Προς το περιεχόμενο

Αναφορές ότι το iPhone 6 Plus λυγίζει (όχι από συγκίνηση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα είναι αδύνατον για την Apple να αντικαθιστά δωρεάν συσκευή, κάθε φορά που κάποιος κάθεται πανω της...

 

Πόσες φορές θα γράψεις ότι εκατσαν πάνω του; έχεις διαφορετική πληροφόρηση από αυτή που έχουμε εμεις;

Γράψε "Άρα είναι αδύνατον για την Apple να αντικαθιστά δωρεάν συσκευή, κάθε φορά που κάποιος το βάζει στις ράγες τρένου ..." το ίδιο πράγμα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω το κακό ξεκίνησε από τον γκαντέμη που πήρε την πρώτη συσκευή στα χέρια του μπροστά στα κανάλια και του έπεσε κάτω...

Από εκείνη τη μέρα και μετά μας το ματιάσανε το "διαμάντι"!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πόσες φορές θα γράψεις ότι εκατσαν πάνω του; έχεις διαφορετική πληροφόρηση από αυτή που έχουμε εμεις;

Γράψε "Άρα είναι αδύνατον για την Apple να αντικαθιστά δωρεάν συσκευή, κάθε φορά που κάποιος το βάζει στις ράγες τρένου ..." το ίδιο πράγμα είναι

 

Θα το γράφω μέχρι να γίνει κατανοητό και όπως βλέπω ...δεν γίνεται.

 

Πως μπορείτε να πιστεύετε πως μια συσκευή μπήκε απλά σε μια τσέπη και στράβωσε στα καλά καθούμενα???

 

Και ξαναρωτάω: πόσες αναφορές υπάρχουν για στραβά iphone 6? 2? 3? 5?

 

Ή μήπως τα videos που τα στραβώνουν επίτηδες είναι πλεον πολύ περισσότερα από τις ίδιες τις αναφορές?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως μεγαλη μαλακια ... επιτηδες καποιοι τα λυγιζουν ...

 

δεν εχω πλεον iphone αλλα ο λογος που δεν θα ξαναπαρω ευκολα ΔΕΝ ειναι επειδη στραβωνουν ... μου ειναι αδιαφορο ....

 

 

εχω πολλους αλλους λογους.... που επιλεγω πλεον android ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η λογική μου είναι η πιο απλή του κόσμου. Δεν αντικαθιστάς συσκευές με προβλήματα για τα οποία ευθύνεται ο χρήστης. Γιατί πολύ απλά μετά θα έχεις στρατιές που θα ζητούν αντικατάσταση για ο,τι μπορείς να φανταστείς!

Το iphone λοιπόν λυγίζει αν το πιέσεις υπερβολικά και δεν συμβαίνει αυτό σε μερικές συσκευές μόνο. Άρα είναι αδύνατον για την Apple να αντικαθιστά δωρεάν συσκευή, κάθε φορά που κάποιος κάθεται πανω της... Θα το κάνει ίσως σε ελάχιστες περιπτώσεις (που βασικά ελάχιστες είναι και οι στραβές συσκευές για την ώρα) για να ηρεμήσουν τα πνεύματα...

 

Δε νομίζω να περιγράφω κάτι εξωπραγματικό!

 

Αυτή είναι η απάντηση σου στο :

 

Δηλ. έχεις κάποια επίσημη θέση της ετταιρείας στο θέμα που να λέει κάτι τέτοιο; Έχει συμβεί στο παρελθόν της εταιρείας να αντικαταστήσει μαζικά συσκευές που είχαν προβλήματα από καθαρή υπαιτιότητα του χρήστη (αφού ισχυρίζεσαι ότι δεν είναι σε καμία περίπτωση υπαιτιότητα της εταιρείας);

Θεωρείς ότι η δική σου λογική, είναι ίδια με αυτή της Apple, η οποιά επίσημα αναγνωρίζει το πρόβλημα και ανακοινώνει και τη διαδικασία ελέγχου. Σε καμία περίπτωση δε λέτε το ίδιο. Εσύ απαντάς τί ισχύει γενικά, ενώ σε ρωτησα τί ισχύει στο θέμα για το οποίο συζητάμε και δίνεις μια απάντηση που είναι διαφορετική με αυτή της Apple. Ξέρεις γιατί; Γιατί απάντάς σε άλλη ερωτηση. Αν σε ρωτούσα : τί προβλέπει η διαδικασία αντικατάστασης σε περίπτωση υπαιτιότητας του χρήστη; Τότε θα απαντούσες σωστά. Η Apple σου λεέι υπάρχει πρόβλημα και κάθε φορά που θα το εντοπίζουμε θα γίνεται αντικατάσταση και εσύ λες ότι δεν υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μήπως το ότι στραβώνει δεν είναι τυχαίο; Μήπως είναι απλά έξυπνη σχεδίαση. Για να φτάνει το δάκτυλο πάλι παντού. Σκεφτείτε λίγο πριν κατηγορείσετε. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 Η Apple σου λεέι υπάρχει πρόβλημα και κάθε φορά που θα το εντοπίζουμε θα γίνεται αντικατάσταση και εσύ λες ότι δεν υπάρχει.

