Προς το περιεχόμενο

Αύξηση στις πωλήσεις παιχνιδοκονσολών κατά 200% για το μήνα Σεπτέμβριο, με το PS4 να κυριαρχεί


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου εξήγησα παραπάνω με τι διαφωνώ με μεγάλα τονισμένα γράμματα. Υπάρχει το AllKeyShop από το οποίο 1-2 μήνες αργότερα μπορείς να αγοράσεις τα παιχνίδια σε αρκετά καλύτερη τιμή από Retail. Έχεις τη δυνατότητα να μην πληρώσεις φράγκο κατεβάζοντας τα πειρατικά. Δεν λέω αυτό.

 

Το #177 δεν το εγραψα προς απαντηση σου. Εχω καταλαβει τι λες.

Και μιλουσα για PC retail VS  PS4 retail εκδοσεις απο Ελληνικα καταστηματα.

 

Στο PC σιγουρα υπαρχουν και ακομα οικονομικοτερες επιλογες, οπως Steam Sales, online καταστηματα οπως αυτο που παρεθεσες, κ.α.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

Δεν εξετάζω πόσο θα κοστίσει σε βάθος χρόνου. Εξετάζω και διαφωνώ ότι μπορείς να έχεις κάρτα γραφικών με αντίστοιχα γραφικά με το Playstation 4 με 70€.

Διαφωνώ με την ισοπέδωση των πάντων και την απαξίωση των κονσολών από οπαδούς των PC, που δεν έχουν καμία διάθεση για εποικοδομητική κουβέντα με παντελή έλλειψη αντικειμενικότητας.

Όταν έρχεται στο τραπέζι η κουβέντα κονσόλα, ξαφνικά υπάρχει αυτοάμυνα.

 

Εσύ το συνεχίζεις ακόμα, συνεχίζοντας την επιθετική συμπεριφορά; Μάθε να παραδέχεσαι τα λάθη σου, έστω και πίσω από το πληκτρολόγιο.

Καλώς ήρθες και εσύ με τη σειρά σου στο ignore list μου.

Το eurogamer απεδειξε οτι το playstation 4 σε ΟΛΑ τα multiplats ειναι χειροτερο απο 7790, και ισοδυναμο με 7770. Αυτη κοστιζει 70-80 ευρω (και μαλιστα παιρνεις και δυο παιχνιδια δωρο). Αρα ΟΡΘΟΤΑΤΑ ενα ps4 ειναι αντιστοιχο με καρτα των 70 ευρω, οσο και να χτυπιεσαι και να ψευδεσαι για το αντιθετο. Τα gaming sites σε βγαζουν λαθος, δυστηχως.

 

For the record βεβαια, οταν εγινε το test δεν κοστιζει 70 ευρω η 7770 αλλα 90-100. Still, μιλαμε για PC με κοστος 400-450 να αποδιδει οσο το PS4 πριν 1 χρονο. Για σημερα, με αυτα τα λεφτα ξεπερνας κατα πολυ την κονσολα

 

Οταν κανω λαθος θα το παραδεχτω. Μεχρι τοτε, βγαζει δημοσια ανακοινωση για το ποιον βαζεις στην ignore list σου. Καλεσε και τα καναλια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Just4fun αυτο που λες θα ηταν ορθο αν θα μπορουσα εγω τωρα να αγορασω την HD7770 με 70 ευρω.
Αλλα απο τι στιγμη που η παραγωγη της 7770 εχει σταματησει, και πλεον βγαινει σαν R7 250X (7770 rebrand), και κοστιζει 90 ευρω (MSI, SapphireAsus), δεν μπορουμε να μιλαμε για 70 ευρω. Και μιλαω για Ελληνικες τιμες παντα.

Εγω θα εδινα αλλα 15 ευρω για R7 260X που ειναι ελαφρος δυνατοτερη και απο την 7790.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ποιο είναι όμως; να παίζεις με 20 fps που παίζουν οι σημερινές κονσόλες ή να έχεις το κάτι παραπάνω;

Το παραπάνω κοστίζει περισσότερο και αυτή τη στιγμή λιγάκι περισσότερο από ότι θα θέλαμε. Σε λίγο καιρό θα μπορούμε να μιλάμε ξανά για PC των 400€ που είναι καλύτερο από κονσόλα, αυτή τη στιγμή χλωμό εκτός αν ο στόχος είναι να παίζεις στα ίδια χάλια με αυτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ποιο είναι όμως; να παίζεις με 20 fps που παίζουν οι σημερινές κονσόλες ή να έχεις το κάτι παραπάνω;

