Προς το περιεχόμενο

Αναφορές ότι το iPhone 6 Plus λυγίζει (όχι από συγκίνηση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι κατασκευάστηκε το 5, δεν ήταν ας πούμε μια συγκεκριμένη παρτίδα με πρόβλημα. Δεν γίνεται όταν βγαίνει κάτι καλύτερο να αποζημιώνονται και οι παλιοι χρήστες. Έχω ακόμη μαύρο iphone 5 στο σπίτι που ένα χρόνο + μετά δεν έχει κανένα θέμα ακριβώς γιατί προσέχω τις συσκευές μου. Αν την είχα χύμα απο δω κι απο κει σαφώς και θα είχε σημάδια.

Έτσι κατασκευάστηκε το 5 : με κακή βαφή στο αλουμινίου στο μαύρο. Αυτό που λες δεν είναι λογικό.

Παράδειγμα : οι πρώτες TFT εμφάνιζαν μεγάλα ποσοστά καμένων pixel, το οποίο διορθώθηκε στη συνέχεια. Όμως όλες οι εταιρείες το θεωρούσαν ελάττωμα και στην άλλαζαν όταν ο ξεπερνούσαν κάποιο συγκεκριμένο αριθμό, δε σου είπαν : "συγνώμη φίλε μου, αλλά έτσι είναι, η τεχνολογία είναι σε ανάπτυξη πάρε το επόμενο μοντέλο, γιατί αυτό ακόμα και με 1000 καμένα pixels δεν στο αλλάζω."

Αν και το παράδειγμα δεν είναι ακριβώς αντιπροσωπευτικό, γιατί η βαφή αλουμινίου δεν είναι κάτι καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά εδώ γίνεται μια προσπάθεια του στυλ

"Γιατί κύρια με τιμωρείτε μόνο εμένα, αφού και τα άλλα παιδιά κάνουν φασαρία"

Ή μια προσπάθεια να κάνεις τον άλλο να δει τα πράγματα πιο λογικά. Αν κάποιος σε κατηγορήσει πώς έγινε και σου έσπασε το ποτήρι που έπεσε στο πάτωμα, έχεις το δικαίωμα να του πεις ότι δεν γινόταν να μη σπάσει, και σε άλλους όταν πέφτει, σπάει.

 

Η πραγματικότητα είναι ότι όσο μεγαλώνουν και λεπταίνουν τα κινητά (κοινώς γίνονται παντόφλες), πρέπει να προσαρμόζεται και ο τρόπος που τα μεταχειριζόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έτσι κατασκευάστηκε το 5 : με κακή βαφή στο αλουμινίου στο μαύρο. Αυτό που λες δεν είναι λογικό.

Παράδειγμα : οι πρώτες TFT εμφάνιζαν μεγάλα ποσοστά καμένων pixel, το οποίο διορθώθηκε στη συνέχεια. Όμως όλες οι εταιρείες το θεωρούσαν ελάττωμα και στην άλλαζαν όταν ο ξεπερνούσαν κάποιο συγκεκριμένο αριθμό, δε σου είπαν : "συγνώμη φίλε μου, αλλά έτσι είναι, η τεχνολογία είναι σε ανάπτυξη πάρε το επόμενο μοντέλο, γιατί αυτό ακόμα και με 1000 καμένα pixels δεν στο αλλάζω."

Αν και το παράδειγμα δεν είναι ακριβώς αντιπροσωπευτικό, γιατί η βαφή αλουμινίου δεν είναι κάτι καινούριο.

 

Καταλαβαίνω τι λες αλλά προσωπικά το θέμα της βαφής στο 5 το θεωρώ κάτι σαν "ακούμπησα το αμάξι μου στον τοίχο και ξέβαψε λίγο και τώρα θέλω η κατασκευάστρια εταιρία να μου το ξαναβάψει τσάμπα", το οποίο θα ήταν διαφορετικό αν ξέβαφε μόνο του χωρίς να το πειράξει κάνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τι λες αλλά προσωπικά το θέμα της βαφής στο 5 το θεωρώ κάτι σαν "ακούμπησα το αμάξι μου στον τοίχο και ξέβαψε λίγο και τώρα θέλω η κατασκευάστρια εταιρία να μου το ξαναβάψει τσάμπα", το οποίο θα ήταν διαφορετικό αν ξέβαφε μόνο του χωρίς να το πειράξει κάνεις!

