Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβάζοντας τόσα posts έχω χάσει τον μπούσουλα. Τελικά όλοι κλίνετε προς MSI? Η EVGA λένε έχει πρόβλημα με τα fanακια. Στην gigabyte και στην Asus ποια ακριβώς είναι τα προβλήματα?

Δεν εχει επιβαιωθει κατι τετοιο, απλα καποιος αναφερε καπου οτι.. Απλα αυτό για τις g1.θα κρίνουμε καλύτερα οταν καποιοι της αγοράσουν και πουνε απο πρώτο χερι τις διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

EVGA GeForce GTX 970 ACX has misaligned GPU vs heatpipes

 

Τώρα μ' αυτό ψιλοξενέρωσα για να πω την αλήθεια, αλλά νομίζω πρόκειται για την ACX 1.0 και όχι για την ACX 2.0 που φοράνε οι SSC/FTW.Θα δούμε πάντως, είπαν θα βγάλουν και bios update γιατί έχουν περισσότερο θόρυβο σε idle από τις άλλες υλοποιήσεις..Αν δω ότι δεν..Έφυγα για MSI που μ' αρέσει και πιο πολύ εμφανισιακά :D

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ηταν η msi και στην 700 αλλα και πιο παλια.Ειχα msi 580 και 560ti πολυ καλη ηταν και τοτε Twin frozr II (εκανε λιγο θορυβο αλλα ηταν σε normal πλαισια για την εποχη και το chip, σε full load παντα).Το οτι εχει -1 χρονο εγγυηση σε σχεση με καποιες αλλες ειναι ενα θεμα παντως

Απο προσωπικη εμπειρια η καλυτερη υλοποιηση που περασε απο τα χερια μου ηταν η ASUS TOP 680

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλαζουν ολοι καρτα καθε χρονο.Το 95% θελει να βγαλει 3-5 χρονια με μια δυνατη καρτα γραφικων

Αν θες να παίζεις πάντα με ultra settings, τότε μια πολύ δυνατή κάρτα θα σε βγάλει για κάτι λιγότερο από 3 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλει και 3 χρονια εγγυηση οπως η asus δεν θα ποιανεται η msi στην σειρα 900 :D

 Η msi έχει 3 χρόνια εγγύηση....τώρα γιατί το visionstudio δίνει δύο :o  βγάλε άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η msi έχει 3 χρόνια εγγύηση....τώρα γιατί το visionstudio δίνει δύο :o  βγάλε άκρη...

ε καλα vision studio. εδω εδινε με 6 κατοσταρικα την καρτα. στην εγγυηση θα τα κανει σωστα? (αν και εφτιαξε την τιμη παρεπιμπτοντως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η msi έχει 3 χρόνια εγγύηση....τώρα γιατί το visionstudio δίνει δύο :o  βγάλε άκρη...

 

Κοίταξα στο newegg και τα έχουν κάνει λίγο  σαλάτα και αυτοί,λένε 3 χρόνια εγγύηση ανταλλακτικών αλλά 2 χρόνια λειτουργίας.

Τώρα αν η μετάφραση μου έχει bugs συγχωρήστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλα vision studio. εδω εδινε με 6 κατοσταρικα την καρτα. στην εγγυηση θα τα κανει σωστα? (αν και εφτιαξε την τιμη παρεπιμπτοντως)

Παρεμπιπτοντως* :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...