Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ποιά κάμερα παίζετε; Μου αρέσει η dashboard (από μέσα δηλαδή), αλλά νομίζω δεν τρέχει τόσο ομαλά όσο αυτή που είναι on the hood (πάνω στο καπώ).

Νομίζω ότι κάθεσαι κιόλας πολύ πίσω.

 

Υ.Γ.

Παιδία, καλά τα gif, αλλά κάνουν την σελίδα ασήκωτη. 

Εγώ προτιμώ την εσωτερική που είναι πάνω στο dashboard συνήθως (μπροστά από το τιμόνι). Είτε αυτή είτε την κάμερα πάνω στο καπό. Με αυτή (πάνω στο καπό) κάνω τους καλύτερους χρόνους μου σε οποιοδήποτε racing game, αλλά και η εσωτερική που είπα είναι σχεδόν το ίδιο στο DC για μένα (συν ότι βολεύει περισσότερο σε βροχή λόγω wipers, συν ότι έχει ωραίο εσωτερικό ήχο το παιχνίδι, συν ότι κόβει λίγο την αντηλιά το τζάμι).

 

Αμα θέλω απλώς να γουστάρω φάση παίζω με εσωτερική που είναι στη θέση του οδηγού, αλλά, γενικά, σπάνια προτιμώ αυτή την κάμερα για competitive racing, πέφτει πολύ η ορατότητα και η αντίληψη χώρου στα περισσότερα παιχνίδια (συνήθως αυτά που δεν είναι τέρμα sim το έχουν αυτό το πρόβλημα, επειδή σε GTR και rFactor δε θυμάμαι να είχα τέτοιο θέμα). 

 

Γεια σας gamers!Σκεφτομαι να αγορασω το Driveclub αλλα δισταζω γιατι τα reviews το θαβουν!!!Βελτιωθηκε καθολου με τα updates?Eχω πολυ καιρο να παιξω ενα καλο racing game!

Κοίτα, θα σου μιλήσω ως το πλέον δύσπιστο άτομο σχετικά με αυτό το παιχνίδι (το πήρα τελικά πριν από 2 βδομάδες περίπου). Για αυτό που είναι είναι καλό παιχνίδι. Είναι λίγο φτωχό το περιτύλιγμά του (μουσική, έλλειψη replays, μηδαμινό customisation, και δεν έχει τίποτα φρου φρου settings όπως το Horizon, είναι απλώς αγώνες) απλώς. Κατά τ' άλλα, αν σου αρέσουν τα arcade racing games (αν και αυτός ο όρος χρησιμοποιείται καταχρηστικά πολύ, arcade είναι το Blur και το Motorstorm, όχι το PGR και το DC, αλλά anyway), ειδικά αν σου άρεσε το PGR στο 360, νομίζω πως αξίζει το συγκεκριμένο. Και ναι, μάλλον έχει βελτιωθεί αρκετά με τα updates, δεν έχω συναντήσει κάτι περίεργο ακόμα.

 

Ωστόσο, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις, αν έχεις τη δυνατότητα, είναι να πας να το νοικιάσεις. Απλώς, αν το κάνεις, παίξε 2-3 ώρες μέχρι να ξεκλειδώσεις μερικά αμάξια, επειδή το πρώτο που σου δίνει εμένα δε μου άρεσε καθόλου. Γενικά, διαφέρουν αρκετά τα αμάξια, οπότε τρέξε λίγη ώρα με το καθένα, να συνηθίσεις και το χειρισμό του παιχνιδιού, προτού καταλήξεις σε γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 884
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μενω Ζακυνθο και δυστυχως υπαρχει μονο ενα dvd club το οποιο δεν νοικιαζει ακομα ps4 games!Γι αυτο εθεσα το θεμα στο forum!Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενω Ζακυνθο και δυστυχως υπαρχει μονο ενα dvd club το οποιο δεν νοικιαζει ακομα ps4 games!Γι αυτο εθεσα το θεμα στο forum!Ευχαριστω παντως για τις απαντησεις! :-D

 

Στα 25 ευρώ που το έχει το UK store αξίζει σίγουρα. Τουλάχιστον εμενα μου άρεσε αρκετά έτσι ώστε να τερματίσω τα πάντα. Όπως λέει και από επάνω όμως ο Vole Maulder άμα σου αρέσει να οδηγείς, το DC είναι πολυ ωραίο αλλα δεν έχει πολλά φρου φρου και αρώματα. Εστιάζεται κυριολεκτικά στην οδήγηση. Τώρα επειδή έχει και τα καλύτερα γραφικά σε racing παιχνίδι θα έρθουν να σου πουνε πολλοί που δεν το έχουν παίξει(pcάκιδες, xboxάκιδες) πως δεν αξίζει για να νιώσουν λίγο καλύτερα με την αγορά τους.

