Προς το περιεχόμενο

Πεταμένο φαγητό...


JimxxZe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω μέχρι προσφάτως έτρωγα τα κόκαλα αλλα μου ειπαν οτι κάνει κακό κ σταμάτησα 

Λάζαρος στύλ , μόνο που αυτός έτρωγε κονσέρβα :P :P

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω μέχρι προσφάτως έτρωγα τα κόκαλα αλλα μου ειπαν οτι κάνει κακό κ σταμάτησα 

 

Ποιος στο είπε ότι κάνουν κακό? Εννοείς και κόκκαλα κοτόπουλου? Είσαι σκύλος? Αν όχι, δεν υπάρχει λόγος να τα σταματήσεις από τη στιγμή που σ' ευχαριστούν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάζαρος στύλ , μόνο που αυτός έτρωγε κονσέρβα :P :P

 

μονο του κοτόπουλου έτρωγα γιατι ειναι νόστιμα αλλα μετά έμαθα οτι δεν κάνει να τα δίνεις στα σκυλιά γιατι μπορεί να πνιγούν κ τα σταμάτησα , ειναι νόστιμα αν τα ψήσεις στο γκριλ 

Ποιος στο είπε ότι κάνουν κακό? Εννοείς και κόκκαλα κοτόπουλου? Είσαι σκύλος? Αν όχι, δεν υπάρχει λόγος να τα σταματήσεις από τη στιγμή που σ' ευχαριστούν.

ερίμι δε το ήξερα thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε λίγο πιο μικρή τσιπούρα την άλλη φορά..Και φάτε τη ολοκληρη.δεν είναι δα και καμία τρομερή ποσότητα φαγητού.

Μάλλον ολόκληρη την φάγανε, για τα αγκάθια που πετάνε είναι το θέμα! :P  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρ'ολα αυτα αν σε καποιον περισσεψει φαγητο ή και μπαγιατικο φωμι καλο ειναι να το τυλιξει με ενα αλουμινοχαρτο και να το κρεμασει με μια σακουλα στα πλαινα χερουλια του καδου.ετσι δε θα το φτανουν  τα αδεσποτα και μπορει να το βρει και κανενας ανθρωπος που πειναει αντι να ψαχνει στα σκουπιδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή θες να δώσεις στα αδέσποτα κόκκαλα και ξύγκι? αυτα δεν είναι φαΐ αλλά σκουπίδια.όταν έλεγες μιση τσίπουρα εννοούσες με το κρέας μαζί ή τα κόκκαλα που βγάλατε?

γιατι οι σκυλοι δεν τρωνε κοκκαλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τον τελευταίο καιρό ότι παρότι είμαστε δύο άτομα, πετάμε πολλές φορές κυρίως όταν το φαγητό περιλαμβάνει κρέας & ψάρι, σχεδόν το μισό φαγητό, ειδικά σήμερα που φάγαμε δύο τσιπούρες η μισή τσίπουρα κατέληψε στον κάδο!

 

Δυστυχώς δεν έχουμε κάποιο κατοικίδιο στο οποίο θα μπορούσαμε να δίνουμε κάποιες φορές τα κόκκαλα κ.α., οπότε σκέφτηκα να μαζεύω κάθε βράδυ τα "αποφάγια" των γευμάτων να τα βάζω σε ένα αλουμινόχαρτο και να το αφήνων κάπου έξω σε μια γωνιά στον δρόμο. Βέβαια σκέφτομαι μήπως το μέρος στο οποίο αφήνω το φαί γίνει εστία μόλυνσης από ποντίκια ή να μαζευτούν όλα τα αδέσποτα του δήμου και κατασκηνώνουν κάτω από τη πολυκατοικία :P  και από την άλλη εκτός από 2-3 γάτες στα γύρω σπίτια δεν υπάρχουν γενικά στην περιοχή αδέσποτα ώστε να πάνε να τα καταναλώσουν, τώρα να πηγαίνω σε ένα γειτονικό πάρκο στα 250μ απόσταση ε δε νομίζω να το κάνω με το σκεπτικό ότι εκεί μπορεί να έχει πιο πολλά αδέσποτα...επιπλέον επειδή σίγουρα κάποιες φορές θα τύχει να γίνων αντιληπτός από τους αγαπημένους γείτονες δεν νομίζω να γλυτώσω τις παρατηρήσεις και τα σχόλια...

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση η συνεχίζουμε και τα πετάμε όλα στο κάδο με αποτέλεσμα να καταλήγουν στον ΧΥΤΑ στη φυλή;

 

Κατσε να δεις, καπου εδω το 'χω, πως το λενε μωρε, αυτο μηχανημα που ειχαν βγαλει απο παλια, πριν το μπιλι το γκειτς και τον αλλον με το φατσοβιβλιο, α ναι ΨΥΓΕΙΟ λεγεται.

Να παρεις ενα, μπορει να σου φανει χρησιμο, ωστε να μη μαγειρευεις καθε μερα και να μην πετας οτι περισσευει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κόκαλα πιστεύω ότι συμφωνούν όλοι πως δεν μετράνε για φαγητό. Οι καιροί είναι τέτοιοι που δεν πρέπει να πετάς το φαγητό σου στα σκουπίδια, εγώ προσωπικά υπολογίσω πόσο να μαγειρέψω ώστε να μου βγει ακριβώς το φαγητό χωρίς να μου περισσέψει. Τώρα αν μου περισσέψει συνήθως το κρατάω για την επόμενη μέρα, με γλυτώνει από τον κόπο του να μαγειρέψω και 2η φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κόκαλα πιστεύω ότι συμφωνούν όλοι πως δεν μετράνε για φαγητό 

γιαυτό τα τρώω , καλοψημένα ειναι νόστιμα και δεν παχαίνουν , οτι πρέπει για κρακεράκια φάση ταινία κ άραγμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως το λενε μωρε, αυτο μηχανημα...

 

...α ναι ΨΥΓΕΙΟ λεγεται.

 

Για δώσε τίποτις λεπτομέρειες! Δηλαδή, τι κάνει αυτό; Ενδιαφέρον ακούγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...