 

Δεν λέει κάτι τέτοιο η Apple. Ούτε αναγνώρισε το "πρόβλημα". Ο έλεγχος που γίνεται είναι ο ίδιος που κάνουν κάθε φορά που φτάνει μια συσκευή με πρόβλημα. Αν είναι από τους χειρισμούς του χρήστη, δεν καλύπτεται από την εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το γράφω μέχρι να γίνει κατανοητό και όπως βλέπω ...δεν γίνεται.

 

Πως μπορείτε να πιστεύετε πως μια συσκευή μπήκε απλά σε μια τσέπη και στράβωσε στα καλά καθούμενα???

 

Και ξαναρωτάω: πόσες αναφορές υπάρχουν για στραβά iphone 6? 2? 3? 5?

 

Ή μήπως τα videos που τα στραβώνουν επίτηδες είναι πλεον πολύ περισσότερα από τις ίδιες τις αναφορές?

Ε ξέρω εγώ..για να βγάζει ανακοίνωση που αναγνωρίζει το πρόβλημα και για αντικατάσταση κινητών μάλλον υπάρχει φωτιά εκτός από καπνός

Επίσης αστείο και δύσκολα πιστευτό ήταν και το να χάνει σήμα το κινητό ανάλογα τον τρόπο που το κρατάς αλλά αποδείχτηκε legit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ε ξέρω εγώ..για να βγάζει ανακοίνωση που αναγνωρίζει το πρόβλημα και για αντικατάσταση κινητών μάλλον υπάρχει φωτιά εκτός από καπνός

Επίσης αστείο και δύσκολα πιστευτό ήταν και το να χάνει σήμα το κινητό ανάλογα τον τρόπο που το κρατάς αλλά αποδείχτηκε legit

 

Δείξε μου την ανακοίνωση που να "Αναγνωρίζει το πρόβλημα". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείξε μου την ανακοίνωση που να "Αναγνωρίζει το πρόβλημα".

Λάθος διατύπωση, δεν το αναγνωρίζει

Αυτό θα γίνει έμμεσα αν αντικατασταθεί κάποια λυγισμενη συσκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το γράφω μέχρι να γίνει κατανοητό και όπως βλέπω ...δεν γίνεται.

 

Πως μπορείτε να πιστεύετε πως μια συσκευή μπήκε απλά σε μια τσέπη και στράβωσε στα καλά καθούμενα???

 

Και ξαναρωτάω: πόσες αναφορές υπάρχουν για στραβά iphone 6? 2? 3? 5?

 

Ή μήπως τα videos που τα στραβώνουν επίτηδες είναι πλεον πολύ περισσότερα από τις ίδιες τις αναφορές?

 

το πιστευω εγω γιατι οταν ειχα το νοκια 8210 του 2000,ηταν ΟΛΑ προβληματικα.

ετσι και καθοσουν πανω τους,η γενικα πιεζοταν η οθονη τοτε χαλαγε η επαφη που επικοινωνουσε η οθονη με τη πλακετα.

ο τυπος στη νοκια που το ειχα παει σερβις 2-3 φορες μου πε οτι ειναι ολα προβληματικα, και τα φτιαχνουν ακομα και αν εχει ληξει η εγγυηση για να ειναι ευχαριστημενοι οι πελατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το πιστευω εγω γιατι οταν ειχα το νοκια 8210 του 2000,ηταν ΟΛΑ προβληματικα.

ετσι και καθοσουν πανω τους,η γενικα πιεζοταν η οθονη τοτε χαλαγε η επαφη που επικοινωνουσε η οθονη με τη πλακετα.

ο τυπος στη νοκια που το ειχα παει σερβις 2-3 φορες μου πε οτι ειναι ολα προβληματικα, και τα φτιαχνουν ακομα και αν εχει ληξει η εγγυηση για να ειναι ευχαριστημενοι οι πελατες.

 

Στην περιπτωση του iphone όμως δεν μιλάμε για επισκευή αλλά για αντικατάσταση που δεν ειναι το ίδιο σε θέμα κόστους! Εκτός αν τα πανε σε ...φαναρτζή! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το γράφω μέχρι να γίνει κατανοητό και όπως βλέπω ...δεν γίνεται.

 

Πως μπορείτε να πιστεύετε πως μια συσκευή μπήκε απλά σε μια τσέπη και στράβωσε στα καλά καθούμενα???

 

Και ξαναρωτάω: πόσες αναφορές υπάρχουν για στραβά iphone 6? 2? 3? 5?

 

Ή μήπως τα videos που τα στραβώνουν επίτηδες είναι πλεον πολύ περισσότερα από τις ίδιες τις αναφορές?

γραψε το οσες φορες θελεις, αλλα να εισαι σιγουρος οτι στραβωνουν για πλακα...οπως για πλακα σπανε και οι οθονες οταν ειναι στην κωλοτσεπη, οσο ακαμπτο και να ειναι το τηλεφωνο, αν η οθονη βρεθει στην ευθεια ενος κοκαλου, εχει φυγει για πλακα, εκτος αν εχεις ΤΟΣΟ γρηγορα αντανακλαστικα που, μολις καταλαβεις αντισταση, πεταχτεις σαν το ελατηριο...συνηθως αυτα τα αντανακλαστικα τα αποκτας μολις ακουσεις "κρακ"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...