Προς το περιεχόμενο

Νέα επέκταση δικτύου VDSL ανακοινώνει ο ΟΤΕ


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μην μπερδευόμαστε! Άλλο το ADSL και άλλο Το VDSL. Το ADSL είναι μέσω κουτιών απλών ενώ το VDSL είναι με οπτικές ίνες που είναι κάτω από το δρόμο. Άλλη τεχνολογία το ένα και άλλο το άλλο. Εγώ που έχω VDSL 50 του ΟΤΕ μια χαρά το πιάνω το 45 mbps στο down. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 101
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και αν κάποιος πιάσει 50mbps, φέτος εμένα να με φτύσει!

Εδώ πέρασαν χρόνια και χρόνια και η 24αρα βρίσκεται ακόμα σε BETA φάση... τσεκάρεις την ταχύτητα πιάνεις 16mbps και ο γείτονας 21mbps και αναρωτιέσαι τι διάολο κάνουν εκεί στα ΟΤΕτζίδικα! :D

 

Έχεις μπει ποτέ στον κόπο να δεις αν φταίς εσύ. Διότι και εγώ έτσι σιχτίριζα, αλλά όταν αποφάσισα να καταργήσω τις γραμμές στο σπίτι και τράβηξα καινούρια ανέβηκα γύρω στα 5Μbps. Με λίγα λόγια, η καλωδίωση του σπιτιού ήταν ΓΤΠ. Εκτός βέβαια άμα θες να έρθει ο ΟΤΕ σπίτι να σου ελέγξει τις εσωτερικές καλωδιώσεις.

 

Και μη μου πεις ότι το σπίτι είναι καινούριο και άλλα όμορφα. Υπάρχουν πολλά καινούρια σπίτια που τα έχουν φτιάξει ηλεκτρολόγοι που δεν ξέρουν καν τι είναι το ίντερνετ και νομίζουν ότι μπορούν να ενώσουν καλώδια δικτύου με μονωτική ταινία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε κανείς να δει διαθεσιμότητα στις νέες περιοχές από την σελίδα του ΟΤΕ? Γιατί μόλις δοκίμασα και για Νέο Ηράκλειο ακόμα βγάζει μη διαθέσιμο...

 

Πήρα και τηλ αλλά έχουν τόσες αναμονές που σε κλείνει απευθείας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν κάποιος πιάσει 50mbps, φέτος εμένα να με φτύσει!

Εδώ πέρασαν χρόνια και χρόνια και η 24αρα βρίσκεται ακόμα σε BETA φάση... τσεκάρεις την ταχύτητα πιάνεις 16mbps και ο γείτονας 21mbps και αναρωτιέσαι τι διάολο κάνουν εκεί στα ΟΤΕτζίδικα! :D

 

Εγώ έβαλα πριν 3 μήνες 30αρα ΟΤΕ και δν θα μπορούσα να είμαι πιο ευχαριστημένος.Κλειδώνω στα 29.9Μbps και δεν έχω καθόλου αποσυνδέσεις.Πριν την vdsl είχα 24αρα adsl forthnet και κλείδωνα στα 6Μbps.H νύχτα με την μέρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα πριν 3 μήνες 30αρα ΟΤΕ και δν θα μπορούσα να είμαι πιο ευχαριστημένος.Κλειδώνω στα 29.9Μbps και δεν έχω καθόλου αποσυνδέσεις.Πριν την vdsl είχα 24αρα adsl forthnet και κλείδωνα στα 6Μbps.H νύχτα με την μέρα!

Εγώ με 29,9 θα τους έκανα φασαρία επειδή θα πλήρωνα 30! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ας κοιτάξουν σε ορισμένες περιοχές να φτιάξουν το υπάρχον, υποτυπώδης 'ADSL' κι μετά ας πάνε για το VDSL, ΟΤΕ, ΤΑ ΔΥΤΙΚΆ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΉΣ ΞΕΧΝΆΣ, ξέρεις κι εμείς θέλουμε internet, κι εμείς τα σκάμε! Άντε μην πάω κι κάτσω πάνω στις γραμμές της Google κι θα σου πω εγώ μετά αν θα σου σκάσω τα 40ρικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...