Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ αργα φρεναρεις,χρονους δεν θα κανεις ετσι,πολυ understeer  που λενε και στο χωριο μου

Ισχύει όσο δεν πάει αυτό που λες αλλά αντε να κρατηθείς :P Πρέπει να τον δουλέψεις πολύ τον χρόνο!

Ωραίος Vag!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 884
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οταν λες σε άλλο επίπεδο τι εννοείς ρε συ Spartan;Μου έχει δώσει ενα φιλαράκι το ps4 και όσο το έπαιξα μόνο γραφικά βρήκα.Καραγουσταρω τα arcades αλλά αυτό το παιχνίδι είναι σα να οδηγας συγκρουομενα.Μη μιλήσω για τον ηχο.Το μοναδικό που θαύμαζα ηταν οταν έβαζα πίστες το βράδυ και χάζευα τον απίστευτο φωτισμό του.Κατα τ'αλλα μετριοτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλό bait είναι το post; Όταν μιλάς για το ήχο τι ακριβώς εννοείς; Το DC έχει ίσως τον πιο πιστό ήχο απο αμάξια σε racing παιχνίδια.

 

Έχω ανεβάσει και δυο βίντεο μονο για τον ήχο

 

 

 

Και η διαφορα υπάρχει διότι ο τρόπος που αναπαράγουν τον ήχο δεν είναι από samples που ζητάνε από κάθε εταιρία όπως κάνουν οι περισσότεροι αλλα ηχογραφούν κάθε αμάξι με ως 16 μικρόφωνα σε διαφορετικές θέσεις.

 

source: http://blog.us.playstation.com/2014/05/29/why-driveclub-could-be-the-most-realistic-sounding-racing-game-ever/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από κάμποσες ώρες με αυτό το παιχνίδι, μπορώ να πω ότι το μόνο στο οποίο υστερεί αυτή τη στιγμή είναι σε περιτύλιγμα και τίποτα άλλο. Δεν ξέρω πώς ήταν στην αρχή, κρίνοντας από ό,τι είχα διαβάσει, καλά έκαναν και το κατέκριναν, αλλά τώρα είναι μια χαρά παιχνίδι. Ναι, σε multiplayer races γίνεται λίγο συγκρουόμενα η φάση, όπως και κάθε άλλο arcade racing game. Και συνεχίζουν να προσθέτουν πράγματα δωρεάν, οπότε, υποθέτω, γι' αυτό και το εγκώμιο του Σπαρτιάτη. 

 

Γουστάρω πολύ και την αλλαγή ήχου όταν παίζεις με εσωτερική κάμερα. Δεν καταλαβαίνω κι εγώ ποιο είναι το πρόβλημα με τον ήχο του παιχνιδιού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παιξει καθόλου με την εσωτερική μιας και δε μπορώ με αυτή την κάμερα οπότε θα το τσεκάρω αύριο. Απο την εξωτερική ακούς μόνο το άθλιο τσιριγμα στη στροφή σα να σφάζεις κάτι.Επισης τα physics είναι άθλια. Καταλαβαίνω οτι έχει arcade χαρακτήρα το παιχνίδι αλλά ρε γαμώτο εδώ είναι σα να πήραν τα αμάξια και απλά να τα πέταξαν μέσα. Τεράστια απογοήτευση για εμένα και ακόμα ψάχνω να καταλάβω τι ακριβώς καλύτερο έκαναν τα update εκτός του να βάλουν τα καιρικά φαινόμενα. Δηλαδή πριν τα βάλουν δεν ήταν ωραίο και τώρα είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν καταλαβαίνεις ότι extra content κάνει το παιχνίδι καλύτερο, και καλύτερο;

Extra αμάξια, extra πιστες, extra tour challenges, extra multiplayer modes, extra καιρικές συνθήκες, optimization ανάλογα με το τι ζητάνε οι παίκτες και αλλα. Κάποια είναι free, κάποια όχι αλλα και πάλι με κάνει να γυρίζω στο παιχνίδι αφού τελειώσω με το content του προηγουμενου μηνα. Σε αρκετούς αρέσει παρα πολύ το παιχνίδι, είναι τόσο περίεργο να μην συμφωνούν όλοι μαζί σού;

Και εγώ επειδή έχω βαρεθεί τα open world racing games και να οδηγάω Lamborghini σε χωράφια δεν είναι κάτι που θέλω πρέπει να κάτσω να σε πείσω ότι το Horizon δεν είναι καλο, επειδή δεν μου αρέσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να βάλλω το παιχνίδι χθές και έφαγα μια ξενέρα.. ;Έλειξε το ps plus. Μη μου πείτε για μικρό περιεχόμενο. Στο παιχνίδι άφησα τα κόκαλά μου για πάνω απο 2 μήνες και μέ έκανε να γυρίσω χωρίς να έχω αγοράσει τα DLC.

Τον ήχο και εγω πάντως τον βρίσκω μια χαρά. Γενικότερα δεν μπορώ να βρω κάτι που με χαλάει αλλιώς δε θα το έλιωνα.

 

Spartan βλέπω μου έχεις στείλει ένα σκασμό challenges και ψήθηκα χθες αλλά δε μου την έκανε τη χάρη. Πλάκα πλάκα δεν το δοκίμασα να δω αν μπορώ να παίξω challenges χωρίς ps+

Τις Ιαπωνικές πίστες ακόμα δεν τις έχω μάθει.. Shame on me! Ασχολούμαι με παλιά παιχνίδια τον τελευταίο καιρό του original xbox, GC και Wii..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ρε, αυτά περί μικρού περιεχομένου που τελειώνει σε ένα ΣΚ είναι αστεία τουλάχιστον. Αμα γουστάρεις να τρέχεις κι έχεις αρκετούς φίλους για να ανταλλάσσετε challenges το παιχνίδι έχει μια χαρά αντοχή στο χρόνο. 

 

Συν τα club challenges, που τρέχουν συνέχεια. 

 

 

Το έχει παίξει κανείς με τιμόνι, by the way; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole θυμασαι που ειχα γραψει οτι το παιχνιδι ειναι καλο με αντοχη στο χρονο (απο τα πρωτα πρωτα "reviews" εδω μεσα) και οτι απο αυτα που μου καναν καλη εντυπωση ηταν ο χειρισμος με το DS4 σε σχεση με αλλα racings ειναι πολυ πιο στιβαρος και αμεσος;

Ποια η γνωμη σου επ αυτου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...