 
Εγώ σου λέω δοκίμασε το, είναι αρκετά διαφορετικό από τα περισσότερα racing που έχουν βγει τελευταία.
 
 
Zonda R στο αγαπημένο μου track από την Ιαπωνία, Nakasendo. Χωρίς HUD, χωρίς flags/crowd.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα reflections στο DC χρησιμοποιούν SSR (screen space reflections) και είναι το μονο racing από όσο γνωρίζω που έχει SSR. Η λεπτομέρεια που μπορείς να δεις είναι όντως εντυπωσιακή. Θέλω να δω και αλλα games με αυτή τη μηχανή γραφικών :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε, πάρτε ένα κι από μένα στην Ιαπωνία :P

Ωραίο αμάξι αυτό το Lykan, αν και δεν το έχω συνηθίσει ακόμα καλά (έχω πολύ δρόμο ακόμα στα tours).

 

 

Ενα replay να προσέθεταν στο παιχνίδι, ωραία θα ήταν. Κρίμα είναι, με αυτά τα γραφικά, να μην μπορείς να το χαζεύεις σε raplays.

 

 Την αντανάκλαση στα πίσω φωτάκια δεν την είχα παρατηρήσει. Είναι τρομερό.

Εδώ έχει διαθλάσεις στις σταγόνες πάνω στο παρμπρίζ, ρε, στα φώτα δε θα είχε; :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγια μου δηλαδη... Και που το εχω το game, δεν παυει να με εντυπωσιαζει καθε φωτο που βλεπω.

Ναι, από τα λίγα games που συνεχίζουν να με εντυπωσιάζουν ακόμα και μετά από τόσες ώρες που το έχω λιώσει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω πρόβλημα. Πήρα χτες το season pass τα εγκατέστησα όλα ωραία, ανοίξανε τα νέα events κτλ. αλλά τα αμάξια από το expansion apex που έχει και την ferrari enzo δεν μου τα ανοίγει. Μου εμφανίζεί μήνυμα ότι πρέπει να πάρω το expansion. Ενώ το expansion είναι ξεκλειδωμένο δεν μπορώ να διαλέξω αμάξι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω πρόβλημα. Πήρα χτες το season pass τα εγκατέστησα όλα ωραία, ανοίξανε τα νέα events κτλ. αλλά τα αμάξια από το expansion apex που έχει και την ferrari enzo δεν μου τα ανοίγει. Μου εμφανίζεί μήνυμα ότι πρέπει να πάρω το expansion. Ενώ το expansion είναι ξεκλειδωμένο δεν μπορώ να διαλέξω αμάξι :P

 

δοκίμασε αυτό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στα 25 ευρώ που το έχει το UK store αξίζει σίγουρα. Τουλάχιστον εμενα μου άρεσε αρκετά έτσι ώστε να τερματίσω τα πάντα. Όπως λέει και από επάνω όμως ο Vole Maulder άμα σου αρέσει να οδηγείς, το DC είναι πολυ ωραίο αλλα δεν έχει πολλά φρου φρου και αρώματα. Εστιάζεται κυριολεκτικά στην οδήγηση. Τώρα επειδή έχει και τα καλύτερα γραφικά σε racing παιχνίδι θα έρθουν να σου πουνε πολλοί που δεν το έχουν παίξει(pcάκιδες, xboxάκιδες) πως δεν αξίζει για να νιώσουν λίγο καλύτερα με την αγορά τους.

 
Εγώ σου λέω δοκίμασε το, είναι αρκετά διαφορετικό από τα περισσότερα racing που έχουν βγει τελευταία.
 
 
Zonda R στο αγαπημένο μου track από την Ιαπωνία, Nakasendo. Χωρίς HUD, χωρίς flags/crowd.

 

 

πολυ αργα φρεναρεις,χρονους δεν θα κανεις ετσι,πολυ understeer  που λενε και στο χωριο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...