Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να μην αναφέρω την περίπτωση όπου πέσεις σε μπανάνα κομμάτι που δεν θα ανεβαίνει ούτε 50Mhz..Εκεί τι θα κάνεις ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια σε περιπτωση αγορας την 980 ποια πιστευετε ειναι καλυτερη? απο αυτες τις 2?

EVGA GeForce GTX 980 Superclocked
η αυτη?
EVGA GeForce GTX 980 Superclocked ACX 2.0
πηγη: http://www.evga.com/articles/00872/EVGA-GeForce-GTX-980-970/#Home
Βασικα τα cooler αλλαζουν αλλα σε γενικες γραμμες απο δικες σας εμπειριες ποια ειναι πιο ποιοτικη και σταθερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ειδα και η υλοποιηση της asus και της msi ειναι αρκετα ικανοποιητικες με μικρες διαφορες ακομα και στην τιμη. εκτος του οτι η asus δινει 1 χρονο παραπανω εγγυηση απο την msi που κι αυτο ειναι ενα + επιπλεον.

 

( η msi δινει και δωρο ενα mousepad σε περιορισμενη εκδοση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι για compute το GM204 γενικότερα..Το GM200 θα είναι καλό σ' αυτό.

 

Σε σημεία είναι και καλύτερο από το GK110. Σαφώς και θα είναι ακόμα καλύτερο το GM200.

Παιδια σε περιπτωση αγορας την 980 ποια πιστευετε ειναι καλυτερη? απο αυτες τις 2?

EVGA GeForce GTX 980 Superclocked

η αυτη?

EVGA GeForce GTX 980 Superclocked ACX 2.0

πηγη: http://www.evga.com/articles/00872/EVGA-GeForce-GTX-980-970/#Home

Βασικα τα cooler αλλαζουν αλλα σε γενικες γραμμες απο δικες σας εμπειριες ποια ειναι πιο ποιοτικη και σταθερη?

 

Η δική μου εμπειρία λέει ότι ψάχνεις για κάτι με μάλλον κακή σχέση τιμής/απόδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σημεία είναι και καλύτερο από το GK110. Σαφώς και θα είναι ακόμα καλύτερο το GM200.

 

Η δική μου εμπειρία λέει ότι ψάχνεις για κάτι με μάλλον κακή σχέση τιμής/απόδοσης.

Δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη?

 

Μεταξύ μιας 980 και μιας 970 η διαφορά επιδόσεων είναι μονοψήφιο ποσοστό, ενώ η 980 είναι κατά 60% ακριβότερη. Σαφέστατα λοιπόν η 970 έχει την καλύτερη σχέση απόδοσης/τιμής. Φόλοου γιορ χαρτ φυσικά, αλλά μια που ρώτησες είπα να πετάξω και εγώ την μπούρδα μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω κανένα review που να περιλαμβάνει όλες τις 970 που κυκλοφορούν και να τις αξιολογεί, όπως είχε κανει το tom's hardware για τις r9 280x. Έχετε βρει εσείς κανένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε ποια είναι η καλύτερη, τι το θες αυτό το review..Επίσης..Tom's hardware ? Σοβαρά τώρα ; Που έβγαζε την 4870x2 καλύτερη από τη GTX295..Ακόμα το θυμάμαι, απατεών μεγάλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε ποια είναι η καλύτερη, τι το θες αυτό το review..Επίσης..Tom's hardware ? Σοβαρά τώρα ; Που έβγαζε την 4870x2 καλύτερη από τη GTX295..Ακόμα το θυμάμαι, απατεών μεγάλος.

 

Δεν είχα δει το συγκεκριμένο άρθρο. Μόνο αυτό που σου είπα έχω τσεκάρει. Ότι η EVGA είναι καλύτερη το ξέρουμε αλλά αν έχει και 70-80 ευρώ παραπάνω από ότι η Asus ή η απλή EVGA δεν ξέρω αν πολυαξίζει. Ας δούμε πρώτα σε τι τιμή θα την φέρουν στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με βλέπω να παίρνω αυτή εδώ για το βασικό μου rig μέχρι να βγει τίποτα καινούργιο από μεριάς Nvidia/AMD.

 


 

Αυτή τη στιγμή είναι παρα πολύ καλο value for money, επιδόσεις Titan Black σε games στο 1/3 της τιμής. Η διαφορα με την stock είναι 10 ευρώ οποτε δεν θέλω να παίξω την λοταρία για το άμα κάνει overclock η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σόρι κιόλας δεν θα έπρεπε όλες οι 970 της evga να φορούσανε πάνω τους τον ACX 2.0?Γιατί μπήκα στο amazon και δεν τον γράφανε κάποιες ,δηλαδή είχαν τον παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...