Προς το περιεχόμενο

Apple: Μεγάλη αύξηση πωλήσεων για iPhone και Mac, συνεχίζεται η πτώση των iPad


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 μηνες 50 ευρω τον μηνα ειναι  600ευρω!

Οποιοδηποτε μπορει να αλλαζει καθε χρονο το ipad του αν θελει!

Και αυτοι που κανουν και 2χρονια τους πεφτει απο 25ευρω τον μηνα!

Τα τσιγαρα μου μονο ειναι 600ευρω το χρονο (50 ευρω το μηνα) και ο καφες του Σαββατοκυριακου(10ευρω x 4ΣΚ=40ευρω/μηνα)480ευρω/χρονο!

 

Πολυ λιγη οικονομια να κανει καποιος και να αλλαζει το tablet του καθε 2 χρονια,εχει ανετα οποιο tablet θελει και ας πιανει μισθο 500ευρω τον μηνα!

αν κάνεις οικονομία μπορείς να τα μαζέψεις τα χρήματα για i-pad ή tablet αν το θέλει κάποιος πραγματικά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θεωρεις παραλογο οτι μεσα σε 2χρονια καποιος με 500ευρω μισθο(χωρις οικογενια) να βαζει στην παντα 600ευρω?

Γιατι δεν μιλησα για αλλαγη gadget καθε μηνα!

 

Αν στόχος της ζωής του είναι να πάρει iPad όχι,

 

αν πάλι θες PC, smartphone, iPad κλάφτα, για ρούχα ούτε λόγος  :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στόχος της ζωής του είναι να πάρει iPad όχι,

 

αν πάλι θες PC, smartphone, iPad κλάφτα, για ρούχα ούτε λόγος  :P

 

Clothes are too mainstream nowadays χαχαχαχαχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μου αρέσει που το συνεχίζετε! Μιλάτε για μισθούς των 400 ευρώ και ταυτόχρονα για αγορά ipad/iphone/laptop κλπ? Είναι στόχος ζωής μια αγορά ενός οποιουδήποτε gadget???

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που το συνεχίζετε! Μιλάτε για μισθούς των 400 ευρώ και ταυτόχρονα για αγορά ipad/iphone/laptop κλπ? Είναι στόχος ζωής μια αγορά ενός οποιουδήποτε gadget???

 

Ναι είναι  :mad:

 

#nerdsunite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 μηνες 50 ευρω τον μηνα ειναι  600ευρω!

Οποιοδηποτε μπορει να αλλαζει καθε χρονο το ipad του αν θελει!

Και αυτοι που κανουν και 2χρονια τους πεφτει απο 25ευρω τον μηνα!

Τα τσιγαρα μου μονο ειναι 600ευρω το χρονο (50 ευρω το μηνα) και ο καφες του Σαββατοκυριακου(10ευρω x 4ΣΚ=40ευρω/μηνα)480ευρω/χρονο!

 

Πολυ λιγη οικονομια να κανει καποιος και να αλλαζει το tablet του καθε 2 χρονια,εχει ανετα οποιο tablet θελει και ας πιανει μισθο 500ευρω τον μηνα!

 

Με την προυπόθεση ότι δεν πληρώνει ενοίκιο λογαριασμούς  τη βασική του διατροφή, δεν έχει αυτοκίνητο...δεν στέκει ως λογικό οικοδόμημα το παραπάνω post. Βάζοντας 1€ τη μέρα στον κουμπαρά ναι θα εβγαζε τα χρηματα σε 2 χρόνια αλλά θα του περίσσευε αυτό το 1€ και αν του περίσσευε θα ήταν συνετό να το σπαταλήσει σε gadget; Μόνο αν υπάρχει δίχτυ προστασίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με την προυπόθεση ότι δεν πληρώνει ενοίκιο λογαριασμούς  τη βασική του διατροφή, δεν έχει αυτοκίνητο...δεν στέκει ως λογικό οικοδόμημα το παραπάνω post. Βάζοντας 1€ τη μέρα στον κουμπαρά ναι θα εβγαζε τα χρηματα σε 2 χρόνια αλλά θα του περίσσευε αυτό το 1€ και αν του περίσσευε θα ήταν συνετό να το σπαταλήσει σε gadget; Μόνο αν υπάρχει δίχτυ προστασίας

Εξηγησα,ποιες ειναι οι προυποθεσεις,απλα εγιναν delete τα post,οποταν να ξανα εξηγησω και να ξανα διαγραφουν,δε λεει!

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το κανουν κατα κορον καποιοι  ειδικα σε  θεματα της apple καλο ειναι  να μην κρινουν απο την δικη τους οικονομικη δυνατοτητα την  τιμολογιακη πολιτικη μιας εταιρειας  ουτε επισης απο την  τωρινη οικονομικη κατασταση της χωρας μας οταν μιλαμε για πολυεθνικες τεχνολογικων προιοντων .

Ο μισθωτος των 500-700 που  δεν εχει αλλα εισοδηματα και δεν μενει στους δικους του   δεν αποτελει καταναλωτη  καλως η ' κακως και σιγουρα δεν αποτελει το target group αυτων των εταιρειων.