Γιατί τα κινητά δεν προβλέπεται να ακουμπούν από δω κι από κει, ακουμπούν σε σύννεφα;

 

Σου υπενθυμίζω πάντως όπως και τότε ότι οι ζάντες στα αυτοκίνητα μας ακουμπούν πεζοδρόμια και δεν ξεβάφουν, η ηλεκτροστατική βαφή δεν είναι εξωγήινη ή νέα τεχνολογία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί τα κινητά δεν προβλέπεται να ακουμπούν από δω κι από κει, ακουμπούν σε σύννεφα

 

Σου υπενθυμίζω πάντως όπως και τότε ότι οι ζάντες στα αυτοκίνητα μας ακουμπούν πεζοδρόμια και δεν ξεβάφουν, η ηλεκτροστατική βαφή δεν είναι εξωγήινη ή νέα τεχνολογία

 

Η ηλεκτροστατική βαφή δεν γρατζουνιέται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε συ τώρα.. δεν έφευγε το χρώμα από γρατζουνιές, απλά έφευγε

 

Επίσης για αυτό σου έφερα τα αυτοκίνητα ως παράδειγμα, γιατί εκεί όχι δε φεύγει αν δε φεύγει και κομμάτι της ζαντας μαζί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δωσουν μια θηκη δωρεαν και θα το φτιαξουν το θεμα...o κοσμος ειναι χαζος δεν κοιταει αυτες τις λεπτομεριες :P

iphone 4 antennagate

071210_iphone4-550x457.jpg#geekosystem

 

 

To be eligible for the cash payment, you must have: (a) experienced antenna or reception issues; ( B) been unable to return your iPhone 4 without incurring any costs; © been unwilling to use a case or free bumper for your iPhone 4; and (d) completed certain troubleshooting steps or are unable to complete the troubleshooting steps because you no longer own your iPhone.

The settlement will provide a $15 cash payment if you are a United States resident who are or were the original owner of an iPhone 4, and who experienced antenna or reception issues, and satisfy other requirements explained on this website.

Since July 2010, Apple has offered a free bumper to iPhone 4 owners who have experienced antenna or reception issues. Class Members can continue to request a free bumper as described at http://support.apple.com/kb/HT4389

 

 

για μενα η apple θα ειναι case study σε ερευνες/uni κτλ.για πολλα χρονια σχετικα με το  τι σκατα κανουν και οτι μλκ και να κανουν η μετοχη+πωλησεις ανεβαινουν...

 

Apple needs to bring back baggy pants so the hipsters will stop bending their phones in their tight ass pants

Can I convert IPhone 6 into iWatch ? #BendGate

BySw-LmCMAICAng.jpg:large

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έλα ρε συ τώρα.. δεν έφευγε το χρώμα από γρατζουνιές, απλά έφευγε

 

Επίσης για αυτό σου έφερα τα αυτοκίνητα ως παράδειγμα, γιατί εκεί όχι δε φεύγει αν δε φεύγει και κομμάτι της ζαντας μαζί

 

Ε όχι δα! Δεν έφευγε μόνο του το χρώμα. Την είχα στα χέρια μου τη συσκευη για μήνες.

 

Α! Επίσης είχα και το iphone 4 χωρίς το "τραγικό" antenna gate! :P

 

(όχι πως τα iphone γενικώς έχουν και την καλύτερη λήψη, αλλά λέμε τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν περνάει και ο καιρός γμτ να μου έρθει η συσκευή να της... λυγίσω τα μάτια!

 

Εγώ σε καμιά ωρίτσα θα παίζω με ένα 6άρι έτσι για να μου φύγει λίγο η κάψα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν περνάει και ο καιρός γμτ να μου έρθει η συσκευή να της... λυγίσω τα μάτια!

Λυγισε την σαν τον Beckham...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...