Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

διαβαζω και για g1 οτι εχει fan issues κτλ.

 

 

http://www.guru3d.com/articles-summary/gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming-review.html

εδω το λενε στα σχολια οτι εχουν γινει αναφορες κτλ αλλα δεν εχω βρει το αρχικο thread

 

 

 

 

μην μου λετε τετοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για MSI δεν έχει ακουστεί το παραμικρό πάντως, όλοι είναι υπερ-ικανοποιημένοι.

Πως να μην ειναι, στο ξε-κουμπωμα φανηκε η αριστη ποιοτητα κατασκευης και υλικων. Η πιο προσεγμενη αν μου επιτρεπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτες της msi εχουν αριστη ποιοτητα υλικων οσες φορες εχω παρει msi εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος. Δεν εχουν κανενα προβλημα σε overclock η υψηλες θερμοκρασιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τις asus/gigabyte τι εχει ακουστει? δεν εχω ασχοληθει πολυ με το θεμα

 

εδω παντως καλα την βλεπω στην τελευταια fοtο

http://www.guru3d.com/news-story/evga-geforce-gtx-970-acx-has-misaligned-gpu-vs-heatpipes.html

 

στο review εδω μια χαρα τα λεει και περνει  9,9 βαθμολογια

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_970_STRIX_OC/30.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της gigabyte ειναι 9+ fps παραπανω σε ολα benchmarks απο την msi αλλα για 1080 p και 1440p gaming και οι δυο μας καλυπτουν πληρως. Επειδη ομως στο μελλον οταν τα παιχνιδια γινουν πιο απαιτητικα αυτα τα 10+ fps της gigabyte θα ειναι σημαντικα για αυτο ισως συμφερει να παρουμε gigabyte εαν φτιαξουν τα προβληματα με τα fan.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα βρούμε την G1 980 βρε αγάπες;

 

Βλέπω οτι το eshop ανέβασε την τιμή της 980SC της EVGA!

Εγώ από εδώ σκοπεύω να τη πάρω..

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-148-GI&groupid=701&catid=1914&subcat=1812

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα που δεν στελνει Ελλαδα!χαχα ρε guys ειπαμε λιγο υπομονη,μεθαυριο εχουμε ανακοινωση και απο Amd,μαλλον θα απαντησει στην Nvidia και την βλεπω και πολυ σιγουρη γιαυτο :o

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας νοιζει η amd . Λοιπον μιλησα ξανα σημερα με τον τεχνικο μου μου ειπε οτι απο Παρασκευη θα ξερει ποτε θα τις εχει. Μου προτεινε και αυτος να επιλεξω gigabyte η msi και ισως παω για gigabyte επειδη εχει μεγαλυτερο oc απο την msi.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα που δεν στελνει Ελλαδα!

Εγώ θα τη πάρω από Γερμανία. Θα πάω επίσκεψη σε έναν φίλο και επι την ευκαιρία θα τη τσιμπήσω κι oλας :Ρ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα τη πάρω από Γερμανία. Θα πάω επίσκεψη σε έναν φίλο και επι την ευκαιρία θα τη τσιμπήσω κι oλας :Ρ

δεν τσιμπας και μια msi για παρτη μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας νοιζει η amd . Λοιπον μιλησα ξανα σημερα με τον τεχνικο μου μου ειπε οτι απο Παρασκευη θα ξερει ποτε θα τις εχει. Μου προτεινε και αυτος να επιλεξω gigabyte η msi και ισως παω για gigabyte επειδη εχει μεγαλυτερο oc απο την msi.

15Mhz πάνω πήγε η Gigabyte από την MSI στο Guru3D, με λίγα λόγια, καμία διαφορά.Άσε που παίζει ρόλο και το κομμάτι που θα τύχεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας νοιζει η amd . Λοιπον μιλησα ξανα σημερα με τον τεχνικο μου μου ειπε οτι απο Παρασκευη θα ξερει ποτε θα τις εχει. Μου προτεινε και αυτος να επιλεξω gigabyte η msi και ισως παω για gigabyte επειδη εχει μεγαλυτερο oc απο την msi.

Κρεμομαι απο τον τεχνικο σου. Παρασκευη, πριν φεξει, να με παρει τηλεφωνο, αρκει να ειναι "δικος" μας ε, να μην φερνει καθολου κοκκινες στο μαγαζι και να ξερναει στο ακουσμα και μονο. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...