Εμενα παντως αυτο που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση  δεν ηταν η πτωση των πωλησεων των ipad  αλλα η αυξηση των imac . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως αυτο που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση  δεν ηταν η πτωση των πωλησεων των ipad  αλλα η αυξηση των imac .
Εμενα παλι οχι. Πριν απο 5 χρονια ελεγα κι εγώ τα γνωστά περί κινητού για φιγούρα. Το αγόρασα (iphone) επειδη επρεπε, και φυσικα με κέρδισε. Μετα απο 1 χρονο πήρα το πρωτο Mac mini και τωρα ουτε που σκεφτομαι οτι μπορω να γυρίσω πισω. Αν γνωρίσεις την apple (οχι απο το YouTube οπως οι περισσότεροι) , κολλάς.

τα ipad είναι πολύ καλά απο άποψη ποιότητας αλλά δεν είναι καλύτερα απο αντίστοιχα windows 8 tablets στα ίδια λεφτά αλλά και πολύ ακριβότερα απο φτηνά android.

Το οτι ολα ειναι λεπτά και εχουν οθονη 10 ιντσών δεν σημαίνει οτι ειναι ιδια ...

Στα windows οι εφαρμογές που υπαρχουν ειναι ελάχιστες σε σχέση με το ipad. Και επισης, τα ξένα περιοδικά στα οποία ειμαι συνδρομητής και έρχονται κατευθείαν στο ipad μου, δεν υπαρχουν σε κανενα αλλο μέσο ακομη.

 

Δεκτά τα περί τιμής, αλλα να διευκρινίζουμε οτι μιλάμε για διαφορετικά προιοντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξηγησα,ποιες ειναι οι προυποθεσεις,απλα εγιναν delete τα post,οποταν να ξανα εξηγησω και να ξανα διαγραφουν,δε λεει!

    Επειδη ολοι λοιπον ειναι στην κατασταση που για να παρουνε κατι αξιας 500 ευρω πρεπει να πουλησουν την ψυχη τους. Επειδη ολοι στην Ελλαδα, δεν θα πιασω καν το εξωτερικο, δουλευουνε για τον κατωτατο μισθο ας πουμε. 

 

Μου αρέσει που το συνεχίζετε! Μιλάτε για μισθούς των 400 ευρώ και ταυτόχρονα για αγορά ipad/iphone/laptop κλπ? Είναι στόχος ζωής μια αγορά ενός οποιουδήποτε gadget???

 

400 και 500 ειναι ο κατωτερος, ουτε καν ο μεσος. Υπαρχει πληθωρα, ακομη και νεων ανθρωπων που βραζουνε πολλα περισσοτερα επειδη ειναι καλοι σε αυτο που κανουνε.

   Δεν στοχευσε αυτα τα εισοδηματα ποτε η apple. Ειναι σαν να λες οταν βγαινει νεo Audi, whatever εταιρια ωραιο μεν, αλλα δεν ειναι για καποιον με το κατωτατο εισοδημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Επειδη ολοι λοιπον ειναι στην κατασταση που για να παρουνε κατι αξιας 500 ευρω πρεπει να πουλησουν την ψυχη τους. Επειδη ολοι στην Ελλαδα, δεν θα πιασω καν το εξωτερικο, δουλευουνε για τον κατωτατο μισθο ας πουμε. 

 

Εγω απλα εξηγησα οτι ακομη και με τον κατωτερο μισθο,αν θες να το παρεις θα βρεις τα λεφτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωλήσεις 237.000.000 iPad σε τέσσερα χρόνια, 68.000.000 φέτος μέχρι στιγμής (και 71.000.000 πέρσι, άρα δεν προκύπτει μείωση σε ετήσια βάση, αφού έχουμε ακόμα δυόμιση μήνες μπροστά μας, στους οποίους περιλαμβάνεται και η μεγαλύτερη γιορτινή περίοδος), περισσότερες από τις πωλήσεις των επόμενων τεσσάρων εταιριών (Samsung, Asus, Lenovo, Acer) της κορυφαίας πεντάδας μαζί, και επί δύο σελίδες γράφονται σχόλια γιατί ΔΕΝ πουλιούνται τα iPad;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά οτι και να ειναι ξέρω οτι ειναι άχρηστο... Ελληναράς ειμαι και τα ξέρω ολα.... Οταν οι άλλοι τρωγαν βελανίδια ΕΓΩ είχα χοληστερίνη....

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ο,τι και να λες όμως παραμένεις ελληνάρας και δυστυχώς για σένα δε ζεις ούτε στην Αμερική ούτε σε καμιά άλλη ανεπτυγμένη χώρα, οπότε δεν έχει νόημα να προσπαθείς να διαχωρίσεις τη θέση σου από τους ομοίους σου.

 

Άσε που τη τσέπη σου δε χρειάζεται να είσαι ελληνάρας για να τη κοιτάς, το κάνει όλος ο πλανήτης, για αυτό όλος ο πλανήτης δεν έχει ipad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα iPad σε αντιθεση με τον ανταγωνισμο δεν χαλανε και το κυριοτερο δουλευουν οπως δουλευαν την πρωτη μερα αγορας τους.
Οτι κανεις σε μια ταμπλετα το κανεις το ιδιο καλα και με ενα iPad3.

Ποιος ο λογος λοιπον να παρεις καινουριο ipad????
 

Oι πωλησεις πεφτουν μοιραια, αφου λογω του ειδους και της χρησης της συσκευης αλλα και της ποιοτητας της, δεν συντρεχουν λογοι συχνης αλλαγης της.

Προσωπικα ειχα το iPad1 απο μολις βγηκε , αλλαξα ΠΕΡΥΣΙ χωρις ιδιαιτερο λογο σε ipad air και αναλογικα θα το ξαναλλαξω οταν βγει το iPad air5...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...