά πήρα το season pass.Edit: https://store.playstation.com/#!/en-gr/games/driveclub-full-game-for-playstationplus/cid=EP9000-CUSA00003_00-XXXXDRIVECLUBPSUΣου λέει unavailable για αυτό;

Αυτή η έκδοση περιεχει και το season pass? Έχω μπερδευτεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά.. εσείς που το παίζετε. Αξίζει το παιχνιδάκι? Γιατί ακούω πως είναι πολύ μικρό. Λίγες πίστες και λίγα αυτοκίνητα. Έπεσε πολύ η τιμή του και το ψήνω να το πάρω. Αλλά θέλω να ακούσω και μια άποψη από κάποιον που το έπαιξε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά.. εσείς που το παίζετε. Αξίζει το παιχνιδάκι? Γιατί ακούω πως είναι πολύ μικρό. Λίγες πίστες και λίγα αυτοκίνητα. Έπεσε πολύ η τιμή του και το ψήνω να το πάρω. Αλλά θέλω να ακούσω και μια άποψη από κάποιον που το έπαιξε.

http://psnprofiles.com/trophies/2924-DRIVECLUB/Cloukos

 

Έχω το platinum στο παιχνίδι και πρέπει να είναι από τα παιχνίδια που έχω παίξει περισσότερο στο Ps4. Για εμενα είναι από τα καλύτερα racing παιχνίδια(και έχω παίξει τα περισσότερα, αν όχι όλα) την τελευταία δεκαετία στην τωρινή του κατάσταση. Τουλάχιστον νοίκιασε το να δεις άμα σου αρέσει, μιας και είναι racing και όχι driving παιχνίδι, δεν είναι open world ούτε έχει ένα cringe inducing story mode.

 

Edit: Η LaFerrari είναι free για όσους έχουν το Ferrari club στο level 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://psnprofiles.com/trophies/2924-DRIVECLUB/Cloukos

 

Έχω το platinum στο παιχνίδι και πρέπει να είναι από τα παιχνίδια που έχω παίξει περισσότερο στο Ps4. Για εμενα είναι από τα καλύτερα racing παιχνίδια(και έχω παίξει τα περισσότερα, αν όχι όλα) την τελευταία δεκαετία στην τωρινή του κατάσταση. Τουλάχιστον νοίκιασε το να δεις άμα σου αρέσει, μιας και είναι racing και όχι driving παιχνίδι, δεν είναι open world ούτε έχει ένα cringe inducing story mode.

 

Edit: Η LaFerrari είναι free για όσους έχουν το Ferrari club στο level 5

Ρε ψεύτη αφού δεν το έχεις 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://psnprofiles.com/trophies/2924-DRIVECLUB/CloukosΈχω το platinum στο παιχνίδι και πρέπει να είναι από τα παιχνίδια που έχω παίξει περισσότερο στο Ps4. Για εμενα είναι από τα καλύτερα racing παιχνίδια(και έχω παίξει τα περισσότερα, αν όχι όλα) την τελευταία δεκαετία στην τωρινή του κατάσταση. Τουλάχιστον νοίκιασε το να δεις άμα σου αρέσει, μιας και είναι racing και όχι driving παιχνίδι, δεν είναι open world ούτε έχει ένα cringe inducing story mode.Edit: Η LaFerrari είναι free για όσους έχουν το Ferrari club στο level 5

Φαίνεται όντως ότι το έχεις λιώσει. Αν δεν ήταν καλό δεν θα είχες φτάσει σε τέτοιο σημείο :-P

Σ ευχαριστώ πάντως. Δεν είμαι και πολύ του να νοικιάζω παιχνίδια. Μάλλον θα προχωρήσω σε αγορά τις επόμενες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...