Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά το θέμα στο online που δεν μπορείς να παίξει σαν άνθρωπος γιατί έρχεται ο κάθε βλάκας και σε στουκάρει γιατί απλά θέλει να στρίψει με 200 και απλά μετά συνεχίζει χωρίς να έχει γίνει κάτι είναι από τα πιο εκνευριστικά του παιχνιδιού...ενώ είναι μια χαρά κατά τα άλλα αυτό δεν την παλεύει καθόλου...τα είπα..ξαλάφρωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συμφωνώ στο online σε αγώνες μπορείς να πετύχεις από πολύ καλους αγώνες μέχρι πολύ χαλια, γί αυτό παίζω time trials που είναι αρκετά καλύτερα στο online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει κάποιου είδους ποινή όταν ο άλλος παίζει εσκεμμένα συγκρουόμενα; Ας πούμε στο F1 της codemasters που έπαιζα online, όσοι το έκαναν αυτό έτρωγαν ποινή κατά την διάρκεια του αγώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει κάποιου είδους ποινή όταν ο άλλος παίζει εσκεμμένα συγκρουόμενα; Ας πούμε στο F1 της codemasters που έπαιζα online, όσοι το έκαναν αυτό έτρωγαν ποινή κατά την διάρκεια του αγώνα.

Σου κόβει πόντους ( όχι και πολλούς ) αλλά τι να το κάνεις όταν δεν μπορείς να παίξεις σαν άνθρωπος...Time Trial δεν μπορώ, δεν θέλω να κάθομαι να γυρνάω να κάνω τον καλύτερο γύρο... Που είσαι ρε Forza με τις ζημιές σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν θα βγει update με vs private με φιλους θα λυθει κι αυτο...

Δηλαδή ως τώρα το online είναι με τυχαίους παίχτες? Δεν υπάρχει τρόπος να παίξεις μόνο με φίλους σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μπεις με το Club σου σε αγώνες, αλλά το υπόλοιπο Lobby γεμίζει από τυχαία άτομα. Κι εγώ time trials προτιμώ, γενικά, εκτός αν μπαίνω απλώς για να πούμε τα νέα μας με κάναν φίλο και δε μας νοιάζει ιδιαίτερα η ανταγωνιστικότητα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Driveclub είναι arcade και το Gran Turismo πιο κοντά σε simulation. Αυτή είναι η βασική διαφορά τους, το ποιο είναι πιο καλό εξαρτάται από τι από αυτά τα δυο προτιμάς γιατί πρόκειται για δυο εντελώς διαφορετικά παιχνίδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το simulation είναι πιο κοντά στο ρεαλισμό και έχει μεγαλύτερη δυσκολία. Θέλει υπομονή και απαιτεί να μάθεις τη συμπεριφορά του κάθε αυτοκινήτου.

Στο arcade είναι πολύ πιο "χαλαρά" τα πράγματα. Μπορείς πχ να παίρνεις τις στροφές με παντιλίκια και το αυτοκίνητο να εξακολουθεί να μένει στο δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία, επειδή έχω προπαραγγείλει το Project Cars και δεν το έχω ψάξει αρκετά. Τι αυτοκίνητα θα έχει μέσα? Από μια ματιά που έριξα δεν μπορώ να πω οτι με ενθουσίασαν και ιδιαίτερα αυτά που έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...