Το παραπάνω κοστίζει περισσότερο και αυτή τη στιγμή λιγάκι περισσότερο από ότι θα θέλαμε. Σε λίγο καιρό θα μπορούμε να μιλάμε ξανά για PC των 400€ που είναι καλύτερο από κονσόλα, αυτή τη στιγμή χλωμό εκτός αν ο στόχος είναι να παίζεις στα ίδια χάλια με αυτές

Mα ακριβως αυτος ειναι ο στοχος οταν λεμε οτι το pc gaming ειναι φτηνο. Ειναι φτηνο σε σχεση με τις κονσολες, και γιαυτο κανουμε τη συγκριση στα ιδια "χαλια". Ειδικα σε σχεση με το xbone, στα ιδια λεφτα παιρνεις laptop με αυτες τις επιδοσεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα δε με απασχολούν οι κονσόλες και όπως έχω πει και σε άλλα threads το κόστος μου για να τις φτάσω με hw του 2009 έως 2012 που είχα ήδη στη κατοχή μου ήταν μηδέν ολόκληρα € .

 

με νοιάζει το κάτι παραπάνω, αυτή τη στιγμή το κάτι παραπάνω κοστίζει αρκετά, επίσης δε με πείθει και το υπάρχον hw (στις gpu συγκεκριμένα, γιατί από cpu είμαστε οκ)  ότι θα είναι αρκετά για να σε πάνε μακριά

 

φοβάμαι δηλαδή ότι αν δώσω αυτή τη στιγμή 400€ για 900 series δε θα πιάσουν τόπο τα λεφτά μου με το τρόπο που έπιαναν έως τώρα , για αυτό και κάνω υπομονή, παρακολουθώ τις εξελίξεις και όταν πραγματικά πειστώ θα φτιάξω κάτι που θα "βγάλει" τα λεφτά του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα δε με απασχολούν οι κονσόλες και όπως έχω πει και σε άλλα threads το κόστος μου για να τις φτάσω με hw του 2009 έως 2012 που είχα ήδη στη κατοχή μου ήταν μηδέν ολόκληρα € .

 

με νοιάζει το κάτι παραπάνω, αυτή τη στιγμή το κάτι παραπάνω κοστίζει αρκετά, επίσης δε με πείθει και το υπάρχον hw (στις gpu συγκεκριμένα, γιατί από cpu είμαστε οκ)  ότι θα είναι αρκετά για να σε πάνε μακριά

 

φοβάμαι δηλαδή ότι αν δώσω αυτή τη στιγμή 400€ για 900 series δε θα πιάσουν τόπο τα λεφτά μου με το τρόπο που έπιαναν έως τώρα , για αυτό και κάνω υπομονή, παρακολουθώ τις εξελίξεις και όταν πραγματικά πειστώ θα φτιάξω κάτι που θα "βγάλει" τα λεφτά του 

Mαζι σου, αλλα αυτη ειναι μια συζητηση που δεν αφορα το αν το pc gaming ειναι φτηνο η οχι. Μια καρτα των 400 ευρω δεν προοριζεται καν για 1080p. 

 

Btw, ποτε καρτα των 400 ευρω επιασε τα λεφτα της? Τα τελευταια αρκετα χρονια, οτιδηποτε πανω απο τα ~200 ευρω δεν ειναι value for money

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Το Ps4 τα πάει εξαιρετικά σε πωλήσεις. Η εικόνα όμως των εσόδων είναι διαφορετική. Όμιλος Sony: 890εκ.δολ. ζημιές για το Q1 του 15. Ο τομέας του ps4 (game n network services) παρότι πούλησε μπήκε μέσα για το σύνολο του 14 με 401εκ δοκάρια καθαρές ζημιές. Αν δούμε GT7 πριν το 2017 και γενικότερα το πλήθος των exclusive της προηγούμενης γενιάς σφυρίξτε μου κλέφτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ps4 τα πάει εξαιρετικά σε πωλήσεις. Η εικόνα όμως των εσόδων είναι διαφορετική. Όμιλος Sony: 890εκ.δολ. ζημιές για το Q1 του 15. Ο τομέας του ps4 (game n network services) παρότι πούλησε μπήκε μέσα για το σύνολο του 14 με 401εκ δοκάρια καθαρές ζημιές. Αν δούμε GT7 πριν το 2017 και γενικότερα το πλήθος των exclusive της προηγούμενης γενιάς σφυρίξτε μου κλέφτικα.

γιατι πρεπει να απαντας με τουλαχιστον 5 μηνες καθυστερηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...